Dodaj do ulubionych

grzybek tybetanski, ziarna kefiru

09.01.13, 00:09
czesc dziewczyny, fajne forum!!! ciesze sie ze tu trafilam :)
ostatnio mama w pl dostala tego grzybka tybetanskiego, popija kefir z niego mimi nietolerancji na mleko!! Wyczytalam w necie opinie pozytywne, chcialabym sprobowac.
zastanawiam sie czy jest jakies sprawdzone zrodlo tego w uk. czy ktos z was to ma? albo wie gdzie zamowic?
Obserwuj wątek
    • miwah Re: grzybek tybetanski, ziarna kefiru 10.01.13, 15:28
      czy grzybek tybetanski to to samo co kombucha?
      Google podpowiadaja ze tak ale pewnosci nie mam.
      Jesli tak to moja hiszpanska kolezanka kiedys tym sie zapijala, ale poza tym nic nie wiem.

z kefirem chyba podobnie jak z jogurtem - czesto osoby uczulone na mleko, toleruja je wylacznie w takiej formie. Zreszta dzieciom zaleca sie wprowadzac wlasnie najpierw te formy ( jogurt zwykle) zanim sie wprowadzi mleko i inne jego przetwory.
      • wiwi1 Re: grzybek tybetanski, ziarna kefiru 13.01.13, 21:48
        Witaj na forum:)
        Mi po pobieznym przejrzeniu googli wychodzi na to, ze grzybek tybetanski to po prostu kefir grains.
        Taka strone znalazlam:
        grzybektybetanski.pl/
        W watku o jogurtach miwah podalas strone o robieniu jogurtu i wychodzi na to, ze to to samo:
        www.seedsofhealth.co.uk/fermenting/kefir_howto.shtml
              • wiwi1 Re: grzybek tybetanski, ziarna kefiru 19.06.13, 15:06
                Mamurzyca a skad kupowalas w Polsce tego grzybka? Ja podeslalam mojej mamie taka stronke:
                sklep.serowar.pl/pl/p/Grzybek-kefirowy-tybetanski-zrob-wlasny-kefir/90
                Kupila powiedziala mi ze ziaren moze bylo z pol lyzeczki, wiec szklanki mleka (tak jak pisza na stronie) nie swkasilo w ciagu 24 godzin. Potem zalala mniejsza porcje mleka i mleko troche skwasnialo. Nie wiem tylko jak taki domowy kefir powinien wygladac i smakowac, bo sama jeszcze nie robilam (Mamurzyca jak wroce z wakacji jesienia to sie do Ciebie zglosze po te ziarna kefirowe). Nie wiem czy to co moja mama dostaje jeako efekt koncowy to jest po prostu mleko ktore sie swkasilo czy kefir jak mam to rozroznic? Bo nie wiem czy ten grzybek dziala.
                Pozdrawiam:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka