Dodaj do ulubionych

bezpieczeństwo w Maroku

06.03.16, 15:31
Mam zarezerwowaną wycieczkę 7+7 Magiczne Południe na 22 lipca 2016. Nadal mam obawy co do bezpieczeństwa w tym regionie. Mogę prosić o opinie osób, które niedawno wróciły z Maroka lub podróżowały przed laty i były ponownie w 2015 czy w 2016 roku: czy odczuwa się w jakikolwiek sposób różnicę w zachowaniu ludzi, widać więcej policjantów, jakieś szczególne formy zabezpieczeń, itp. Czy ktoś leci z Warszawy w tym terminie?
Obserwuj wątek
    • clare79 Re: bezpieczeństwo w Maroku 16.03.16, 20:34
      Powiem tak,nikt i nic nie zagwarantuje Tobie stu procentowego bezpieczeństwa w danym kraju,wiesz jak to się wszystko lubi szybko zmieniać.
      Bynajmniej byłam z rodziną w październiku 2014,wrześniu 2015 i teraz mamy rezerwacje na sierpień 2016.To co byłam i widziałam spowodowało chęć powrotu:)
      Bynajmniej polecam kontakt z allMaroko na tutejszym forum lub na fb,podpowie ,doradzi,rozwieje Twoje wątpliwości,bezpośrednio z Maroka :)
    • przewodnikabdul Re: bezpieczeństwo w Maroku 31.03.16, 01:13
      Witam mieszkam w Maroko z rodzina zona jest polka i jest bardzo zadowolona nigdy nie wspomniała ze czuje dyskomfort ze mieszka w kraju gdzie jest inna religia .Ja mam swoja firmę Maroko z Abdulem prowadzę wycieczki fakultatywne Marrakesz i inne fajne miasta jeśli masz jakieś pytania daj znać ajoulid@o2.pl lub na Facebook Maroko z Abdulem Wycieczki fakultatywne Agadir.
      • przewodnikabdul Re: bezpieczeństwo w Maroku 13.05.16, 18:04
        Maroko to stabilny kraj, sporo się teraz o tym mówi. Osoba,która była tu choć raz zawsze chce wrócić ponieważ Maroko ma bardzo dużo zaoferowania i ciągle ma dużo możliwości Zapraszamy na nasza stronę www.marokozabdulem.pl
    • all-maroko Re: bezpieczeństwo w Maroku 05.04.16, 23:44
      Witam,

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to należy odróżnić dwie sprawy:

Bezpieczeństwo w kategoriach życia codziennego, Maroko nie odbiega od innych krajów świata (bezpiecznych). Jak wszędzie możemy być narażeni na drobne kradzieże itp. Co ważne w Maroko nie ma napadów, porwań ani zabójstw na tle religijnym, etnicznym i ze względu na inne poglądy.
      Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo w kategoriach jakiś spektakularnych działań grup terrorystycznych to wszelkie organy zajmujące się bezpieczeństwem zarówno miejscowych jak i międzynarodowych uznały Maroko za kraj bezpieczny.

Maroko zostało uznane w rankingu 2015 roku jako najbezpieczniejszy kraj na świecie porównywalny do krajów europejskich lub północnoamerykańskich.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że udało mi się rozwiać obawy :-)

• justyna.kolodziejczyk Re: bezpieczeństwo w Maroku 14.05.16, 23:34
      Moim zdaniem jest bezpiecznie. Byłam w październiku zeszłego roku i byłam naprawdę zadowolona. Piękny kraj, wspaniała pogoda, bezpiecznie.
      Oczywiście teraz są takie czasy, że coś może się stać równie dobrze w Maroku, Madrycie, Warszawie jak i Egipcie. Nigdy nic nie wiadomo, ale na pewno nie można uznawać Maroka jako kraju bardziej niebezpiecznego niż inne.
      Pisałam o tym na swoim blogu. W razie czego zapraszam: Poradnik Turystycznego Myślenia (może przyda Ci się trochę porad przed wyjazdem?:))
      • kkk Re: bezpieczeństwo w Maroku 17.05.16, 10:04
        Byłam w tamtym roku na objazdówce, potem tydzień w Agadirze, wg mnie bardzo bezpiecznie, nei odczuwa sie żadnego zagrożenia.Mili spokojni ludzie, cuowny kraj...
        Chodziliśmy sami po ulicach Fezu, casablanki, Marakeszu iinnych wieczorami... fajny sympatyczny klimat :) czułam sie tak naprawdę o wiele bezpieczniej w obcym kraju, wśród samych obcokrajowców niz w nocy na ulicach własnego miasta.
        Wracam teraz, mam nadzieje ze z poczatkiem zcerwca - południowe tereny, objazdówka potem pobyt w Agadirze, Maroko jest cudowne! ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka