Dodaj do ulubionych

Plamienia przy 10 opak. tabl. anty.????Pomóżcie!!

28.12.04, 16:40
Mam nie mały problem.. I pewnie go jeszcze wyolbrzymiam.. ale prosze
poradzcie mi!! Bardzo na was liczę smile Już od 10 miesięcy biorę Logest ale
tak około 3mce temu zaczeły mi sie plamienia nieduże, ale są. zaczynaja sie
tak około 10-tej, 14-tej tabletki trwają 4 do 6 dni Nie wiem co one znaczą??
Ale najbardziej nie wiem czy te moje cykle są zabezpieczone??? Czy mogę zajść
w ciążę, czy te tabletki wtedy działają??? Wiem że jak jest mała dawka
etinylestradiolu ( poniżej 0,03) (Logest ma 0,02) to tak sie zdarza tylko czy
jestem wtedy zabezpieczona przed niechcianą ciążą??????????? Biorę tabletki
długo, wcześniej nie miałam żadnych plamień i wszystko było ok. A teraz od
tych trzech miesięcy są i nie wiem czy jestem zabezpieczona
antykoncepcyjnie??? prosze jak coś wiecie to napiszcie Bedę wam bardzo bardzo
wdzięczna. Dziękuję i czekam smile
Obserwuj wątek
    • domi_nix Re: Plamienia przy 10 opak. tabl. anty.????Pomóżc 28.12.04, 20:50
      Witam,

      nie jestem lekarzem, ale coś słyszałam w tej sprawie. Mój lekarz mówił, że
      niektóre kobiety mają takie plamienia podczas przyjmowania tabletek, właśnie
      tak mniej więcej w połowie cyklu i nie znaczą one zupełnie nic. Jak to się
      mówi "taka uroda" niektórych kobiet i należy się przyzwyczaić. A tabletki w
      pełni Cię zabezpieczają. I również nie znaczy nic złego, jelśli pojawiły się
      dopiero po jakimś czasie przyjmowania. Ale nie chcę się wymądrzać, bo napewno
      każdy przypadek może być inny. Najlepiej uspokoiłby Cię lekarz, proponuję się
      wybrać.

      Pozdrawiam
    • avventura Re: Plamienia przy 10 opak. tabl. anty.????Pomóżc 28.12.04, 21:42
      witajsmile
      ponad tydzien temu zalozylam na tym forum podobny watek...
      tez bralam logest przez dosyc dlugi czas, pozniej mialam przerwe, a potem znow
      prawie przez rok i nic sie nie dzialo, swietnie sie czulam, nie mialam zadnych
      dolegliwosci,
      ostatnio zaczely sie plamienia, a nawet krwawienie, a tabletki przyjmowalam
      regularnie,
      odstawilam tabletki i w przyszlym tygodniu ide do lekarzasad
      moze sie czegos dowiem,chociaz wydaje mi sie,ze trzeba by bylo zrobic jakies
      dokladniejsze badania...
      z tego, co wiem to takie plamienie oznacza pewna nieprawidlowosc i mozesz nie
      byc zabezpieczona...
      sama jestem ciekawa o co tu chodzisad
      bardzo sobie chwalilam logest i chcialabym jeszcze do niego wrocic,nie wiem
      tylko czy to bedzie mozliwe

      troche sie przerazilam i zaczelam panikowac,jak mi sie to przytrafilo,
      polecam zdrowy rozsadek i dodatkowe zabezpieczeniesmile
      dam znac,jesli lekarz mi cos podpowie
      pozdrawiam
      • alicja_alicja Re: Plamienia przy 10 opak. tabl. anty.????Pomóżc 28.12.04, 23:19
        Dziękuję za odpowiedzismile W tym moim specyficznym amoku napisałam do lekarza na
        stronie www.wpadka.pl. i napisał mi tak :"Plamienia nie świadcza o spadku
        skuteczności leku ale wydaje się , że trzeba pomysleć o zmianie preparatu w
        sytuacji, gdy plamienia nawracaja cyklicznie" czyli chyba wszytsko ok. wyglada
        na to ze jedyny problem to po prostu dyskomfort..?? Już sama nie wiem. Dziekuje
        jeszcze raz za napisane słowa smile Chyba faktycznie wyborę się do lekarza w
        końcu sad Chociaz tak nie mam pewnośći na 100%, ale się chyba kiedyś o to
        pytałam mojej Pani ginek. i "chyba" powiedziała mi ze to sie zdarza i to nic
        nie znaczy Tylko to moje "chyba"!!... Ale was zamęczam smile Dziekuję jeszcze
        raz smilei Pozdrawiam!!!smile
    • alicja_alicja Re: Plamienia przy 10 opak. tabl. anty.????Pomóżc 29.12.04, 17:55
      Postanowiłam ze npisze parę zdań po mojej wizycie u P. ginekolog Moze ktoś ma
      podobny problem to będzie wiedział.. P. gin powiedziała mi że takie plamienia
      nie osłabiają antykoncepcji, to chodzi o to ze są uciążliwe i na dłuższą mete
      mogą zaburzyć gospodarke hormonalną.. Ale jest sie w pełni zabezpieczenom ten
      etinylestradiol odpowiada właśnie za te plamienia i jak jest go za mało to tak
      sie dzieje i jest ten dyskomfort dlatego nalezałoby zmienić sad Ale
      zabezpieczenie jest smile Dzieki za pomoc i wpisy smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka