Dodaj do ulubionych

Jerzy Borowiec sława medyczna, bossszz....

IP: *.dynamic.chello.pl 22.11.12, 10:41
Kierownik SOR w Ostrowcu zabłysnał swoim geniuszem. Każdego nieprzytomnego pacjenta którego przywozi pogotowie traktujemy jak pijanego. Dowiaduję się o tym z prasy. Panie Borowiec weż Pan zmień zajęcie, zacznij Pan robić cokolwiek by nie mieć do czynienia z istotami żywymi. Może uprawa żytka? Może jakieś prace melioracyjne?A najlepiej jakby Pan
odizolował się jakoś od ludzi bo może im Pan krzywdę robić.
Obserwuj wątek
    • xanonymous Re: Jerzy Borowiec sława medyczna, bossszz.... 01.11.15, 01:28
      Ja byłem na izbie przyjęć bo byłem jakiś zamroczony jakby / miałem i mam nadal silnie zamglony umysł (brain fog) a to z powodu antybiotyku CIPRONEX który brałem a on przenika do tkanki mózgowej ( jac.oxfordjournals.org/content/50/4/607.full www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC188210/ patient.info/forums/discuss/ciprofloxacin-poisoning--40337 )Natomiast w ostrowieckim szpitalu jeden lekarz próbował mi wciskać ciemnote żę ten antybiotyk nie przenika do mózgu. Jak takie nieuki mogą kogokolwiek leczyć??? Na izbie przyjęć założono mi weflon i chciano podać kroplówke z paracetamolem i ja sie pytam po co? Przecież ja nie mówie że cokolwiek mnie boli? Idioci. Pytałem wielokrotnie ktory lekarz nakazal mi podanie paracetamolu we wlewie dozylnym ale nie chciano mi powiedziec (nie wiem czego się bali? moze ten lekarz byl nietrzeźwy???) I właśnie Pan Borowiec Jerzy był ordynatorem na tym oddziale. Tyle w temacie? puścili mnie do domu z ciśnieniem 160/100 brak słów.
    • xanonymous Re: Jerzy Borowiec sława medyczna, bossszz.... 01.11.15, 02:43
      Cipronex to CHEMIOterapeutyk (tzw. chemia) i może on powodować zjawisko zwane CHEMOBRAIN czyli właśnie tą mgłę umysłową, upośledzenie pamięci i koncentracji, podzielności uwagi. Ale jak się jest nieukiem i się ma wiedze ze średniowiecza to i się neguje fakty naukowe.
      • xanonymous Re: Jerzy Borowiec sława medyczna, bossszz.... 30.03.16, 23:27
        W ogóle w amerykańska agencja FDA nie dopuściła do leczenia - zakarzeń wywołanych przez gronkowce - leku znanego w polsce jak biseptop (Biseptol - Sulfamethoxazolum, Trimethoprimum). W ogóle na antybbiotykogramie nie ma tych chemioterapeutyków to jak lekarz moze przepisywac to na grobkowca? Idioci skoczeni. Klasyczny przypadek konowalstwa w wykonaniu Pani neurolog pożal siębożę Renaty STankicz........
      • xanonymous Re: Jerzy Borowiec sława medyczna, bossszz.... 30.03.16, 23:31
        Biseptol - Sulfamethoxazolum, Trimethoprimum. -> nie zostal dopuszczony do leczenia zakarzen gronkowcem przez FDA w USA. W ogóle na antybiotykogramie nie ma uwzględnionego tego chemioterapeutyku że zabija gronkowca więć jak można biseptop podawac przy zakarzeniach gronkowce? Ano trzeba być sławą medyczną Renatą Stankiewicz która ponoćzna sięna wszystkim a tymczasem jest tępą konowałką i skończonym debilem.
      • xanonymous Re: Jerzy Borowiec sława medyczna, bossszz.... 04.07.21, 15:05
        Ciprofloxacin and sparfloxacin penetration into human brain tissue and their activity as antagonists of GABAA receptor of rat vagus nerve.

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC188210/

cyprofloxacyna pobudza (antagonista GABA) nerw błędny.... potem z odstawienia leku nerw błędny nie jest pobudzany i robi się tachykardia

www.adcov.com/czy-tachykardia-przyczyna-uszkodzenia-nerwow/ to jest jakie s automatyczne tlumaczenie wiec....

Czy tachykardia Przyczyna uszkodzenia nerwów?
        Co to jest tachykardia?

Tachykardia jest stan, w którym serce bije bardzo szybko - zazwyczaj ponad 100 uderzeń na minutę, ale nie jest to z ćwiczeń lub jakichkolwiek normalnych bodźców zewnętrznych. Tachykardia zaczyna się w górnych komór (przedsionków) lub niższe (komór) od serca. Jeśli wystąpią objawy tachykardii, należy skonsultować się z lekarzem od razu do właściwej diagnozy, ponieważ jego efekty nie tylko zatrzymać się na szybkie bicie serca.
        Przedsionków i tachykardia komorowa

Migotanie przedsionków (najczęściej) jest doświadczony przez jakiś 2,2 mln Amerykanów wieku 75 lat lub starszych, wynika z badań przeprowadzonych przez Sarver Centrum Serca. Impulsy podróżować w szybki, ale chaotyczny sposób przez atrium twojego serca, a następnie w dół do komory powodując nieregularne, szybkie bicie serca. Z migotaniem przedsionków jesteś na ryzyko udaru mózgu.

Trzepotanie przedsionków jest podobny do migotania przedsionków, z wyjątkiem, że impulsy są częściowo zorganizowane zamiast chaotyczna. Trzepotanie przedsionków niesie również pewne ryzyko udaru mózgu.

Częstoskurcz nadkomorowy (SVT), który jest bardziej powszechne u młodych dorosłych, kiedy serce nagle zaczyna ścigać (może pójść od normalnego 60 uderzeń na minutę do 200). SVT może być spowodowany nieprawidłową "impulsowej" połączenie pomiędzy przedsionka i komory, tak, że sygnał elektroniczny do serca nie porusza się w normalny sposób.

Częstoskurcz komorowy jest najbardziej poważne. Często pojawia się po tym, jak miał atak serca i rozwiniętą blizny. Tkanka blizny zakłóca normalne serca i serce może przyspieszać do 120 aż do 200 uderzeń na minutę. Ten rodzaj tachykardii może spowodować upadek lub zatrzymanie akcji serca.
        Czy tachykardia Przyczyna uszkodzenia nerwów?

Tachykardia może mieć wpływ na układ nerwowy, nie tyle ze względu na gwałtowne bicie serca, ale na warunkach te bicie serca powodują, takich jak udar mózgu, zawał serca lub zastoinową niewydolnością serca.

Leczenie częstoskurczu, szczególnie zabiegi z udziałem zabiegu, może również powodować uszkodzenie nerwów.
        Diagnostyka i Leczenie częstoskurczu

Lekarz diagnozuje tachykardię przez monitorowanie rytmu serca i z wynikami (EKG) badanie EKG. Dodatkowe badania mogą być konieczne, aby dokładnie określić, jaki rodzaj masz i jej nasilenia.

Leczenie może obejmować leki, instalacji do regulacji stymulatora serca i operacji. Może także obejmować naukę technik relaksacyjnych i biofeedback.
        Dysautonomia

Termin dysautonomia obejmuje szereg zaburzeń, które mają wpływ na sposób funkcji autonomicznego układu nerwowego (ANS). Zgodnie z National Institute of neurologiczne i Stroke niektórych z tych chorób, w szczególności zmiany w ciśnieniu krwi, mogą być związane z wpływem tachykardii.

Dysautonomia wywołane przez częstoskurcz obejmuje: postawy zespołu tachykardia ortostatyczna (POTS) i omdlenie wazowagalne (upośledza funkcjonowanie nerwu błędnego, która biegnie od mózgu w dół przełyku, płuc, serca i do jamy brzusznej).

Inne zaburzenia dysautonomic to wypadanie zastawki mitralnej dysautonomia zawór, omdlenia neurokardiogennego (NCS), niedociśnienie (mediatorem neuronalnie NMH) i inne niestabilności ANS.
        Inne rodzaje uszkodzenia nerwów

Prawo serca sympatyczny uszkodzenia nerwów może wystąpić u pacjentów, u których występują zarówno napadowy częstoskurcz, który uruchamia i zatrzymuje się nagle, lub przetrwałym AF.

Jeśli masz rozrusznik zainstalowany lub kardiochirurgii, mogą one spowodować uszkodzenie nerwu przeponowego. Nerwu przeponowego pomaga wyzwolić mięśni przepony, który pozwala oddychać.

---

pl.energymedresearch.com/34174-vagal-stimulation-for-the-treatment-of-tachycardia

zdrowie układu nerwowego
        Stymulacja nerwu błędnego w leczeniu tachykardii
        ogólność

Stymulacja nerwu błędnego jest możliwym sposobem leczenia determinujących epizodów arytmii: częstoskurczów nadkomorowych. W rzeczywistości, zwiększając napięcie nerwu błędnego, można przerwać zdarzenie tachykardii, spowalniając bicie serca. Stymulacja nerwu błędnego może być wykonywana poprzez określone manewry lub za pomocą pewnych leków. W obu przypadkach konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem, aby dowiedzieć się szczegółowo, jak wykonywać określone manewry i jak postępować zgodnie z leczeniem farmakologicznym, a także ocenić związane z tym ryzyko.
        Nerw błędny

Przed opisaniem roli stymulacji nerwu błędnego w leczeniu częstoskurczów nadkomorowych należy przypomnieć pamięci o niektórych cechach nerwu błędnego lub nerwu płucno-żołądkowego .

Dwa niejasne nerwy, prawy i lewy, tworzą dziesiątą (X) parę czaszkowych (lub encefalicznych) nerwów dwunastu par obecnych w ludzkim ciele. Pochodzą z czaszki, jak wszystkie nerwy mózgowe i rozciągają się na brzuch.

Nerw błędny jest mieszanym nerwem somatycznym i trzewnym, ponieważ ma włókna motoryczne i wrażliwe (składnik somatyczny) i włókna przywspółczulne (składnik trzewny).

Włókna przywspółczulne dbają o unerwienie mimowolnych mięśni gładkich:

Tchawica.
        Oskrzela.
        Płuca.
        Serce.
        Duże statki.
        Przełyk.
        Żołądek.
        Jelito.

Włókna motoryczne unerwiają natomiast następujące mięśnie szkieletowe:

Mięsień trójgłowy.
        Podniesienie mięśnia podniebiennego welonu.
        Mięsień palatoglossus.
        Mięsień podniebienny.
        Mięśnie zwężające górną, środkową i dolną część gardła.
        Mięsień salpingopharyngeal.
        Mięśnie krtani.

Wreszcie wrażliwe włókna stykają się z:

Zewnętrzny kanał słuchowy.
        Błona śluzowa gardła.
        Błona śluzowa krtani.

Dlatego nerw błędny kontroluje i reguluje podstawowe zdarzenia fizjologiczne, takie jak:

Tętno.
        Perystaltyka przewodu pokarmowego.
        Pocenie się.
        Ruchy ustami, aby porozmawiać.
        Ruchy krtani, aby oddychać.

Kontrola tętna przez włókna przywspółczulne zachodzi głównie przez prawy nerw błędny . W rzeczywistości ten ostatni unerwia węzeł zatokowy przedsionka, który jest dominującym markerem w centrum serca i - jeśli jest stymulowany - spowalnia rytm serca zatokowego. Z drugiej strony nerw błędny lewej unerwia komorę słabszymi efektami i, jeśli jest stymulowany, blokuje impulsy między przedsionkiem i komorą ( blok przedsionkowo-komorowy ).
        Stymulacja nerwu błędnego w leczeniu tachykardii

Stymulacja nerwu błędnego jest możliwym leczeniem w celu przerwania epizodów częstoskurczu nadkomorowego w pełnym rozkwicie.

Kiedy mówimy o stymulacji nerwu błędnego lub zwiększeniu napięcia nerwu błędnego, mówimy o tym samym.

Aby osiągnąć wzrost napięcia nerwu błędnego w celu przerwania ataku tachykardii, można wykonać pewne specjalne manewry lub podać pewne leki. Ważne jest, aby podkreślić, że każda opisana technika musi być przeprowadzona przez lekarza, który poinstruuje pacjenta o prawidłowych operacjach i działaniach niepożądanych związanych z każdym z nich.

Jeśli chodzi o manewry, najbardziej znanym i najmniej niebezpiecznym w praktyce jest:

Manewr Valsalvy.
        Manewr Mullera.

Te dwie operacje polegają na utrzymywaniu głębokiego oddechu tak długo, jak to możliwe.

• xanonymous Re: Jerzy Borowiec sława medyczna, bossszz.... 04.07.21, 15:06
        Inne manewry to:

Jednoczesna kompresja gałek ocznych.
        Stymulacja zatoki szyjnej.

Poprzez jednoczesne uciskanie gałek ocznych przez lekarza, kciuki, możliwe jest zablokowanie ataku częstoskurczu nadkomorowego. Ciśnienie musi być takie, aby pacjent czuł ból. Z tego powodu nie jest to zalecana praktyka.

Z drugiej strony stymulacja zatoki szyjnej jest bardziej skuteczną i mniej bolesną techniką. Zatoka szyjna znajduje się na poziomie rozwidlenia wspólnej tętnicy szyjnej. Lepszy efekt uzyskuje się, jeśli pobudzi się prawą zatokę szyjną w porównaniu z lewą, ponieważ, jak widzieliśmy, prawy nerw błędny przechodzący blisko prawej tętnicy szyjnej unerwia węzeł zatokowy przedsionka, czyli środek cokołu dominujący. Dokładną operację wykonuje lekarz pod naciskiem dwóch lub trzech palców i pionowym masażem okolicy.

Użyteczność tego manewru wynika nie tylko z aspektu terapeutycznego, ale także z wartości diagnostycznej, którą może zagwarantować. W rzeczywistości, jeśli pacjent jest podłączony do elektrokardiografu i wykonywana jest stymulacja, możliwe jest monitorowanie postępu rytmu serca i zrozumienie prawdziwej natury wzrostu częstości akcji serca. Istnieją trzy możliwe wnioski diagnostyczne:

Jeśli pacjent wykazuje spowolnienie rytmu, tak że osiąga rytm zatokowy w stabilny sposób, oznacza to, że atak tachykardii jest w rzeczywistości nadkomorowy.
        Jeśli pacjent wykazuje przejściowe spowolnienie, tak że pod koniec stymulacji zatoki szyjnej rytm ponownie wzrasta, oznacza to, że wzrost częstości akcji serca jest spowodowany kolejną arytmią przedsionkową.
        Jeśli pacjent nie wykazuje spowolnienia częstości akcji serca, oznacza to, że wzrost częstotliwości jest spowodowany komorowymi zaburzeniami rytmu.

Stymulacja nerwu błędnego wywołana lekami obejmuje podawanie:

Leki działające bezpośrednio na nerw błędny.
        Leki działające pośrednio na nerw błędny.

Leki działające bezpośrednio na nerw błędny to leki na bazie aceticoliny, mecholilu lub prostigminy. Działają skutecznie, ale mają również bardzo nieprzyjemne skutki uboczne.

Leki, które działają pośrednio na nerw błędny, są odpowiedzialne za podnoszenie ciśnienia. Wzrost ciśnienia stymuluje zatoki szyjne, co w konsekwencji zwiększa napięcie nerwu błędnego. Stosowanymi lekami są noradrenalina lub metaraminol i należy je podawać dożylnie.

W czasie leczenia lekiem lekarz musi jednocześnie zmierzyć ciśnienie krwi, aby upewnić się, że nie przekracza ono 160 mmHg (idealna wartość to 150 mmHg). Powyżej tej wartości istnieje ryzyko wywołania obrzęku płuc. Również w tym przypadku jasne jest, jak ważna jest obecność lekarza w przeprowadzaniu wyżej wymienionej procedury stymulacji nerwu błędnego.

patient.info/forums/discuss/ciprofloxacin-poisoning--40337
        teraz cierpie oid lat na postturalna tachykardie ortostatyczna, przewlekle zmecznie ze nie wychodze z domu, problemy pamieci

Ta konował neurolog poprzez swoja ignorancje i brak wiedzy zniszczyła mi zdorowie!!!! mam opieke z MOPS.

W ogóle ostrowiecki szpital zachecał ostatnio do szczepienia się nieprzebadana sczepionka na koronawirus - te szczepienia to są testy na ludziach!!!! Leksarze obudźcie się!!! Ile ludzi już zmarło po szczepieniu w całym kraju? Na forum ostrowca pisał ktoś że starsza mam po szczepieniu opadla zupenie z sil i po krotkim czasie zmarła! Gdzie jest prokurator? Trzeba tych szaleńców od szczpień osądzić a odpowiedzialnych powsadzac dowięzień czy osadzis w sądach!!!!

Dr Zbigniew Hałat ostrzega Traktują nas jak zwierzęta laboratoryjne - CDA www.cda.pl/video/727181280

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka