Dodaj do ulubionych

szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast brity?

12.05.13, 16:03
kiedys byla szklana brita, ale wyglada na to ze produkt wycofany z rynku. Za nic nie moge znalezc szklanego odpowiednika brity.
Czy naprawde nic nie ma?
Obserwuj wątek
    • wiwi1 Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 22.05.13, 17:18
      cherrie ja tez sie nad tym zastanawialam. Ja mam ten szklany dzbanek brity, ale juz jest zakamieniony (to plastikowe wieczko) i wyglada to nie ladnie, doczyscic trudno i chcialam kupic nowy a tu sie okazuje, ze nie ma. Wiem, ze na inne kraje sa dalej produkowane ale nie UK (zobacz czy na Niemcy moze?) W Polsce tez go nie sprzedaja. Widzialam na ebayu uzywany w dobrym stanie.
      Mysle, ze mozna by pomyslec o takich rozwiazaniach montowanych na krany, brita chyba takie tez ma. Wygodne rozwiazanie tylko kosztowne i na razie mnie nie stac.
      Pozdrawiam:)
      • wiwi1 Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 22.05.13, 20:01
        Pomyslalam sobie, ze mozna miec brite plastikowa i przefiltrowana wode przelewac do szklanego dzbanka:
        www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_0_10?url=search-alias%3Daps&field-keywords=glass+jug+with+lid&sprefix=glass+jug+%2Caps%2C174
        • cherrie Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 22.05.13, 21:53
          no niby tak...
          Ja obecnie uzywam takiego szklanego dzbanka. Nalewam do niego kranowy i odstawiam aby chociaz chlor odparowal.
          Ale wyczytalam, ze nasze wodociagi uzywaja jakas dziwna substancje bakteriobojcza ( nie pamietam nazwy, ale wiem ze dodaja ja tez do coca-coli) i w sumie nie wiem czy ta moja woda chlorowana jest i czy to odstawianie ma sens.
    • liley11 Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 07.02.14, 19:18
      Kupilam uzdatniacz wody
      Krajowy juz chyba nigdy nie lykne
      Ostatnio w komorze, do ktorej wlewa sie kranowe zauwazylam jakies brazowe liscie, ktore wyrosly w wodzie... Co jeszcze w kranowie plywa...?
      • liley11 Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 07.02.14, 19:20
        " kranowy" nie krajowy
        • wiwi1 Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 08.02.14, 12:04
          liley jaki masz uzdatniacz wody?
          Taki wmontowany w kran?
          Myslalam swego czasu o takim, ale nie chcialabym odwroconej osmozy czy jak to sie tam nazywa.
    • wiwi1 Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 08.02.14, 12:03
      gazetkowa bardzo Ci dziekuje za ta informacje, bardzo fajne te dzbanki dafi:
      sklep.dafi.pl/produkty/dzbanki-do-filtrowania-1/szklany-dzbanek-filtrujacy-2l-led-sensor.html
      Jakie tam wchodza filtry takie jak do brity czy dafi ma swoje wlasne?
      Moja szklana brita ma czasy swietnosci juz za soba a ten dafi ladnie wyglada.
      • liley11 Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 09.02.14, 19:24
        Mam stojacy na blacie 8 litrowy, taki ze stali szlachetnej. Woda smakuje jak ze zrodelka! :)
        • wiwi1 Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 09.02.14, 23:03
          Taki moze?:
          www.healthy-house.co.uk/product/stainless-steel-gravity-water-filter?utm_source=google+shopping&utm_medium=organic&utm_content=Stainless+Steel+Gravity+Water+Filter+-+Replacement+Super+Sterasyl+Filter+x2&utm_campaign=GWPSS2&gclid=CMGRqO-FwLwCFeXKtAod6VwAxw
          A ta woda odstana kilka godzin w stali nie zmienia smaku na metaliczny?
          Kiedys sie zastanawialam nad takim filtrem tylko sie wlasnie zastanawialam jak ta woda postoi kilka godzin to na ile ta woda bedzie czysta i bez smaku metalicznego.
          • cherrie Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 10.02.14, 08:11
            ja przegotowywuje wode i wlewam do szklanego dzbanka i tyle. Z goracej wody chlor odpatowuje, zostaje czysta woda.
            Teraz mysle, ze te filtry to tylko wymysl marketingowy.
            Taka woda jest pozbawiona wszystkich mikroelementow, poza tym ja zawsze mialam obiekcje co do czystosci filtra juz po kilku dniach. Jakos dla mnie to siedlisko bakterii i tyle.

Ja jeszcze taka przegotowana wode przelewam czasem przez filtr do kawy. ten wylapuje wszelkie niepotrzebne drobinki.

A stal do wody mnie nie przekonuje. szklo jest jednak the best:-)
          • liley11 Re: szklany dzbanek filtrujacy wode- co zamiast b 11.02.14, 22:10
            Wlasnie nie ma :)
            Smakuje jak z jakiejs jaskinii:) wstawilam tam jeszcze krysztal co by ja bardziej ulepszyc:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka