Dodaj do ulubionych

Czerwiec Agadir-Marrakesz-Ouarzazate-Agadir

17.03.13, 15:49
Witam;
W okresie od 14.06.2013 do 28.06.2013, organizowana będzie wycieczka dwudniowa Agadir-Marrakesz-Ait BenHaddou-Taroudant-Agadir, w programie:
1dzień: Agadir-Marrakesz (270km);
Po śniadaniu wyjazd w strone marrakeszu autostrada, trasa przez gory Atlasu, przejazd kolo 3 godziny. Zwiedzanie kultowego Marrakeszu, ze względu na popularny tutaj kolor ochry zwanego także „Czerwonym Miastem”. W programie jedna z najważniejszych w architekturze islamu budowli - minaret Kutubijja (z zewnątrz), wizyta w Pałacu Bahia, grobowce Sadytów z XVII w., gdzie spoczywa jeden z najbardziej znanych władców Ahmad al-Mansur i wpisana na Listę UNESCO medina, słynąca z Placu Dżame al-Fana, z zaklinaczami węży, bajarzami, kuglarzami, na którym życie tętni całą dobę. Później czas wolny lub (fakultatywnie) spacer po Ogrodzie Majorelle z subtropikalną roślinnością. Wieczorem - fakultatywnie – wieczór marokański. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: Marrakesz-Ait BenHaddou-Ouarzazate-Taroudant-Agadir (550km);
Wczesne śniadanie, wyjazd w kierunku Ouarzazate, ponad 200-kilometrowy odcinek serpentyn wijących się ku uroczej przełęczy Tizi n-Tiszka, wjazd na wysokość 2260 m n.p.m. Wpisana na Listę UNESCO, wyjątkowo malownicza kazba Ait Ben Haddou. W tej czerwonej, ufortyfikowanej wiosce kręcono sceny do takich filmów jak „Gladiator”, „Klejnot Nilu” czy „Lawrence z Arabii”. Spacer po kazbie ciasnymi uliczkami-schodami. Dalsza droga w stronę Ouarzazate - znany jako Hollywood Maroka. Zobaczymy studia filmowe Oskar gdzie podziwiać można scenerie z różnych filmów. Dalsza droga do Agadiru przez dolinę Taliouine region uprawy Szafranu marokańskiego i miasto Taroudant zwane „Małym Marrakeszem” pełnił funkcję stolicy imperium marokańskiego za czasów panowania jednej z największych dynastii marokańskiej - Saadytów. W programie spacer po lokalnym suku oraz medinie (stare miasto), Bab Kasbah (wejście na mury miasta skąd rozciąga się widok panoramiczny ogrody pałacu Salam (dawna siedziba paszy Glaoui) w godzinach wieczornych dojeżdżamy do Agadiru.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowym.
Pozdrawiam
www.allmaroko.pl


Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka