Dodaj do ulubionych

WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie

• katarzyna.gaje Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 01.11.05, 17:35
      biore drugie opakowanie mercilonu, moje piersi sa jak napompowane. lekarz
      powiedzial, zebym sie tym nie przejmowala na razie i poczekala do trzeciego
      opakowania. czy to w takim razie norma? aha, i przytylam troszke. jedno i
      drugie mnie irytuje - czy rzeczywiscie po trzecim opakowaniu sytuacja sie
      normuje?
    • peterstillman Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 06.12.05, 14:45
      Biorę Mercilon od 4 lat.wszystko jest cały czas w porządku.Ale zrobiłam przerwę
      za radą pani ginekolog i dostałam okres po 21 dniach. Jak długa powinna być
      przerwa i czy rzeczywiście jest potrzebna. Czy teraz bez pigułek ryzyko zajścia
      w ciąże jest wyższe niż normalnie bez brania pigułek? Czy powinnam pomyśleć o
      innym preparacie bo skąd tak naprawde wiem że ten jest najlepszy(może po innym
      schudne ale poprawi mi się cera rzeczywiście?smilei jakie badania powinnam zrobić
      przed wznowieniem tabletek?- hormony, próby wątrobowe? dziekuje za podpowiedz
    • kuczynska_a Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 07.02.06, 14:35
      witam. biorę mercilon juz ponad 3 lata, faktycznie zmiana nastąpiła z libido,
      biorę je by sie zabezpieczyc przed ciążą - wiadomo. ale w przyszłości chcemy
      miec dzieci i moje pytanie wlasnie tego dotyczy czy moge miec 100procentowa
      pewność ze bedzie wszystko wporzadku. Codziennie biorąc nastepna i kolejna
      stawiam sobie pytanie czy to mi nie zaszkodzi na przyszosc- myslac o
      maleństwach a w szczególności o ich zdrowiu. Prosze o odpowiedz i o rade.
      pozdrawiam
      Anna W
      • olenka.k Będzie OK! 08.02.06, 12:34
        Wiadomo, że są przypadki kobiet, które po odstawieniu tabletek maja problemy z
        zajściem w ciążę, ale zdania lekarzy są podzielone, czy rzeczywiście te
        problemy z płodnością są wynikiem np. długotrwałego brania tabletek. Weź pod
        uwagę, że tabletki są często przepisywane na rozmaite dolegliwości: torbiele na
        jajnikach, endometriozę (czyli przerost tkanek macicy - endometrium), a
        wreszcie na wyregulowanie cyklu miesiączkowego, więc jak widzisz szkód w
        organiźmie wyrządzać nie powinny. Druga sprawa: zażywane w przeszłości tabletki
        nie wyrządzą żadnej krzywdy Twoim przyszłym dziciom (ale pamiętaj, że po
        odstawieniu powinno się zrobić kilkumiesięczną przerwę, zanim zajdziesz w
        ciążę). Hormony zawarte w pigułkach są szybko wydalane z organizmu, z tąd
        konieczność ich regularnego - czyli bez pomijania- przyjmowania.
      • olenka.k Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 09.02.06, 10:34
        Oj kochana! A mój poprzedni post czytałaś? Jest on wprost odpowiedzią ("Re:...")
        na Twoje pytanie. Swoją drogą, nie lepiej zapytać lekarza? To w końcu on
        przepisuje Ci tabletki i poniekąd on bierze odpowiedzialność za Twój stan
        zdrowia. Nie oczekuj fachowej dokumentacji na temat Twojego problemu, bo żadna
        z nas nie jest ekspertem. Nasze odpowiedzi czy rady dajemy na podstawie
        wyłącznie własnych doświadczeń i tego co zasłyszałyśmy, gdzieś wyczytałyśmy w
        internecie.
        • brzask20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 28.02.06, 09:27
          Ja też niedawno zaczęłam.smileTeraz już biorę drugie opakowanie i jak narazie nic
          mi nie jest.smileWłaśnie też bym chciała wiedzieć dużo o tych tabletkach i przez
          przypadek trafiłam na to forum.Gdzieś czytałam,że te tabletki dopiero
          rozkładają się w jelitach,ale wole się jeszcze dopytać.smileA zastanawiałaś się
          nad używaniem plastrów??Bo mi ginekolog odradziła na pierwszy raz.
          • mari20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 28.02.06, 09:59
            Powiem ci, ze nie mam zaufania narazie do samych tabletek, to co dopiero mam
            mowic o takich plasterkach smile mi lekarka tez powiedziala, ze plastry sa dobre
            dla kobiet, ktore juz stosuja dosc dlugo tabletki anty i chca zmienic na
            plastry smile dla nowincjuszek nie sa dosc dobre smile
            • brzask20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 28.02.06, 18:48
              Jak narazie też nie mam zaufania do tabletek.Ale mam nadzieje że nie zostane
              mamą za wcześnie.smile)Moja koleżanka używa plastry(wcześniej nie używała
              chemicznej antykoncepcji) i jest z nich zadowolona.To jeszcze chyba zależy od
              lekarza.smileAle ja bym bardziej nie ufała plastrom niż tabletkom,bo jeszcze moga
              się odkleić a tabletke to wiem,że połknęłam.smile
                • brzask20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 28.02.06, 23:05
                  To dobrze,że nie jesteśmy z tym same i w razie co możemy się poradzić.smile)Ja
                  własnie nie miałam żadnych skutków ubocznych...ani bólów głowy,nudności czy
                  wymioty...ani tych cięższych.Tylko na początku niepokoiły mnie te plamienia,
                  które miałam przez całe pierwsze opakowanie.Ale okazało się,że tak powinno być
                  i że w trakcie drugiego opakowania przejdą.
                  Życzę Ci żeby było wszystko w porządku.smile
                    • brzask20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 01.03.06, 20:34
                      No oczywiście że jego skuteczność jest zminimalizowana.Jak w każdych
                      tabletkach.W ulotce jest napisane,że jeśli wymioty wystąpiły 3-4godz po
                      przyjeciu tabletki,to zaburzeniu mogło ulec wchłanianie czynnych składników
                      tabletki.Jest to podobna sytuacja jak zapomnienie tabletki.
                      A jak po tej siedmiodniowej przerwie znów biorę tabletki,to na początku
                      powinnam używać dodatkowej metody antykoncepcyjnej czy mogę się nie obawiać??
                      • busted-girl Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 02.03.06, 09:15
                        czesc smile mi ginekolog przepisała właśnie Mercilon, uzasadniając to w następujący
                        sposób: "te tabletki są idealne dla kobiet w Twoim wieku, ponieważ maja małą
                        zawartość estrogenu. Jesteś osobą poczatkującą wiec dla Ciebie będą one
                        najlepsze" W sumie to mnie przekonała, poczytałam tez ulotki i jestem pewna na
                        80% że chce brać te tabletki, ale przeczytałam rózne opinie innych kobiet w
                        internecie na temat Mercilonu. Owszem niektóre były pozytywne, a nawet
                        większość, ale były też te negatywne.....czego się wystraszyłam. Nie wiem czy
                        mam w końcu kupić te tabletki i zacząć je brać, czy lepiej nie.
                        • mari20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 02.03.06, 09:58
                          Twoj lekarz mial racje, moj powiedzial tak samo, ze te beda dla mnie najlepsze.
                          Jezeli poczytasz o innych tabletkach to zauwazysz ze o kazdym rodzaju sa
                          pozytywne i negatywne opinie, a wszystko zalezy od organizmu kobiety. kazda z
                          nas inaczej reaguje, dlatego jak jedna bedzie zachwalac to druga te same
                          tabletki bedzie krytykowac !! wiec nic sie nie wachaj, jezeli przez 2 - 3
                          opakowania zauwazysz ze zle sie czujesz to wtedy idz do ginekologa i popros o
                          zmiane tabletek. zycze powodzenia smile
                        • ilekobietamalat Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 02.03.06, 09:59
                          no skoro ci lekarz przepisal..
                          ja mam za soba kilka roznych, i jak narazie nie wymiotowalam pierwszego dnia
                          tylko po mercilonie. troche mam depresje,ale nie jestem pewna czy to przez
                          pigulki czy przez zimewink
                          ale dobrze sie po nim czuje, nic sie nie dzieje, wiec sprobuj. pierwsze 3
                          miesiace to jest zawsze sprawdzenie jak przyjmiesz,wszystko sie dopiero po tych
                          3 miesiacach normuje, wiec jak cos bedzie nie tak to nie krzycz tak od razuwink
                • myszeczka49 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 23.11.09, 12:44
                  Ja mam 18 lat i zaszłam w niechcianą ciąże używając tabletek Yasmin po miesiącu
                  ale to sama coś pokićkałam.Mam już synka 5 miesięcznego.I dwa miesiące temu
                  poszłam do ginekologa aby wypisał mi tabletki i w sumie tez jako pierwsze wiec
                  poradził Mercilon.Pierwsza wzięłam w pierwszy dzień miesiączki i miałam małe
                  mdłości.Lecz później już się to nie pojawiło.Pod koniec pierwszego opakowania
                  miałam plamienia i 4 dni po nich pojawiła się miesiączka,która trwała 5
                  dni.Czasami też miałam stany depresyjne z niczego.Teraz kończę już drugie
                  opakowanie zostały mi dwie tabletki,lecz plamień nie mam już.Ale zauważyłam,że
                  zaczęłam mieć większy apetyt i trochę przybieram na wadze.Jeżeli po 3 opakowaniu
                  to nie przejdzie muszę się wybrać do ginekologa,bo z tego co wiem to po nich
                  właśnie nie powinnam tyć.A co do palenia papierosów czy picia alko w czasie
                  brania tych tabletek nie widzę żadnych przeciwwskazań.A teraz już trochę więcej
                  wiem na temat tabletek i przyjmuję je regularnie co do minuty.Więc Gdybyście
                  miały jakieś pytania to piszcie.Pozdrawiam
                  • ding_yun Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 29.11.09, 20:49
                    myszeczka49 napisała:

> A co do palenia papierosów czy picia alko w czasie
                    > brania tych tabletek nie widzę żadnych przeciwwskazań.

Dziewczyno - nie wiem, co masz na myśli pisząc, że Ty nie widzisz żadnych
                    przeciwwskazań dla palenia papierosów podczas brania tabletek. Fakt, że istnieją
                    przeciwwskazania nie jest niczyim widzimisię. Dla Twojej informacji - palenie
                    powoduje zwiększone ryzyko zakrzepicy. Jest to choroba, która może prowadzić do
                    śmierci. Ginekolog mógł o tym nie wspomnieć (choć powinien), ale w ulotce z
                    pewnością jest coś na ten temat.
      • mgenfp Re: rozny rodzaj progestagenu w pigulkach 19.04.06, 14:17
        w zeszlym roku bralam przez pol roku Marvelon, i nawet schudlam juz po 1
        opakowaniu, bo apetyt mialam kiepski. za to mialam plamienia, tradzik, kiepski
        nastroj i zero ochoty na sex. w miedzyczasie zmienilam lekarza, i nowa lekarka
        powiedziala, ze tak zle tolerowalam Marvelon, bo ma za duze dawki hormonow.
        przepisala mi Mercilon i...niestety po tyg. brania czuje sie dokladnie tak, jak
        po Marvelonie. czyli piersi bola i sa powiekszone, apetyt mam sredni, pojawil
        sie tradzik, ciagle jestem poddenerwowana, doslownie jak "bomba zegarowa", no i
        sexu wcale mi sie nie chce.
        ten stan zmusil mnie do porownania skladu Marvelonu i Mercilonu i niestety
        zdumialam sie bardzo , bo mimo zapewnien lekarki o innym skladzie okazuje sie,
        ze Mercilon i Marvelon maja ta sama dawke progestagenu (nawet tego ten sam
        rodzaj-dezogestrel) i praktycznie ta sama dawke ethynyloestradiolu. tak sie
        zastanawiam, czy mimo badan hormonalnych lekarka nie przepisala mi zlych lekow.
        Pare lat temu bralam anteovin, dwa lata temu - Jeanine, i mimo konskiej dawki
        hormonow w nich zawartych - byly to pigulki dla mnie idealne. moze naprawde
        lekarz zle zinterpretowal wyniki badan? niby sa trzy typy kobiet: estrogenne,
        gestagenne i zrownowazone. ja jestem typem gestagennym i chyba powinnam
        przyjmowac jednak pigulki z duza iloscia progestagenu (np.anteovin czy Jeanine)
        a moze moja nietolerancja Mercilonu wynika z innego typu progestagenu??????
    • ilekobietamalat 3 w 1 07.03.06, 22:59
      kupilam dzis w ramach oszczednosci mercilon 3w1, tzn na trzy miesiace w jednym
      opakowaniu. kobieta wypisujac mi recepte mowila ze fajnie bo taniej, i
      ze 'przypominajka' jest. ale ja zadnej 'przypominajki' nie znalazlam, czyzby
      niemila pani magister w aptece mi wyjela?suspicious>
      ktoras z was kupije rozszezone wersje?suspicious
    • kyciusia1 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 13.03.06, 10:55
      A u mnie Mercilon chyba pójdzie w odstawkę sad co prawda biore pierwsze
      opakowanie, ale mam ciągle plamienia, które są mniej lub bardziej intensywne i
      troche mnie to denerwuje bo komfort żaden i mam wrażenie ciągłej miesiączki
      sad((( no i oczywiście z powodu plamien seks jest w ilościach znikomych sad A
      miało być tak fajnie!
      • brzask20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 13.03.06, 16:15
        Cześć.smilenie masz się czego obawiać.Też tak miałam przez pierwsze opakowanie,
        zaczęłam się niepokoić i poszłam do ginekologa.Pani powiedziała,że to normalne
        i ze plamienia znikną albo jak skończy mi sie okres albo jak zacznę drugie
        opakowanie.I mi przeszło.Więc nie odstawiaj tabletek,bo będzie szkoda....juz
        tyle się przemęczyłaś,a napewno za niedługo przejdzie.smileBędzie
        dobrze..Pozdrawiamsmile
                • paolka808 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 16.03.06, 20:59
                  Biorę mercilon od 2 miesięcy,Problemem jest spadek libido i bolesność w czasie
                  stosunku. Pełna nadziei poszłam do lekarki myslac ze mi zmieni tabletki na
                  inne,a ona powiedziala ze to jest skutek brania tabletek i że wszystkie
                  wysuszają pochwę i powiedziała bym kupiła w aptece żel nawilżający..Myślicie ze
                  to cos pomoże? Zastanawiam sie czy wpływ na to może mieć fakt że zaczęłam brać
                  tabletki niedługo po rozpoczęciu współżycia także de facto przed tabletkami
                  kochałam sie ok 7-8 razy,moze to moja pochwa jest nierozciagnięta i stąd ta
                  bolesność,choć wcześniej bolało mnie tylko troche na poczatku,a teraz boli
                  przez cały czas,może znacie jakies pozycje dla poczatkujących..Już się powoli
                  zaczynam załamywać..
                  • mari20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 16.03.06, 21:46
                    proponuje zmiane lekarza wink a tak na powaznie to z tego co wiem to na niektore
                    osoby tabletki wplywaja tak, ze czuc suchosc w pochwie a inne tego nie czuja,
                    moim zdaniem lekarka powinna Ci zaproponowac inne tabletki, po ktorych juz nie
                    bedzie takiego dyskomfortu. Z drugiej strony piszesz ze to Twoje 2 opakowanie,
                    a organizm sie przyzwyczaja po 3 cyklach, wiec mozesz poczekac jeszcze i
                    zobaczyc czy wszystko wroci do normy smile co do pozycji to wlasciwie z kazdej
                    mozesz juz kozystac ( ze tak to napisze ), ale na poczatku lepiej nie
                    eksperymentowac za bardzo, nie jestes przyzwyczajona i dlatego czasami sie
                    zdazaja otarcia i rozne niewygody TAM. Proponuje zebys do 4 cyklu uzywala zelu
                    jak Ci polecila lekarka, a jak pozniej bez zelu nadal bedzie nieprzyjemnie to
                    zmiana tabletek Ci sie przyda smile pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia smile
                  • alka1902 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 08.06.09, 21:08
                    hej ja biore mercilon juz ok.1,5roku i niemialam z nimi zadnego,,kłopotu''od początku ich zażywania czje sie naprawde dobrze,żadnych plamień,zawrotów głowy itp...ale libido napewno spadlo i to mnie najwięcej zmarwilo to jest jedyny z nimi problem ale jak bylam u mojego gina to też stwierdził ze nie ma sensu brać innychtabletek bo i tak będą działać tak samo!!!więc??
                • ilekobietamalat Re: WSZYSTKO O MERCILON - 3w1 17.03.06, 11:22
                  3 w 1 powinno byc w kazdej aptece, przynajmniej ja nie mialam problemu z
                  szukaniem.. a z cena to roznie, ja zaplacilam 70 zl, ale trafilam do apteki w
                  ktorej ceny sa dosyc niskie. na jakis forum dziewczyny pisaly ze kosztuje 80zl.
                  zalezy gdzie kupisz
          • ilekobietamalat Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 23.03.06, 14:39
            ale to bez sesnu, taka sama szansa dostania raka jest od uzywania pigulek jak i
            od uzywania dezodorantu;>
            jak by sie nad tym wszystkim tak zastanawiac...

ale ja inne pytanie bo ulotka za dluga i mi sie czytac nie chce;D. jak to jest
            z tym niedzialaniem pigulek jak sie bierze jakies leki? a wlasciwie jakie leki
            obnizaja skutecznosc pigulek?
            • brzask20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 23.03.06, 18:02
              Niestety chyba jednak będziesz musiała przeczytać ulotkę.Na 100% jest tam to
              napisane.Ja tylko pamiętam,że napewno antybiotyki obniżają działanie i chyba
              coś tam było napisane o dziurawcu.Niestety już wyrzuciłam ulotkę,więc nie mogę
              sprawdzić.Radzę żebyś jednak przeczytała tę ulotkę.smile
            • miss.hot Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 27.03.06, 12:35
              "ale ja inne pytanie bo ulotka za dluga i mi sie czytac nie chce;D. jak to jest
              z tym niedzialaniem pigulek jak sie bierze jakies leki? a wlasciwie jakie leki
              obnizaja skutecznosc pigulek?"

no to poczytaj jednak tą ulotkę - jest tam napisane między innymi jakie
              substancje właśnie zawarte w niektórych lekach mogą spowodować obniżenie
              skuteczności pigułki smile
              no i również jeśli lekarz przypisuje ci jakieś leki, to spytaj się czy nie
              wpływają jakoś na działanie pigułek
            • miss.hot Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 27.03.06, 18:26
              INTERAKCJE Z INNYMI LEKAMI

Podczas stosowania doustnych złożonych tabletek antykoncepcyjnych należy
              pamiętać i uprzedzić kobietę o możliwości wystąpienia interakcji z jednocześnie
              przyjmowanymi lekami.

Może wówczas dojść do obniżenia skuteczności działania
              leki działające wskutek przyspieszenia metabolizmu wątrobowego estrogenów
              (utylizacja):

leki przeciwpadaczkowe - barbiturany
              fenytoina
              prymidon karbamazepina
              antybiotyki - przeciwgruźlicze (ryfampicyna)
              antybiotyki przeciwgrzybicze (gryzeofulwina)
              antybiotyki o szerokim spektrum (ampicylina i pochodne, tetracyklina, cefalosporyny)
              diuretyki (spironolakton)
              leki nasenne i uspokajające (dichlorofenazon, meprobamat)

Czasami dochodzi do zwiększenia skuteczności (?)
              działają opóźniając utylizację estrogenów w watrobie, stąd dłużej utrzymuje się
              podwyższone stężenie hormonów we krwi i mogą więc pojawić się działania niepożądane.
    • kasica_33 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 17.04.06, 18:47
      Ja przyjmuję Mercilon od ponad dwóch lat...i jestem zadowolona. Nie miałam
      żadnych skutków ubocznych, czułam się bardzo dobrze.Jedynym moim problemem jest
      to, że od jakiegoś czasu spadło mi libido i podejrzewam, że to sprawka
      tabletek..chociaż z tym bywa naprawdę różnie.Ale ogólnie wszystko jest w
      porządkusmile
      • brzask20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 22.04.06, 23:12
        Może faktycznie to od tych tabletek Ci się zrobiło.Lepiej idź do lekarza.
        Ja w sumie też mam problem,bo podczas stosunku zaczyna mnie szczypać tam w
        środku.Nie mam problemów,że tak powiem z "naturalnym nawilżaniem".I nie wiem co
        może się dziać.Może wiecie jak temu zaradzić??
        A propos,słyszałam że tabletki powinno się brać nie dłużej niż jak dwa lata bez
        przerwy.Czy jak sie bierze dłużej,to mogą być później jakieś problemy??
        Dużo kobiet narzekało na spadek libido.Pewnie przez te tabletki.
        Pozdrawiam...smile
        • ilekobietamalat Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 24.04.06, 14:30
          wiecie co chyba zmienie pigulki bo co raz bardziej mnie draznia. po pierwsze
          spadlo mi libido, po drugei przytylam, i tez mam ten szczypiacy problem
          (zmienilisy z lubym troche pozycje to problem sie zmiejszyl, ale to na 100% od
          pigulek:/). moja siostra bierze teraz jasmin(?) i jest zachwycona.. chyba czas
          sie przestawic na cos innego, bo ten nasz mercilon jest jakis dziwnyuncertain
    • gwiazdka_69 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 03.05.06, 11:49
      hey dziewczyny smile Mam pytanko.. Zaczęłam brac Mercilon. Kończę dopiero pierwsze
      opakowanie. I tak się złożyło, że bardzo potrzebowalabym pominąc miesiaczke. W
      czwartek biore 21. tabletke. Powinna nastapic 7-dniowa przerwa. A ja chcialabym
      zaczac od razu nastepne opakowanie. Czy moge juz odlozyc ta miesiaczke 'na
      nastepny termin' ? Czy tyakie przezucanie moge zaczac dopiero po uregulowaniu ?
      Bardzo prosze o szybko odpowiedz. Dzieki wink

Pozdrawiam cieplutko ;*
        • lalala8 pomocy 24.06.08, 18:47
          Jak szybko dziala Mercilon? Kochalam sie po ok.1,5 opakowania.
          Obecnie okres mi sie spoznia juz 2 dni. Czy jeszcze wtedy pigulki
          nie dzialaly? Prosze odpowiedzcie!!
      • majusia3xl Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 03.06.09, 01:30
        Witam! Mam pytanie co do tego komenta... Czy one na 100% zabezpieczaja od pierwszej tabletki czy dopiero po miesiacu ma sie stu% pewnośc o tym ze jest się zabezpieczonym?? To jest dla mnie bardzo ważne... Mam 17 lat, byłam w ciąży, ale poroniłam... sad Bardzo chciałam tego dziecka i kochałam je... Strata tego dzidziusia była dla mnie czymś okropnym... To było najgorsze co mnie spotkało w życiu... I chodzi o to że boje sie zajśc w ciąże żeby to się nie pozwturzyło, lecz chcemy współżyc z moim chłopakiem, ale właśnie tak jak wspomniałam wcześniej boimy się aby to się nie powturzyło, a przynajmniej przez jakiś dłuższy czas... Bardzo prosze o odpowiedź! Z góry dziękuje...
      • gazence Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 31.05.06, 20:15
        hmmm dziewczeta serio tak wiele z was przytylo po mercilonie?? ja dzisiaj
        kupilam pierwsze opakowanie, ale po tym co przeczytalam w tym forum, to
        zaczynam sie wahac! ok to ze spada libido i takie tam - to norma... ale troche
        doluje mnie ten wzrost wagi jestem uczulona na tym punkcie...nie chcialabym
        przytyc w czasie wakacji! smilejo
      • brzask20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 11.06.06, 21:26
        Chyba wtedy nie jesteś zabezpieczona.Ale jakby nie było to wtedy masz mieć
        okres,a chyba dwa dni przed okresem nie zajdziesz w ciążę.A ja mam problem....bo
        wyjechałam z domu na weekend i zapomniałam ze sobą tabletek.Co prawda miałam
        jeszcze tylko dwie do wzięcia,ale nie chciałabym przerywać.Czy wiecie kiedy
        powinnam wziąć pierwszą tabltkę z nowego opakowania??Proszę pomóżcie!!!
        • bea747 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 11.06.06, 22:39
          .A ja mam problem....b
          > o
          > wyjechałam z domu na weekend i zapomniałam ze sobą tabletek.Co prawda miałam
          > jeszcze tylko dwie do wzięcia,ale nie chciałabym przerywać.Czy wiecie kiedy
          > powinnam wziąć pierwszą tabltkę z nowego opakowania??Proszę pomóżcie!!!

Wzięłaś 19tabletek, zrób teraz 7dniową przerwę i zacznij następne opakowanie.
          Zmieni ci się pierwszy dzień przyjmowania tabletek.
              • ewulek czy mam sie martwic? 26.06.06, 09:52
                tak bardzo sie cieszylam... Jestem w polowie 3 opakowania Mercilonu. Przez
                piewrsze 2 bylo ok, moze czulam sie troche "spuchnieta",ale bez dramatow,
                ogolnie naprawde w porzadku. A tu w polowie 3 opakowania zaczely sie plamienia-
                nie sa zbyt intensywne, ale uciazliwe. Czy to juz powod do decyzji o zmianie
                tabletek? Czy tez moge stosowac ogolna zasade ze "przez 3 pierwsze cykle
                wszystko moze sie zdarzyc"? Dzieki za wszelkie opinie. Pozdr.
                • andzia9641 Re: czy mam sie martwic? 26.06.06, 18:39
                  ciesze sie ze wreszcie znalazlam kogos, kto ma niemal identyczny problem jak
                  ja. w polowie 3 opakowania zaczely mi sie plamienia bardzo intensywne i bol
                  brzucha jak przed okresem. teraz zostalo mi kilka tabletek do konca a plamienia
                  dopiero ustaja a planowo spodziewam sie okresu w niedziele. boje sie zebym
                  jakiejs anemii nie dostala bo krwawic przez 3 tygodnie to raczej nie zdrowo, i
                  jeszcze te upaly!uncertain jesli przy kolejnym opak. to sie powtorzy to poprosze gina
                  o inne tabsy i jakies szczegolowe badania. pozdrawiam smile
                  • ewulek Re: czy mam sie martwic? 30.06.06, 15:46
                    no niby fajnie, ze ktos ma tak jak jasmile ale co robic? mi na szczescie przeszlo
                    po 3 dniach i nie bylo intensywnie,ale i tak niemilo i brzuch troche bolal,ale
                    co dalej. Oczywiscie pewnie zlapie traume i w kolejnym opakowaniu bede
                    oczekiwac plamien...ech...nie jest latwo kobieta byc i w dodatku, kiedy
                    spotykam sie z moim "partnerem" (swietne slowo!), a rzadko, bo on daleko
                    mieszka, jestem permanentnie krwawiaca niewiasta...sad pozdr. i daj znac jak u
                    Ciebiesmile
                    • andzia9641 Re: czy mam sie martwic? 04.07.06, 21:35
                      witam ewuleksmile mi przeszlo po prawie tygodniu. okres dostalam w terminie i
                      narazie jest wszystko ok. znajomy lekarz mi powiedzial ze organizm moze tak
                      reagowac w pierwszych miesiacach, ale gdyby sie to powtorzylo przy nastepnym
                      opakowaniu to mam koniecznie zglosic ten fakt ginowi i poprosic o usg, zeby
                      sprawdzic czy nic zlego sie nie dzieje (torbiele, cysty, itp.) ale ogolnie
                      wszystko powinno byc w porzadku. aha dodal jeszcze, ze duzy wplyw mogly miec
                      upaly lub ewentualny stres (u mnie np. zwiazany z praca i sesja na uczeni) oraz
                      takie czynniki jak nieprawidlowe odzywianie sie i mala ilosc snu- to bardzo
                      wazne gdy organizm przystosowuje sie do tabletek i przechodzi rewolucje
                      hormonalna. dlatego sprobuj sie zbytnio nie stresowacsmile wszystko bedzie
                      dobrzesmile mam nadziejewink pozdrawiam
              • busted-girl Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 03.07.06, 22:06
                Mam pewien problem. Biore teraz 4 opakowanie mercilon i juz jutro biore ostatnia
                tabletke z tego 4 opakowania. Podczas pierwszych 3 opakowan wszystko bylo w jak
                najlepszym porzadku, ale podczas 4 zaczelo sie cos chrzanic uncertain mam zmienne
                nastroje, mozna nawet powiedziec ze zaczely sie stany depresyjne (mam tu na
                mysli placz bez powodu praktycznie codziennie, totalne zdolowanie) Okropnie sie
                z tym czuje, i nie tylko ja, ale i moj chlopak. Chcialabym teraz przerwac branie
                tabletek wlasnie po skonczeniu tego opakowania czyli jutro biore ostatnia
                tabletke i mam 7 dni przerwy kiedy powinnam dostac okres, a potem 8 dnia juz
                poprostu nie przyjme nastepnych tabletek (mysle ze tak mozna zrobic) tylko ze
                teraz przejde do sedna mojego problemu, a mianowicie: chodzi o to co bedzie z
                moim okresem kiedy przerwe branie tabletek?? Mam wizyte u ginekologa na 26 lipca
                i boje sie zeby nie dostac wtedy okresu (bo wiem ze po przerwaniu tabletek
                meisiaczka jest nieregularna) Zmiana wizyty na inny termin nie wchodzi juz w gre
                niestety. Moze mi ktos napisac jak to jest, czy moze mi okres wystapic w ciagu 2
                tygodni od skonczenia sie tego okresu w czasie przerwy po tabletkach? czy raczej
                okres sie spoznia?.......ale nagmatwalam, mam nadzieje ze ktos zrozumie o co mi
                chodzi tongue_out
              • sea80 kilka pytan- prosze o odpowiedz 11.07.06, 12:29
                dzis 6 dzien biore merciolon, tom moje pierwsze tabl, i jakos dziwnie sie po nim
                czuje,ciezka glowa, lekkie mdlosci i lekkie zawroty glowy,ogolnie ociezalosc i
                zaspanie, i moje pyt:
                1,czy to skutki tabl (a moze upaly),czy to normalne,czy minie,czy sie martwic?
                2,jak to jest dokladnie z ta 7-dniowa przerwa,biore tbl po 7 dniach czy 7
                dnia?,jesli np, skoncze jedno op. w srode, to kiedy zaczac nastepne?
                moze to glupie pytania ale jestem nowicjuszka w temacie i prosze o odpowiedz
                pozdrawiam
    • lessie7 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 12.06.06, 22:45
      Witajcie! Chciałabym dołączyć do Waszego klubu. Dziś byłam u ginekologa i za
      jej radą również kupiłam sobie Mercilion. I mam mnóstwo pytań do Was.
      Przeczytałm wszystkie posty od poczatku tego watku, trochę mi się rozjasniło,
      ale wiem już, że trochę to potrwa, zanim będę biegła w tej sprawie.
      Moje pytania zacznę od tych dot. ubocznych skutków. Zatem:
      1) co z tym przytyciem - powyżej któraś z kobiet zadała takie pytanie, ale nie
      doczytałam właściwie, czy te tabletki mogą przyczynić się do tego? Z czego to
      wynika? działanie hormonów, czy nadmierny apetyt?
      2) też jestem brunetką i też obawiam się nadmiaru owłosienia - tak to wygląda u
      Was?
      3) zaczynam od przyszłego tygodnia - wtedy spodziewam się okresu. Biorę
      pierwszą tabletkę pierwszego dnia miesiączki, tak leci 21 dni, a potem co??? 7
      dni przerwy, podczas których powinna pojawić się następna miesiączka? Czyli
      pojawi się ona po 21 dniach? Domyślam się, że w nastepnych miesiącach dochodzi
      do unormowania (cykl 28 dniowy), ale jak to jest w tym pierwszym miesiącu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie! J.
      • brzask20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 13.06.06, 09:00
        Każda kobieta ma inny organizm i inaczej reaguje na tabletki.Ja nie przytyłam
        przez tabletki.Tylko nie wiem czy one powodują wzrost apetytu.Co do nadmiernego
        owłosienia,to nic nie wiem na ten temat,bo u mnie czegoś takiego nie było.A co
        do ostatniego pytania,to pierwszą pigułkę bierzesz w pierwszy dzień okresu,a
        później regularnie przez 21dni(to już wiesz smile).Po ostatniej tabletce z
        opakowania,po jakiś 3-4 dniach powinnaś dostać okres(ja dostaje 3dnia).Przez te
        7 dni nie bierzesz tabletek i dopiero 8 dnia przyjmujesz pierwszą tabletkę z
        nowego opakowania.
        Podczas pierwszego opakowania możesz mieć plamienia.Ja miałam przez całe
        pierwsze opakowanie i dopiero przy drugim mi przeszło.Ale nie masz się czego
        obawiać,bo to normalne.
        To co jest fajne w tabletkach,to że wiesz kiedy dostaniesz okres.smile
        Życzę miłego stosowania tabletek i samych korzyści.smilesmile
        P.S.Tylko nie zapominaj o tabletce.smilesmile Pozdrawiam....smile
        • miss.hot Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 13.06.06, 09:49
          " ja mam inne pytanie: czy jesli biore mercilan przez 21 dni i mam te 7 dni
          przerwy to czy wtym czasie jestem rowniez zabezpieczona??????????????????????"

biorąc regularnie pigułki jesteś zabezpieczona non stop - nawet w trakcie 7 -
          dniowej przerwy smile
          brzask20 nie wprowadzaj w błąd innych forumowiczek - jak czegoś nie jesteś pewna
          to nei pisz po prostu smile
        • lessie7 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 14.06.06, 09:03
          brzask20 napisała:

> P.S.Tylko nie zapominaj o tabletce.smilesmile Pozdrawiam....smile

Brzask 20 - dziekuję za odpowiedź! Poradź mi jeszcze, proszę, jak nie
          zapominać. Raczej należę do dokładnych, systematycznych osób, ale przeraża mnie
          to, że TAK dużo się mówi o tym zapominaniu. W ulotce jest niemalże "rozdział"
          poświęcony temu, zatem widać, że pomyłki w postaci zapomnienia zdarzają sie.

Jak wygląda to z wprowadzeniem tego w zycie??

Dzieki z góry za odpowiedź i zyczę miłego weekendu!!!
          Pzdr!
          • brzask20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 14.06.06, 11:08
            Napiszę Ci jak ja robie,uważam że to dobre rozwiązanie.Najlepiej tabletkę brać
            rano,wtedy masz spokój na cały dzień.Ja mam ustawione przypomnienia w telefonie
            komórkowym na całe trzy tygodnie,w których biorę tabletki(wcześniej brałam o 7
            rano,a teraz przestawiłam sobie na 8 żeby troszkę dłużej pospaćsmile).Pierwsze moje
            tabletki brałam o 16 i jak gdzieś wychodziłam przed 16,to zapominałam o nich..i
            tak dwa razy zapomniałam.Moim zdaniem najlepiej jest wziąć rano i nie martwić
            się przez cały dzień czy nie zapomnisz.Jeśli nie możesz sobie ustawić
            przypomnienia w telefonie,to kładź tabletki np.w łazience na lusterku,czy w
            szafce w kuchni(przy kawie czy herbacie),bo to są miejsca gdzie rano zaglądasz.smile
            Mam nadzieję,że jakoś Ci pomogłam i nie zaszkodzę tą informacją,bo już
            przeczytałam że wprowadzam w błąd inne forumowiczki.
            Pozdrawiam....smile
    • jasta20 Mercilon a przebywanie na sloncu... 16.06.06, 13:36
      Mam pytanko.
      Biore Mercilon 5-ty miesiac, od jakiegos tygodnia, po pojawienie sie na niebie
      "mocnego" slonca na odkrytych czesciach ciała (gł. dekolt i ramiona) pojawiaja
      mi sie czerwone plamki, ktore strasznie swedzą. Kiedy jestem w domku, badz w
      cieniu słabna i swedzenie zanika, ale kiedy tylko wyjde na slońce pojawia sie
      ich coraz wiecej i wiecej...
      Zadnych nowcyh kosmetykow nie uzywam, wiec alergia na nie odpada, pije wapno,
      ale tez nie wiele daje, w sumie chyba nic...
      Wyczytalam ze niektore osoby wlasnie maja plamy na ciele po opalaniu, ale ja po
      wyjsciu na slonce po 10 minutach jestem "pokropkowana".
      Czy ta dolegliwosc moze miec cos wspolnego z tabletkami?
      Czy ktos mial cos takiego i przy jakich tabletkach?
      Pozdrawiam.
    • himeko Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 17.06.06, 15:05
      witajcie!
      mam pytanie. wlasnie zaczelam brac mercilon..to moje pierwsze starcie z
      tabletkami. oczywisic eprzejmuje sie za bardzo i zawsze z gory...obserwuje sie
      bardzo uwaznie i jak na razie jest chyba ok.
      w pazdzierniku wyjezdzam na rok i chcialam sie zapytac, czy mozna przerwac
      kuracje tak po protu, czy mam raczej udac sie do lekarza. w ulotce jest
      napisane, ze mozna przerwac w dowolnym momencie. mi jednak chodzi o zaprzestanie
      prezyjmowania tabletek. oczywiscie, licze sie z tym, ze z zabezopieczeniem wtedy
      nici.
      z gory dziekuje smile
    • paolka808 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 22.06.06, 12:03
      Mam pytanie,ostatnio zmieniłam tabletki z mercilonu na yasmin i to jest moj
      pierwszy miesiac zazywania tych tabletek,niestety za półtora tygodnia wyjeżdzam
      na mazury a akurat wtedy wypada mi okres czy moge bez zadnego niebezpieczenstwa
      nie zrobic 7 dniowej przerwy juz w pierwszym miesiacu przyjmowania nowych
      tabletek?
      • agnes19762 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 25.06.06, 09:29
        Już prawie znalazłam odpowiedź na moje pytanie, ale nrtuje mnie jeszcze jedna
        sprawa. Biorę Mercilon od 8 dni i stale mam plamienia, silniejsze i słabsze ale
        ciągle. Wiem że to powinno minąć po jednym opakowaniu ale kiedyś brałam
        Mercilon i tego wogóle nie było. Na dodatek takie plamienia miałam po innych
        pigułkach (Cerazette) i po Depo Proverze, wtedy musiałam odstawić. Hmm nie wiem
        co robić odstawiać czy jeszcze czekać???? Co radzicie????
        • jasta20 Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 27.06.06, 12:37
          Przeczekaj do konca opakowania, jezeli przy braniu drugiego opakowania pojawia
          sie znow plamienia to skonsultuj sie z lekarzem.
          Ja tez biore mercilon, 6 miesiac iod poczatku, od pierszego opakowania nie
          mialam plamien, zadnych skutkow ubocznych.
          Mysle ze to ze bralas juz kiedys mercilon i nic sie nie dzialo, nie ma zbyt
          wiele do rzezcy, gdyz kobiety biora tabletki po pare lat i nagle zaczynaja dziac
          sie rozne jakies dziwne rzeczy.
          Pozdrawiam.
          • kyndz Re: WSZYSTKO O MERCILON - pytajcie i radzcie 28.06.06, 10:13
            Cześć dziewczyny!!
            Pisze bo możliwe, że któraś z was miała już podobny problem i może mi doradzićsmile
            Biorę Mercilon już od 3 miesięcy, i teraz zaczęłam 4 opakowanie...no
            własnie "zaczęłam":/...chodzi o to że spóżniłam się z piewszą tabletką o jakieś
            13 godzinsad...do tej pory nie miałam z tym żadnych problemów i od dzisiaj mam
            ustawiony budzik na każdy dzień(do tej pory nei musiałam). Nie kochałam sie z
            chłopakiem na tydzień przed okresem. W czasie i po tym bardziejwink więc o
            zagrożeniu ciążą raczej mowić nie można..ale czy napewno??pozatym orintujecie
            się może czy jest szansa(i po jakim czasie) na działanie antykoncepcyjne w tym
            miesiącu??!?dzięki za odpowiedź..