Dodaj do ulubionych

rejsy i zdjęcia z Maroka

22.05.12, 19:53
My pływamy jachtem do Maroka, zapraszamy na rejsy i do obejrzenia zdjęć z Maroka i Sahary Zachodniej. Galeria znajduje się na www.rejsyjachtem.pl
Pozdrawiamy!
Rejsy Jachtem
Obserwuj wątek
        • maroko4u Re: rejsy i zdjęcia z Maroka 24.05.12, 01:13
          I co chcesz powiedziec przez wyslanie linku z Wikipedii????
          Wiesz chociaz w jaki sposob powstaje opisow na Wikipedii??
          Cytuje:
          Historia:
          W 1885 roku w wyniku postanowień konferencji berlińskiej tereny Sahary Zachodniej stały się hiszpańskim protektoratem (od 1958 formalnie pod nazwą Sahara Hiszpańska), w zamian za uznanie przez Hiszpanię francuskiego protektoratu nad Marokiem. Panowanie hiszpańskie na tych terenach trwało do połowy lat 70. XX wieku. W 1974 front Polisario podjął walkę z Hiszpanami o niepodległość Sahary Zachodniej. W 1975 roku, w ramach akcji zwanej zielonym marszem, gdy 300 tys. Marokańczyków wkroczyło na tereny hiszpańskie. Do 1976 obszar Sahary Zachodniej znajdował się pod wspólną administracją hiszpańsko-marokańsko-mauretańską. W 1976 roku Hiszpania ostatecznie wycofała się z tej części świata, a powstały w 1973 roku Front Polisario proklamował powstanie nowego państwa - Saharyjskiej Arabskiej Republiki Demokratycznej (SARD). Również Mauretania, która zajęła nawet południową część terytorium, wycofała się w 1979 w wyniku działania ruchu oporu Polisario, dążącego do niepodległości Sahary Zachodniej. [3]

Obecnie Maroko kontroluje większą część Sahary Zachodniej i pragnie utrzymać tę kontrolę z powodu bogatych złóż fosforanów, a także dużej ilości funduszy zainwestowanych w modernizację tego terytorium. W rękach Frontu Polisario pozostaje natomiast wschodnia część kraju. Ruch ten aktualnie zawiesił działania zbrojne w wyniku zapowiedzi referendum niepodległościowego. Mimo to wciąż jednak utrzymuje się status quo z zachodnią częścią terytorium kraju w rękach marokańskich i wschodnią w rękach Polisario.

Pytam sie:
          Co bylo przed 1885r??
          Jakie byly powody i ustalenie tej Konferencji Berkinskiej??
          Jaka czesc kontroluje Polisario???

To ze dyplomacja polska nie uznaje wladza Maroka nad tym terytorium to inna sprawa. Polisario jest uznany przez kolo 70 panstw o ukierunkowan bardziej sosjalistycznych. MAroko jest krajem uznanym na areny miedzynarodowej.
          • gamila172 Re: rejsy i zdjęcia z Maroka 25.05.12, 00:14
            Wiem w jaki sposób powstają te artykuły. To była po prostu odpowiedź na Twoje pytanie. "Badz łaskaw i powiedz mi gdzie znajduje sie kraj Sahara Zachodnia :-(". Być może było w nim zbyt mało ironii żeby każdy ja wyczuł. Przepraszam, że pytam ale czy Ty jesteś Marokańczykiem że tak bardzo się wściekłeś?
              • gamila172 Re: rejsy i zdjęcia z Maroka 25.05.12, 02:15
                Przedstawiłam po prostu jak najszybciej zdobyte informacje bez rozpoznawania co kogo i dlaczego boli. Za dwa tygodnie mam wylądować w Twoim pięknym kraju i już się boję że wszyscy Marokańczycy są tak zaciekli jak Ty. Mam nadzieję, że jesteś jedyny w swoim rodzaju. I Twoi ziomkowie okażą się inni. Pozdrawiam
                  • pro-peler Re: rejsy i zdjęcia z Maroka 25.05.12, 11:07
                    Faktycznie, Marokańczycy są bardziej gościnni od Polaków.
                    Mają jednak jedną paskudną przywarę.
                    Kiedy coś sprzedają, lub świadczą usługę, to są strasznie nachalni.
                    Nie rozumieją, że więcej osiągnęliby gdyby nie byli aż tak natarczywi.
                    Dotyczy to również kolego Maroko4u
                    • maroko4u Re: rejsy i zdjęcia z Maroka 25.05.12, 11:42
                      No coz, w koncu jestem marokanczykiem ;-)
                      A o ile dobrze pamietam, Tobie kolego czy tez kolezanko pro-peler juz odpisalem ale nie szkodzi jeszcze raz powtarzam: psy szczekaja a karawana idzie dalej ;-)
                      A tak propos u Ciebie widze tez pojawia sie syndrom marokanczyka, ktory za wszelka cene wcina sie w moje watki...
                      • pro-peler Re: rejsy i zdjęcia z Maroka 26.05.12, 13:13
                        maroko4u napisał:

> A tak propos u Ciebie widze tez pojawia sie syndrom marokanczyka, ktory za wsze
                        > lka cene wcina sie w moje watki...

Forum to coś takiego co służy do wymiany poglądów. Jak na razie po wymianie myśli z tobą czuję pustkę w głowie ;)
                        Na forum nie ma wątków "moich" czy "twoich"
                        Twoja może być np płatna reklama i zachęcam cię do jej wykupienia.
                        Na razie to jesteś spamer.
                        I to nachalny.
                        Zastanawiam się czy zniknięcie poprzedniego forum "Maroko" nie było związane z opanowaniem go przez kryptoreklamowych dziadów których nie stać na uczciwą reklamę
        • africamaniac Re: rejsy i zdjęcia z Maroka 24.05.12, 17:58
          Tak przy okazji - artykuł co prawda z 2007 roku, ale problem wciąż jak najbardziej aktualny: afryka.org/afryka/zaminowana-sahara,news/. Nie dotyczy to oczywiście terenów przy N1 (zwanej Atlantic Route), dróg wyasfaltowanych i głównych miast, ale rejonów bardziej na wschodzie jak najbardziej. Tzn. ludzie czasem mają różne pomysły... - więc dla orientacji.
          P.S. Problem Sahary Zachodniej jest znacznie bardziej skomplikowany niż to podaje Wiki - ale w skrócie jest to terytorium Maroka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka