Dodaj do ulubionych

Wycieczki/pobyt w czasie Ramadanu- jak to jest?

20.06.16, 10:30
Tak sie złożyło że mam urlop w I połowie lipca... mimo że planowałam tą wycieczkę na wiosnę, jednak zdecydowałam się na objazdówkę Magiczne Południe. Wiem, że gorąco, wiem że pustynia, niestety, potrzeba ,wakacyjna' była zbyt silna :) zaryzykowałam. Byłam w MAroku na przełomie maja-czerwca 2015 - Marrakesz - upał strraszny, reszta kraju wzdłuż oceanu OK a nawet chłodny powiew, wiczeory niezbyt ciepłe juz w Agadirze.
Jak to wszystko wygląda w czasie trwającego RAMADANU?? wycieczki, objazd, własnie konkretnie te rejony kraju, co to oznacza dla turysty. Ktoś był, jakies rady?mile widziane wypowiedzi pzrewodników marokańskich :) wiem, że sa tu na forum :)
z góry dziękuje za odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • eda36 Re: Wycieczki/pobyt w czasie Ramadanu- jak to jes 20.06.16, 20:02
      W połowie lipca to już będzie po ramadanie, kończy się 5 lipca. Ja byłam w zeszłym roku na magicznym południu w czasie ramadanu. Właściwie wszystko toczyło się normalnie. Wycieczka na południe jest znacznie spokojniejsza niż północ. Wszystko toczy się sennie i spokojnie, jak całe południe.
      • kkk Re: Wycieczki/pobyt w czasie Ramadanu- jak to jes 21.06.16, 08:18
        To wiem, ale jednak te 5 dni na objeździe będzie w trakcie ramadanu, akurat na południu gdzie życie płynie wolniej, tym bardziej - dostępność jakichkolwiek sklepikow żeby kupić chociażby wode, owoce itp, otwarte restauracje żeby zjesc obiad, już nie mowiąc o kupnie piwa bo o to i czasem trudno i na północy.
        Ktoś jeszcze był w tym okresie? jakie jest podejście marokańczyków do turystyów, co trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę
      • kkk Re: Wycieczki/pobyt w czasie Ramadanu- jak to jes 17.07.16, 12:05
        ,,W tym roku wybieram sie na magiczne ale po 15 lipca''
        to współczuje , nie polecam!! Temperatur oczywiście... w głąb kraju ponad 50 st. to naprawde nie jest przyjemne zwiedzać w takich temp. Ja - NIGDY WIECEJ!! i chociaz było wspaniale, pięknie i byłam zadowolona to... tylko i wyłącznie wiosna jesień jeśli objazdówka i zwiedzanie.
        Agadir to inna sprawa - tam mpzna i w środku lata...
    • lordsidious Re: Wycieczki/pobyt w czasie Ramadanu- jak to jes 23.04.17, 17:09
      Byliśmy w tamtym roku podczas Ramadanu. Z wycieczkami w większości nie ma problemów, biznes prawie jak zwykle, zwłaszcza w miejscach turystycznych. Choć tam, gdzie jest mniej turystów zdarza im się szybciej zamykać obiekty. Tak mieliśmy z cysterną w Al-Dżadida. W ramadanie miała być czynna godzinę czy dwie krócej... była prawie trzy, bo już się ludziom nie chciało pracować.
      Największy problem w Ramadanie to jedzenie. O ile jeszcze w takich miejscach jak Agadir, czy Marrakesz nie mieliśmy z tym problemu, o tyle w Casablance było ciężko. Albo mieli tylko śniadania ramadanowe, albo trzeba było czekać do zachodu słońca. Choć nawet tam daje się znaleźć pozornie nieczynne knajpy. Ale to taka trochę partyzantka, choć warto to przeżyć.
      Ale w niektórych riadach, czy hotelach to się tym nie przejmują specjalnie. Jak ktoś chce jedzenie wcześniej to dostanie.

Nasz wrażenia tutaj:
      www.filmowe-szlaki.pl/kraje/maroko/
      • kkk Re: Wycieczki/pobyt w czasie Ramadanu- jak to jes 24.04.17, 08:36
        Jak dl amnie - byla znacząca óżnica. DO Maroka pojechałam również na pyszne jedzenie, miałam nadzieje jesc w ulicznych gar kuchniach, smakowac ich potraw..na południu Maroka w dzikich bardziej miejscach, gdzie jest niewielu turystów z tym był jednak dużyyyy problem, szkoda :(
        Oczywisci eludzie sobi eradzili - kupowali ciastka w sklpiee itd, dla mnei to nie do pomyslenia! hahahah pojechałam po to by spróbowac znowu koziny, tadzina wszelkiej maąsci, ślimaków, świeżych ryb, owoców morza...a nie zapychac sie sklpeowymi ciastkami. Gdzies tam oczywiscie udało sieoocś zjesc, kupic na goraco, na ulicy...ale nie bylo to to, co normalnie poza ramadanem. Dlatego nastepnym razem mocnoo se zastanowie, jesli ramadan wypadnie w terminie mojego urlopu w jakims islamskim kraju....
        W hotelu juz, czy na objezdzi eczy na pobycie zadnego problemu nie było, gorze z alkoholem (na objezdzie) jesli masz ochote na zimne piwko przy tych upałach...zapomnij!! :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka