Dodaj do ulubionych

Agadir - 1 dzień - co można zwiedzić, zobaczyć ?

22.04.13, 10:36
Ponieważ w czerwcu wybieram się na 2 objazdówki RT będę miała 1 dzień "przerwy" pomiędzy objazdami, który przyjdzie mi spędzić w Agadirze. Nie jestem typem "plażowym" dlatego również i tę chwilę chciałabym poświęcić na zwiedzanie miasta. Nie będę mogła skorzystać z żadnej formy zorganizowanej a ewentualne rejsy i nurkowanie mnie nie interesują. Czas muszę zorganizować sobie indywidualnie i chciałabym uczynić to z głową (lubię mieć plany :-)
Co ciekawego i wartego zobaczenia kryje Agadir?
Obserwuj wątek
  • deoand Re: Agadir - 1 dzień - co można zwiedzić, zobaczy 22.04.13, 13:22
   W Agadirze to tylko na plaże jak będzie Słońce ale jeśli nie to Kazbe czyli tę górę , którą widać z kazdego prawie miejsca Agadiru , może jeszcze tę medine czyli targ-taki trochę poza miastem i do hotelu ..
   • nchyb Re: Agadir - 1 dzień - co można zwiedzić, zobaczy 26.04.13, 05:49
    > górę , którą widać z kazdego prawie miejsca Agadiru , może jeszcze tę medine cz
    > yli targ-taki trochę poza miastem i do hotelu ..

    ale ta medina to nie jest taka medina z prawdziwego arabskiego zdarzenia...
    Agadir przeżył swego czasu trzęsienie ziemi, które zmiotło stare budowle i stąd brak w najbliższej okolicy prawdziwych cudeniek do oglądania....
    • maat7 Re: Agadir - 1 dzień - co można zwiedzić, zobaczy 26.04.13, 12:36
     No to będzie Kazba i medina. Potraktuję ten dzień ulgowo, tak aby się wyspać, powłóczyć po okolicy, zrobić ew. zakupy i skorzystać z faktu możliwości poopalania się i wykąpania.
     Co do hotelu to wyczytałam już, że jest nieciekawy, ale to tylko jeden z licznych hoteli na trasie :-)
     A jest w Agadirze jakiś fajny targ rybny z działającymi przy nim knajpkami? Może warto tam się pokręcić, aby "niuchnąć" trochę lokalnego kolorytu.
     Choć obawiam się, że Agadir zadziała na mnie trochę przytłaczająco, bo nie cierpię typowych miejscowości turystycznych zabetonowanych licznymi hotelami i gdzie w ulicznych kafejkach serwują typowe dla naszych krajów napoje i dania.
     Mam nadzieję, że miło się rozczaruję.
     • deoand Re: Agadir - 1 dzień - co można zwiedzić, zobaczy 26.04.13, 16:51
      Targ rybny to jest przy porcie - trochę tam waniajet ale czy sa knajpki - nie wiem ? Port to tak z grubsza u podłoża tej góry czyli Kazby , Agadir jest dośc specyficzny no hotele muszą byc ale i sklepy też są .sama zobaczysz - natomiast nie nastawiaj się , że to jakieś cudo architektoniczne . Taxi są .
      • nchyb Re: Agadir - 1 dzień - co można zwiedzić, zobaczy 26.04.13, 19:13
       Nie wiem jak w Agadirze, ale świetne rybne knajpki przy porcie można znaleźć w Essaouirze. To dość znane miejsce, mała miejscowość, w której najgorętsze letnie miesiące spędza wielu mieszkańców Marakeszu, w którym w środku lata trudno wytrzymać.
       Ale odległość to ok. 170km, więc na jeden dzień dla knajpki jechać nie warto :)

       A Agadir to w sumie po prostu nowy kurort turystyczny, w którego okolicy poza Kazbą raczej nie spodziewaj się niczego spektakularnego. Obecna medina z końca 20 wieku pochodzi...
       • aqua_frigida Re: Agadir - 1 dzień - co można zwiedzić, zobaczy 28.04.13, 22:40
        Przy porcie można zjeść smaczne rybne jedzonko.
        Przy promenadzie jest wiele knajpek, warto to ktÓrejś wdepnąć na herbatkę miętową lub panashe - to ostatnie polecam, jak dla mnie bez dodatku cukru (Marokańczycy dodają do niego sporą ilość cukru).
        :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka