Dodaj do ulubionych

Casablanca - czy warto

18.12.12, 21:35
Witam,

w styczniu wybieram się do Maroka. Chciałabym odpocząć, jednak na pewno też zobaczyć najciekawsze miejsca Maroka. I tu moje pytania, ponieważ słyszałam sprzeczne opinie, jednak przeważały negatywne - czy warto zobaczyć Casablancę?

Pozdrawiam

- Jak ktos chce, znajdzie sposob, jak ktos nie chce, znajdzie powod -
Obserwuj wątek
    • maroko4u Re: Casablanca - czy warto 19.12.12, 11:42
      Witaj,

Mysle, ze w Maroku jest duzo wiecej ciekawych miejsc do zobaczenia poza Casablanka. W Casablance jest malo do zwiedzania. Warto zobaczyc meczet Hassana II i ewentualnie dla milosnikow Rick's Cafe (z filmu Casablanka). Casablanka jest miastem niewiele rozniacym sie od pospolitych miast europejskich poza ciekawym przykladem architektury art deco. Jesli wybierasz sie w tamte strony polecam: Rabat, Fez, Meknes albo blizej Agadiru Marrakech, Imouzzer, Ourzazate (piekne poludnie Maroka).
      • deoand Re: Casablanca - czy warto 19.12.12, 18:29
        Pewno jest tak jak pisze maroko ale ja jestem zafascynowany Meczetem Hassana II oczywiście widziałem go wewnątrz i otwierany dach tez widziałem . Wspaniały . warto zobaczyć -potem troche po miescie -do hotelu i dalej w drogę .
        • lato31 Re: Casablanca - czy warto 20.12.12, 18:19
          Byłeś z Sun&Fun czy z Rainbow?Czy gdzieś można znależć Twoją relację.Niestety stare forum nieczynne i brak dostępu do cennych informacji szczególnie relacji dzień po dniu.Czy Itaka zwiedza wnętrze meczetu w Casablance? bo na stronie internetowej informacja jest enigmatyczna.
          • deoand Re: Casablanca - czy warto 20.12.12, 20:25
            Ja byłem z Sun & Fun i oczywiscie było zwiedzanie w środku tego naprawdę wspaniałego meczetu . Itaka też chyba zwiedza meczet w srodku tylko Rainbow jakos tylko zadawalał sie oglądaniem murów od zewnątrz . Zresztą mielismy takiego pilota , który pakazywał nam najciekawsze miejsca więc pewno nawet jakby nie było w programie to tez by nam pokazał wnetrze meczetu . W każdym razie ten meczet bardziej mi przypadł do gustu niz Błekitny Meczet w Stambule
            • lato31 Re: Casablanca - czy warto 20.12.12, 20:50
              dzięki za szybką odpowiedz.Proszę , zdradż czy były jakieś argumenty(dla Ciebie) poza ceną przemawiające na korzyść Sun&Fun?(mam na myśli lepszą trasę ,noclegi lepiej rozplanowane ,itp.).
              Kiedyś np. zdecydowałam się na Orient Express z Itaki(niestety kosztem Efezu) bo w programie jako jedyna miała nocleg w Ankarze na zbyt długiej trasie z Kapadocji do Stambułu.Niestety żadne biuro nie rozwiązało problemu długiej trasy w Maroku z Fezu do Marakeszu.
              • deoand Re: Casablanca - czy warto 20.12.12, 21:19
                Niestety mój wyjazd nie miał cech wyjazdu zaplanowanego . ja jeżdże na lasty i miałem zamiar to było 3 lata temu jechac z obecnie upadła triada na zwyczajowe 7 + 7 tym razem do Maroka . Ale Triada nie miała w teminie mi pasujacym objazdu a Sun miał i choc cena była nieco większa niz w Triadzie to nie żałuje tym bardziej , że na objeździe w fezie był hotel 4 gwiazdkowy a w Marakeszu 5* Kenzi semiramis i pilot był wspaniały . Triada miała na objazdówce same 3 * jak zwykle . Ogólnie akurat Sun w Maroku bardzo mi się podobał - oczywiście przejazd był długi tak jak piszesz ale trudno ja juz zaprawiony przejazdem z Kapadocji przez Ankare do Stambułu tego specjalnie nie odczuwałem . Osobiście uważam , że wszystkie te programy odjazdówki po miastach Maroka sa podobne i wszystko kwestią ceny . Tylko ten Rainbow mnie zraża tym , że nie ogląda meczetu ale niektórym to nie przeszkadza -ich sprawa . pozdrawiam .
                  • maroko4u Re: Casablanca - czy warto 21.12.12, 21:57
                    Witam,

Jest jeszcze jedno rozwiazanie (watek Maroko indywidualnie - dobre rozwiazanie).
                    Zapraszam do skorzystania z mojej propozycji. Program taki sam jak w biurach podrozy, a na zyczenie mozemy uzgodnic miedzy soba zwiedzanie niektorych obiekto gdyz objazdy odbywaja sie w kameralnym gronie od 8-14 osob. Platnosc po zakonczeniu objazdu. Moge posredniczyc w zalatwieniu biletu ok 1000zl. Hotele 4* i 5*

Wesolych Swiat dla Deoand i pozostalych forumowiczow

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka