Dodaj do ulubionych

MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe

IP: *.adsl.inetia.pl 05.12.10, 18:25
W niektórych autobusach pojawiły się naklejki zakazujące rozmów przez telefony komórkowe. Byłem też świadkiem ostrego - wręcz wulgarnego zwracania uwagi pasażerowi przez kierowcę, że telefonu nie wolno używać. Niedługo pewnie nawet pomiędzy pasażerami nie będzie wolno prowadzić rozmów. Jak wsiądzie znajomek, to "wisi" nad kierowcą i rozmawiają razem. O co im chodzi z tymi telefonami? Czy to zgodne z prawem?
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 05.12.10, 18:30
      Tym szoferakom wydaje się, że są bogami. Może niedługo zabronią nam oddychać. Prostaki zasmarkane.
      • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 06.12.10, 13:36
        Popracuj sobie trochę jako kierowca to zrozumiesz tych ludzi!
        • mlody_konserwatysta Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 23:02
          Wolność ! To słowo władzom MPK przeszkadza. Spółka miejska -a raczej pralnia miejska, bo tyle pieniędzy z moich, i Waszych podatków już tam skutecznie przeprano, że głowa mała... Teraz super pomysł. Nie jeżdżę od dłuższego czasu autobusami MPK, a to co teraz uczyniono sprawia, że uważam coraz bardziej, że spółka ta powinna przestać ISTNIEĆ. Jest skupiskiem "mózgów", którzy są aż tak kreatywni, że mi po prostu chce sie teraz wyrwać klawisze z klawiatury, po przeczytaniu głupawej decyzji kierownictwa spółki. A kierowcy - zawód szanowany - a sami jak gadają przez komórki, to nikomu nie przeszkadzają. Demokracja i kapitalizm - jak się panu za kierownicą nie podoba, to łaski nie robi, ale nie każcie mi płacić facetowi, któremu płacę, żeby mnie wiózł, a ten jeszcze pyszczy. Jakby mi pani w Rossmanie, przy kasie powiedziała, że ona chce żebym dał jej w pięciozłotówkach 40 złotych, a nie w banknotach to po prostu zakończyłbym współpracę z takim sklepem. Tutaj jest podobnie. Nie wiezie jeden z drugim ziemniaków tylko PRACODAWCÓW - i albo to zrozumie i zasadę "klienta należy szanować", albo niech zmieni branżę i poszuka pracy jako przewożący zwłoki, albo mięso....
        • Gość: forumowicze Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 94.254.224.* 11.12.10, 00:16
          revir23 nie wydaje ci się to dziwne, że jako jedyny bronisz kwestii mpk a reszta forumowiczów jest zgodna. Zastanów się nad sobą, bo coś tu jest nie tak ale raczej z tobą a nie z nami
    • Gość: realistka Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 195.116.34.* 05.12.10, 19:17
      i bardzo dobrze -autobus to miejsce publiczne w którym niekoniecznie potrzebujemy wysłuchiwać jakich to o super zakupach bądz informacjach (często osobistych) natychmiast trzeba obgadać z psiapsiułką .Już dawno przestało to być mile widziane.czy w kościele bądz na cmentarzu gadasz przez telefon??
      • unhollyseth Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 05.12.10, 19:51
        A jak będą dzwonić do Ciebie w autobusie, że matkę masz w szpitalu i właśnie umiera to również będziesz oburzona na rozmawianie przez telefon w autobusach?
        Już nie bądźmy tacy nadgorliwi. Telefony komórkowe są po to, żeby z nich korzystać. Taka wielce oburzona jesteś, a ciekaw jestem ile razy zwróciłaś uwagę młodzieży słuchającym muzyki (hip -hop) w autobusie na głośniku?
        Nagle wszystko Wam zaczyna przeszkadzać. Ciesze się, że napisałaś "miejsce publiczne". Ano właśnie tutaj leży pies pogrzebany. Skoro to jest miejsce publiczne to teoretycznie możemy robić co chcemy...teoretycznie. Natomiast wszelkie zakazy w stosunku do innych możesz ustalać u siebie w domu lub na własnej prywatnej posesji.
        • tdx Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 15.12.10, 18:25
          unhollyseth napisał:

> A jak będą dzwonić do Ciebie w autobusie, że matkę masz w szpitalu i właśnie u
          > miera to również będziesz oburzona na rozmawianie przez telefon w autobusach?
          > Już nie bądźmy tacy nadgorliwi. Telefony komórkowe są po to, żeby z nich korzys
          > tać. Taka wielce oburzona jesteś, a ciekaw jestem ile razy zwróciłaś uwagę młod
          > zieży słuchającym muzyki (hip -hop) w autobusie na głośniku?

Ja jakiś czas temu zaopatrzyłem się w: allegro.pl/zagluszacz-rozmow-podsluch-podsluchy-gsm-gps-i1361653186.html, co dość szybko pomogło mi w moich przejazdach pociągiem, autobusem,czy tramwajami. Miałem dość niszczenia sobie słuchu i podgłaszania muzyki w słuchawkach, podczas gdy durne blondynki pier... o dupie Maryny. Wymieniłem baterię na znacznie pojemniejszą i urządzenie działa na jednym ładowaniu około 4,5h - wystarcza to np. na przejazd autobusem z Krakowa do Ostrowca. Dość zajmującym zajęciem jest obserwowanie efektu braku zasięgu u typowego Kowalskiego :D Większość co jakiś czas nerwowo zerka na wyświetlacz, a wybitne jednostki machają ręką w poszukiwaniu zasięgu :]
          Rozumiem, że posiadając komórkę mamy nieograniczone możliwości komunikacji, ale do kur... nędzy istnieje przestrzeń - zwana publiczną i powinniśmy uszanować innych ludzi, których naprawdę guzik obchodzi, czy Bobik zrobił dwa klocki na spacerze, albo jakaś dziewoja ma zajęcia od 9 do 16 i jej boy może po nią przyjść po zajęciach. Po to wymyślono sms-y, by móc z nich korzystać :] Dlatego ja jestem zwolennikiem zakazu bezmyślnego pier... przez telefon w miejscach publicznych i jeśli dana jednostka nie potrafi dostosować się do reszty zakaz egzekwuję sam :]
          ps. co do dresów i głośnego słuchania przez głośnik - w większości przypadków podczas zgubienia zasięgu, kiedy to telefon próbuje zalogować się do sieci aparat głupieje. W kilku modelach SE jakie testowałem następuje zawieszenie się telefonu i problem z głowy :]
          • lachien Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 15.12.10, 18:41
            Ostatnio jadąc tramwajem z wyścigów na Służewcu do siebie na Bródno (czas przejazdu ok.godziny) byłem świadkiem, jak Pani cały czas rozmawiała przez telefon z sąsiadką opowiadając jej o - jak to nazywała - "kapusiach", którzy codziennie nachodzą ją w mieszkaniu i malują sprayem po ścianach.
            Było wesoło, bo jak się okazało Pani miała przyłożoną mydelniczkę do ucha.
            W Wawie czasami jest wesoło w środkach komunikacji (pozdrawiam Pana Wojna Radziecka wrrrr)
    • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 06.12.10, 13:38
      No i bardzo dobrze kierowca zrobił, skoro są takowe naklejki to pasażerowie mają obowiązek to uszanować.
      • Gość: Adrian Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.171.188.72.static.crowley.pl 06.12.10, 13:50
        Takie rzeczy tylko w Ostrowcu. Gdziekolwiek bym nie był nigdzie nie widziałem takich naklejek. Ale wieś.
        • temponick Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 06.12.10, 20:03
          Swego czasu, w głębokim PRL istniała szczególna moda na różnego rodzaju tablice 'informacyjne'. Mimo, że towaru nie było żadnego w sklepie to wisiała informacja, że "Towar sprzedajemy w/g wagi netto". Ostrzeżenie -Rozmowa z kierowca surowo zabroniona- straszyła pasażerów w każdym PKS'ie. Fryzjerzy upodobali sobie wywieszki "Kredytu nie udzielamy"...
    • leon.komornicki Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 06.12.10, 20:52
      Występuje tu pewna prawidłowość, dość charakterystyczna, im bardziej dziadowska firma , tym bardziej kretyńskie zakazy.

www.youtube.com/watch?v=FU4zHu1aDII
      • Gość: olo Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.adsl.inetia.pl 07.12.10, 10:01
        Powiem szczerze ze z zakazem rozmawiania przez telefon spotkałem sie w Niemczech, osobiscie mi sie to nie podoba, i ten problem mnie nie dotyczy bo nie korzystam z autobusów w naszym miescie. Ale jest to przpis wymyslony przez jakiegos durnego urzednika, najlepiej stac na bacznosc i nie oddychac.
        • Gość: Też z Dublina Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.ntlworld.ie 07.12.10, 10:13
          Na wyspach o takim zakazie w ogóle nie słyszałem, ale to może dlatego, że busy są piętrowe i nikt kto rozmawia w zasadzie nie przeszkadza kierowcy. Ale na każdy anti-social behaviour kierowca reaguje od ręki. W Warszawie autobusy są płaskie i tez nie ma zakazów. Po prostu wymysł chorej wyobraźni ostrowieckiego urzędasa
    • e-ftalo Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 09.12.10, 22:02
      no to będzie jak na Białorusi.Ale czas się obudzić i kierowcy uświadomić że może mnie pocałować w d... ,no chyba że rozmawiam głośno obok kierowcy,bo wtedy to podpada pod utrudnianie prowadzenia autobusu
      • Gość: ostrowczanin Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 81.219.227.* 09.12.10, 22:33
        Brawo MPK, cóż za zachęta do jazdy autobusem! Ciekaw jestem czym się różni rozmowa przez telefon od rozmowy miedzy pasażerami - w obydwu przypadkach przecież człowiek mówi, a tego drugiego nie zakażą (może wszystko przed nami?). A może rozmowy przez telefon zakłócają nowoczesne urządzenia elektroniczne w kabinie kierowcy :) ? Ale bez żartów, ludzie często załatwiają różne sprawy przez telefon i w żadnym cywilizowanym mieście nie ma takiego zakazu. Z Ostrowca robi się wieś, a nie normalne nowoczesne miasto. I dziwić się że ludzie w naszym mieście coraz bardziej sfrustrowani.... Dyrektorzy, prezesi, decydenci itp. - myślcie, to nie boli. Chyba że nasze (drugie pod względem wielkości w województwie) miasto ma stać się w niedługim czasie zapuszczoną, głęboką wsią.
        • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 15:48
          Mogą zakłócać niektóre urządzenia! Autobusy marki MAN, taborowe #112, #113 i #114 podejrzewam, że pozostałe również, są wyposażone w radiomodem - dlatego pozostały jeszcze niemieckie naklejki zakazu rozmów telefonicznych, a poza tym ktoś tu chyba sobie ten zakaz wymyślił, bo nie ma go nigdzie w innych autobusach, ostatnio zauważyłem taki zakaz w autobusie MAN, taborowy #117. MPK wcale czegoś takiego nie wprowadziło, bo jeśli tak to takowe naklejki byłyby umieszczone w pozostałych autobusach. A radiomodemu się i tak nie używa, więc może kierowca zwrócił uwagę, bo ktoś w jego sąsiedztwie darł się przez telefon - bo wiadomo jak autobus jedzie to jest dźwiękowe utrudnienie w rozmowie przez telefon.

Dlatego nie piszcie, że MPK wymyśla jakieś zakazy bo nie znacie sytuacji i jakieś pierdoły piszecie. A jak nie to proszę bardzo dzwońcie do sekretariatu i pytajcie o ten rzekomy zakaz.
    • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 06:40
      Kogoś chyba po..ało. Czy ostrowieckie autobusy latają w powietrzu jak samoloty, gdzie używać komórek nie wolno - co jest zrozumiałe?.
      Ciekawe co za kretyn wpadł na taki pomysł. Ja przyczepiłbym się do NIEOGRZEWANYCH autobusów, do PALENIA przez kierowcę papierosów w czasie jazdy, do ROZMOWY kierowcy z kolegami w czasie jazdy, do OPÓŻNIONYCH kursów.
      • Gość: xxx Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.10, 14:11
        Tak, zakażcie mi oddychać jeszcze. Parodia.
        • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 188.33.179.* 10.12.10, 14:23
          Ostatnio byłam świadkiem jak w Ostrowcu kierowca autobusu nr 0 rozmawiał przez tel. a dwa przystanki później uderzyliśmy w autobus stojący przed nami i pękła cała przednia szyba. Lepiej niech kierowcy uważają a nie pasażerowie!!!!!
          • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 15:50
            Kiedy to było i jaki nr taborowy autobusu? Bo to co piszesz to chyba wyssane z palca jest.
    • e-ftalo Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 16:26
      sorry,ale radio modemy czy inne urządzenia komunikacyjne naziemne pracują w innym paśmie częstotliwości niż telefony i nie mogą być zakłocane.To są bzdury wyssane z palca. A ja widzicie kierowce palącego i mówiącego przez telefon fotografujcie i zgłaszajcie na policję,do echa dnia,do kierownictwa ,a nie na forum
      • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.248.* 10.12.10, 17:10
        To Było w sobote, dokładnie 4 grudnia kurs z godz 14, który spóźnił sie zresztą 50 min!!!! do zdarzenia doszło na przystanku aleja, autobus nr 0 uderzył w autobus lini nr 3. PO czym podmiana podjechała dopiero po jakiś 40 minutach!!!!!! I prosze wybaczyć ale mam warzniejszw sprawy na głowie, niż zgłaszanie takich rzeczy buahahaha na policje czy do jakiś tanich szma...... Jeżeli każdą taką sytuacją miałabym zgłaszać na policje to chyba musiałaby z komisariatu nie wychodzić!!!
        • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.248.* 10.12.10, 17:23
          sprostowanie piątek 3 grudnia, bo również młodzież wracała ze szkół.
      • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 18:24
        A skąd taki pewny jesteś? Chyba po coś te naklejki są no nie? W Niemczech przecież używa się tych radiomodemów.

Nie wiem po co autor stworzył taki głupi wątek, mógł od razu zadzwonić do MPK i wyjaśnić sytuacje.
    • Gość: NTDRSAWSEDRTFGYH Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.248.* 10.12.10, 17:15
      proponuję zlikwidować ostrowiecki MPK i wprowadzić Furmanki, chociaż ostrowieckim autobusom do nich nie daleko po tym jak w ostatnich dniach widziałam dwa autobusy stacjonujące koło stodoły na bukowiu:D Autobusy nie jeżdżą zgodnie z rozkładami a powiem nawet że wcale nie jeżdza!!! Powrót z Kunowa w godzinach popołudniowych graniczy z cudem. LINIA NR 27 do likwidacji skoro i tak nie jeździ paranoja!!!
      • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.248.* 10.12.10, 17:20
        Masz jakiś problem???
        Będę o tym pisała na forum bo ludzie muszą sie wreszcie dowiedzieć jak funkcjonuje ostrowieckie MPK. Nawet przy takich warunkach kierowcy nie zachowują ostrożności. Brak iim wyobraźni. Narażają pasażerów. W sobote spod Tesco do Szewny taki powrót zajął mi dokładnie 3 godzin. Czy to jest normalne, piechotą bym szybciej doszła!!!!
      • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 18:26
        Nie będę tego komentować...
    • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.248.* 10.12.10, 17:33
      Spytaj sie revi23 swojego szefulcia to Ci powie czy miało miejsce takie zdarzenie 3 grudnia:D
      • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 18:22
        Ja nie mam "szefulcia" bo jeszcze nie pracuję w MPK, niestety wiek mi na to nie pozwala.
        A co do tego zdarzenia, to nadal nie wiem który to był autobus - może opiszesz to bym się wybrał na baze i zobaczył czy rzeczywiście jest pęknięta szyba.

Nie rozumiem także o co wam chodzi, z jednej strony żądacie, żeby autobusy jeździły zgodnie z rozkładem a z drugiej chcecie żeby jechały bezpiecznie. Tak się nie da w obecnych warunkach!
        Poza tym kierowcy jeżdżą bezpiecznie stąd te spóźnienia, ale bardziej jest to zależne od warunków panujących na jezdni. Mam przyjemność jeździć prawie codziennie autobusami więc znam obecną sytuację.

Skoro tak krytykujecie nasze MPK, to sobie zobaczcie czy w innych miastach jest tak wspaniale, czy autobusy jeżdżą równo z rozkładem... bo ja raczej wątpie.
        • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.113.55.* 10.12.10, 18:38
          Szkoda jeszcze abym Ci opisywała autobus:D To co zapamiętałam, to ze strasznie w nim wszystko trzeszczało - więc jeden ze starszych. Ale spokojnie możesz się wybrać na spacerek, na pewno go znajdziesz:D Bajkopisarzem nie jestem więc nie wiem ku czemu miałaby służyc niby ta wymyslona według Cb historia:D ŻAL;D A ja np studiuję w Lublinie dziennie i Kielcach zaocznie i muszę przyznać że nigdy jeszcze nie czekałam w tych miastach na autobus 50 minut!!!
        • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.113.55.* 10.12.10, 18:46
          Pójdę Twoim tropem revir23 i zaproponuje Ci tel. do MPK skoro tak strasznie to Cię ciekawi, który to był autobus. Powodzenia w rozwiązywaniu zagadki.
          • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 19:00
            Och dziękuje :)
            • lachien Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 19:39
              Moim skromnym zdaniem rozkład jest po to, by był respektowany i warunki pogodowe nie powinny go zakłócać. Jeśli nie jest się w stanie do niego dostosować to się go zmienia, a nie ludzie wychodzą na określoną godzinę na autobus i czekają 50 minut. To jest nie do pomyślenia.
              Co do innych miast - w Wawie jeżdżą zgodnie z rozkładem.
              • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.86.* 10.12.10, 19:50
                Lachien dobrze gada:) Na prezydenta go:)
                Również jestem takiego samego zdania:)
                Na okres zimowy niech dostosują nowe godziny na rozkładach:)
              • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 19:53
                No tak, ale weźmy jeszcze pod uwagę zatłoczenie ulic Sandomierska, Aleja 3-Go Maja - tutaj kierowcy są bezsilni zwłaszcza w godzinach szczytowych.
                • lachien Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 19:59
                  Ale jakie zatłoczenie???? W godzinach 7-9 w Warszawie na Toruńskiej jest prawdziwy Armageddon i na autobus czeka się średnio 5 minut poza rozkładem. 10 to już prawdziwy cud. I jakoś się da.
                  Teraz porównaj ostrowieckie i warszawskie korki i dostosuj do tego 10 minut czekania w Wawie i 50 w Ostrowcu.
                  Wychodzi jakiś paradoks?
                  • ostrowiak_1982 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 11.12.10, 18:47
                    Tylko weź pod uwagę sposób jazdy w Warszawie, a w Ostrowcu. To tak jakby porównywać bieg inwalidy i zdrowego człowieka :)
                    • lachien Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 07:40
                      W korku sposób jazdy w każdym mieście wygląda tak samo:)
                • Gość: Polonistka Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.86.* 10.12.10, 20:02
                  Uwaga do revir23
                  Nie ma "godzin szczytowych" tylko są godziny szczytu!!!
                • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.86.* 10.12.10, 20:06
                  W Warszawie, Lublinie, Kielcach - radzą sobie z korkami, z trudnymi warunkami atmosferycznymi tylko jakoś w Ostrowcu nie wiedzieć czemu nie mogą sobie poradzić... Ostrowieckie MPK jest jedna wielką pomyłką.
                  • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 20:22
                    No taaak najlepiej wszystko zwalić na MPK...

Jeśli już coś jest winne to władze miasta bo wcześniej nie robili nic by udrożnić układ komunikacyjny - teraz coś tam robią ku temu, by zmniejszyć zatłoczenie na tych ulicach.

Warszawa - Lublin - Kielce mają inny układ komunikacyjny więc tam jest inaczej. Jeśli zauważyłaś to prywaciarze (BUSy) też jeżdżą spóźnione. Proponuję koleżance na przejażdżkę np. linią 23 o godz 14:15 z Nowego Zakładu - sam widziałem co się dzieje, Sandomierska jest zawalona samochodami, a jak autobus podjedzie na przystanek w zatoczce to minie sporo czasu aż znajdzie się ktoś uprzejmy, który go przepuści. Zwykle ten kurs w/w linii jedzie prawie codziennie z opóźnienie 10-25 min. Kierowcy są zdenerwowani i próbują nadrobić spóźnienie to się potem mówi że jeżdżą jak wariaci, a jak normalnie jadą to i tak się na nich drą, że autobus spóźniony. Raz wsiadając do autobusu na Sienkiewicza opóźnionego o pół godziny natknąłem się na "uprzejmą" starszą panią, która przespała przystanek (gapiła się w okno, a jak już kierowca zamykał drzwi to kapnęła się że to "jej" przystanek), oczywiście zaczęła się awanturować - kierowca chcąc nie chcąc musiał jej otworzyć drzwi i dzięki temu zarobił kolejne 2 minuty "w plecy".
                    • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.86.* 10.12.10, 20:30
                      Ja właśnie przerzuciłam sie na busy i jestem bardzo zadowolona. Na czas, schludnie - brak zastrzeżeń. Nie chce mi sie człowieku z Tb rozmawiać bo widzę że ta rozmowa podąża nie w tym kierunku co trzeba...Brak słów...
                      • Gość: aga Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 10.12.10, 20:35
                        I busy co najważniejsze są tańsze:)
                        • Gość: OSTROWCZANKA Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.86.* 10.12.10, 20:39
                          Ceny biletów jak na ostrowieckie zarobki i na jaość wykonywanych usług stanowczo za wysokie, a busiki o wiele tańsze:)
                          • Gość: ostrowiec_fan Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.45.107.* 10.12.10, 21:36
                            ceny biletów jak najbardziej akceptowalne, co Wy chcecie po 50 gr jeździć?

Potrzebny jest zdecydowanie inny rozkład
                            • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 23:16
                              Pozwolę sobie coś wtrącić o biletach (ku wściekłości Ostrowczanki ale trudno...), gdyby nie konkurencja (BUSy) to bilety byłyby tańsze.
                              • Gość: buhahahaha Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 80.50.238.* 11.12.10, 10:46
                                Człowieku ile ty masz lat? Gimnazjum? Czy niżej? Powyższy koment świadczy o Twojej słabej znajomości tematu. Zrozum chłopcze że ceny biletów są tak wysokie bo "Twoje" MPK jest spółką samorządową i jakiekolwiek prawa ekonomii tam nie istnieją. Firma od lat jest nierentowna dlatego że jest źle ... co tam źle, wręcz tragicznie zarządzana, a jedynym rozwiązaniem na polepszenie sytuacji ekonomicznej jest ograniczanie liczby kursów i podnoszenie cen biletów. ZERO restrukturyzacji kosztów, przerośnięta administracja, idiotycznie ułożony rozkład (na przystankach w centrum miasta w ciągu np 10 min. przejeżdża 5-6 kursów a potem w ciągu godziny żaden). Argumentacja że gdyby nie konkurencja to ceny byłyby niższe jest na poziomie przedszkolaka (nie ubliżając przedszkolakom bo w tym wieku dzieci bardzo mądrze i trzeźwo myślą i odbierają świat). BUSy czyli wg Ciebie tzw "prywaciarze" (idiotyczne określenie) mogą wozić taniej bo ich firmy (zresztą płacące podatki i utrzymujące Twoją szkołę) nie mają na utrzymaniu sztabu Panów Prezesów i Kierowników ds Zamieszania.
                                Tyle w temacie
                                • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 11.12.10, 11:50
                                  Nie jestem ekonomistą, ale twoja wypowiedź również świadczy o twojej niskiej wiedzy na temat MPK. Spółka jest źle zarządzana to fakt, ale prywatne przewoźniki też mają w tym udział. Skoro zabierają pasażerów - czasami nawet sporo, to obniża się frekwencja, a linia która jeździ w rejonie działalności prywatnych przewoźników traci na frekwencji i staje się linią nierentowną lub jeszcze bardziej nierentowną, w czego efekcie za linie podmiejskie gminy muszą dopłacać za nierentowne kursy.

Jak jesteś taki mądry to idź i ułóż rozkład jazdy od zera... powodzenia!
                                  • Gość: buhahahaha Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.blokowe.pl 11.12.10, 20:42
                                    Po pierwsze powiedz gdzie mijam się z prawdą skoro mówisz o mojej niskiej wiedzy na temat MPK.
                                    Po drugie konkurencja jest zdrowym, naturalnym bodźcem do polepszenia jakości usług i zmniejszenia ceny biletów. Dlaczego więc obwiniasz konkurencję? Niech MPK podniesie jakość usług i obniży cenę biletów (oczywiście głosami samorządu który je ustala). Niech mądrze ustali rozkład jazdy i ludzie wrócą do przejazdów autobusami MPK. Proste :)
                                    Niestety niewykonalne bo Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Ostrowcu nie ma służyć niestety do komunikacji ;)
                                    • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 11.12.10, 21:04
                                      No taaak, ale tej konkurencji już jest tyle, że MPK utraciło sporo pasażerów, którzy się przerzucili na BUSy, bo są tańsze. A MPK przecież ma problemy finansowe...
                                      • pathos_phobos Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 03:48
                                        Znam wiele miast,gdzie pojawiły się busy i nie są one przyczyną,ale konsekwencją nieporadności komunikacji miejskiej.W miastach ze sprawną komunikacją busów nie ma.
                                        • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 13:02
                                          No bo MPK olewało pasażerów więc do głosu doszły BUSy, tutaj są sami sobie winni to fakt.
                                        • Gość: ostrowczanin Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 12.12.10, 13:13
                                          Ojej, Revir23, to wszystko wina tych złych "prywaciarzy".... Jak za komuny, kiedy winą za złe funkcjonowanie państwowego handlu obarczano nawet stare babki handlujące jajkami na bazarach :) Tylko teraz handlowanie na bazarze jest normalnością, a państwowy handel już nie. Pomyśl trochę. Dlaczego np w Kielcach jest sporo nowych, dobrze utrzymanych autobusów a busów kursujących po mieście nie ma? Za to ichniejszy PKS jest w fatalnym stanie i tam dobrze funkcjonują BUSy jeżdżące do ościennych miasteczek.
                      • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 20:52
                        Mi też się nie chce z tobą gadać. Chociaż w jednym się zgadzamy :)
                        • temponick Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 21:11
                          Doceniam Twoją lojalność drogi Leszku w stosunku do MPK -Ale wydaje mi się, że bronisz straconej miłości...
                          • Gość: jak zawsze Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 195.116.34.* 10.12.10, 22:19
                            jak zawsze:temat co innego a forum swoim ograniczonym tokiem ku...polityce-ach Ci włodarze jak oni kręcą wszystkich i wszędzie
    • e-ftalo Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 23:02
      @revir23 ,bo pochodzę z normalnego miasta i jeszcze nie odurniałem aby uwierzyć że autobus MPK,to samolot czy karetka pogotowia.To zwykły pojazd naziemny i telefony można używać. No a Polska to nie są Niemcy i nigdy nie będą,więc skąd porównanie.
      • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 23:14
        Wiem, ale ja napisałem, że te naklejki są pozostałością po eksploatacji tych pojazdów w Niemczech! Ale co to ma wspólnego z naszym MPK?! Przecież nie ma wyraźnego zakazu rozmawiania przez telefon w autobusach - a przecież o tym jest ten temat. Zostało kilka naklejek w MANach i teraz każdy ma o to pretensje do MPK.
        • Gość: student2 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.adsl.inetia.pl 11.12.10, 07:45
          Jeśli zostało kilka naklejek po poprzedniej eksploatacji i są nieaktualne to niech zdejmą. Tylko dlaczego kierowcy zwracają uwagę że nie można rozmawiać przez telefon?
          • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 11.12.10, 11:40
            Z tego co wiem to ludzie normalnie rozmawiają przez telefony w autobusach i nie są przez kierowców upominani, czasami nawet kierowcy wykonują jakieś połączenia.

Co do sytuacji którą autor tematu opisał, może kierowca autobusu gdzie była ta naklejka ją zauważył i pomyślał, że jest taki zakaz więc upominał.

Poczytajcie:
            www.zyciewarszawy.pl/artykul/423749.html
            Czyli jednak telefony komórkowe nie zakłócają pracy żadnego z urządzeń w autobusach marki MAN, chociaż mam wątpliwości co do tych radiomodemów, ale cóż nie będę się o to kłócił.

Podsumowując w Niemczech ktoś nie wiadomo po co nakleił te naklejki, a u nas kierowca nieświadomie zbeształ pasażera za rozmowę przez telefon mimo że ten zakaz nie dot. naszego MPK.
            • e-ftalo Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 05:01
              no ale napisy z Niemczech były po polsku?
              • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 13:00
                Po Polsku? Ja widziałem jedynie czarny przekreślony telefon komórkowy i tyle :P
            • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 20:50
              • dizzy81 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 20:53
                a skąd wiesz, że ten który właśnie podjeżdża nie jest przypadkiem opóźnionym sprzed 10 minut?:) chyba nie zaglądasz w rozpiskę kierowcy ?:P
                • temponick Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 21:43
                  > W Warszawie można bilet SMS-em kupić i w razie kontroli, kontroler ma obowiązek zadzwonić na podany numer i sprawdzić ważność biletu.

Nie wiem, może się mylę i jestem w błędzie, ale czy nie wygodniej pokazać kontrolerowi SMS'a z potwierdzeniem, że się kupiło bilet? Oczywiście treść zwrotnego SMS (pokwitowania) zawierałaby godzinę i taryfę ewentualnie token (kombinacja jednego i drugiego) znany tylko kontrolerowi oraz dla informacji pasażera bilans konta z którego potrącono za przejazd.

Odnośnie tych lat świetlnych to w przeszłości nigdy nie było tak źle w ostrowieckim MPK jak jest w tej chwili -Kiedyś miejska komunikacja funkcjonowała, bo musiała dowieźć kilka tysięcy ludzi do pracy na jedną tylko zmianę w samej tylko hucie i na nowym zakładzie.
                • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 13.12.10, 06:43
                  Nie, kierowca ma koło siebie urządzenie, które mu pokazuje za ile powinien być na następnym przystanku. Jeszcze nie widziałem, pokazywało więcej niź -4. To jest jednocześnie wskażnikiem punktualności, gdyż to mu pokazuje opóźnienie lub przyśpieszenie od rozpoczęcia kursu, a nie od ruszenia z kolejnego przystanku.
                  Druga sprawa na przystankach tramwajowych zamontowane są elektroniczne
                  rozkłady jazdy , gdzie widać za ile będzie kolejny tramwaj danej linii.
                  t3.gstatic.com/images?q=tbn:w1z_NaWqxcZdBM:http://img170.imageshack.us/img170/254/pict0012bc1.jpg&t=1
                  Uśmiech to już rzadki gest na mojej twarzy...
                  • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 13.12.10, 20:39
                    To o czym piszesz to są najnowsze sterowniki R&G model SRG-300 oraz Pixel które wczytują do bazy rozkład jazdy zgodny z daną brygadą autobusową, musi być też być połączone z sygnalizacją otwarcia/zamknięcia drzwi, gdyż wtedy "zalicza" dany przystanek. W sumie fajny wynalazek ale drogi i dodatki typu bramki do liczenia pasażerów są niepotrzebne do naszego MPK.

A z tramwajami w Warszawie rzeczywiście są elek. tablice pokazujące czas przyjazdu, działają one pewnie na radiomodem, tak mi się wydaje.
    • e-ftalo Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 23:20
      bilet kupiony sms-em powinien być wysłany listem na mój adres,a taki wirtualny bilet to nie żaden bilet.Ciekawe gdyby chcieli takie sztuczki robić z biletami PKS ,PKP czy inne.Bilet musi mieć jakąś materialną postać.
      • lachien Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 13.12.10, 07:45
        Okazuje się, że już nie musi. Świat idzie do przodu. Pieniądz też jest coraz częściej niematerialny (bankowość elektroniczna) o listach nie mówiąc (email, sms).
        • e-ftalo Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 16.12.10, 19:01
          ale kontrolerzy nie będą chyba chodzić z laptopem i sprawdzać numerów danych biletu elektronicznego,tylko jak zobaczy że nie mam to dowidzenia
          • lachien Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 16.12.10, 20:01
            No nie będą bo nie muszą. Technika idzie do przodu. Tutaj masz wszystko o bilecie kupionym przez sms.

www.ztm.waw.pl/?c=180&l=1
            • unhollyseth Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 16.12.10, 23:29
              W Krakowie można kupować bilety przez komórkę poprzez aplikację.
          • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 16.12.10, 21:30
            Nie musi mieć laptopa :D
          • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 16.12.10, 21:31
            Tu masz sposób kontroli takiego biletu :)

Podczas kontroli biletów zakupionych przez telefon komórkowy pasażer jest zobowiązany wykonać z telefonu, z którego zakupił bilet, bezpłatne połączenie pod zdefiniowany numer:
            osoba korzystająca z sieci Plus lub Play wykonuje połączenie pod numer *145*nnnnn# (tryb tekstowy) lub *145*nnnnn (tryb głosowy), gdzie nnnnn oznacza numer widoczny na identyfikatorze kontrolera, np *145*54321#; połączenie to identyfikuje jedynie numer telefonu komórkowego Użytkownika w systemie ijest całkowicie bezpłatne w sieciach współpracujących operatorów komórkowych.
            osoba korzystająca z pozostałych sieci wykonuje połączenie pod numer 790 871 200 (tryb głosowy); połączenie identyfikuje jedynie numer telefonu komórkowego Użytkownika w systemie i jest automatycznie rozłączane.
    • Gość: anna Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 94.254.229.* 27.12.10, 02:33
      pierwsze co słyszę, aż zwrócę uwagę. Myślę jednak że to się nie przyjmie
      • Gość: ostrowczanin Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.adsl.inetia.pl 30.12.10, 11:45
        No i naprodukowało się zrzędliwe polactwo prawie 80 postów, namarudziło na wszystko dookoła, nawymyślało najróżniejszych epitetów pod adresem MPK, a nikomu do tych wybitnie mądrych główek nie przyszło do głowy, że o żadnym zakazie rozmów telefonicznych w autobusach nie ma mowy. Jest tylko zakaz słuchania głośnej muzyki w autobusach, ale tak to w naszym narodzie jest - jeden coś rzuci, drugi podchwyci, trzeci zacznie się mądrzyć, a następni to już mechanicznie jadą na wszystkich i wszystko.
        • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 30.12.10, 11:59
          To właśnie starałem się udowodnić. Jedna osoba zrobi nagonkę na MPK za nie wiadomo co, a reszta to podłapie i zaczyna się ostre i bezpodstawne krytykowanie tej spółki.
          • Gość: odp Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 188.33.186.* 30.12.10, 12:46
            Jakby ta "spółka" funkcjonowała tak jak trzeba to żadnych zażaleń by nie było. Proste...
            • temponick Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 30.12.10, 13:30
              Tak proste. Firma jest "jedyna" w swoim rodzaju -Nawet niesłuszny zarzut (jak ten) powoduje lawinę postów z krytyką. Oczywiście, znajdą się tacy, którzy uważają (krytykę) za niesłuszną...
              • unhollyseth Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 30.12.10, 14:30
                Ja tam "naszego" MPK bronić będę. Zawsze lubiłem jeździć autobusami na ostrowieckich liniach. Oczywiście nie MPK to nie ZTM w Krakowie, które jest na 9 miejscu na świecie jeżeli chodzi o komunikację miejską, ale nie jest źle:)
                • Gość: Czestocice pytają Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 94.254.212.* 30.12.10, 18:21
                  Jak mam nie krytykować, jak w mojej dzielnicy autobusy lini nr 19, 17, 0 kyrsują w dni powszednie tylko do godziny 18, czy to nie jakiś absurd przypadkiem??? Czym się dostać po godz. 18???
                  • pathos_phobos Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 30.12.10, 18:37
                    Ale w górze miasta nie jest dużo lepiej.Po 15 autobusy jeżdżą rzadziej niż co godzinę i wszystkie na raz.
                • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 31.12.10, 07:40
                  Jeśli ZTM w Krakowie jest na 9 miejscu w świecie, to ZTM Warszawa jest chyba na 1.
                  • unhollyseth Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 31.12.10, 08:22
                    Nie wiem:) www.forbes.com/2008/10/28/commute-cities-world-forbeslife-cx_mw_1028realestate_slide_3.html?thisSpeed=15000
                    • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 31.12.10, 08:31
                      to chyba jakaś pomyłka, bo ZTM Warszawa jest o niebo lepszy niż krakowski. Jest metro, doskonale zorganizowane kursy autobusów, tramwajów, SKM, Koleje Warszawskie, wspólny bilet na to wszystko. Trwa budowa drugiej linii metra, są tramwaje i autobusy zastępcze. Linie przyśpieszone w trakcie trwania mrozów zatrzymywały się na wszystkich przystankach. Jedno do czego można się jeszcze trochę doczepić, to tabor - chodzi o ikarusy. Na szczęście jest ich coraz mniej.
                      • unhollyseth Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 31.12.10, 08:46
                        :) Widzisz mieszkasz w Warszawie, ja mieszkam w Krakowie. Nic z tej dyskusji nie będzie. Natomiast to wszystko co napisałeś o komunikacji warszawskiej mógłbym podpisać pod komunikacją krakowską. Nie ma metra, ale wy macie tylko jedną linię:P I Kraków ma nowy tabor:)
                        Ale ja i tak kocham ostrowieckie MPK...za klimat :)
                        • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 31.12.10, 09:03
                          Druga nitka już się buduje:)
                          W Krakowie też jeżdziłem komunikacją miejską i co mnie wkurzało, to to, że tramwaje jadą razem z samochodami ( bynajmniej tak jechałem 1) i jak jest korek to niestety tramwaj też stoi. W Wawie tramwaje mają swoje niezależne tory:)
                          • unhollyseth Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 31.12.10, 09:13
                            Teraz jest Krakowski Szybki Tramwaj. Kilka linii niezależnych od ruchu kołowego. Do Rynku dojeżdżasz w max 15 min z każdego przystanku początkowego.
                          • pathos_phobos Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 31.12.10, 10:20
                            Potwierdzam,jazda po Krakowie,nawet mimo nowych inwestycji,to ciągle średnia przyjemność,Poza tym tramwaje kursują co 20 min.
                            • unhollyseth Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 31.12.10, 16:23
                              Kiedy byłeś w Krakowie? Tramwaje kursują co 10 min! Chyba, że byłeś na totalnym zadupiu albo było to jakieś święto!
    • Gość: Gość Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: *.adsl.inetia.pl 31.12.10, 06:04
      Temat wytłumaczomy w mediach dajmy sobie spokój.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka