Dodaj do ulubionych

Biały Marsz 26 maja 12

IP: 195.116.34.* 22.05.09, 01:45
We wtorek 26 maja o godzinie 12.00 spod Pływalni Rawszczyzna ruszy Biały
Marsz, marsz przeciwko durnej przemocy, agresji i znieczulicy. Kto się przyłączy?
Obserwuj wątek
        • unhollyseth Re: Biały Marsz 26 maja 12 22.05.09, 16:23
          A myślałem, że to ja jestem alfą i omegą...Lachien...jak mogłeś zniszczyć moją
          kruchą dziewczęcą psychikę.:(
          Zgadzam się z Lachienem. Ani ten marsz chłopaka do życia nie przywróci, ani tych
          co to spowodowali nie ruszy. Będziecie demonstrować, że brzydzicie się
          przemocą...no nie wiem:/
            • lachien Re: Biały Marsz 26 maja 12 22.05.09, 21:48
              A poza tym to co? Nie podoba się zwykłe pytanie co ma dać taki marsz?
              Odpowiedzieć nie raczysz czy nie potrafisz? Tarasowanie ulicy tylko po to, by
              sobie spacerek urządzić to sorry, za czasów Wałęsy było ciekawe. Teraz tylko
              Sułek tak robi. Łazi w kółko po rondzie, a ludzie patrzą i się tylko wkurzają za
              utrudnienia w ruchu, Chcesz coś zrobić to zrób coś konkretnego, a nie łaź po
              ulicach w milczeniu z transparentem PRECZ PRZEMOCY. A co do forum i jego poziomu
              to stuknij się w główkę albo zorganizuj marsz przeciwko.,
              • temponick Re: Biały Marsz 26 maja 12 22.05.09, 22:29
                Taki marsz jest najprostszą formą społecznej aktywności w tym przypadku protestu przeciwko bezsensownej przemocy oraz tolerowaniu tej przemocy przez stróżów prawa którzy nawet nie skorzystrali z minimum ustawowych możliwości żeby jej zapobiec! Ale niestety trzeba ruszyć tyłek, bo samym czczym gadaniem nic się nie wymodzi. Trzeba zdobyć pozwolenie, namalować trochę transparentów, rozgłosić sprawę wokół, napisać jakiś sensowny speech w języku najlepiej przypominającym poprawny i literacki język polski, zorganizować nagłośnienie
                • unhollyseth Re: Biały Marsz 26 maja 12 22.05.09, 22:46
                  Ale temponiku czy po tym marszu na ulicach zrobi się bezpieczniej? Czy policja
                  będzie lepiej wykonywała swoje obowiązki? Czy kolejne imprezy będą lepiej
                  zabezpieczane?
                  Prawda jest taka, że pewnie wiele osób, które wezmą udział w tym marszu byli na
                  tej imprezie, pewnie sami widzieli pijanych małolatów, gdzieś tam się
                  szamoczących, rzucających "ku***" na prawo i lewo i ....żaden z nich nie
                  zareagował, nikt nie zwrócił uwagi. Czemu? Bo to jak z dresami w stadzie wszyscy
                  są mądrzy. Natomiast samemu jest trudniej zareagować. Takie jest moje zdanie.
                  • temponick Re: Biały Marsz 26 maja 12 22.05.09, 23:36
                    Tak, jest szansa, że po marszu zrobi się bezpieczniej i policja
                    będzie lepiej wykonywała swoje obowiązki. Niech Ci co rządzą zobaczą
                    że anonimowy szary obywatel na ulicy też coś może zrobić i wyrazić
                    swój pogląd. Żenujący jest brak solidarności w polskim społeczeństwie
                    i na tym bazują łgający i oszukujący nas każdego dnia politycy. We
                    Francji wystarczy że prezydent głośniej piernie i już mamy
                    milion demonstrantów na Champs-Élysées. U nas, żeby nam pluli w oczy
                    przez 20 lat, nie uformuje się żadna sensowna opozycja oraz solidarny
                    protest

Tak, jest duża szansa że kolejne imprezy będą lepiej zabezpieczane,
                    bo jest to ustawowy obowiązek tego który za to bierze pieniądze i to
                    wcale niemałe, żeby w mieście był spokój i porządek

I wreszcie na koniec. Może wiele osób, które wezmą udział w tym
                    marszu, zrozumie że bierność i brak reakcji do niczego nie prowadzi,
                    że tak jak żyjemy w stadzie, tak i w stadzie powinniśmy reagować na
                    takie a nie inne przejawy chamstwa, przemocy, braku złego wychowania
                    • unhollyseth Re: Biały Marsz 26 maja 12 23.05.09, 00:48
                      Ja Cię bardzo proszę...Protesty? Protesty i marsze są dobre dla pedałów ( tak
                      jestem poprawny politycznie ) a nie dla takich działań. Ty chcesz rozliczać 20
                      lat chaosu za pomocą haseł? Chcesz pokazać jak Ci źle z transparentem, że
                      "Donald to dupa, a Lechu to świnia"? Tak jakby to ich cokolwiek obchodziło.
                      Co do porządku w mieście... Pan Prezydent dziś na czacie zapytany o
                      zabezpieczenie Dni Ostrowca stwierdził, że były dobrze zabezpieczone i mało co
                      sam sobie wystawił ocenę dobrą. Ty mówisz, że w przyszłości będą lepiej
                      zabezpieczane? Jak teraz nie a kto odpowiedzieć na uchybienia ( jeżeli tak owe
                      były ) a na dodatek odpowiedzialny za imprezę i bezpieczeństwo sam będzie brał
                      udział w marszu. Śmieszne.
                • wadera_77 Re: Biały Marsz 26 maja 12 25.05.09, 15:13
                  przyznaje , że wątpię w idee marszu.. choc moze sie mylę.. oby to
                  coś zmieniło... cokolwiek..

ale jestem cały czas za tym, zeby nie zamykac oczu i uszu.. wiemy co
                  się dzieję u sąsiadów , interesuje nas kto z kim idzie do łózka ...
                  a kiedy widzimy , ze jest przemoc w domu u sąsiadów to zamykamy
                  oczy.. i uszy.. bo po co sie wtrącać .. w koncu to jest osobista
                  sprawa rodziny..
                  choc można zadzwonic anonimowo.. i zgłosic ten fakt na policję.. ale
                  ze strachu .. tego nie robimy.. i kolejen dziecko uczone przez całe
                  dzieciństwo przemocy nie umie inaczej sie zachowac ....

a juz najbardziej mnie wkurza jak potepia sie publicznie gejów,
                  lesbijki, transseksualistów, ludzi o innym kolorze skóry i z innego
                  kraju.. itp. a nie pietnuje sie tych , którzy krzywdzą swoje
                  rodziny..
    • unhollyseth hmmm 25.05.09, 15:24
      A tak w ogóle to czy tym chłopakom postawiono jakiekolwiek zarzuty czy do to
      może był zwykly aczkolwiek głupi wypadek. popychali się no i tamten upadł, tak
      nieszczęśliwie, że na głowę. może faktycznie to był wypadek. Do cholery wypadki
      się zdarzają.
      Ale nie...już wiadomo, że go zabili z zimną krwią i trzeba zrobić marsz.
      I jak to jest, że złapali tych 3 chłopaków..świadkowie byli?

I tak na koniec moi drodzy hipokryci, marsze sobie organizujecie, a gdybyście
      byli świadkami czegoś takiego to 80% z was by odeszło stamtąd jak najszybciej,
      bo sami byście się bali, żeby w zęby nie dostać.
      • spiacy_kot Re: hmmm 25.05.09, 17:15
        Ładnie piszesz. I w ogóle wiesz, co inni by zrobili, gdyby byli wtedy tam, na
        miejscu. Jednym słowem: ładnie piszesz i jesteś wszechwiedzący/a. To może
        odpowiesz mi przy okazji na pytanie, dlaczego na pogrzebie nie otworzono trumny?
        Uderzenie - oczywiście przypadkowe - o chodnik przynosi tak potężne obrażenia głowy?
      • spiacy_kot Re: hmmm 25.05.09, 17:22
        I jeszcze jedno. Gdyby to chodziło o kogoś z Twojej rodziny, też byś z taką
        buzią pełną cynicznej piany krzyczał/a, że marsz to na pokaz, że hipokryci, że
        po co, itd? Dlaczego nie pozwolisz bliskim ofiary wykrzyczeć swojego bólu choćby
        w taki sposób? Kto Ci dał prawo do krytykowania? Uszanuj człowieka i zamilcz na
        chwilę. Wiem, że jesteś tu wszechkomentatorem wydarzeń, ale w tym przypadku
        zamilcz.
        • unhollyseth Re: hmmm 25.05.09, 18:53
          Co Wy kurde tak z tym otwieraniem trumny? Bawi Was widok zmarłych? Nigdy tego
          nie rozumiałem. "Łooo kijowy pogrzeb bo trumny nie otworzyli, idziemy do domu".

Nigdy bym nie pozwolił na jakieś komiczne marsze,dni żałoby narodowej i inne
          cuda gdyby to chodziło o kogoś z mojej rodziny. Zmarli potrzebują spokoju...więc
          dajcie zmarłym święty spokój. Byłbym pełen bólu i cierpienia, pochowałbym ich z
          należytym szacunkiem i zgodnie z ich wyznaniem. A potem poświęciłbym się, żeby
          zrobić temu kto pozbawił życia bliską mi osobę piekło z życia. Nieustanne pasmo
          cierpienia. Bo taki już jestem.

Ale ja szczerze współczuje rodzicom tego chłopaka. Nie rozumiem tylko ludzi,
          którzy nagle robią marsz, żeby uczcić jego śmierć. Wróć aby przeciwstawić się
          przemocy.
          Więc napiszę tak. Skoro tak bardzo zawsze łączycie się w bólu czemu do cholery
          nie robicie marszy przeciwko pijanym kierowcom, albo marszy przeciwko
          wykorzystywaniu seksualnym dzieci.
          Przecież to nie rodzice organizują ten marsz, więc ich zostawiam w spokoju.
          Pytam się "Co do cholery da ten marsz? Wskrzesi chłopaka? Cofnie czas?
          Walczcie do cholery z przemocą a nie manifestujcie puste hasła!!!Żeby chodzić w
          takich marszach zróbcie sobie rachunek sumienia najpierw i zapytajcie samych
          siebie "Co ja zrobiłem takiego, żeby do tej czy innej tragedii nie doszło", "Czy
          kiedykolwiek pomogłem nieznajomemu, kiedy potrzebował pomocy", "Co zrobiłem jak
          banda chłystków siedziała na ławce i pluła, przeklinała i inne cuda robiła".
          Ja jestem szczery i nie zawsze pomogłem lub zareagowałem na przemoc. I nie
          jestem z tego dumny. Więc tym bardziej nie jestem godzien uczestniczyć w czymś
          takim...
          • Gość: iten Re: hmmm IP: *.telkonet.pl 25.05.09, 20:36
            Ten marsz będzie jedną wielką fikcją. W jednych szkołach wybierają
            specjalne delegacje (na siłę) bo uczniowie nie bardzo wiedzą o co
            chodzi, a w innych całe klasy zgłaszają się do "wymarszu",
            bo "lekcji nie będzie" i to jest główny powód ich
            zaangażowania.Fikcja i tyle:(
            • Gość: wojtek_68 Re: hmmm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.05.09, 10:57
              zgadzam się, że marsz miałby sens w dzień wolny od pracy (najlepiej
              niedzielę), wówczas miałby szansę faktycznie wyrazić coś więcej.
              Wymagałby większej determinacji a zatem miałby większa siłę wyrazu.

Niemniej jednak lepsza jakkakolwiek inicjatywa w obliczu tej
              tragedii, niż nie robienie niczego. Jak najbardziej popieram.

• unhollyseth Re: hmmm 26.05.09, 11:06
                Wojtku Ciebie zapytam. Może Ty mi powiesz...o co chodzi z tą ideą marszu? I co
                to znaczy jakakolwiek inicjatywa lepsza niż nic nie robienie?
                Czy zagwarantujesz mi, że jak wezmę udział w tym marszu to jutro czy za tydzień
                podobna tragedia się nie wydarzy? Czy ktoś mi pomoże jak będę wracał wieczorem
                do domu i zostanę napadnięty?
                • Gość: wojtek_68 Re: hmmm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.05.09, 13:29
                  wcale Cię nie potępiam czy nie oceniam, to kwestia empatii.
                  Po tak "bezsensownej" śmierci bardzo jeszcze młodego człowieka w
                  wielu z nas coś się gotuje. To właśnie forma empatii i wspólnego
                  przeżywania żalu po śmierci człowieka, który jeszcze nie zdążył
                  się "zachłysnąć życiem".
                  Zupełnie inaczej przeżywa się śmierć osoby w wieku dojrzałym, gdy
                  już zdążyła zostawić po sobie ślad na ziemi.

Nie znałem chłopaka ale to nie znaczy, że jego śmierć jest mi
                  obojętna. Stąd idea protestu przeciw samemu zdarzeniu jest dla mnie
                  zrozumiała. To także wyraz bezsilności i niemożliwości cofnięcia
                  czasu.
                  Zupełnie się jednak nie zgadzam z próbą napiętnowania kogogolwiek
                  poza sprawcami.

• lachien Re: hmmm 26.05.09, 13:32
                    A ja się zgadzam w sytuacji, kiedy faktycznie zawaliły służby porządkowe. Jak
                    było - nie wiem. Ale jeśli zawaliły - winnych powinno się pociągnąć do
                    odpowiedzialności i pozwalniać z roboty. Czy naprawdę wina nie ciąży na policji
                    i straży miejskiej? Nie wiem - nie śledzę tego wątku dokładnie.
      • ostrowiak_1982 Re: hmmm 27.05.09, 10:16
        Ja zareagowałem w takiej sytuacji stanąłem w obronie chłopaka którego trzech
        wyrostków zaczepiało. Dostałem ale jemu nic się nie stało.
        Zgłosiłem na policję i co cały dzień na komendzie, później sprawa w sądzie i
        oczywiście terminy kolidowały z pracą (pisemka przychodziły aby się stawić
        (nigdy nie było zakreślone że stawiennictwo obowiązkowe). Tak stałem się złym
        człowiekiem i musiałem zapłacić 200zl ale sędzia umorzył.
        Jak ich zatrzymali nijak, właściwie to policja dostała ich na tacy.
        Dziś pewnie zrobiłbym tak samo ale nie jestem tego pewien :/
    • unhollyseth Re: Biały Marsz 26 maja 12 27.05.09, 09:44
      Myślę, że powinny być ujawniane dane sprawców, nie tylko tych ale wszystkich.
      Dla bezpieczeństwa. Albo takie osoby powinny być znakowane na czole. Jedna
      kropka gwałciciel, dwie pedofil, trzy morderca. Ludzie by wiedzieli z kim mają
      do czynienia. Ale nie...prawa człowieka itp, wybaczcie ale morderca i innym
      szumowiną nie powinny przysługiwać prawa człowieka, w końcu oni sami pozbawili
      ich drugiej osoby.
      Dlatego ja jestem za upublicznianiem danych osobowych zwyrodnialców.
      Chciałbym wiedzieć, że nauczyciel mojej córki nie jest pedofilem, a pracodawca
      mojej żony gwałcicielem.
      • Gość: diego Re: Biały Marsz 26 maja 12 IP: 81.6.191.* 27.05.09, 10:15
        Nie szafuj za bardzo określeniem "zwyrodnialec". Odnosisz go do każdego, kto
        zabił? Bez względu na okoliczności, w jakich to nastąpiło? Np. zwyrodnialcem
        nazwiesz faceta, którzy przez przypadek zabił włamywacza albo kierowcę, który
        wpadł w poślizg i przejechał przechodnia?
        • unhollyseth Re: Biały Marsz 26 maja 12 27.05.09, 10:24
          Zaraz zaraz..zapomniałem napisać, że zabójstwo w obronie własnej nawet nie brane
          byłoby pod uwagę. Bo w sumie dlaczego ktos kto się tylko bronił przed
          napastnikiem ma za to odpowiadać, jak ktoś kto zabił z premedytacja.
          Chodziło mi tylko o zwyrodnialców zabijających z premedytacją.
      • lachien Re: Biały Marsz 26 maja 12 27.05.09, 10:20
        Bardzo dobrze, że taki marsz się odbył. Ale teraz pytam organizatorów - co
        dalej? I proszę o odpowiedź, by ludzie to czytający zrozumieli moje pytanie z
        początku tego wątku. CO TERAZ? Jakie kroki podejmiecie? Co dalej zrobicie? Bo
        taki marsz szybko pójdzie w niepamięć i będzie egzystował wyłącznie na
        fotografiach, a przemoc jak będzie tak będzie. Ilu ludzi z tych zdjęć cokolwiek
        zrobi oprócz spacerku po mieście, wolnego w lekcjach, chęci pokazania się w
        lokalnej prasie itd. Co zrobisz dalej Panie Truth?
          • unhollyseth Re: Biały Marsz 26 maja 12 27.05.09, 10:28
            A czego więcej można byłoby się spodziewać. Za miesiąc sprawa całkowicie
            ucichnie. Do następnego zabójstwa.

Ktoś napisał, że tyle pieniędzy jest w błoto wywalane. Sztuczna choinka na
            rynku, kijowe lodowisko. A gdyby np zorganizować w każdej szkole zajęcia ( nie
            kurs!! tylko zajęcia) z udzielania pierwszej pomocy, dla kobiet darmowe zajęcia
            samoobrony ( a nie kilkudniowy kurs i to wszystko). Zorganizować na nowo straż
            obywatelską ( wiem, że już była i nie wypaliło), UM mogło by wyposażyć takich
            ludzi w np paralizatory, albo gaz łzawiący, jakiś samochód czy dwa.
            Można..wszystko mozna ale trzeba myśleć!
            • lachien Re: Biały Marsz 26 maja 12 27.05.09, 10:50
              Unholly spodziewam się przynajmniej odpowiedzi od Pan Truth, który wielce się
              obruszył jak spytałem co ma dać marsz. I powtórzę wypowiedź i wątku skasowanego
              - zadałem NORMALNE pytanie spodziewając się NORMALNEJ odpowiedzi. Nie negowałem
              sensu pochodu przeciwko przemocy. Chciałem wiedzieć co ma dać taki marsz, bo już
              wiele pochodów w naszym spie...nym kraju mieliśmy i dały one tyle, co psie
              gó... na trawniku.
          • lachien Re: Biały Marsz 26 maja 12 27.05.09, 10:40
            Zacytuję tutaj słowa piosenki, która pasuje w tym wątku IDEALNIE - illusion -
            vendetta.

Czy Ty też to bardzo lubisz - czy Ty kochasz to?
            Gdy się Twoja krew gotuje - gdy zaciskasz pięść
            Czy wiesz co robić by Cię nigdy nie opuścił gniew?
            Czy wiesz co robić by nie wyschły nigdy oczy Twe?
            Miłość swoją zakopałeś litość mocno śpi
            Chciałbyś cały świat utopić w oceanie krwi
            Lecz pomyśl sobie nim zaciśniesz pięść
            Nim spróbujesz zadać cios
            Pomyśl sobie, ze dla wielu świete jest:
            Oko za oko
            Ząb za ząb
            Przemoc rodzi przemoc

Człowiek to jest zwierz, gorszy od hieny jest
            Bo zabijanie jest dla niego piękne
            I pewnie za jakiś czas nie będzie komu wstać

Oko za oko
            Ząb za ząb
            Przemoc rodzi przemoc
        • dorsai100 Re: Biały Marsz 26 maja 12 27.05.09, 10:54
          Pamiętam jak po ulicach O-ca chodzili panowie w hełmach i palkami
          można pomyśleć o reaktywowaniu takiej służby. A poslowie niech
          pomyślą o zmianie przepisow dla policji odnośnie lania pałą.Może to
          ostudzi niektóre zachowania młodzieży(wierzcie mi parę pręg na
          plecach daje do myślenia a dla zdrowia jest nieszkodliwe).
          • lachien Re: Biały Marsz 26 maja 12 27.05.09, 11:01
            A jak pamiętam, jak z kumplami kiedyś wracaliśmy w nocy TRZEŹWI na chacjendy i
            podjechał patrol. Panu policjantowi z wielkimi muskułami tudzież proporcjonalnie
            małym mózgiem nie spodobałem sie akurat ja. Rzekł - gdzie gó...arzu idziesz
            zapie...ć radio? Ja na takie zachowania reaguję alergicznie. Powiedziałem, że
            z samochodu, w którym jego żona robi loda mojemu dilerowi. Wiesz jak siny się
            nazajutrz obudziłem? I co - dać zjebom możliwość pałowania? Przejdź sie wtedy
            wieczorem przez miasto.
        • dorsai100 Re: Biały Marsz 26 maja 12 28.05.09, 08:10
          Jak funkcjonowały takie służby, to młode wypierdki (wówczas takie
          jak ja)nie fikali kozlów na ulicach, a jak fikali, aby raz dostałeś
          i miałeś dość. Ponadto wieczorem nie było strachu chodzić po
          ulicach i ludzie czuli się bezpieczniej.Nie mówię o tych którzy
          nadużywali swojej władzy- tacy zawsze się znajdą.
          • lachien Re: Biały Marsz 26 maja 12 28.05.09, 08:28
            Czyli Dorsai twierdzisz, że moja odpowiedź na ślicznie i grzecznie zadane
            pytanie, bez wulgaryzmów i insynuacji była słuszną podstawą, by wyjąć pałę i
            użyć jej na mojej agresywnej osobie? Heh. Pięknie.
              • dorsai100 Re: Biały Marsz 26 maja 12 28.05.09, 09:29
                Lachien nie było mnie przy tym, może trafiłeś na gościa "co to nie
                ja" ze swojego doświadczenia wiem że jako młody człowiek miałem
                lekko buntowniczy charakter i jak grzecznie gościom pysknołem to
                wracałem do domu na czworakach (wierz mi to uczy pokory),drugi raz
                takiego błędu nie popełniłem.
                • lachien Re: Biały Marsz 26 maja 12 28.05.09, 09:33
                  Dorsai jakby koleś poprosił o dowód nie byłoby problemu. Takie jego prawo a mój
                  obowiązek go okazać. Ale sorry takie teksty to nakoksowani dresiarze emitują. Od
                  policji wymagam szacunku jaki mi się należy, gdy nie jestem sprawcą żadnego
                  czynu niezgodnego z prawem.
                  • dorsai100 Re: Biały Marsz 26 maja 12 28.05.09, 10:31
                    Znaczy się trafiłeś na nawiedzeńca, cóż zdarza się, przynajmniej nie
                    skopał Cię na śmierć.A słowa: okazać,wymagać szacunku w dzisiejszych
                    czasach tracą na wartości, a to dlatego,że rodzic spuści manto
                    gnojowi - może mieć problemy z sądem, nauczyciel pociagnie za uszko-
                    sąd , policjant użyje pałki - sąd, zastrasza się dorosłych i tylko
                    gnój pływa na wierzchu, dlatego mamy takie tragiczne zdarzenia.
                    • tdx Re: Biały Marsz 26 maja 12 28.05.09, 12:31
                      100 % racji. Za mlodu pilismy sobie nad rzeczka na Stawkach i nikt sie nas nie
                      czepial jak wracalismy do domu lekko na fali ;) Teraz czasy sie zmienily, wiec
                      straz wiejska pewnie patroluje okolice owej rzeczki ;p W koncu mieszka tam sam
                      wodz ;p
                      • temponick Re: Biały Marsz 26 maja 12 28.05.09, 14:49
                        Młodzież nigdy nie była święta i wcale za tą świętością nie
                        optuję. Ale były granice zwłaszcza dla nieletnich, których nikt się
                        nie ważył przekroczyć. Pamiętam z jaką zazdrością patrzyliśmy na
                        starszą młodzież bawiącą się na cotygodniowych potańcówkach na
                        strychu. Grali prawie zawsze Ziemianie ale od czasu do czasu i
                        KoloroweKoty zjechały. To było coś. Nawet wejśc do kina na film od
                        16tu było niemożliwością, chyba że z rodzicem, jeżeli uważał że obraz
                        jest mimo wszystko wartościowy. A jak się spotkało belfra na mieście
                        o późnej porze było wiadomo, że sprawa jest bardzo a to bardzo
                        poważna
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka