Dodaj do ulubionych

WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie

      • odrey Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 30.04.06, 19:57
        brałam marvelon przez rok, wszystko było ok. Potem miałam roczną przerwę ( brak
        zapotrzebowania na hormonalną antykoncepcję smile ) i po roku już było
        kiepściutko. Moim podstawowym problemem były obrzmiale, bolesne piersi. Potem
        jak się okazało miałam zmiany w piersiach i definitywnie pożegnałam się z
        marvelonem. Po odstawieniu tabletek zauważyłam tez wzrost libido.
    • katakumby18 Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 29.05.06, 20:11
      Hej.Ja biore marvelon od kilku dni.I sie zastanawiam czy to normalne ze
      odczuwam mdłosci po 6h? Czy powinnam przerwac stosowanie go czy nie....(Jestem
      chora wiec nie moge isc do ginekologa)I czy jezeli biore inne leki np.gripex i
      bronchicum to moge miec jeszcze wieksze jakies dzialania nie pozadane....?
      Pozdro.
    • ewusia132 pomocy 28.10.06, 16:30
      kilka dni temu zaczelam brac marvelon i od tych kilku dni czuje sie tragicznie!
      mdlosci,ktore dzis spowodowaly bliski kontakt z toaletauncertain , migrena (ktora po
      porodzie ustapila mialam nadzieje na zawsze uncertain ) i w zwiazku z tym bliska
      jestem zrezygnowac z tabsow bo w ten sposob do niczego nie dojde - po co mi
      anty skoro nie mam zdrowia i ochoty na sexy..wiec mam pytanie czy
      ktorejs "trafilo" sie miec podobne poczatki i moze po jakims czasie przeszlo
      (jakim)? czy raczej w dobrym kierunku ide myslac np. o wkladce?
    • moniqa21 Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 30.10.06, 21:48
      ja mam złe doświadczenia z marvelon...w polowie pierszego opakowania zaczęłam
      puchnąć,czułam się jak balon, mój apetyt zwiększył się i generalnie fatalnie
      sie czułam. Piersi urosły mi o jeden rozmiar, ale były strasznie bolesne...po
      drugim pakowaniu nie przeszło wiec odstawiłam...
      • monka85 Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 06.11.06, 15:20
        ja jestem w połowie pierwszego opakowania i czuję się fatalnie - mam mdłości i wrażenie jakbym za chwilę miała okres dostać... wcześniej przez ponad dwa lata brałam diane35 i żadnych tego typu sensacji nie odczuwałam. niestety podobno nie można tego leku tak długo brać - a marvelon nie dość,że trzy razy droższy to jeszcze niezbyt dobrze na mnie działa sad jak mi za parę dni nie przejdzie to idę do pani ginekolog o coś innego prosić
        • sungari25 Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 05.06.07, 19:30
          Ja mam bardzo złe doświadczenia z Marvelonem.Przez całe pierwsze opakowanie
          miałam mocne plamienia, straszne bóle podbrzusza, bóle głowy, mdłośći i
          wiecznie chiało mi się płakać.Czułam się poprostu tragicznie.Pani ginekolog
          powiedziała, ze tak sie zdarza, ale żeby nie przerywać.Dotrwałam do końca
          pierwszego opakowania.W czasie 7 dni przerwy miałam krwawienie i takie mocne
          bóle, że nie w życiu czegos takiego nie przeżyłam.Ból był o wiele gorszy niż
          podczas normalnego okresu.Mój brzuch wyglądał jak balon i był tak obolały ,że
          nie mogłam sie nawet dotknąć...Każdy ruch sprawiał mi jeszcze gorszy
          cierpienie....Wzięłam jeszcze pare tabletek z następnego opakowania, ale w
          końcu przerwałam bo to wszystko było nie do zniesieniasadCzułam sie
          strasznie.Nikomu nie życze takich dświadczeńsad
          Jeżeli po innych tabletkach bedą takie dziaąłnia uboczne, to jest to niezbyt
          miła perspektywa.
    • ziuz Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 15.11.06, 21:44
      a ja biore marvelon juz prawie dwa lata.
      objawy pms, a mialam straszliwe, znacznie sie zmniejszyly.
      piersi sa tylko lekko nabrzmiale, bol brzucha tylko w pierwszym dniu okresu
      (wszesniej, przed tabletkami, byla tragedia, wiec to dla mnie duza, pozytywna
      zmiana)
      jesli chodzi o libido - nie narzekam wink
      • malwes Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 08.05.07, 11:27
        To co dziewczyny - "wznawiamy" wątek?
        Ja brałam Marvelon 4 lata temu, przed ciążą. Czułam się przy nich świetnie -
        żadnych bólów brzucha, tycia, wypadania włosów, spadku libido.

        Po urodzeniu dziecka próbowałam z "nowszymi" środkami - chyba już wszystkie
        generacje pigułek przetestowałam i zawsze "coś".

        Dlatego po 4 latach wracam do Marvelonu - zobaczymy, czy będę go tym razem
        również dobrze znosić.
        • donkam Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 14.05.07, 14:17
          Ja biorę Marvelon juz 8 miesięcy...i na szczeście nie utyłam, nie zbrzydłam. Co
          prawda miewam częściej bóle głowy i czasem jestem 'balonikiem', ale ogólnie nie
          narzekam wink Nawet czuję poprawę wyglądu cery, no i ta świadomość pewnego
          zabezpiecznia są w pełni zadowalające. Pozdrawiam.
          • dd63 Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 16.06.07, 13:07
            hej! ja biorę Marvelon od poł roku i również nei miałam żadnych skutków uboczny.
            Właściwie nie poczułam żadnych zmian- ból który towarzyszył mi kiedyś przy
            okresie się nie zmienił, libido w normie...
            Natomiast zostało mi jeszcze dwie tabletki do końca opakowania... i zaczeło sie
            plamienie. Czy wy też tak macie? I czy to jest normalny objaw i od czasu do
            czasu się zdarza przy tabletkach czy trzeba je zmienić?
            • kasia_x Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 18.06.07, 12:36
              mozliwe, ze trzeba bedzie zmienic.. Ja mialam tak na Logescie, przy 8opak
              zaczelam miec plamienia w ostatnim tygodniu, to trwalo 3 cykle, wiec dostalam
              Yasmin - lekarz stweirdzil, ze Logest zrobil sie dla mnie za slaby.
              Ja za 2tyg zmieniam Yasmin na MArvelon - po Yasmin ochota na seks ponizej zera.
              Trzymajcie kciuki za powrot libido! smile
              • bassia_s Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 20.07.07, 10:26
                Ja brałam marvelon prawie pięć lat z małą przerwą. Przez ostatni rok czułam się
                coraz gorzej - mdłości, wszystko mnie bolało, a ból przy miesiączce potworny
                (podobno tabletki mają go zmniejszać??) no i plamienia. Mój lekarz stwierdził
                że cytuję:taki urok tabletek. No to zmieniłam lekarza. Zaczynam teraz
                Yasmin...zobaczymy. Na Marvelonie nie przytyłam, ale na wszystkich tabletkach,
                które brałam tj. minulet, nminisiston i marvelon wręcz chudłam, poza cilestem.
                Kiedyś lekarka powiedziała mi, że tycie po tabletkach często jest konsekwencją
                większej ochoty na węglowodany i trzeba po prostu o siebie dbać. Fakt, że ja
                potraktowałam to trochę obsesyjnie i wskakiwałam na wagę codziennie, czgo nie
                polecamsmile
    • aglow33 Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 05.06.09, 20:17
      Właśnie jestem w trakcie zmiany tabletek. Kończę z Yasminelle i zaczynam
      przygodę z Marvelon. Yasminelle już za słabiutkie i nieprzyjemne objawy się
      pojawiły. Ginekolog zalecił przejść na wyższy poziom. Trzecia noga raczej mi nie
      wyrośnie, chociaż kto wie... smile
      • kkk Re: WSZYSTKO O MARVELON - pytajcie i radzcie 06.01.10, 20:47
        A mi Marvelon lekarz przypisał po Dianie.... brałam ja 5 lat dobrych, wszystko
        OK, zero skutków ubocznych poza zmianą śluzu na bardziej biały ale to pod sam
        koniec stosowania...
        Jednak ciągle słyszałam że Diana jest straszna a chodziło mi GŁÓWNIE o tabl.
        działające na cere!!
        lekarz dał mi na to Marvelon..........czy on ma wpływ na cere i pzretłuszczające
        sie włosy?? Liczyłam na YAz, yasminele itp...
        hhmm
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka