Dodaj do ulubionych

Antykoncepcja z powodów innych niż "oczywisty"

19.05.15, 20:18
Witam,
mam pytanie: czy lekarz może przepisać środki antykoncepcyjne osobie, która nie współżyje oraz tego nie planuje? Moją zmorą jest m.in. bardzo bolesny i nieregularny okres a także trądzik dawno po okresie dojrzewania.
Standardowym postępowaniem w takiej sytuacji jest dobór środków hormonalnych, w tym najczęściej właśnie antykoncepcji.
Kilkakrotnie spotkałam się jednak z sytuacją kiedy lekarz nie chciał nawet rozmawiać ze mną o tej opcji właśnie z tego powodu, że nie zaczęłam ani nie zamierzam zacząć współżyć ( nie mam przeciwwskazań) a chciałabym spróbować tej metody ze względu na wyżej wymienione problemy. I już sama nie wiem, czy taka postawa jest normalna? Powinnam zrezygnować z pigułek? Czy może powinnam szukać innych ginów bo jak do tej pory trafiałam na 'oszołomów'?
Obserwuj wątek
    • rilla-m Re: Antykoncepcja z powodów innych niż "oczywisty 20.05.15, 11:45
      Tak, ja brałam tabletki antykoncepcyjne z powodu bolesnych miesiączek, potem z powodu torbieli na jajniku i zaburzeń hormonalnych (objawiających się np. dużym owłosieniem). Przepisywało mi je dwóch rożnych lekarzy. Wtedy zupełnie nie współżyłam, więc to było tylko w celach leczniczych.
    • lenari Re: Antykoncepcja z powodów innych niż "oczywisty 30.05.15, 22:17
      Zmień lepiej lekarza. Antykoncepcja hormonalna a najczesciej tabletki to czeste rozwiazanie dla mlodych dziewczyn które maja problemy hormonalne. Na tabletkach dla problemów z cera sie nie znam bo to muszą być z wieksza dawką hormonów ale jesli o krwawienia chodzi to mozesz spokojnie zapytać lekarza o np Vibin ktory skraca czas krwawienia i oszczedza ogrom bolu.
    • zielinskamaja Re: Antykoncepcja z powodów innych niż "oczywisty 01.06.15, 10:27
      Musisz zmienić lekarza... Antykoncepcja hormonalna często jest wykorzystywana właśnie do leczenia objawów okresowych (bolesne i nieregularne okresy, trądziki itp.). Jeżeli jesteś z Warszawy, to polecam ginekologów z przychodni Medic House. Pójdziesz raz, dostaniesz odpowiednie tabletki i problem będzie z głowy.
          • tibarngirl Re: Antykoncepcja z powodów innych niż "oczyw 07.06.15, 21:06
            Napiszę więcej o moim przypadku.
            Nie mogę (?) mieć cytologii a usg tylko przez powłoki brzuszne.
            Generalnie spotkałam się z podejściem, że lekarze (nie byłam u jednego ale u kilku) nawet nie chcieli mnie badać tylko dlatego, że nie współżyłam, dziwne, bo swoje lata już mam i powinnam te badania wykonać, cytologia odpada chyba tylko z powodu ich widzimisię, bo nie słyszałam, żeby moja budowa ją wykluczała. Nie chcieli robić jej dziewicy bo mogliby naruszyć (!). Serio. Żeby takie średniowiecze raz się przytrafiło to zrozumiałe, ale usłyszałam to od kilku ginekologów.
            Tabletek też nie mogę dostać tylko z tego jednego powodu. To jakaś paranoja moim zdaniem. To lepiej przepisać mi ketonal albo jakiś lek na pograniczu narkotyku zamiast prostego rozwiązania czyli tabletek antykoncepcyjnych? To jak młode dziewczyny, które nie planują seksu ale muszą regulować okres, dostają receptę jeśli u mnie tak ogromnie boją się naruszenia?
    • maria315 Re: Antykoncepcja z powodów innych niż "oczywisty 03.06.15, 20:02
      Zmień lekarza smile Mam 2 dzieciaków. I jak na razie nie planuję 3. Ale moje przyjmowanie tabl anty właśnie jest przepisane z powodów takich jak piszesz. miesiączki bardzo bolesne, obfite trwające 7 dni ,niekiedy 8 dni. i do tego nieregularne . Zdarzało mi się że co drugi miesiąc miałam miesiączkę.
      Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka