Dodaj do ulubionych

WSZYSTKO O YAZ-opinie

20.10.09, 15:29
Dziewczyny zaraz zmieniam tab na yaz ale strasznie mało informacji o
tym leku w necie. A więc zakładam ten wątek aby Was prosić o wpisy.
Jeśli któraś z Was stosowała te tabletki to czekam na opinie.
Obserwuj wątek
    • milgrom Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 06.11.09, 13:50
      biore trzecie opakowanie YAZ. przez pierwsze dwa niemal caly czas
      mialam plamienia - ale pytalam o to lekarza i powiedzial zeby
      poczekac jeszcze jedno opakowanie - i mial racje. plamienia ustaly,
      stan cery sie poprawil, nie zauwazylam problemow z libido. niemniej
      nie radze korzystac z opinii forumowiczek, takze z mojej wlasnej,
      tylko z watpliwosciami isc do lekarza.

taki drobiazg - choc wszystkie jestesmy kobietami, kazda z nas ma
      wlasny wachlarz reakcji, co jednym pasuje innym nie musi... banalne,
      ale jakie prawdziwe smile
          • valeria2 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 15.11.09, 21:59
            Odstawilam po 3 opakowaniach..libido ok,nie przytylam ale te
            cholerne bole glowy i zaburzenia snu>Mialam lekki udar
            niedokrwienny po odstawieniu tabsow i lykania aspirin
            przeszlo.Wogole po ciazy nic mi nie sluzy..ani wkladka,ani
            plastry,ani tabletki.Mam bardzo mocny PMS,wczesniej przed ciaza
            bralam minulet przez ok 6 lat i wsio ok bylo.Chyba wroce do
            niego.Wyczytalam tez ze niby t tabletki nowej generacji takie
            swietne sa bo zawieraja drospirenon(nie ma zatrzymania wody w
            organizmie) ale za to on powoduje straszne zakrzepice....
            • meg.123 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 17.11.09, 23:00
              Dziewczyn jestem w szoku, że prawie każda odstawiła przez bóle głowy moje
              zdziwienie jest ogromne dlatego, że poprzednio brałam nowynette i miałam okropne
              migreny i moja gin zmieniła mi na yaz bo po nich "głowa nie boli". Zobaczymy
              kończę pierwsze, narazie jest ok.
    • eas_y Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 29.11.09, 16:29
      u mnie tak samo.. wczesniej brałam yasmin, yasminelle, potem yaz i
      to była tragedia...juz w pierwszym tygodniu ból piersi, dół, migrena
      i cały świat ble.... odstawiłam i juz po pierwszej miesiączce byłam
      jak nowa. Zdecydowanie nie polecam tych tabletek. Zastanawia mnie
      bardzo ze lekarze nader chętnie przepisują te tabletki reklamując
      jednocześnie ich "cudowną moc"....hmmm
      • frankowska_magda Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 03.01.10, 21:12
        Obecnie jestem w połowie 4 opakowania i ... przytyłam już ok 4 kg sad Oprócz tego
        wszystko OK, zero innych dolegliwości. Mam zamiar wybrać się do lekarza i
        rozpatrzeć przejście na inne tabletki. Przed ciążą łykałam Yasmin i czułam się
        po nich rewelacyjnie.
    • hermina20000 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 28.02.10, 14:02
      Ja biorę YAZ i czuję się po nich dobrze.Libido w normie wink , nie plamię podczas
      brania różowych tabletek, krwawienie - które występuje przy tabl placebo - jest
      skąpe i bezbolesne. Ani razu nie bolała mnie głowa wink i żadnych komplikacji
      żylno-zakrzepowych. Jedynie przez pierwszy tydzień pierwszego opakowania było mi
      bardzo niedobrze - głównie rano jak wstawałam a potem przeszło. Tylko że
      przytyłam troszkę sad i teraz muszę bardzo kontrolować co i ile jem - nie
      pozwalam sobie na słodkie ;-( i oczywiście brzuszki codziennie wieczorem ...
      Ale najbardziej odpowiada mi ciągłość brania tabletek, bez żadnych 7dniowych
      przerw, dzięki czemu zawsze pamiętam o tabl i nie "wypadam" z rytmu.
      Podsumowując: polecam
      • mirabellka26 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 13.04.10, 18:15
        ja kończę już trzecie opakowanie i niestety nie jestem z nich w pełni zadowolona. Nie mam plamień a i okres wygląda bardzo skąpo, ale mam migrenowe bóle głowy, no i samopoczucie ogólnie fatalne, nic mi się nie podoba i co chwilę chce mi się płakać, jutro idę do gina i będę chciała je zmienić...
    • atena12345 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 02.05.10, 21:15
      przez pierwsze 3 miesiące plamienia, potem kilka miesiecy wszystko
      oki, potem zanik miesiaczki, potem krwawienia przez 3 tygodnie.
      Teraz biorę Olaira drugie opakowanie, ale znów nie miałam
      krwawienia sad
    • lidek11 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 09.05.10, 12:02
      Własnie kończę trzecie opakowanie. Tabletki antykoncepcyjne biorę
      już ok.13 lat. Jestem bardzo zadowolona ze zmiany. Wczesniej często
      bolała mnie głowa. Teraz te bóle są bardzo sporadyczne. Straciłam
      apetyt na słodycze smile, schudłam 6 kg. Wogóle mam mniejszy apetyt.
      Jedyne co mnie zastanawia, to całkowity brak miesiączki. Moja gin
      powiedziała, że może być tak, że podczas brania Yaz mogę wogóle nie
      miać okresu. Mam mieszane uczucia, ale na razie bardzo mi się to
      podoba smile. Może któraś z Was też ma takie objawy?
      • tinka07 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 21.06.10, 23:25
        Dziś moja corka-19 lat, dostała receptę na 2 opakowania Yaz-u. Maja one pomoc w
        strasznie bolesnych miesiączkach, az prawie do omdlenia
        Ginekolog powiedziala ze Yaz jest bezpieczny, dobrze tolerowany.

Kiedy czytam tutejsze opinie i ulotke, to jestem przerazona tym, jak duzo ma ta
        rzekomo wspaniała tabletka skutków ubocznych.Poza tym nieliczna grupa dziewczyn
        dobrze ją toleruje!

Napiszcie proszę, czy któras po tych tabletkach miała lepsze samopoczucie przed
        miesiaczką, w trakcie?
        Czy pomogła pozbyc sie bolów?
        Pigułki sa drogie, obym tylko nie wywaliła daremnie kasy na nie.
      • smutny.dzien Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 01.06.11, 14:39
        ja tak mam, nie mam okresu przy braniu YAZ, lekarz twierrdzi że tak może byc i mam sie nie przejmować. ogólnie jestem z nich bardzo zadowolona, chociaż ostatnio bola mnie wieczorem nogi, sa takie ciężkie, nigdy wczesniej tak nie miałam, mam wrażenie ze cos nie tak z krążeniem ale jeszcze nie wiem czy wiązac to z tymi tabletkami?
    • mola1971 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 22.06.10, 20:50
      Biorę Yaz od 12 dni i ciągle mam wahania nastrojów. Wprawdzie lekarz ostrzegał mnie, że przez pierwszych kilka dni mogę mieć objawy ciąży (mdłości, bóle piersi, wahania nastroju), ale powinny minąć po kilku dniach. Mdłości minęły, ale te wahania zostały uncertain
      I teraz nie wiem co robić bo biorę te tabletki nie tylko ze względu na antykoncepcję, ale również w celach terapeutycznych (za niski poziom progesteronu). Odstawić to w cholerę czy zacisnąć zęby i przetrzymać? Podobno tak naprawdę dopiero po trzech opakowaniach organizm się do tego leku przyzwyczaja.
      Czy może ktoś miał podobnie? Czy te wahania miną?
    • nikki_t Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 29.06.10, 12:51
      Ja zażywam Yaz jakieś pół roku i jestem zadowolona. Co prawda, na
      początku piersi bolały ("urosły" mi i są takie do dziś), częściej
      bolała głowa, ale teraz jest ok. Schudłam 6 kilo (wcześniej woda mi
      się wstrzymywała w organiźmie), zmniejszył się trądzik (którego
      nawet Roaccutane nie wyleczył w 100 %) i nie mam już takich stanów
      depresyjnych jak wcześniej. Dzięki Bogu mam już regularną miesiączkę
      i mogę sobie normalnie zaplanować np. urlop. Szczerze powiem to to
      są w sumie powody, dla których stosuję pigułki antykoncepcyjne, bo
      przed zajściem w ciążę aż tak zabezpieczać się razem z narzeczonym
      nie chcemy wink
      • frida_a Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 20.07.10, 08:15
        Biorę drugi tydzień , i drugi tydzień plamię ale w sumie nie wiem czy
        spowodowane jest to tabletkami czy pierwszy okres po porodzie się tak ciągnie. ?
        Gorzej sypiam ale zwalam to na upały .Libido w porządku w przeciwieństwie do
        Azalii .
        Chyba za wcześnie jednak na opinie z mojej strony , wypowiem się jak skończę
        całe opakowanie .
          • mola1971 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 24.07.10, 22:39
            Poczekaj jeszcze. Ja jestem w połowie drugiego opakowania a dobrze czuć się zaczęłam dopiero jakiś tydzień temu. Bywa, że pierwsze trzy opakowania trzeba odchorować a dopiero podczas czwartego organizm jest przyzwyczajony.
            • yarpen111 Re: Jak brac?? 26.07.10, 10:02
              A ja wlasnie dostalam Yaz , zamiast Femodenu.
              Lekarka kazala zrobic nrmalna przerwe 7 dni i potem zaczac brac Yaz.
              W ulotce za to jest napisane,zeby zaczac brac odrazu po zakonczeniu
              poprzedniej kuracji hormonalnej. Zglupialam. Nie wiem co zrobic.
              Jak Wam zalecali lekarze?
              Do mojej gin sie nie moge dodzwonic bo wyjehcala n urlopsad
              Wczoraj skonczylam Femoden i nie wiem co dzis robic...
    • yarpen111 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 26.07.10, 15:17
      Doczytalam w ulotce , iz:

"Zmiana z innego złoŜonego hormonalnego preparatu antykoncepcyjnego
      lub złoŜonego
      antykoncepcyjnego systemu terapeutycznego dopochwowego lub systemu
      transdermalnego.
      MoŜna rozpocząć przyjmowanie Yaz w dniu po zakończeniu okresu bez
      tabletek poprzedniego
      preparatu antykoncepcyjnego
      (lub po ostatniej tabletce
      poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego nie
      zawierającej substancji czynnych). W przypadku zmiany ze złoŜonego
      antykoncepcyjnego systemu
      terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego, naleŜy
      postępować zgodnie z
      zaleceniami lekarza."

Zatem chyba moja lekarka miala racje, ze powinnam zrobic te przerwe
      siedmiodniowa.
    • yarpen111 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 26.07.10, 16:50
      Udalo mi sie dodzwonic do innego ginekologa z kliniki, gdzie pracuja
      moja gin.
      Kazal zrobic normalna 7-dniowa przerwe, jesli miesiaczke dostaje w 4
      dniu przerwy. Jesli dostalabym wczesniej wowczas mialan zrobic tylko
      5 dni przerwy. Ufff..
      Narobilam zamieszania, ale przynajniej juz wiem na czym stojesmile
      • magda-12 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 05.08.10, 21:00
        Ja biorę Yaz od ponad roku, plamienia pojawiły się od około 3
        miesięcy temu, są mniej więcej w środku cyklu. dobra strona
        miesiączki stały się bezbolesne. Czasem zdarzają się mdłości.
        Początek zażywania to zwiększony apetyt na słodycze.
        • ding_yun Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 06.08.10, 15:13
          Z tego co wiem, w USA wystosowano właśnie jakiś proces zbiorowy przeciwko
          producentowi Yaz za pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Niestety jedyne
          wiadomości w języku polskim, jakie znalazłam na ten temat pochodzą z portali
          ultrakatolickich, więc mogą być niewiarygodnym źródłem informacji, można
          poszukać stron anglojęzycznych. Oczywiście cała kwestia może być rozdmuchana,
          ale myślę, że warto o tym wiedzieć biorąc Yaz.
          • mola1971 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 06.08.10, 15:33
            W USA wytacza się procesy za byle bzdury, więc to żaden jak dla mnie argument. Przecież wiadomo nie od dzisiaj, że WSZYSTKIE leki mają jakieś skutki uboczne i dorosły człowiek sięgając po nie powinien mieć tego świadomość.

Jakiś czas temu czytałam, że w Niemczech kilka pacjentek zażywających Yaz zmarło, ale do dziś nie udowodniono związku ich śmierci z zażywaniem tych tabletek.
            Bywa, że ludzie umierają po zażyciu paracetamolu, ale czy to znaczy, że nie powinno się go brać? Nie. Tylko po prostu przy pewnych schorzeniach nie można brać pewnych leków i od tego jest DOBRY lekarz by właściwie dla danego pacjenta/tki dobrać leki. Nieważne czy chodzi o środki przeciwbólowe czy antykoncepcyjne. Zasada jest ta sama.
            • tinka07 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 08.08.10, 16:23
              Córka bierze drugie opakowanie yazu. Miesiączka nie była bolesna jak poprzednie,
              a bierze yaz wlasnie ze względu na ich wielką bolesność.Za to narzeka ostatnio
              ze ja boli głowa, ma zmienne nastroje. Cos płaczliwa sie zrobiła.
              Ma brac yaz przez poł roku.Czy po odstawieniu tych pigułek bezbolesnpość
              miesiączek sie utrzyma, czy bedzie tak tylko podczas brania yazu.
              Prosze o odpowiedz. Córka zamierza po 2 opakowaniach zaprzestac ich zazywania, a
              to ze wzgledu na dzialania uboczne, ja ja namawiam na pól roczna terapie jednak.
              • ding_yun Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 10.08.10, 10:27
                Co do pozwów przeciwko Yaz, to jasne, że może być to jednak sprawa rozdmuchana,
                ale nadal uważam, że powinno się mieć świadomość takich rzeczy.
                Trudno powiedzieć, czy pod odstawieniu tabletek miesiączki przestaną być
                bolesne. W moim przypadku tak nie było - odstawiłam tabletki i wraz z pierwszym
                cyklem owulacyjnym powróciły normalne bóle.
                • tinka07 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 13.08.10, 18:30
                  A Więc bole wracają po odstawieniu pigułek, więc bezsensem jest ich dalsze
                  branie. One nie wyleczą tego, na co zostały przepisane.
                  Córka coraz częściej skarzy sie na bóle głowy, wczesniej ich nie miała.
                  Zapowiedziała ze skonczy brac opakowanie i więcej nie będzie kolejnych pigułek.
                  Woli się pomęczyc 2 dni, niż truć miesiące.
                    • malinova14 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 11.09.10, 08:34

Bralam w celach leczniczych rozne tabletki anty i wszystkie powodowaly u mnie skutki uboczne z wielkimi migrenami lacznie,pomimo zapewnien doktora ze po zmianie ich nie bedzie.Poszperalam w necie i na niemieckiej stronie naczytalam sie o wielkiej szkodliwosci yaz i yasminelle .W Polsce jak widze nawal zachodnich lekow od badziewiastych dosc drogich syropow po tabletki anty.Podejrzewam ze lekarze maja jakies profity od firm farmaceutycznych zalecajacych ktores z nich.
                      O Yasminelle i Yaz poczytalam ze powoduja ogromne skutki uboczne z przypadkami zgonow lacznie,ale jest ich pewnie jeszcze zbyt malo aby wycofac je z rynku.
                      Niestety nie ma 100% bezpiecznej antykoncepcji jest natomiast cos za cos,czyli kosztem zdrowia kobiet.Mlode dziewczyny biorac latami tabletki anty moga w pozniejszych latach spodziewac powaznego szwankowania organizmu.Oczywiscie zaden ginekolog nie powie ze sobie tym swinstwem szkodzimy,moj niemiecki lekarz wypisyuje recepty jakby to byly cukierki.
                      Gdy mowilam mu o zlym samopoczuciu i migrenach mowil ze to niemozliwe ze od tabletek.
                      No coz decyzja nalezy do kazdej z nas ale ja wiem ze juz sobie daruje .
      • efkakonefka35 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 13.09.10, 10:00
        witam wszystkie forumowiczki, ja kończę czwarte opakowanie Yaz i to będzie na bank moje ostatnie. Wcześniej przed ciążą stosowałam bardzo długo Cilest i wszystko było ok, póżniej po ciąży miałam wkładkę hormonalną Mirena (tez była ok, tylko cera mi się bardzo pogorszyła).
        A te pigułki to dla mnie koszmar - huśtawka emocjonalna, płacz, histeria, krzyki. Przysięgam, nigdy wcześniej nic takiego mi się nie przytrafiło. W ostatnim miesiącu doszły bóle głowy a do tej pory nie wiedziałam co to ból głowy ( a żyję już 35 lat smile) Aha i przytyłam 3 kg, apetyt na słodycze i w ogóle na jedzenie nieziemski wink pozdrawiam i zdecydowanie odradzam
    • andzia107 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 16.09.10, 18:15
      Właśnie zaczęłam 5 opakowanie Yazu. Jestem zadowolona z tabletek. Na początku miała tylko przez miesiąc plamienie. I to wszystko. Cera taka jaka był, schudłam, apetyt mniejszy, piersi mi na początku urosły ale wróciły do normy. Dla mnie te tabletki są super. Podoba mi się ten system 24+4. Żadnej przerwy... No najważniejsze jestem zabezpieczona już od pierwszej tabletki smile To szczególnie podoba się mojemu mężczyźnie smile smilesmile Pozdrawiam winksmile
      • magitek Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 26.05.11, 16:26
        To prawda, ze każda z nas jest inna, niemniej jednak hormony nigdy
        nie byli i nie bedą zdrowe dla organizmu... Mi dziś lekarka przepisala
        3 pak i od razu po ieglam kupić, pewnie jakbym poczytala te wszystkie opinie
        przed zakupem wywalilabym receptę !!! $75 za trzypak(australijski).
        Lekarz powiedziała, ze cera się poprawia. A to dla mnie najistotniejsze!!! Humorzasta zawsze jestem, właściwie dobry humor mam przez 2 tyg po okresie, wiec nie powinno być gorzej wink
        najgorsze to wahania diety, nie mogę sobie pozwolić na przytycie, bo stracić te kilosy to najwieksza udreka sad nie brałam tabletek 3 lata a jak wczsniej brałam, to mniej wiecej kilo extra miesięcznie , masakra!!! Jak tylko zobaczę zmianę apetytu odrzucam te tabletki, ale dam sobie szanse, lekarz mówiła, ze dziewczyny chudna, dlatego mi je dała !!! Trzeba spróbować !!! Grunt to pozytywne myślenie wink dam znać za miesiąc !!!
        • tesknie.troche Antykoncepcja hormonalna to poważna sprawa 27.05.11, 07:33
          Nie będę pisała czy i jak jest szkodliwa a decyzja o antykoncepcji hormonalnej to jest osobista sprawa każdej kobiety a czami pary (mój pierwszy partner nie wyraził na to zgody). Yaz biorę od około roku i są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Zadbałam tylko o sprawdzenie czy mogę je brać ( bo wbrew pozorom trzeba spełniać szereg warunków ) a sam wybór tabletek pozostawiłam samej sobie smile Yaz to tabletki najnowszej generacji ale wiem, że krążą na jego temat negatywne opinie. Ja wiedzę czerpię z własnego doświadczenia i ulotek załączonych do leków a nie z komantarzy w internecie.
          Jeśli nie prowadzi się bardzo aktywnego życia seksualnego to może warto postawić na inną metodę antykoncepcji ? Na problemy z cerą jest mnóstwo innych dobrych sposobów.
          • sau-ria Re: Antykoncepcja hormonalna to poważna sprawa 27.05.11, 09:35
            Witaj, ja stosuję naturalna antykoncepcję. Używam komputera cyklu Cyclotest 2 Plus i jestem zadowolona z jego skuteczności jak i tego, że nic nie ingeruje w mój organizm. Mam komplikacje po tabletkach. Teraz wystarczy, że mierzę temp raz dziennie, fakt, że są ograniczenia co do kochania się kiedy mam dni płodne, ale z tego wzdlędu na te dni jest abstynecja albo dodatkowo gumka.
            Pozdrawiam smile
    • katja_24 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 01.06.11, 12:52
      Przeszlam na yaz po 10 latach brania Logestu. Mialam nadzieje, ze nowsze tabletki beda lepsze. Niestety, stalo sie dokladnie odwrotnie. Codzienne bole glowy i mdlosci, bole brzucha, na koniec pekajace naczynka, zyla pod kolanem i bole lydek, ktore zmusily mnie odstawienia po 14 miesiacach. Zrobilam badania krwi i wracam do Logestu. Szkoda, ze ginekolog z bozej łaski nie raczyl mnie poinformowac, ze progesteron zawarty w tych tabletkach nie nadaje sie dla osob ze sklonnoscia do "pajaczkow" i zylakow. Tego dowiedzialam sie dopiero z netu uncertain Razem z tabsami chyba zmienie ginekologa. Ten mial opinie jednego z najlepszych w moim miescie uncertain
    • media_hole Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 06.06.11, 13:16
      Ja zażywam Yaz już od ponad roku, to moje pierwsze pigułki hormonalne i w tym momencie polecam je każdej koleżance - wiem, że reakcja na określone tabletki to sprawa indywidualna, ale w moim przypadku nie odczuwam żadnych ze skutków ubocznych wymienionych w ulotce. Co najważniejsze - cera poprawiła mi się diametralnie, żadnych problemów z trądzikiem, po tylu latach walki smile Tyle, że mam problem bardziej techniczny - wczoraj zapomniałam o pigułce i zgodnie z instrukcją postanowiłam od dzisiaj przejść do tabletek placebo, niestety, ten fragment jest dla mnie niejasny "jeśli chcesz powrócić do ustalonego dnia rozpoczynającego, okres stosowania tabletek placebo można skrócić do mniej niż 4 dni" - co mnie wcale nie ratuje, bo mój ustalony dzień to poniedziałek, czyli dzisiaj. Byłyście może w podobnej sytuacji?
    • frag-i-la Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 04.03.14, 11:08
      Biorę Yaz 10 miesięcy. Schudłam, nie mam problemów z cerą, libido ok.
      Minusy - D dimery ponad normę, duszności, kołotanie serca. Będę miała robioną spirometrię i echo serca. Mam takie uczucie czasami jakbym miała dostac zawału albo hmm nie wiem jak to określić. Po prostu zadyszka, brak powietrza i kręci mi się w głowie.
      Brałam przez rok Cilest. Przytyłam ponad 20 kilogramów, wymioty, straszne migreny, odpada nie dla mnie.
      Przeszłam na Yaz, gdyby nie te napady duszności byłoby wszystko ok.
    • doux20 Re: WSZYSTKO O YAZ-opinie 23.06.20, 19:00
      Mam do odsprzedania 4 opakowania tabletek YAZ firmy Bayern. (ja odstawiłam antykoncepcję, zostały mi leki z kuracji). Nr serii WEP5JD, data ważności - 05.2022. Kontakt mailowy: doux20@o2.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka