Dodaj do ulubionych

Saidia - wycieczki fakultatywne ?

27.07.12, 14:17
Witam
Czy ktoś organizuje z tej miejscowości wycieczki do Marakeszu ? wiem że to daleko.
Tak w ogule to mam na oku hotel Iberostar Saidia 5* warto ? wg. zdjęć na googlu tam jest bardzo pusto :)
Obserwuj wątek
    • maroko4u Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 27.07.12, 17:41
      Witam;
      Nie sadze zeby ktos robil taka wycieczka, bo trasa musiala nas wiesc Saidia-Oujda-fes-Benimellal-Marrakesz to odlegosc kolo 900km, tak wiec jak juz to bedzie trzy dniowa wycieczka i co za tym idzie troche kosztowna. Alternatywa bylaby we wlasnym zakresie pociagiem, nocleg na miejscu da sie zalatwic i trzeba przeznaczyc do tego 3 dni.
    • africamaniac Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 27.07.12, 18:21
      Faktycznie, to brzmi trochę jak: "Jadę na wczasy do Ustki, chciałbym stamtąd pojechać na wycieczkę do Krakowa". :):):) Da się, naturalnie - tyle, że aby było sensownie oraz przyjemnie:
      1. Minimum tydzień i wersja 4x4, trasa rajdu Dakar przez Rekkam do Merzougi, dalej Atlas, Kaniony, Ait Benhaddou, Marrakesz - powrót przez Atlas Średni, Meknes i Fez. Zależy jakim budżetem dysponujesz... Ale - mówisz i masz :):):)
      2. Wersja zwykłym osobowym, skrócona, to 2 dni dojazd, 2 dni powrót, 1 noc + min. pół dnia w Marrakeszu i najlepiej 1 noc + minimum pół dnia w Fezie - to minimum, można jechać samochodem z wypożyczalni - trasa bez szaleństw, raczej główne drogi (jak wyżej napisał maroko4u).
      3. To samo pociągiem Oujda-Casablanka (przesiadka) - Marrakesz. Trasa pociągu przechodzi przez Tazę, Fez, Meknes, Rabat - więc tam można pozwiedzać. Powrót - np. nocny pociąg do Oujdy, tylko siedzące miejsca, ale oszczędzasz na noclegu...
      4. Oujda-Casablanca Royal Air Maroc, do Marrakeszu pociągi co 2 godziny...

Hotele - jest coś takiego jak Trip Advisor. Do hoteli w Saidii trudno się przyczepić - z tym, że z luksusem 5* to tak jakby na wyrost. Ale w Maroku dostajesz generalnie to, za co płacisz. No i prawdziwy luksus nigdy nie jest all inc, tylko a'la carte, więc gdyby zależało Ci na naprawdę luksusowym miejscu na Północy Maroka, to zobacz ten (dla porówniania): lemirage-tanger.com/

Pozdrawiam :)

• anubis76x Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 27.07.12, 18:45
        Dziękuję wszystkim !
        Pocieszę się wycieczką do Mediny, mam nadzieję poczuć tam odrobinę klimatu Maroka.
        • anubis76x Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 27.07.12, 18:49
          anubis76x napisał:

> Dziękuję wszystkim !
          > Pocieszę się wycieczką do Mediny, mam nadzieję poczuć tam odrobinę klimatu Maro
          > ka.

Przepraszam chodziło o FEZ ! nie Medina :)
          • africamaniac Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 28.07.12, 01:42
            Odrobinę Maroka w Fezie? No, pięknie... :):):)
            Medina (czyli stara część miasta) w Fezie jest najstarsza i największa w Maroku. Moim zdaniem ciekawsza od mediny w Marrakeszu, autentyczny labirynt zresztą, zakaz (i niemożliwość) poruszania się samochodami, transport tylko na osiołkach...). W medinie w Fezie można cały dzień spędzić... Nawet fajnie się tam zgubić - a potem próbować znaleźć drogę powrotną :).
            • anubis76x Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 28.07.12, 09:30
              Czyli lepiej zobaczyć Fez niż Marakesz ? no właśnie te 2 miejsca decydują o miejscu zakwaterowania ( Saidia czy Agadir ).
              • maroko4u Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 28.07.12, 16:57
                Witam,
                Trudno odpowiedziec na to pytanie.
                Jesli chodzi o Saidie jest to kurort malo rozwiniety i malo atrakcji. Uboga oferta wycieczek fakultatywnych i poza wycieczka do Fesu 2 dni biura nie oferuja nic ciekawego. Agadir ma dosc dobra baze wypadowa. Zroznicowana oferta hotelowa i oferta wycieczek rowniez jest bardzo bogata. Warto jechac do Marrakechu, Massa, Imouzzer, Legzira.

Pytasz o hotel Iberostar w Saidii. Hotel ten jest podobny do hotelu Iberostal w Agadirze. Dobre wyzywienie, dosc duze pokoje, duze lazienki z prysznicem i wanna, spory i zadbany ogrod z dwoma basenami. Nie wiem jak w tej chwili wygladaja animacje, ale jeszcze nie tak dawno grupa animatorow w wiekszosci sklada sie z Hiszpanow. Spora wiekszosc uwaza, ze hotel Iberostar w Saidii jest najlepszym z trzech hoteli oferowanych przez biura.
                Hotel Be Live jest malutkim, kameralnym hotelem...Iberostar jest duzo wiekszy, a Oriental to moloch ;-)
                Jest oczywiscie moj wlasny poglad.

Pozdrawiam
              • africamaniac Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 29.07.12, 00:50
                Żeby Ci jeszcze bardziej namieszać w głowie (a co mi tam ;) - gdzie wybrać się na wycieczkę zależy również od tego, czy będziesz tam w czasie ramadanu :):):)

Saidia - kameralny kurort nastawiony na Hiszpanów (jak całe zresztą Północne Maroko, kiedys pod protektoratem hiszpańskim). Ale faktycznie - w porównaniu z głównymi miejscami urlopowymi Hiszpanów (Smir-Restinga, Cabo Negro, Martil) niewiele tam się dzieje. Dla części ludzi brak tłumów ma swój urok, można się zresetować - a temperatura wody w Śródziemnym w lecie to 25C, a nie 22C w oceanie... A na wycieczkę nie tylko Fez (i pobliskie Meknes) - też Nador, Melilla (enklawa hiszpańska), park Narodowy Tazzeka z jaskiniami Friouato, nieco dalej Al Hoceima, gdzie Rif schodzi do morza, rybackie wioski w skalistych zatoczkach - jak El Jebha, Chefchaouen w górach - przeurocze... jest co oglądać :)

Z drugiej strony Agadir to blisko Marrakesz, Essaouira, Atlas Wysoki...

Ale nie ma tak - że można Ci prosto doradzić jedź tu czy tam - chyba że np. "rzuć monetą".

Masz więcej pytań? - to może na pw: africamaniac(at)gazeta.pl
                • maroko4u Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 29.07.12, 03:12
                  Zeby Ci rozjasnic bardziej w glowie, pozwole sobie odnosic sie do opisu poprzedniego:
                  1/ "Saidia kameralny kurort nastawiony na Hiszpanow", a to bardzo dziwnie, bo Saidia nabiera koloryt dzieki emigracji marokanskiej, ktora wita do Saidii by spedzic swoje urlopy letnie.
                  2/ "...pod protektoratem hiszpanskim", a to dziwnie, bo maroko byl pod protektoratem francuskim, a za rowno czesci polnocnej jak i poldniowej (sahara), lacznie z Ceuta i Melilla to byla okupacja hiszpanska, a miedzy protektorat a okupacja to jest troszke roznica
                  3/ "Ale faktycznie - w porównaniu z głównymi miejscami urlopowymi Hiszpanów (Smir-Restinga, Cabo Negro, Martil) niewiele tam się dzieje" a to juz bardzo dziwnie co sie dzieje w Marina Smir?? to taka dzielnica monitorowana z portem jachtowym. Glowna atrakcja to statuetka Trik Ibn Ziad (ten od Giblaltar) no i slynna dyskoteka Kabila, Cabo negro porownywalny z Ristinga, a Martil to oasa dla marokanczykow glownie z Fesu. Wiec nie widze tu zadnego nastawienie na Hiszpanow.
                  4/ Temperatura wody to jedyna rzecz ktora w jakims stopniu moglbym sie zgodzic.
                  5/ Fez, Meknes, Chefchaouen, Al Hoceima, Nador, Melilla, to zdumiewajaco co piszesz: jakie sa odleglosci miedzy Saidia a te miejscowosci?? Ile turysta ma spedzic jadac a ile czasu ma na zwiedzanie?? Nie bierzesz pod uwage ze turysta to taka osoba ktora z jednej strony chcialaby spedzic troche czasu lezac przy basenie, a czesc zwiedzac. Wiekszosc turystow przylatuje na tydzien, wiec jak mozna doradzic komus jazdy do Chefchaouen z Saidii????????
                  • anubis76x Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 29.07.12, 23:10
                    No to mi namieszaliście :)
                    Ten Agadir to zapewne taka Alanya w Turcji czy obskurna i hamska Hurgarda w Egipcie gdzie Ty jako turysta jesteś traktowany jako towar i potencjalna ofiara do wykorzystania/okradzenia....?
                    Troche mnie to odstrasza.... mam tylko tydzień, chcę polenichować nad ciepłym morzem ( w Sadii pociąga mnie dzika plaża, brak ludzi, ta sielanka) z drugiej strony kręci mnie dalekie i egzotyczne połódnie... góry Atlas, miasto Marakesz, krajobrazy generalnie esencja tego kraju... :)
                    • maroko4u Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 30.07.12, 00:20
                      Niestety albo i "stety" ani w Turcji ani w Egipcie nie bylem :-(

Z opowiesci turystow wiem, ze w Maroku nie naciagaja tak jak w pozostalych krajach... Kazdy sprzedawca chce sprzedac swoj towar, ale jesli nie wyrazisz zainteresowania dadza Ci spokoj.
                      A propos plaz...jakies 10 km na polnoc od Agadiru jest bardzo duzo pieknych i dzikich plaz. Mozna do nich dojechac roznymi srodkami transportu.
                      Pozdrawiam
                    • africamaniac Re: Saidia - wycieczki fakultatywne ? 30.07.12, 02:11
                      Anubis, tydzień daje małe pole do manewru, 2-dniową wycieczkę z tego można wykroić, maks. 3-dniową, ale na więcej szkoda czasu przeznaczonego na odpoczynek. Tydzień to minimum na wycieczkę objazdową, jeżeli chcesz trochę Maroka zobaczyć...

Teoretycznie tydzień to albo Saidia + Fez (2 dni, noc w Fezie) albo Agadir + Marrakesz (2 dni, noc w Marrakeszu, wycieczki 1-dniowe do Marrakeszu trochę bez sensu - tam życie rozkwita po zachodzie słońca :):):).

Ale skoro tak Cie ciągnie Marrakesz - to możesz wybrac tygodniowy pobyt w Marrakeszu (w Palmeraie sa bardzo luksusowe hotele wypoczynkowe, również kameralne (co prawda to inny pułap cenowy - ale sa też całkiem ekonomiczne hotele 4* w Gueliz...).
                      Z Marrakeszu wypady - jedziesz przez Atlas do Ait Benhaddou, możesz dotrzec do Zagory i pierwszego ergu albo jechać do Wodospadów Ouzoud czy Ait Bougemmaz. Mozesz połazić po górach. Mozesz ze 2 dni spędzić na plaży w Essaouirze (plaza piekna, miasto tez, spokojne i wyluzowane (co prawda wieje - ale blizej mediny wiatr jest słabszy).

Dobra, dosyć tego mieszania - to Twoje wakacje ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka