Dodaj do ulubionych

Wakacje w Maroku z All Maroko

21.08.14, 17:49
Do Maroka pojechałam z Itaką ale na fakultety postanowiłam wybrać się z miejscowym biurem All Maroko na forum znanym jako maroko4u. Swoim zwyczajem wcześniej przeprowadziłam wywiad środowiskowy bo nie lubię pchać się w coś w ciemno.
Ibrahim (maroko4u) może to teraz potwierdzić ile nazawracałam mu głowę na facebooku:))
No dobra ale do rzeczy... skorzystaliśmy z 3 wycieczek: Agadir - City Tour, Massa - Legzira i Marrakesz - Essaouira /wycieczka 2 dniowa/..

Na dzień dobry chcieliśmy poznać miejsce spędzania wakacji a więc City Tour. W umówiony dzień Ibrahim przyjeżdża pod nasz hotel i zmartwiony mówi, że nic z tego bo kazba jest bardzo zamglona i nic nie zobaczymy. Ja mu na to: to trudno jedziemy najwyżej odwiedzimy kazbę jeszcze raz w innym terminie. Jechały z nami jeszcze dwie inne osoby, które także nie chciały zrezygnować. Tak więc ruszamy w nasz objazd po Agadirze, który w programie miał: wjazd na górę z XVI-wieczną kazbą, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta z widokiem na port, widok na wybrzeże, ocean i piaszczyste plaże. Zwiedzanie największego portu sardynkowego w kraju, przejazd przez luksusową dzielnicę willową oraz największy meczet w Agadirze, spacer po suku. Z powodu dość dużej mgły rzeczywiście widok z kazby był bardzo ograniczony ale my i tak byliśmy bardzo zadowoleni. Później przy lepszej pogodzie pojechaliśmy tam jeszcze raz z petit taxi i dorobiliśmy sobie zdjęć z panoramą Agadiru :)) Dzięki wizycie na suku z Ibrahimem w późniejszym czasie również wybieramy się tam samodzielnie a co do portu sardynkowego mój syn wybrał się tam później rowerem, który można było wypożyczyć na deptaku przy plaży..

Kolejna wycieczka to: Massa - Legzira jest to wycieczka krajobrazowa (program na stronce All Maroko). Jedziemy w dwa busy więc mamy po dwa miejsca dla każdego. Nasz przewodnik Grzesiu cały czas się śmieje i opowiada różne ciekawostki :)) Grzesiu to Marokańczyk ale tak każe do siebie mówić bo chyba nikt by nie zapamiętał czy nie wymówił jego prawdziwego imienia :)) Na wycieczce jemy obiad w berberyjskim domu a na plaży w czasie wolnym w lokalnej knajpce kupujemy rybę z grilla... Mniam, była pyszna :))

Ostatnia wycieczka to: Marrakesz i Essaouria - /wycieczka 2dniowa/. Również jedziemy w dwa busy więc mamy po 2 miejsca. Ibrahim postanowił nieco zmodyfikować program ze względu na wysoką temperaturę w Marakeszu. Więc jedziemy najpierw do Essaouri gdzie realizujemy program zwiedzania i jemy obiad a do Marrakeszu jedziemy dopiero wieczorem aby uniknąć upału. Po kolacji w hotelu, w którym mamy nocleg jedziemy na słynny plac Jemaa El Fna gdzie spędzamy czas do późnych godzin nocnych. Wcześnie rano po śniadaniu realizujemy program zwiedzania Marrakeszu. Po obiadku wracamy do Agadiru.
Ibrahim jest tu naszym przewodnikiem i ciekawie opowiada o wszystkich zwiedzanych miejscach. A na początku całej wycieczki zatrzymujemy się w miejscu gdzie kozy skaczą po drzewkach arganowych gdzie mamy okazje do zrobienia fotek :))

Podsumowując mogę powiedzieć tyle, że wycieczki w tak kameralnym gronie są o wiele fajniejsze niż te całymi autokarami gdzie przewodnik ma do ogarnięcia duużo większa grupę.
All Maroko spisało się na medal. Ja jestem bardzo zadowolona..
Dziękuje Ibrahim :))
Obserwuj wątek
      • janan2 Re: Wakacje w Maroku z All Maroko 08.09.14, 14:15
        Pytanie tylko po co!?Trzeba szukać innych kierunków mimo ciekawych tam krajobrazów,czy form wypoczynku.Zdecydowanie bardzo złą opinię mają wszystkie te kraje choćby nawet najbardziej postępowe jak Maroko.Kryterium oceny to kultura, religia i fundamentalizm islamski, obojętnie jaki to kraj.Nic tam po nas.To jak bomba zegarowa.Nigdy nie wiadomo, co i kiedy tam wybuchnie ,a czego podłożem jest wojujący islam i odmienna kultura.
        • aqua_frigida Re: Wakacje w Maroku z All Maroko 08.09.14, 19:32
          e, tam, Janan.
          Nie można uogólniać. Na dobrą sprawę jakiś zamach terrorystyczny może się zdarzyć w każdym miejscu.
          Maroko, to piękny, wart zobaczenia kraj.
          A ja się wybiorę właśnie na południe, bo ten rejon jeszcze chciałam zobaczyć w Maroku.
          Ale, chyba dopiero w kwietniu przyszłego roku.

W grudniu mi się marzy: Wietnam, Kambodża, Laos, może i Birma... lub RPA. Póki co, przeglądam programy i... ceny. :D
          • janan2 Re: Wakacje w Maroku z All Maroko 08.09.14, 22:03
            Ależ turkosowa!Przyznasz,że jakoś "bezpieczniej" bylo za Mubaraka,Kadafiego czy tam Ben Alego.A teraz wielka nieprzewidywalna niewiadoma.Takie czasy.No i taka moja refleksja.Trzeba szukać innych kierunków.Co nieco pozwiedzałem ten region i jakoś przeszła mi ochota na powroty w tamtym kierunku.Zresztą to było do Kasi,żeby ją podrażnić,bo się spręża ,że ho ho.Taki już zaczepny jestem.Kto chce przemyśli i wybierze po swojemu.Ale namawianie to też pewna współodpowiedzialność jakby co.Ty raczej doświadczona podróżniczka,więc jaka ebola Ci się może nie trafi, podobnie jak i tygrysy Cię też nie napadły.Południe i Atlas warto zwiedzić.Szkoda,że nijak nie mogę opublikować fotek z przed lat jak tam byłem.Ale to stare czasy jak i stara technika kliszowa fotek,nie to co teraz cyfrowa.Poza tym każdy ma jakieś marzenia.Dlatego pewno i P_45 tęskni i marzy o powrotach jak jeszcze nie była.
        • nchyb Re: Wakacje w Maroku z All Maroko 09.09.14, 08:53
          > choćby nawet najbardziej postępowe jak Maroko.Kryterium oceny to kultura, relig
          > ia i fundamentalizm islamski, obojętnie jaki to kraj.Nic tam po nas.

fundamentalizm w każdej religii jest bardzo niebezpieczny, także w tej mającej 2 tysiące lat
          co do tego, ze nic tam po nas. Ja się nie podpisuję, Ty jak nie chcesz, nie leć, będzie luźniej :)
          • janan2 Re: Wakacje w Maroku z All Maroko 09.09.14, 09:53
            No już macie nieco lużniej i będzie co raz lużniej.Trudno nie zgodzić się z oceną KAZDEGO fundamentalizmu obojętnej religii.To dno i metr mułu.Ciemnota.Ale w islamie(nie wszystkie odłamy)jest to jednak jakby z barbarzyńskiego okresu ciemnoty średniowiecza.Trudno nadrobić i jakoś humanizować ten problem,jeśli kultura,obyczaj czy religia jest opóżniona w stosunku do reszty świata i innych religii o jakieś 500-700 lat w zacofaniu.Dlatego takie konwulsje,odbicia od norm brodatych pobożnych inaczej, gdzie prostą drogą i cnotą w drodze do raju, jest podrzynanie gardeł niewiernym.Nic tam po nas.Nawracajcie się nawzajem.Ale wara od cywilizacji zachodniej i Europy.Nie ten czas,ani miejsce dla fanatycznych wyznawców i nie ten rozwój cywilizacyjny.Tego trzeba poszukać w utworzonym kalifacie dla takich fundamentalistycznych odmieńców.
        • kzet69 Re: Wakacje w Maroku z All Maroko 09.09.14, 10:28
          Janan jedziesz stereotypami, zrobiłem 1500 km po Maroku w tym roku samochodem i nie widziałem fundamentalisty, za to spotkałem wielu fajnych ludzi, nawet na zabitej dechami prowincji... na marginesie zdziwił mnie powszechny na marokańskiej prowincji dostęp do netu, to wyglada lepiej niz w Polsce.
          • janan2 Re: Wakacje w Maroku z All Maroko 09.09.14, 11:26
            Nie sądzę.Jakiś margines tych "sterotypów" istnieje także w Maroku.Tylko jak wszędzie jest to ukryte i o tym się nie mówi.Wręcz nie wolno.Czy aby nie w Maroku nie tak dawno istniał (istnieje)święty prorok fundamentalista,co w swoich "światłych" naukach nakazywał mężom w dowód miłości zaspokajać je seksualnie do 12 godz. po śmierci!?Nie wiem jak "nauczał" odwrotnie.Znaczy jak to się ma w przypadku męża.Jak tego dokonać i "zaspokoić"!?Technicznie niemożliwe.Nawet nie wiem jak to nazwać,bo się nie da,choroba,zboczenie czy zwykły kretynizm.Sam też coś niecoś zwiedziłem .Cały pas od Atlantyku do Red Sea.I wszędzia na jakieś tego typu odmienne i szokujące obyczaje się natykałem.To nie norma na szczęście.Tak jak i u nas nie jest normą wybieranie na wzorzec i przykład do naśladowania chłopa z cyckami czy tam baby z brodą jak ostatnio w Eurowizji.To chorobliwe odmienności,widoczne i krzykliwe zarazem ,dotykające każdej nspołeczności widocznie.Takie "cuś" powinno się wypalać gorącym żelazem,bo robi gębę całym nacjom,narodom czy religiom.Może margines takie zachowania,ale fundamentalizm islamski to już niestety nie margines,ale jakby norma i nie uogólnienie.
    • cogito_ergo_sum42 Re: Wakacje w Maroku z All Maroko 11.09.14, 11:05
      Z pewnością mniejsze grupy są lepsze do zwiedzania niż zbyt duże.Ale jakość wycieczek objazdowych zależy przede wszystkim od pilota i przewodników. Odbyłem wycieczkę Królewskie Miasta Maroka w dużej grupie, ale wróciłem zadowolony, bo dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy i obejrzałem wiele ciekawych miejsc. A skoro o wycieczce Agadir - Essaouira mowa, to obejrzyj ten film:
      www.youtube.com/watch?v=eIEJx1DboL0

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka