Dodaj do ulubionych

Dziś ,,Godzina dla Ziemi,,

26.03.11, 12:59
Gasicie światło ?

biznes.interia.pl/news/dzis-o-2030-na-calym-swiecie-zgasnie-swiatlo,1615543
Obserwuj wątek
  • lachien Re: Dziś ,,Godzina dla Ziemi,, 26.03.11, 13:06
   Nie będzie mnie o tej godzinie w domu więc całą akcję mam gdzieś. Poza tym jak prawie każda "eko" akcja śmieszy jak małego chłopca. Dzisiaj proszę państwa Pałac Kultury nie będzie oświetlony bo jest godzina dla ziemi. Za to jutro jest zapowiedziany szoł świetlny który zeżre energii tyle co 500 takich dni. Taki dżołk
  • arkadiuszbak.pl Re: Dziś ,,Godzina dla Ziemi,, 26.03.11, 13:09
   Lepiej pomóżmy Ziemi segregując odpady, nie wyrzucając śmieci do lasu, i na codzień zużywać nieco mniej wody.
   Energia to nie woda. Energia nie zużyta i tak powoduje straty i obciążenie dla Ziemi. To kompletnie pomylona akcja. Na szczęście w praktyce mało popularna. Gdyby bloki energetyczne skokowo straciły obciążenie mogłoby dojść do awarii - jak twierdzą energetycy. Wtedy mielibyśmy jakiś "tydzień dla ziemi".
   Celsa HO zużywa 1% całego zapotrzebowania krajowego na prąd - wliczając wszystkie zakłady i gospodarstwa domowe, ulice, budynki, kościoły itd. Jakie znaczenie ma zatem ta akcja WWF - jak wszystkie inne: ŻADNE.
   Jak dla mnie sensowna była akcja "sprzątanie świata" - wtedy chociaż nasze parki i lasy były oczyszczone z tych wszystkich zalegających tam plastików, butelek itd.
   Dbajmy o Ziemię codziennie, nie od "akcji" :)
   • lachien Re: Dziś ,,Godzina dla Ziemi,, 26.03.11, 13:37
    Coś ala ostatnia akcja na Polach Mokotowskich czyli sprzątanie psich kup. Wieczorem całe Pola były tak zasrane, że już dosłownie przejść się nie dało. Bo buraki przyszły po darmowe łopatki i darmową herbatę. A psy jak srały na trawniki tak srają a właściciele jak nie sprzątali tak nie sprzątają.
    Dziwne, że tam nie było straży miejskiej bo budżet by podreperowali. Wieś z ludzi i za 1000 lat nie wyjdzie.
   • unhollyseth Re: Dziś ,,Godzina dla Ziemi,, 26.03.11, 14:03
    Uważam jak koledzy wyżej, że takie akcje nie mają sensu. Ale za to właściciele sklepów mogliby na noc gasić światła na witrynach sklepowych. Wystarczy przejść koło sklepików Ogrody/Radwana. Tam wszędzie zapalone światła.
    • temponick Re: Dziś ,,Godzina dla Ziemi,, 26.03.11, 14:57
     Jak zwykle każdy ma rację, każdy ma inny pomysł, a rezultat jest taki, że nasza Matka Ziemia ledwo zipie...Oczywiście, że jak jedna osoba zgasi światło czy jedna osoba schyli się, żeby podnieść papier i wrzucić do kosza to NIC to nie zmieni...

     Akcje tego typu, z pozoru bezsensowne, mają obudzić świadomość, że żyjemy w coraz większym g(ó)wnie i jedyną szansą na cokolwiek jest zwolnić i zastanowić się dokąd idziemy i czy przypadkiem nie zmierzamy do nikąd?
     • lachien Re: Dziś ,,Godzina dla Ziemi,, 26.03.11, 17:00
      Obudzić świadomość w KIM? Jeśli komuś zależy i nie jest mu obojętny los Mamuni Ziemi czy czystość na świecie to już dawno wie o co biega i dba o to, by nie krzywdzić swej Rodzicielki. A jeśli ktoś jest głupi jak but to żadne akcje nic tu nie pomogą - vide akcja "sprzątaj po swoim psie" i oświetlaniu pałacu o których pisałem wyżej.
      To na tej samej zasadzie jak z powiedzeniem o wsi i chłopie. Chłop wyjedzie ze wsi ale wieś z chłopa nie.
      • temponick Re: Dziś ,,Godzina dla Ziemi,, 26.03.11, 23:13
       Nie zgodzę się, ale skoro tak uważacie... Z globalnym ociepleniem to nie ma według mnie nic wspólnego. Po prostu zasoby Matki Ziemi się powoli kończą i powinniśmy je zużywać i konsumować rozsądniej. Jeżeli to jest fałszywa świadomość to co w takim razie proponujecie w zamian?
  • wojtek_68 Re: Dziś ,,Godzina dla Ziemi,, 27.03.11, 23:21
   Jak zwykle burżuje wymyślają w postaci cukierkowej akcji to co normalni ludzie robią na codzień od lat przymuszeni czystą ekonomią.
   Mniej zasobni dziedziczą "ekologię" wraz ze swoim ubóstwem, średnio zamożni starają się oszczędzać aby mieć więcej kasy na inne cele a jak widać bogaci muszą sobie poowijać normalność w sreberka ideologii aby dorosnąć.
   To smutne i przykre.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka