Dodaj do ulubionych

I już Wykluczony wyleczony

02.05.15, 21:32
z boju o porcelanowe Topiołki
Obserwuj wątek
  • Gość: wędkarze Rudy Koś. Re: I już Wykluczony wyleczony IP: *.free.aero2.net.pl 03.05.15, 08:16
   Dorota Alicja Pietrzkiewicz napisał(a): „Dzień dobry,
   Zainteresowałam się sprawą, którą Pan poruszył i rozmawiałam na ten temat z jednym z kandydatów na radnych Gminy Ćmielów, który sam jest wędkarzem, by możliwie najlepiej zrozumieć tą sytuację. Okazało się, że zalewem zarządza PZW Ćmielów, a wysokość opłat ustalana jest przez PZW Tarnobrzeg. Ta opłata finansuje m.in. zarybianie tego zbiornika. Natomiast zbiornik w Rudzie Kościelnej zarządzany jest przez Koło w Bodzechowie i tam opłata jest niższa, ale zarybia inny PZW. Przekazanie zbiorników wodnych do różnych kół wędkarskich, przy różnych opłatach stwarza nierówności w traktowaniu mieszkańców Gminy Ćmielów tutaj na przykładzie zbiorników w Topiołkach i na Rudzie Kościelnej. Ta sprawa wymaga konsultacji i z PZW Ćmielów i PZW Bodzechów. Ustalenie, dlaczego opłata jest wyższa, co wpływa na wysokość składki, oraz uzgodnienie wspólnego stanowiska, co do jednej wysokości opłat i przynależności do jednego okręgu wojewódzkiego. Wysokość składki powinna mieć swoje ekonomiczne uzasadnienie i być akceptowalna przez wszystkie strony.
   Zbiornik jest otwarty, dostępny dla wszystkich wędkarzy, również spoza Gminy Ćmielów. Musimy zadbać o to by stanowił miejsce odpoczynku i rekreacji, ale również o to by zachować równowagę w środowisku.
   Cieszę się, że poruszył Pan ten temat, gdyż faktycznie w takiej sytuacji będę mogła mieć realny wpływ na równe prawa wędkarzy, ale też i mieszkańców Gminy Ćmielów.”

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka