Dodaj do ulubionych

WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie

• eliksirka regularne łykanie co do minuty?? 14.11.05, 23:05
          dzieki, a teraz kolejne pytanie, chyba juz ostatnie z serii dianewink
          czy około godzinne wahania zazywania tabletek zmniejszaja ich skutecznosc? bo
          zdarza mi sie niestety czasami wziac np z 45 minutowym opóźnieniem i boje sie
          ze zaraz pojawią mi sie jakies schizy ciazowewink a moze sluszne:/.....??
      • danielimonia Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 03.01.06, 16:22
        Jak się ma żażywanie Diane do spożycia alkoholu?? Chodzi mi czy po spożyciu
        alkoholu jest zwiększone ryzyko zajścia w ciąże. Oraz czy podczas tej kilku
        dniowej przerwy w braniu Diane można uprawiać sex bez dodatkowego
        zabezpieczenia? Za udzieloną odpowiedz z góry bardzo dziękuje smile
        • agusia_1988 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 03.01.06, 23:15
          a wiec co do kwesti alkoholu. to sam alkohol nie zmniejsza dzialanie pigulek tylko wymioty wywolane alkoholem.jesli sie wzielo pigulke i zwymiotowalo do okolo 5 godzin to nalezy przyjac kolejna( wtedy bedzie 20 pigulek zamias 21 wzietych, ale wziecie 20 pigulek nie powoduje zmniejszenia dzialania antykoncepcji.)samej mi sie zdarzylo zgubic pigulke i wzielam nastepna z opakowania.w sumie wzielam 20.pani doktor powiedziala ze nic sie nie stalo i zeby sie nie przejmowala.

co do przerwy 7 dniowej to mozesz spokojnie wspozlyc.sama tez wspozlylam jak bralam pigulki- nie caly rok(teraz przestalam wogule brac jakiekolwiek pigulki

pamietaj ze aby byc w pelni zabezpieczonym nalezy brac regularnie pigulki i nie spozniac sie z wzieciem (masz czas do 12 godzin)
    • perelkaa5 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 02.11.05, 15:29
      zażywałam diane 35 przez 5 lat, jeśli macie jakies pytanie chetnie odpowiem.
      Teraz rzuciłam bo moje koleżanki które zazywly te same tabletki postraszyły
      mnie swoimi wynikami po odstawieniu tych tabletek, dlatego ja tez to zrobiłam
      głownie ze względu na olbrzymią dawke hormonów, a także ze względu na moją
      wątrobę, bo przecież 5 lat to sporo a wątroba kiedys moze niesttey wysiąść.
      Mimo to myśle o przerzuceniu sie na jakies inne tabletkiz mniejszą wartością
      hormonów, ale moze za jakies pół roku...

Tabletki te tolerowałam znakomicie, na początku lekkie mdłości, a poza tym:
      większe piersi, gładziutka cera no i kilka kilogramów gratis, ale to były
      raptem 4 kilogramy przez te 5 lat wiec nic strasznego. Teraz po rzuceniu waga
      sie nie zmienia, piersi nadal tego samego rozmiaru no ale niestety cera
      znów "chropowata".

Tyle co moge powiedziec od siebie, ale jeśli macie jakies pytania to chętnie
      odpowiem

pozdrawiam smile
      • zosiajaniak Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 02.11.05, 15:51
        Ja brałam je ponad 6 lat. Dzisiaj wzięłam ostatnią i odstawiam na trochę.
        Później chcę się przerzucić na Yasmin. Trochę boję się że trądzik mi wróci, ale
        cóż, najpierw muszę znależć nowego ginekologa. Ten mi przepisywał po jednym
        opakowaniu i co 4 tygodnie musiałam się zwalniać z pracy żeby iść po receptę.
        Mój szef ma dość systematycznego zwalniania się więc odstawiam tabletki. Ja
        przez te lata nie zauważyłam żadnych minusów tylko same plusy. Ładna cera i
        włosy przestały się przetłuszczać, nic nie przytyłam.
      • jossie diane 35 a przeziebienie 09.12.05, 17:54
        biore diane od 4 mies i jak na razie zupelnie bezproblemowo...jednak obecnie
        jestem przeziebiona i oczywiscie staram sie z tym przeziebieniem walczyc...pije
        fervex czasem aspirynke itp... jak duzy wplyw ma to na dzialanie pigulki? boje
        sie ze moze przez to zajsc w ciaze sad

z gory dziekuje za wskazowki
        pzdr
        • agusia_1988 Re: diane 35 a przeziebienie 10.12.05, 18:20
          moze pomocny bedzie ten link
          www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,245,5341
          Pigułka antykoncepcyjna i inne leki
          Niektóre leki, przyjmowane jednocześnie z pigułką antykoncepcyjną, mogą hamować
          jej działanie. Dotyczy to leków stosowanych w leczeniu padaczki (np. prymidon,
          fenytoina, barbiturany), gruźlicy (np. rifampicyna) i antybiotyków (np.
          ampicylina, tetracykliny, gryzeofulwina) stosowanych w leczeniu chorób
          infekcyjnych.

Powinna Pani zawsze informować lekarza, jakie leki przyjmuje Pani obecnie oraz
          poinformować lekarza i dentystę przepisujących inne preparaty (lub farmaceutę
          wydającego leki), że stosuje pigułkę antykoncepcyjną. Udzielą oni informacji,
          czy powinna Pani stosować dodatkowe metody antykoncepcji, a jeśli tak, to jak
          długo. pigulka.schering.pl/ulotka.php
      • mala25157 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 15.12.15, 17:52
        Mam pytanie odnosnie zażywania tabletek Diane 35 i ich przerwy. A więc zaczęłam pierwszy bristol jednak kiedy zostały mi 4 ostatnie tabletki to ich nie wziełam a po tych 4 dniach dostałam okres. I pytanie moje jest takie jak mam liczyc ta 7-dniowa przerwe ? Od dnia kiedy ich nie brałam czy od dnia rozpoczecia sie okresu? smile
    • mistrz_ip Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 10.11.05, 13:34
      no ratunku to tragedia jest a nie tabletki antykoncepcyjne.Końska dawka
      hormonów odbija się na zdrowiu.Nie wiem czy tylko mnie ale po 2 latach
      stosowania utyłam 25 kg(z których tylko część zrzuciłam po zaprzestaniu
      przyjmowania),pojawiły się żylaki,cierpiałam na bezustanne migreny i bardzo
      bolesne,nieregularne miesiączki.Przestrzegam!!zastanówcie się 2 razy zanim
      sięgniecie po te tabletki.lepiej kupić coś z mniejszą dawką hormonów
      • dzagaa20 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 10.11.05, 15:15
        no dobrze ale to jest Twoja opinia i reakcja Twojego organizmu na taka dawkę
        hormonów a jak widzisz niektórych kobietom po kilku nawet latach zażywania nic
        sie nie działo, więc powtórze zdanie które na tym forum padło juz jakies tysiąc
        razy: dobór tabletek powinien być całkowicie indywidualny bo każdy organizm na
        każde tabletki reaguje inaczej!
      • chamaedora Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 01.07.06, 13:36
        Częściowo zgodzę się z tą wypowiedzią, częściowo nie.

Na moim przykładzie - przyjmuję Diane 35 od ponad 5 lat
        Co do wyglądu:
        1. Super cera
        2. Uregulowanie gospodarki hormonalnej spowodowało u mnie SPADEK ponad 20 kg.
        Spadek wagi zaczął się po ok. pół roku od rozpoczęcia przyjmowania tych
        tabletek, więc wbrew obiegowym opiniom nie wszystkie kobiety tyją od pigułek.
        3. Dziwne ale zmniejszył mi się znacznie celulit
        4. Biust na szczęście mi się nie powiększył. 75D od natury to i tak
        wystarczający prezent.

Skutki uboczne:
        1. Rozpoczęły się problemy z wątrobą.

Kochane pamiętać więc należy, że jest to lek antyandrogenny, a nie klasyczna
        pigułka antykoncepcyjna. Nie polecam jej przyjmować, gdy nie ma po temu
        wyraźnych powodów.
        Stricte antykonceptów jest mnóstwo na rynku i naprawdę jest w czym wybrać.
    • molly101 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 12.11.05, 18:09
      Ja osobiście zalecam ostrożność z tymi pigułkami. Ze względu na dawkę hormonów
      nie polecam stosowania bez umiaru,tzn mam pryszcza zacznę brać Diane35... ten
      lek to ostateczność. Hormony sieją spustoszenie w naszym organizmie np niszczą
      wątrobę. Antykoncepcja to efekt uboczny. Zapewniają 100% zabezpieczenie, ale nie
      zapominajmy, że są lekiem na zaburzenia hormonalne i ich efekty, a nie klasyczną
      pigułką. Stosującym dziewczynom zalecam przerwę w przyjmowaniu co pół roku,
      najwyżej rok. Często pojawiają się problemy z naturalnym cyklem, więc błagam nie
      panikujcie od razu, że w ciąży jesteście. Zdarza się, że miesiączka pojawia się
      dopiero po kilku miesiącach. Czasem potrzebne są do tego leki, przepisze lekarz.
      Oczywiście w tym czasie zalecam inne niehormonalne metody antykoncepcji np
      prezerwatywa+globulka. No i jak najszybciej zmieńcie "pigułki". Polecam też
      plastry antykoncepcyjne.
      • extazja_ja mam pytanie na temat Diane 35 13.11.05, 11:24
        Do tej pory przez prawie rok brałam tabletki Novynette i byłam z nich bardzo
        zadowolona, nie przytyłam, czułam się świetnie ale ze względu na moje krostki
        ginekolog przepisał mi Diane 35 tylko zapomniałam go spytac jak mam je zacząc
        teraz przyjmowac czy robic jakąś przerwe czy poprostu skończyc opakowanie
        Novynette zrobic tylko 7 dniowa przerwe i normalnie przyjac pierwszą tabletke
        Diane 35. No i czy to bedzie dalsza kontynuacja mojej antykoncepcji czy lepiej
        poczekac troche ze współżyciem? jak tak to ile aby była pewność zabezpieczenia.
        PROSZE POWIEDZĆIE MI bo za pare dni koncze opakowanie Novynette
      • cabrelka Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 18.11.05, 20:41
        Witam smile
        proszę o pomoc, bo się waham ;-(
        zamierzam zacząc brać diane ze względu na fatalny i pogarszający się stan cery -
        zadne kosmetyki nie pomagają; mój problem to głównie zaskórniki; nawet plecy
        mam w coraz gorszym stanie; powodem podejrzewam jest zła dieta i steres - moje
        pytania:
        1) czy utyję po diane skoro utyłam ok. 5 kg w ciąu 1 roku brania Cilestu?
        2) czy jeżeli przerwę kurację diane to kłopoty z cerą powócą?
        3) czy któraś z Was ma jakieś info nt. wpływu Diane na zajście w ciążę po
        przerwaniu kuracji; ja znam 2 osoby, które miały duże problemy po zażywaniu
        Cilest !!!
        4) i czy grozi to zdrowiu dziecka?
        • eliksirka regularne łykanie co do minuty?? 14.11.05, 23:06
          dzieki, a teraz kolejne pytanie, chyba juz ostatnie z serii dianewink
          czy około godzinne wahania zazywania tabletek zmniejszaja ich skutecznosc? bo
          zdarza mi sie niestety czasami wziac np z 45 minutowym opóźnieniem i boje sie
          ze zaraz pojawią mi sie jakies schizy ciazowewink a moze sluszne:/.....??
                    • olimpika Re:diane35-czy tak naprawdę szkodzą? 01.12.05, 15:00
                      witam serdecznie wszystkie kobiety borykające się z problemem czy Diane 35
                      szkodzą.
                      ja przez ok 3 lata brałam cilest, żadnych skutków ubocznych,regularny i przede
                      wszystki bezbolesny okres, nie przytyłam, nie urosły mi piersi, stan cery
                      raczej bez zmian.
                      kilka dni temu byłam u ginekologa.chciałam coś co poprawi mi cerę, sprawi że
                      urosną mi piersi i przytyję.
                      zastanawiam się tylko czy jeśli już przytyję to czy efektem nie jest raczej
                      popuchnięcie a nie naturalne przytycie?
                      jeśli któraś z Was brała te tabletki to proszę o opinię

*****pozdrawiam*****
                      • basia9927 Re:diane35-czy tak naprawdę szkodzą? 01.12.05, 15:08
                        Ja brałam przez 10 m-cy, później miałam przerwe pół roku i teraz znów zaczęłam
                        brac. Co o nich myślę? Wczesniej brałam Cilest i przytyłam 5 kg. Po Diane nie
                        przytyłam, no może kilogram, dwa, ale to chyba apetyt nadierny. Biust mi nie
                        urósł niestety, a na to liczyłam bardzo....Cera sie poprawiła. Jedyna wada,
                        którą zauważyłam, to fakt, iż po około 3-4 opakowaniach zACZĘŁAM BYC STRASZNIE
                        NERWOWA, WPADAŁAM W DEPRESJĘ, MOŻNA TAK POWIEDZIEC. KRZYCZAŁAM NA WSZYSTKICH,
                        STRASZNIE SIE DENERWOWAŁAM bez powodu. Ale na każdego Diane działa inaczej,
                        wiec nie sugeruj się tym co możesz tu przeczytac.
                        • silvianna Re:diane35-czy tak naprawdę szkodzą? 01.06.06, 15:25
                          Hej.Bralam diane35 przez rok - cera super, nie przytylam zadnych skutkow
                          ubocznych, ale po jakis 8 miesiacach stosowaniach pojawily sie nastroje
                          zmiennego humori , depresyje wiec przestalam je brac i jak narazie nie mam
                          ochoty do nich wrocic. w tej chwili mija 6 miesiecy od kiedy ich nie biore,
                          samopoczucie lepsze, ochota na male bara bara wieksza smile a cera hmmm nie jest
                          taka idealna jka byla gdy bralam pigulki ale nie moge narzekac, na pewno lepsza
                          niz przed,ale nie co gorsza niz w trakcie.Jednym slowem da sie zyc i z
                          przyjemnoscia w lustro zerknac, chociaz trudno powiedziec jak kazdy inny
                          organizm na te tabsy zareaguje, trzeba niesty na sobie wyprobowac.
                      • kiciiaa Re:diane35-czy tak naprawdę szkodzą? 24.10.06, 14:07
                        biorę Diane 35 od 5 lat. w tym czasie: cera mi się zrobiła idealna, przestały mi
                        się przetłuszczać włosy (do tego stopnia, że gdybym chciała, wystarczyłoby jedno
                        mycie w tygodniu tongue_out), bardzo mi się wzmocniły paznokcie, schudłam 20 kilo, bo mi
                        się wyrownała gospodarka hormonalna (teraz bez diet ważę 50 kg) - biust bez
                        zmian ale ja mam z matury spory, więc wiekszego nie chcę. ponadto, nie miewam
                        bólów jajnika w trakcie krwawienia, a okres pojawia się z dokładnością, co do
                        kilku godzin.
                        od razu informuję, że regularnie robię testy wątrobowe i na krzepliwość krwi
                        (wszystko ok), oraz zrobilam kiedyś półroczną przerwę, żeby zobaczyc, co na to
                        organizm - organizm nic, tylko okres miałam obfitszy niż przy tabletkach.
                        jak widać - dla mnie te tabletki sa dopasowane idealnie
                        • turzyca Re:diane35-czy tak naprawdę szkodzą? 25.10.06, 00:33
                          Mój gin w którymś momencie powiedział następująco: proszę się skontaktować z
                          panią dermatolog, jeśli nie będzie z jej strony preciwskazań, wolałbym, żeby
                          Pani zmieniła Dianę 35 na tabletki o mniejszej zawartości hormonów. Jeśli będą
                          działać równie dobrze nie ma sensu obiążać organizmu.
                          To tez nastąpiło. Marvelon sprawdza mi się znakomicie - utrzymuje pozytywne
                          efekty wypracowane przez Dianę. Poza tym historia była podobna jak u Ciebie
                          (Diana = same pozytywy), ale zaufałam moejmu ginowi. Jeśli twierdzi, że Diana na
                          dłuższą metę nie jest najlepsza (Schering podobno sprawdzał ją w cyklu do 8 lat)
                          to wolę uniknąć problemów. Strzeżonego...
    • mathilda18 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 04.12.05, 00:04
      właśnie skończyłam pierwszy listek Diane. Piersi większe, ale apetyt też. Od
      tygodnia jestem cały czas głodna, bardzo trudno poskromić apetyt. Czy ktoś może
      mi pomóc? tabletki przypisane przez dermatologa po badaniu dermatologicznym
      (trądzik), hormonalnym itd. jak można zmniejszyć apetyt???
      • dooris1 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 05.12.05, 18:28
        wiesz co,powiem ci szczerze ze na apetyt nie ma rady, ale jest taki maly
        sposob:bierz tabletke przed snem no nie wiem np o 21. wtedy przesypiasz okres
        najgorszego głodu i drazliwosci;> ja na pocieszenie powiem ci ze po dianie
        schudlamsuspiciouswiec takie przypadki tez istnieja. PR KTO WIE GDZIE W WARSZAWIE MOZNA
        KUPIC NAJTANSZA DIANE??????OKOLICE CENTRUM PROSZE
            • cchannah Okropne pryszcze a diane- wejdz i przeczytaj! 14.12.05, 08:03
              Biore Diane ze wzg. leczniczych i antykoncepcyjnych. Wlasnie dzis wieczorem
              bede brala moja ostatnia tabletke z pierwszego opakowania. W ciagu tego
              miesiaca wywaliło mi duzo pryszczy, wiekszych niz dotychczas i takich
              podskornych kól uncertain
              A wczoraj wyszly mi takie wielkie czerwone, odstajace i koszmarnie widoczne :
              ((((((((((( Slyszalam, ze w ciagu 2 pierwszych miesiecy krew sie oczyszcza ale
              czy na prawde jest to normalne? czy bede sie cieszyc cera bez pryszczy?
              • olenka.k Re: Okropne pryszcze a diane- wejdz i przeczytaj! 14.12.05, 11:23
                Miałam podobne problemy i te same typy pryszczy (zo gorsza, właśbnie te robią
                najgorsze blizny://)i mnie one minęły, ale dopiero po 3 cyklu z Diane. Z każdym
                następnym było już tylko lepiej, nawet blizny (te, które już były spłyciły
                się). Musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na efekty.
                Pozdrawiam!
                • bother_fly Pomóżcie prosze! Boli i wogole okropność :( 18.12.05, 18:03
                  Ja też tak miałam po pierwszych tabletkach. Ale po pierwszym opakowaniu już
                  widze poprawe. Tylko mam okropny problem... Nie dość że od pierwszej tableyki
                  jak mi sie okres już skończył cały miesiąc plamiłam i bolał mnie brzuch tak
                  wiecie jak uncertain Skończyłam opakowanie dostałam okres.... Faszeruje sie tabletkami
                  co godzine... Bo inaczej umieram. Okres mam tak obfity jak nigdy w życiu.
                  Normalnie zmieniam sie co 2h uncertain jezu... I w ogóle cały czas chodze nabuzowana
                  zdenerwowana i wkurzona wrrr przez to same konflikty w domu. koszmar. I jeszcze
                  piersi mnie bolą... Jak to sie nie wyreguluje odstawiam i koniec. I znowu
                  opryszczona twarz crying
                  • eliksirka nie mam okresu!! 26.12.05, 00:53
                    dziewczyny blagam uspokojcie mnie! wzielam ostatnia pigulke z opakowania we
                    czwartek dzis jest niedziela, w dodatku pozny wieczor a okresu nie ma......czy
                    ktorejs z was sie to zdazylo czy mam juz leciec do ginekologa>????
                    • agusia_1988 Re: nie mam okresu!! 26.12.05, 14:39
                      poprawie, jest juz poniedzialek napisalas post po 12.ja koncze opakowanie w
                      sobote a miesiaczke dostaje sroda-czwartek. czekaj cierpliwie byc moze
                      dostaniesz nawet dzisiaj-wieczorem czy poznym popoludniu.moze sie zdazyc ze
                      napisalas post o 12 w nocy a miesiaczke mozna dostac po przebudzeniu.zreszta
                      moze sie zdazyc ze biorac regularnie pigulki mozna nie dostac okresu.to nie
                      problem.ale co by bylo gdyby to nie bylo branie regularne.minely 3 dni. jak
                      widzisz u mnie jest 4-5.czasem sie zastanawiam czy dostane, ale zawsze
                      dostawalam po skonczonych opakowaniach, a biore juz 9 miesiecy.
                      • olenka.k Ja dostawałam zawsze 5 dnia 26.12.05, 18:24
                        Gdy brałam Diane dostawałam okres równo 5 dnia po skończeniu opakowania (czyli
                        np. sobota - ostatnia tbl., czwartek - okres) i było OK, lekarz też
                        potwirzdził, że wszystko w porządku. Wiem, że to długie oczekiwanie wiąże się z
                        tym, że te tbl. mają dużo hormonów. Będzie OK! Pozdrawiam!
                    • marta_b1 Re: nie mam okresu!! 08.01.06, 15:19
                      Kochana, ja biorę tabletki od 6 lat, Diane 35 oczywiście. I wiesz, kiedy
                      dostaję okres? powiedzmy biorę ostatnią tabletkę w poniedziałek wieczorem, to
                      miesiączkę mam dopiero w następny poniedzialek rano do południa smile Także nie
                      panikuj, masz 7 dniową przerwę i w ciągu tych 7 dni musisz dostać miesiączkę...
                      Ja dostaję ją dopiero siódmego dnia smile
          • mlemaniak Re: Ile miesięcy zdrowo jest zazywac Diane??? 19.08.10, 22:03
            Diane 35 jest bardzo silnym lekiem hormonalnym, owszem pomaga na trądzik ,
            jednak po odstawieniu problem pojawia się ze zdwojoną siłą. Poza tym cały układ
            hormonalny po odstawieniu pigułek wariuje na maxa, wtedy dopiero zaczynają się
            "prawdziwe problemy" typu torbiele guzy w macicy,guzy w piersiach, włókniaki,
            guzy w tarczycy czy na nadnerczach czyli wszędzie tam gdzie są produkowane
            hormony. Nie polecam brać ich jak witaminę c, bez konsultacji z lekarzem i
            rozważeniu czy aby jest to dobry pomysł. Diane powinni dawno wycofać z rynku,
            jest bardzo silnym lekiem, radzę uważać (i nie popełniać błędu który ja popełniłamsad
    • seniusiatko pytanie ???? 01.01.06, 13:19
      hej.
      zaczelam juz 2 opakowanie, ale dalej boje sie ze zajde w ciaze ;/ (sa to moje
      pierwsze tabletki jakie kiedykolwiek zazywalam).. czasami zapomnialo mi sie
      wziasc tabletki i bralam po godzine albo po dwoch, niestety pale papierosy a
      wiem ze nie powinnam przy stosowaniu diane. czy ma to wszystko jakis wplyw na
      to ze bedzie wieksze prawdopodobiensto zajscia w ciaze ? wczoraj z chlopakiem
      wspolzylam bez zadnych zabiezpieczen i strasznie sie boje ciazy...choc chyba
      nie powinnam bo okres mi sie skonczyl 24 grudnia a pierwsza tabletke wzielam 23
      grudnia. prosze o rade. dziekuje i pozdrawiam
      • agusia_1988 Re: pytanie ???? 01.01.06, 14:09
        godzina , dwie to nie jest opoznienie, zeby pigulki nie dzialaly.masz czas do
        12 godzin z wzieciem pigulki.z tego co sie dowiedzialam papierosy nie obnizaja
        dzialania pigulek, ale w jest wieksze prawdopodobienstwo chorob serca.po 30
        roku zycia zaczyna rosnac to ryzyko.rozumiem ze 23 to 8 dzien w ktorym nalezy
        przyjac pigulke.twoje obawy sa usprawiedliwione, poniewaz pierwszy raz
        cokolwiek takiego bierzesz.
        najwazniejsze jest zebys brala 21 dni pigulki i robila 7 dni przerwy,a 8 dnia
        wziela pigulke z nowego opakowania, nie zapominajac zeby sie nie spozniac 12
        godzin.
        jezeli pierwsza pigulke wzielas pierwszego dnia okresu to jestes zabezpieczona
        od tej pigulki czyli od pierwszego dnia.
      • ankawro pytanie niuświadomionej ;-) 12.01.06, 04:09
        Niedługo idę do gin i mam zamiar poprosić go o przepisanie pigułek. wiem, że
        pierwszą tabletkę bierze się w pierwszym dniu krwawienia, stąd pytanko
        następującej treści: czy jak wezmę pierwszą tabletkę to będę miała okres????
        bardzo proszę o odpowiedź
    • athin1212 Diane i torbiel 07.01.06, 09:49
      Mam torbiel jajnika. lekarz kazal mi poczekac do krwawienia i zaczac brac Diane.
      Czy w takim przypadku Diane jest skuteczną antykoncepcją już od pierwszego
      cyklu? czytałam gdzieś że przy rozregulowanych hormonach (za mało estrogenu
      związana z tym torbielem) może spowodować że te tabletki nie są skuteczne w
      pierwszym cyklu...
    • dzagaa20 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 09.01.06, 17:05
      hej mam pytanie do osob które, rzucily tabletki diane. mnie po ich odstawieniu
      niestety stan cery sie pogorszył. Dlatego mam pytanie, czy to pogorszenie
      pozostało Wam? Czy to tez po jakims czasie przechodzi?
      Chodzi mi po prostu o to czy wrócic do nich bo magicznie dzialaja na cere czy
      moje brzydkie wypryski same przejda z czasem...
    • ewcia_lwica Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - UWAGA!!! PRZECZYTAJ!!! 17.01.06, 19:32
      Ja tez chciałam miec piekna cerę za wszelką cenę...Diane zaczelam stosowac ok 3
      lat temu, w tym mialam TYLKO jedną przerwę, gdzie powrócił trądzik i od razu
      powróciłam do tabletek. Nie obchodziło mnie to, iz przytyłam ok 5 kg. Pewnie
      bym brała Diane do tej pory, gdym nie bóle glowy. Zaczęły sie w pażdzierniku
      2005, głowa bolała mnie przez tygodnie. Postanowiłam pojsc do neurologa. Miałam
      wielkie szczescie,że dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny. Jedynym
      mankamentem było to, iz trzeba było czekac...W tym czasie 3 razy wylądowałam na
      izbie przyjęć. Zostałam przyjęta na odział neurologiczny, zrobiono mi
      tomokomputer i nic-nie było rozpoznania choroby. Musiałam czekac na badanie
      rezonansowe. Byłwalo tak żle, że nie mogłam spać w nocy i poruszać sie, nie
      tylko glową ale i całym ciałem, głowa mi pękała. Na wszelkie sposoby chciałam
      przyspieszyc badanie rezonansem. W trakcie okazało sie, ze mam zapalenie nerwów
      wzrokowych (gdybym zglosiła sie tydzien póżniej do okulisty, najprawdpodobniej
      oślepłabym). Zostałam leczona sterydami-Encorton. Lekarze zaczeli podejrzewac
      stwardnienie rozsiane, bo przy zapaleniu nerwów i bolach głowy wystepuje.
      Mialam czekac na badanie... W koncu sie doczekałam. Rezonans trwał ok 1 godz (
      z kontrastem). Wyniki odebrałam po 3 dniach i co sie okazało........STAN PO
      PRZEBYCIU ZAKRZEPICY PRAWEJ ZATOKI MÓZGOWEJ. Od razu do szpitala na neurologię.
      Tam Ordynator mi mowi, ze to drugi przypadek w jego zyciu i zadaje pytanie: Czy
      bierze Pani leki antykoncepcyjne? potwierdzam. Po specjalistycznych badanich,
      aby wykluczyć inne choroby, zostaje postawiony powód zakrzepicy -
      hormony. "Dziekuję ci Diano 35". Dziewczyny zastanówcie sie 10 razy przed
      zazyciem hormonów, zapytajcie w rodzinie, czy ktos ma żylaki, zakrzepy,
      problemy z krążeniem. Nie bierzcie tej chemi. Zakrzepica jest nieuleczalna.
      Czasami można rozpuścic skrzep. Ja miałam wielkie szcescie, ze nie dostałam
      udaru i żyję. Pomyślcie co ważniejsze zdrowie, zycie czy cera bez krost. Jesli
      macie pytania to piszcie: ewcia_w@poczta.onet.pl
    • seniusiatko bład ;/ 18.01.06, 15:23
      hej.
      w czasie przerwy 7-dniowej zrobilam pomylkowo 6-sciodniowa. zabralam pierwsza
      tabletke o jeden dzien za wczesnie. tabletki skonczyly mi sie w piatek a
      pierwsza zabralam rowniez w piatek. a mialam zabrac w sobote z moich obliczen
      nie ?. czy teraz mam zabrac rowniez w 6-stym dniu czy w 7 dniu przerwy ? jesli
      w 7 tzn jak zabralam ostatnia tabletke w czwartek to teraz musze wziasc w
      piatek prawda ? ehh skomplikowane to jak dla mnie tongue_out prosze o szybko odp bo nie
      wiem czy wziasc juz jutro czy dopiero w piatek. z gory dziekuje.
      • dzagaa20 Re: bład ;/ 20.01.06, 16:37
        jak dla mnie to powinnas wziac kolejna tabletke w piatek. no coz zdarzylo sie
        omyłkowo, ale teraz musisz zrobic normalna 7 dniowa przerwe, czyli jesli
        osatnia wzielas w czwartek to rozpoczynasz nat.opakowanie w piatek
    • amiii nerwowe oczekiwanie na miesiaczke 23.01.06, 19:32
      Drogie Kobietki!Stosuje Diane 35 od 2 miesiecy,za 1 razem dostałam miesiączke 2
      dnia w czasie tygodniowej przerwy....a teraz w czasie drugiej przerwy czekalam
      1 ,2,3 dzień i nic,byłam już strzępkiem nerwów,miałam tysiąc myśli na
      minute,pojawiały się najgorsze wizje.Wspieral mnie moj naukochańszy chłopak w
      całej galaktycekiss i kiedy już chcialam iść prywatnie do lekarza na
      wizyte,kontaktowalam się nawet telefonicznie i dostalam zalecienie zrobienia
      testu ciążowego ....dostalam miesiączke!!!!!!!Nie jest powiedziane,że
      miesiączka,jeżeli pojawiła się w sobote pojawi się w sobote, pojawi się napewno
      w ciągu 7dni jeżeli byliście dobrze zabiezpieczeni,a tabletki Diane 35 mają to
      do siebie,że miesiączka pojawia się nawet 6 dniasmilePozdrwiam!!
        • tiffi1 Brałam i biore Diane,- moje wnioski 09.02.06, 14:26
          Daine zaczelam brac jakies 4 lat ( z przerwami). Mialam problemy z cera
          dermatolodzy rozkladali rece. tradzik nie byl ogromny, ale brzydkie pojedyncze
          czerwone krosty, co gorsza nie tylko an twarzy ale szyi, dekoldzie, ramionach.
          Pierwsze co trzeba zrobic to test watrobowy. jesli jakikolwiek lekarz chce wam
          przepisac tabletki antykocepcyjne bez testu watrobowego, oraz na krzepliwosc kwi
          - mowcie nie. To podstawa!!!!!!!!!!
          Kilka moich kolezanke tak mialo dostaly tabletki an dzien dobry.
          Ja po kolei mailam zrobiony wywiad, co jak kiedy itp? potem cytologia, badania
          krwi. po badaniach dopiero przepisano mi Diane. Na poczatku mialam jedno
          plamienie (wiecej sie nie powtorzylo). Tabletki bralam jakis rok, potem przerwa.
          Wypryski wrocily szczegolnie na szyi, wiec znow Diane. poltora roku i przerwa na
          pol roku. w czasie przerwy bylo juz duzo lepiej, teraz bipore znow od 8 m-cy.
          Piersi zaokraglily sie, przytylam 4 kg ale je zgubilam. A propo tycia, ja biore
          tabletki wieczorem, kontroluje wage, nie ograniczam jedzenia.
          zaczelam sie zastanawiac czy brac dalej Diane, wpolzyje wiec traktuje je takze
          jako tabletki antykoncepcyjne, dzialaja.
          bylam tez u endokrynologa (mialam wczesniej tzn jak bylam dzieckiem problemy z
          tarczyca) teraz jest dobrze zapyatlam o diane jak to wplywa. pani powiedziala,
          ze moge brac diane jesli widze zmiany na skorze i dobrze sie czuje.
          pytalam mjojej pani ginekolog czy powinanm zmienic lek, pwoiedziala,ze jesli
          dobrze znosze Diane (wyniki mam dobre), przerwe mialam 8 m-ce temu to moge je brac.
          Co do skutkow ubocznych. Watroba, ona bedzie szwankowac, jesli bedziemy brali
          nawet witamine C codziennie, sami wiemy co bierzemy i ile.
          Ciaza i dzieci, tego nie wiem nie bylam jeszcze w ciazy, ale jak bede chciala
          miec dziecko to odstawie napewno wczesniej leki.
          nie wiem jak inen tabletki nie bralam.
          Diane jest tania to pwoazny plus, moj organizm dobrze reaguje, poza tym leczy
          tradzik i poprawia stan cery i wlosow, oarz ma dzialanie antykoncepcyjne.
          co bedzie keidys, nie wiem wydaje mis ie ze to wszystkoz alezy od kondycji danej
          osoby jej zdrowia i srodkow.
          Moj wniosek ROBCIE BADANIA!!!!!!!!!!
          ja co rok ( nawet co pol) upominam sie o cytologie, raz do roku robie sobie usg
          piersi, czasem badania krwi.

• agusia_1988 Re: Brałam i biore Diane,- moje wnioski 11.02.06, 11:49
            no tak.w lutym zaczelam brac, na jesien zalozylam net, a w grudniu zapytalam o
            badania-pani dr powiedziala ze nie musze jak sie dobrze czuje.przerwalam na
            prosbe chlopaka pod koniec grudnia bo spadlo mi libido.i do rzadnego teraz gina
            nie uczeszczam.
            a mowisz o badaniach watrobowych itp(oprocz cytologi) czy one sa platne w
            publicznych zakladach=na kase chorych?bo do prywatnego -bylam raz ale nie
            pojde, ze wzgledu na kasiorke
            • tiffi1 Re: Brałam i biore Diane,- moje wnioski 12.02.06, 23:23
              Ja robiłam takie badania w publicznej poradnii ,sa one bezplatne.
              Moja ginekolog nie chciala mi dac zadnych tabletek dopoki nie zrobie badan i
              dobrze zrobila. Poza tym ja sama upominam sie o cytologie. Przynajmniej raz w
              roku. Ja nie mowie,ze te tabletki sa super, chyba zadne nie sa, ale chce
              powiedziec, ze to bzdura co mowia, ze kobiety po 30 maja bezplatne badania
              mammograficne,albo cytologie, a mlodzse nie musza. MNostwo mlodych dziewczyn
              choruje na raka i inne choroby, czasem sa genetyczne, czasem wynikaja z
              niewiedzy i zaniedbania. Dlatego trzeba samemu walczyc i kontrolowac sie.

• narvana666 Hmm..pytanko 13.02.06, 21:41
                Mam pytanie dotyczące tej 7 dniowej przerwy... Biore Diane 35 dopiero od kilku
                dni i zaczęłam zastanawiać się nad tą całą przerwą.. Czy jeśli dostane okres w
                np. 5 dniu przerwy to tabletki z drugiego opakowania mam wziąźć po okresie czy
                na 7 dzień od skończenia tamtego opakowania?
                • marzenka21 Re: Hmm..pytanko 16.02.06, 16:41
                  Ja też mam pytanko. Ginekolog przepisała mi Diane 35. Poszłam do niej z
                  problemem nieregularnych miesiączek. Czytam teraz wasze opinie i sie zastanawiam
                  jak zaczne brać te tabletki i potem je odstawie to czy zaczna mi wyskakiwać
                  przyszcze skoro teraz ich nie mam??
                  • ewelinaa6 Pytanie dotyczące Diane 35 17.02.06, 21:16
                    ja zaczęłam przyjmować dopiero ten lek w celu uregulowania okresu. Ale skoro
                    jest on także lekiem antykoncepcyjnym to czy po 2 tyb go przyjmowania mogę
                    noramalnie współżyć(bez używania prezerwatywy,co by partner skończył we mnie)?
                    • agusia_1988 odp na Pytania dotyczące Diane 35 18.02.06, 21:29
                      nie wazne kiedy wystapi miesiaczka --> na ulotce jest napisane ze nalezy
                      przyjac pierwsza tabletke nawet jesli krwawienie z odstawienia trwa.pigulke sie
                      przyjmuje 8 dnia-czyli w tym dniu tygodnia(za tydzien) kiedy sie zaczelo op-tak
                      prosciej mowiac.czyli zaczelam op w niedziele, skonczylam w sobote, czyli
                      kolejna opakowanie zaczynam w niedziele(8 dni)

co do drugiego pytania to nie wiem, czy jesli sie ma ladna cere to czy wyskocza
                      jakies pryscze

bedzie sie zabezpieczonym.diane jest nietypowa pigulka, poniewaz jako dodatkowe
                      dzialanie jest antykoncepcja, ale tak jak inne pigulki zab. od pierwszej
                      pigulki wzietej pierwszego dnia okresu.jesli sie wzielo od 2 do 5 dnia
                      krwawinia to nalezy zastosowac przez tydzien dodatkowe zab.

czytajcie ulotki bo nie gryza.
                  • ewelinaa6 Diane 35 09.03.06, 21:55
                    jeżeli już przyjęłam całe opakowanie Diane to czy mogę już normalnie zacząć
                    współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia?
                    • beata031 Re: Diane 35 29.05.06, 20:11
                      witam wszystkich jestem po pierwszym opakowaniu zażywania tabletek diane
                      35.Zażycie pierwszej tabletki z nastepnego opakowania przypada mi na 5 dzień
                      miesiączki-czytałam , że już po pierwszej tabletce ale jeżeli weźmie się ją w
                      pierwszym dniu okresu jest najpewniejsze zabezpieczenie, w takim razie kiedy u
                      mnie będzie ta pewność po jakim czasie brania tabletek?? bardzo rposze o
                      odpowiedź
                  • kobietka261 Re: Hmm..pytanko 31.10.06, 17:25
                    ja brałam diane 5lat , po odstawieniu przez pare miesiecy było bardzo dobrze
                    trądziku nie było , teraz tylko przed miesiaczka mnie troszke wypryszcza ale po
                    okresiku ginie . wiec nie masz sie co martwic.Moja rada przed odstawieniem
                    pigułek idz do lekarza to powie ci czy na tym etapie mozesz odstawic.To jest
                    dobra rada.
                    pozdrawiam Aga
                    • turzyca Re: Hmm..pytanko 31.10.06, 20:30
                      Moze zalecic inne pigulki jako kontynuacje terapii slabszymi lekami. Tak bylo w
                      moim przypadku, efekt calkiem przyzwoity (uwielbiam ten moment, gdy z jakiegos
                      wzgledu musze powiedziec, ze mialam tradzik i ludzie dopytuja sie z
                      niedowierzaniem.)
    • asiuna1 Brak miesiączki 21.02.06, 14:25
      Własnie skończyłam brac moje pierwsze opakowanie Diane 35. Dzis jest 4 dzien
      przerwy siedmiodniowej a ja nie mam miesiączki. Denerwuje sie bo na ulotce
      pisze ze powinna pojawić się w ciągu od 1 do 3 dni po skończeniu opakowania.
      Zamiast okresu mam za to od wczoraj od czasu do czasu brązowawy śluz czy to
      mzoe byc oznaka zaczynającego sie okresu?
      Dodam ze współzyłam 8 dnia po rozpoczęciu opakowania czyli po 8 tabletkach, a
      zaczęłam je brac od pierwszego dnia cyklu. Chłopak skończył we mnie no i nie
      mielismy zadnego innego zabezpieczenia. Dlatego boje sie ze to ciaża, ale
      najpierw chcialabym tu dowiedziec sie czy są to obawy uzasadnione.

Proszę o pomoc bo sie stresuje a ten stres podobno tez wszystko przedłuza.
      • kocurek19 Re: Brak miesiączki 21.02.06, 15:47
        moim zdaniem nie masz sie co martwic.ja biore diane ponad rok i tez nie
        dostawalam okresu zawsze w pierwszych 3 dniach w czasie przerwy.raczej nie
        jestes w ciazy,a jak masz watpliwosci to zrob sobie test.po co sie
        denerwowac.ja tez nie zabezpieczam sie w zaden inny sposob i do tej pory nie
        jestem w ciazy ;p.pozdrawiam!
        • agusia_1988 Re: Brak miesiączki 21.02.06, 21:53
          dobrze pierwsza wzieta pigulka pierwszego dnia okresu zab odrazu.u mnie
          miesiaczki wystepowaly 4-5 dnia, i wcale nie jest powiedziane ze wystapa np 3
          czy 2.twoj organizm sie przyzwyczaja.na poczatku mialam cykle 30 dniowe, potem
          juz 28-29(najwyzej roznica 2-3 w dniach tygodnia)
          ja sie ani razu nie zab przy diane.moze uzywalam jedynie czasem gumek ale tylko
          na nie lubiane wycieki z pochwy -> sperma
          • eve1987 Re: Brak miesiączki 26.02.06, 15:12
            "wycieki z pochwy" hmm szczerze to ja zaczynam współżyć z moim Chłopakiem bez
            zabezpieczenia typu gumka (bo wcześniej wlaśnie tego używaliśmy) a teraz biore
            1 opakowanie diany (dopiero zaczęłam) i mam mieć "wycieki" czli co teraz jest
            grane??uncertain po kochaniu mam chodzic z wkładką? czy najlepiej się zaraz iśc umyć?
            czy co? (kochania z gumką było bardzo niewiele zaznaczam bo jak się kochać to
            już kochać a nie cudować jeszcze myśleć o gumce na czas - dlatego zadaje może
            głupie pytania ale jestem teraz w kropce i nie wiem co mam zrobić po
            przyjemnościach)big_grin//
            a co do diany czy podczas 7 dniowej przerwy tez jestem zabezpieczona przed
            ciążą??
            • agusia_1988 Re: Brak miesiączki 26.02.06, 18:06
              jestes zab wczasie 7 dniowej przerwy, ale jesli nie wezmiesz tabletki na czas
              to ochrona spada po tym 8 dniu a plemniki moga przezyc nawet do 7 dni-tak
              slyszalam i mozliwe bedzie zaplodnienie, ale jesli bierzesze regularnie to nie
              musisz sie przejmowac .ja wiele razy wspolzylam wczasie przerwy bez dodat. zab
              i nic sie nie stalo.ja stosowalam albo tampona(normalnie wkladalam jak podczas
              okresu), albo poszlam sie kapac albo chusteczke/i trzymalam przy pochwie - na
              sperme.
              (chociaz mam 17 lat to jeszcze sie na ciazach i zaplodnieniu nie znam, i.....
              nie znam sie dalej)
      • kobietka261 Re: Brak miesiączki 31.10.06, 17:17
        hej
        Ten brązowy sluz -to twoja nowa miesiączka , teraz tak bedzie wygladac , A co do
        terminu nie zawsze jest tak jak na ulotce , trzeba brac zawsze z poprawką 2 -3
        dniowąsmile
        Więc sie nie martw napewno to nie ciąża ale okresik tylko ze w troche innej formie.
        pozdrawiam Aga
      • marta1882 Diane a palenie i alkohol 24.01.07, 23:23
        Moj ginekolog przepisał mi Diane z powodu nieregularnych miesiaczek. Teraz czekam do odpowiedniego dnia cyklu zeby zaczac je brac. Dowiedziałam sie jednak od kolezanek,że branie tych tabletek bardzo obniza tolerancje organizmu na alkohol. Podobno w ogóle nie mozna tez palic (pale ok 1 papierosa na tydzien i nie chciałabymz tego rezygnowac,ale one uwazaja ze to bardzo szkodzi). Te informacje nie pochodza z ich własnych doswaiczen tylko od jakis "znajomych". Nie wiem wiec czy sa prwdziwe. Prosze o odp i pozdrawiam !
    • semira1982 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 05.03.06, 20:59
      niedługo będzie pół roku jak biorę dianę,czuję sie bardzo dobrze-polecam
      jesmile,ale lekarz powiedział ze po pół roku trzeba będzie ja zmienić,bo sa bardzo
      ocne.No i tu jest moje pytanie-na jakie tabletki zmienić by trądzik nie
      wrócił???na co wy zmieniłyscie Diane???albo na jakie chcecie zmienić???
        • eve1987 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 06.03.06, 14:32
          też slyszalam ze diane mozna brac poł roku albo do roku to zlezy od leczenia a
          potem nalezy zmienic bo są za mocne. a ile kosztują inne tabletki
          antykoncepcyjne ciliest itd.??

zaczelam brac 1 opakowanie w 1 dzien miesiączki bo tak mi kazal lekarz i moj
          okres trwal 7 dni a zaraz po nim mialam 5 dni jakiegos plamienia i wiem ze to
          normalne ze moglo tak wystapic ale ja chce wiedziec czy to plamienie bedzie co
          miesiąc??? oczywiście pomijam 7 dniowa przerwe kiedy musi sie pojawic. ale czy
          cos poza ta przerwą też??? plis o odpsmile)
        • eve1987 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 06.03.06, 14:56
          mala poprawka ja to plamienie mam nadaluncertain czyli to bedzie juz razem z okresem
          12 dzien i czy to jest naprawde w porządku?? ile ono moze trwac jeszcze??? bo
          slyszalam ze jak sie bierze tabletki 1 raz i zacznie sie brac w 1 dzien okresu
          to ono moze trwac caly miechuncertain to jest prawda??? piszcie bo nie wiem co sie ze
          mną dzieje. zadnych nudności nie mam, wymiotow tez nie zadnych innych rzeczy
          też nie tylko to plamienie a trądzik się już leczy ladnie czyli to chyba okej
          ale ja sama nie wiejm:////
          • agusia_1988 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 06.03.06, 17:18
            ja bralam diane -pierwsza tab w pierwszym dniu krwawienia i okres mialam tak
            jak normalnie - chyba gora 7 dni, pozniej zadnych plamien nie mialam w srodku
            listka, tylko normalnie krwawienie w czasie przerwy
            eve nie koniecznie musi tak byc.mozesz zaczac normalnie op w pierwszym dniu
            okresu i czytalam taki post ze dziewczynie sie skonczyla miesiaczka przy 2 czy
            3 tabletce(wzieta 1 tab w 1 dniu okresu) , a ona miala miesiaczki dluzsze i
            byla zaskoczona,oraz czytalam posty ze dziewczynie sie krwawienie wydluzylo
            przy pierwszym op.zalezy to pewnie od organizmu.musi sie przyzwyczaic do tab.
            jesli sie cos dzieje niepokojacego to nalezy zmienic tabletki.
    • aniaaa_c Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 10.03.06, 15:17
      Witam dziewczyny! MAM PYTANIE: (czytalm to wszystko wyzej a i tak mam jedna
      watpliwoscsmile). Chodzi o to iz zaczynam teraz przyjmowac Diane (sa to moje
      pierwsze tabletki antykoncepcyjne!) i chcialabym wiedziec od kiedy zaczna mnie
      one w pełni zabezpieczac?? zakładajac ze pierwsza zazyje w pierwszy dzien
      okresu (bo narazie na niego czekam...:/) raz widzialam odpowiedzi na ten temat
      ze juz od pierwszej pigułki moge czuc sie bezpiecznie i kochac do woliwink a
      innym razem ze przez pierwszy miesiac powinnam dodatkowo sie zabezbieczac..
      PROSZE wiec o pomoc kogos bardziej doswiadczonegosmile z gory dzieki
      Pozdrawiam
        • blush86 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 13.03.06, 16:05
          Hej dziewczyny smile Dostalam Diane w zwiazku z trądzikiem. Chciałabym zacząć brać
          jak najszybciej, bo za 1,5 miesiąca wyjeżdżam na mały odpoczynek i chciałabym go
          spędzić w miarę bezstresowo, nieprzejmując się, że coś mi znowu wyskoczyło, same
          rozumieciewink. Stąd moje pytanie, czy bardzo źle zrobie, jesli przyjmę pierwszą
          tabletkę w dowolnym dniu cyklu? [dodam, ze nie zalezy mi na zabezpieczeniu, a do
          okresu - o ile się nie spozni, jak to zwykle bywa - zostało mi ok.10 dni].
          Bardzo proszę o odpowiedzi!smile Pozdrawiam ciepło
    • kociak19 Re: WSZYSTKO O DIANE -35 - pytajcie i radzcie 29.03.06, 17:52
      Witam,

Mam 4tabletki do końca opakowania. To moje pierwsze opakowanie Diany, wcześniej brałam Stediril przez 2m-ce. Ogólnie:
      - piersi większe, wrażliwe
      - apetyt ogromny (jem jak odkurzacz), waga na razie stoi w miejscu
      - w porównaniu ze Stedirilem: mniejsza drażliwość, większa ochota na seks
      - co do stanu mojej cery: obsypało mnie jakimiś krostkami (?????) -> dlaczego??
      - włosy nie przetłuszczają się tak szybko jak kiedyś.

Chyba tyle.

Buziaki i Pozdrowionka
    • aniamaciej2 Odstawiamy Dianę... ? 04.04.06, 11:28
      Biorę Dianę od 3 lat.
      Skutków ubocznych na razie nie odczuwam (z wyjątkiem kilku kg więcej). Dopiero
      niedawno zaczęły sie pojawiać małe przebarwienia na twarzy po opalaniu w
      solarium.

Jeszcze w sierpniu chcę je odstawić i starać sie o dziudziusia. Teraz pytanie
      do mam, które sotsowany Diane - Czy możemy starac sie zaraz po odstawieniu cyz
      lepiej odczekać? Jak to u was było?

Prosze o porady.
      • hollygolly Re: Kiedy poprawa? 22.04.06, 13:17
        Napisze Ci tak jak był w moim przypadku tabsy zaczęłam brac pod koniec września
        potem tylko gorzej z cerą, samopoczucie natomiast super.Od marca cera zaczeła
        się poprawiac ,piersi zaokrąglać się (może dlatego, że zmieniłam pore brania z
        rana na wieczór)potem było juz tylko lepiej buzia gładziutka, nastepnie po roku
        brania postanowiłam przestać (przerwa)teraz nie biore juz 7 miesiecy i chyba
        znowu zaczne bo wyskakują znów pojedyńcze krosty. U mnie na poprawę czekałam
        dosyć długo bo ok 6 miesięcy ale potem cere miałam cudowną, nie używałam
        zadnych podkładów a wszyscy mnie pytali jakiego fluidu używam.Poza tym
        samopoczucie ok nie przytyłam tylko schudłam miesiaczki były bezbolesne a pzred
        diane zwijałam sie z bolu.Także oceniam diane na +.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka