Dodaj do ulubionych

meczet Hassana Casablanca

21.01.13, 20:24
Planuję wyjazd z SUN&FUN na wycieczkę objazdową.Zgodnie z programem wycieczki zwiedzanie Casablanki wypada w piątek , meczet Hassana wewnątrz jak najbardziej ale strony internetowe podają że : wejście do meczetu od soboty do czwartku w określonych godzinach.Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązało biuro podróży czy może jak czytałam w jakiejś relacji "przyjedziemy zbyt póżno " do Casablanki w czwartek?
Obserwuj wątek
    • maroko4u Re: meczet Hassana Casablanca 23.01.13, 13:51
      Witam;
      Tak naprawde wszystko bedzie zalezalo od organizacyji pilota, napewno meczet jest otwarty codziennie, ale tez prawda ze mozna go zwiedzac wew w okreslonych godzinach, 09:00, 10:00, 11:00 i 14:00, w piatek nie ma zwiedzania popoludniu.
      Sprawdzilem plan objazdu wiec jest tak: W pierwszym dniu nie ma mozliwosci zwiedzanie meczetu gdyz dojezdza sie zbyt pozno, praktycznie mowiac wieczorem, problem pojawia sie na zajutrz bo tez ciezki dzien, zwiedzanie kilku miast a jesli wejdziemy do meczetu to wyjazd z Casablanca nastapi o 10ej, a co za tym napewno stracimy bardzo duzo czasu i to odbijac sie na kolejne zwiedzanie. Tracimy Rabat, Meknes, Volubilis no i przedewszystkim Fes. Czasowo wyglada tak:
      Rabat: 2godz, Meknes: 45min, Volubilis: 30min, a Fes: 3godz
      A powinno byc:
      Rabat: do 3 godz, Meknes: do 2 godz, Volubilis: poltora godz no a fes 6 godz
      www.allmaroko.pl
      Pozdrawiam
      • deoand Re: meczet Hassana Casablanca 22.08.13, 10:57
        To co Sun pochrzanił - żeby nie ogladac meczetu - lipa . A dziwne dlatego , że jak Ja jechałem z Sunem na objazdówkę 3 czy 4 lata temu to MÓJ PILOT Suna jakos tak to wszystko zorganizował , że widzieliśmy ten wspaniały nowoczesny Meczet w środku i jeszcze otworzył się dach - wspaniałe .
        A teraz Sun nie umie zrobić tego samego co zrobił mój pilot ???? Byłaby wielka strata !!!!
        • aqua_frigida Re: meczet Hassana Casablanca 25.08.13, 00:35
          Warto zobaczyć ten obiekt architektury arabskiej. Ja byłam z upadłą Triadą, spieszyliśmy się bardzo. aby zdązyć na godzinę otwarcia meczetu dla turystów. Udało się. Dach również został rozsunięty. Prawdziwy arabski przepych.
            • aqua_frigida Re: meczet Hassana Casablanca 03.09.13, 19:52
              Ma, Exim; przynajmniej tak w ramówce pisze.
              Wycieczka pn. Cesarskie miasta:

"3 DZIEŃ [El-Jadida-Casablanca-Rabat]
              Śniadanie, wyjazd do El-Jadida, kurortu wypoczynkowego nad brzegiem oceanu. Wybudowany został przez Portugalczyków na styl kultury europejskiej i arabskiej, z brukowanymi uliczkami i portugalską architekturą tworzy niepowtarzalną atmosferę. W programie zwiedzanie podziemnej cysterny z XVI w (miejsca ekranizacji scen do „Otella” Orsona Welles`a). Następnie przejazd do Casablanki (Casa Blanca - Biały Dom) – jednej z najszybciej rozwijających się metropolii z ekskluzywnymi sklepami i nowoczesnymi biurowcami. Zwiedzanie meczetu Hassana II, który jest prawdziwym cudem architektury. Budowla otoczona jest z trzech stron oceanem, po Mekce i Medynie jest trzecim największym meczetem świata. Przejazd do Rabatu – stolicy Maroka. Zwiedzanie starożytnego miasta rzymskiego – Sala Colonia i nekropolii Chellah, gdzie znajdują się grobowce Merynidów oraz wieży Hassana, najwspanialszego zabytku islamu w północnej Afryce. Kolacja i nocleg w Rabacie, lub w okolicach Rabatu. "

Dla krzykaczy:
              nie jest to reklama bp, nie jestem absolutnie z nim w jakikolwiek sposób związana. To wyłącznie odpowiedź na pytanie Deowita.
              • deowit Re: meczet Hassana Casablanca 18.09.13, 11:55
                Dobrze wiedzieć =dzieki . Poniewaz jestem akurat pod wrażeniem tego meczetu ogladanego oczywiście w środku to namawiam objazdowiczów aby naciskali na swego pilota aby tak ustawił godziny przyjazdu i odjazdu z Cassablanki aby mozna było zobaczyc meczet w srodku i moze jeszcze rozsuwany dach . powodzenia .
                Kiedys będąc w Rosji pilot tez nam oferował tylko ogladanie Carskiego Sioła zwenątrz ale wspólnym wysiłkiem i zdecydowana postawa całej grupy udało sie na nim wymóc na nim obejrzenie wewnątrz tego cudeńka architektury pałacowej . To tam gdzie była Bursztynowa Komnata .Nawet chcielismy sami zapłacic za bilety wstepu ale jakos sam zapłacił z tego co przecież zbierał na początku objazdówki . pozdrowienia

• zjawa1 Re: meczet Hassana Casablanca 18.09.13, 23:32
                  Byłam w tym meczecie. Wycieczka 2-dniowa Cassablanka-Marrakesz z Itaka.
                  Meczet, jak meczet. Ogólnie średnio podniecają mnie budowle z lat 90-tych.
                  Prawdę mówiąc wolałabym te Cassablance zamienić na kolejny dzień w Marrakeszu!!
                  Je/watch?v=XNlPouV-qbg" target="_blank">www.youtube.com/watch?v=XNlPouV-qbg</a>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka