Dodaj do ulubionych

WSZYSTKO O ZASTRZYKACH - pytajcie i radzcie

• zwiatrem Depo-Provera 08.06.06, 11:46
        pierwszy raz otrzymałam 1 zastrzyk na 3 miesiące, działa a jakże ale dawkę
        trzeba było radykalnie obciąć o połowy gdyż depresja i inne uboczne działania
        były nie do zniesienia (libido na demonicznym minusie), teraz mam jeszcze
        obniżona dawkę 1x4tygodnie i tak jest najlepiej, depresji nie ma, reszta ok
          • zwiatrem Re: Depo-Provera 09.06.06, 12:25
            Depo-Prowera jest zastrzykiem antykoncepcyjnym pytaj co chcesz wiedzieć, bo nie
            bardzo wiem co znaczy <cos wiecej>koszt jednego razem z wizytą wynosi u mojego
            lekarza 40zł-60 zł zależy od dawki
              • zwiatrem Re: Depo-Provera 09.06.06, 20:51
                tak jak pisałam dawka może byc jedna na 3 miesiące, na dwa lub na jeden -ja nie
                mogłam miec na 3mise. gdyż forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
                f=15080&w=42329993&a=43258759 , depresja zbyt mocno trzymała i owszem można ja
                leczyć lecz antydepresanty przy karmieniu piersia....teraz kiedy dawki sa
                mniejsze, całkiem małe jest wszystko w porządku, dawki reguluje się w
                porozumieniu z ginekologiem, nie ma opcji przymusowych dawka na 3 miesiace i
                koniec dyskusji- tutaj mozna być elastycznym, ale że urodziłąm dziecko mimo
                Cerazette, to nie moge miec tabletek narazie
            • aldona70 Re: Opis działania Depo-Provera 20.03.07, 09:29
              Depo-Provera to straszny syf w wielu krajach juz dawno wycofany. Nieświadoma
              skusiałam się na zastrzyk pół roku temu i do dziś męczę się z jego skutkami
              ubocznymi. Pełne uregulowanie hormanalne (edług producenta) może trwać nawet do
              dwóch lat. Szkoda że lekarz który mi go przepisał zapomniał mnie o tym
              uprzedzić.
              • aldix Re: Opis działania Depo-Provera 28.03.07, 22:31
                ja uzywalam depo provere w Polsce przez kilka lat i bylam bardzo zadowolona.
                brytyjski lekarz nie chcial mi jej zapisac motywujac osteoporoza w przyszlosci,
                i wcisnal mi beznadziejny mycogynon, po ktorym zle sie czuje i przytylam 8
                kg... wracam do zastrzykow.
                • karina-0 Re: Opis działania Depo-Provera 21.01.08, 23:15
                  hej stosowałam ten zastrzyk 2 lata bo z opowiesci lakarza
                  najbardziej mi odpowiadał,jednak gdy przed ostatnią dawką
                  przeczytałam kilka razy opis i myslałam ze zwariowałam decydując sie
                  na to! juz 2 miesiące mam nieregularne krwawienia-w niczym nie sa
                  podobne do okresu brazowe lub bordowe wydzieliny o roznej
                  konsystencji,poza tym złe samopoczucie potworne bóle głowy-równiez w
                  trakcie dzialania; o mnie to wszystko juz nie wezme tego!!! moja
                  znajoma juz długo nie potrafi zajsc w ciąże choc bardzo chce
                  poznalam ja w poradni K. rok temu odstawiła depo-provera!!!
                  zastanówcie się dobrze
              • qbi23 DEPO PROVERA TYLKO DLA CHORYCH !!!! 23.05.07, 00:26
                aldona70 napisała:

> Depo-Provera to straszny syf w wielu krajach juz dawno wycofany. Nieświadoma
                > skusiałam się na zastrzyk pół roku temu i do dziś męczę się z jego skutkami
                > ubocznymi. Pełne uregulowanie hormanalne (edług producenta) może trwać nawet do
                >
                > dwóch lat. Szkoda że lekarz który mi go przepisał zapomniał mnie o tym
                > uprzedzić.
                • rysia_ryszarda a fuj! 25.06.07, 22:00
                  dostałam recepte na DP, bo tabletki szkodziły mi na watrobe. po ostatnim zastrzyku ( w sumie dwa) okrągły rok nie maiłam okresu, przytyłam 10 kilo i generalnie ciągle balam się, ze jesem w ciązy, bo nie miesiączkowałam, ale tylam, dziwnie zmienialo sie moje cialo. .. nie polecam
                • studentkalive Re: DEPO PROVERA TYLKO DLA CHORYCH !!!! 26.01.08, 17:31
                  Witam!
                  Ja też jestem wściekła na mojego obecnie byłego lekarza, brałam depo-
                  proverę 9 miesięcy. Dodam jeszcze, że miałam 17 lat. O niczym mnie
                  nie uprzedził nie skierował na zadne wstępne badania uncertain. Bardzo
                  długo miałam duże problemy, skończyło się na mega obfitym krwawieniu
                  trwającym 3 miesiące, w ostateczności zahamowanym na szczęscie
                  farmakologicznie. Moja kumpela natomiast przez pół roku nie miała
                  wogóle miesiączki. Nie muszę chyba dodawać, że u mnie skończyło sie
                  to anemią sad i cholera wie czym jeszcze, może kiedyś się dowiem sad
              • qbi23 DEPO PROVERA TYLKO DLA CHORYCH !!!! 23.05.07, 00:34
                dokładnie tak jak napisała aldona70!!! Najpierw depresja, czułam się okropnie,
                płakałąm i krzyczałam na wszystkich i do tego 6 kilogramów za dużo w dwa
                miesiące!!! Mnie również lekarz nie uprzedził przed iniekcją że skutki moga
                trwać nawet dwa lata.
                Kiedy odwiedziłam porządnego, wykwalifikowanego ginekologa tylko utwierdził mnie
                w przekonaniu, że to był bardzo zły wybór. Wbrew obiegowej opinii nie jest dobry
                dla matek karmiących ze względu na mozliwy wpływ hormonów na dziecko.
                Przeprowadzone badania tego nie wykluczyły. Powinien być raczej stosowany jako
                lek hormonalny w niektórych schorzeniach a nie środek antykoncepcyjny!!!

> Depo-Provera to straszny syf w wielu krajach juz dawno wycofany. Nieświadoma
                > skusiałam się na zastrzyk pół roku temu i do dziś męczę się z jego skutkami
                > ubocznymi. Pełne uregulowanie hormanalne (edług producenta) może trwać nawet do
                >
                > dwóch lat. Szkoda że lekarz który mi go przepisał zapomniał mnie o tym
                > uprzedzić.
                • bu-mader Re: DEPO PROVERA TYLKO DLA CHORYCH !!!! 23.01.08, 14:48
                  coś w tym jest-dziewczyny mają rację.chodzę prywatnie do
                  ginekologa,to bardzo dobry specjalista.jak jeszcze karmiłam to
                  poszłam i poprosiłam o zastrzyk.nie zgodził się,sam powiedział,że to
                  syf(może nie dosłownie),że ma potężne skutki uboczne,że można zajść
                  w ciążę i nie wiedzieć o tym,bo nie ma miesiączki,itd...a przecież
                  co niektórym lekarzom nie zależy-biorą kasę i przepisują pacjentce
                  co te sobie życzą.Cerazette też mi odradził-powiedział,że jest duży
                  procent ciąż.
                  a jeśli chodzi o zastrzyk.moja przyjaciółka bierze.jest chora na
                  epilepsję,bierze inne leki i nie może brać zwykłych tabletek
                  antykoncepcyjnych.i sęk w tym,ze 3 dni temu wzięła 3 serię zastrzyku
                  i się zaczęło-organizm jej wariuje,ma mdłości,jest
                  rozdrażniona,przeraża mnie to,że jak z nią rozmawiam jest strasznie
                  zdołowana(początki depresji?!),non stop płacze,bolą ją mięśnie i
                  głowa.
                  a czy takie osoby jak ona-chore-nie mogą brać np.plastrów
                  antykoncepcyjnych?
                  każdy odpowiada za siebie i bierze to co chce(ja jestem na
                  pigułkach).dziękuję Bogu,że mam szczerego i dobrego ginekologa...
                  i że nie zgodził się na te zastrzyki...
                  pozdrawiam
                  • turzyca Re: DEPO PROVERA TYLKO DLA CHORYCH !!!! 26.01.08, 20:18
                    Bu-mader przy cerazette jest duzy procent ciaz, bo te tabletki wymagaja
                    potwornej rzetelnosci - ja sama, biorac normalne pigulki od lat, pewnie sie na
                    cerazette nie zdecyduje, bo akurat godzinne czy dwugodzinne spoznienie z
                    tabletka mi sie dosc czesto zdarza. Ale u osob bardziej uporzadkowanych sa
                    calkiem skuteczne.

Czy Twoja przyjaciolka nie moglaby sprobowac plastrow? A moze spirala?

Bo faktycznie zastrzyki maja kiepska opinie, jakos wyjatkowo duzo kobiet zle sie
                    przy nich czuje.
                    No i w przeciwienstwie do tabletek, jesli lekarz nie przeprowadzil badan i
                    kiepsko dobral lek, nie da sie przerwac przyjmowania. To juz implant lepszy,
                    przynajmniej mozna go spod skory wydlubac.
                    • bu-mader Re: DEPO PROVERA TYLKO DLA CHORYCH !!!! 26.01.08, 21:20
                      o cerazette wiem smile lekarz dał nawet fajny przykład,np.łamiesz sobie
                      coś(czy ogólnie jakaś nieprzewidziana sytuacja)i musisz jechać do
                      lekarza a np.za godz. musisz wziąć cerazette i z nerwów zapominasz
                      wziąć opakowanie albo wogóle tabletke i bach!nic nie
                      poradzisz...dlatego one są takie awaryjne-nawet jak ktoś jest bardzo
                      systematyczny smile sama też bym się raczej na nie nie zdecydowała...
                      a co do mojej przyjaciółki-sama zaczyna dojrzewać do decyzji o
                      spirali.zobaczymy co z tego wyniknie.
                      Pozdrawiam smile
                        • emma_me Re: DEPO PROVERA TYLKO DLA CHORYCH !!!! 09.10.09, 11:48
                          mój ginekolog nie chciał mi tego przepisać a ja się uparłam, wzięłam 4 dawki.
                          Zaczęłam chyba z dwa miesiące po porodzie. Przestałam chudnąć, a potem zaczęłam
                          tyć. Kiepskie samopoczucie, ból pleców, zero ochoty na sex. Okres wogóle sie nie
                          pojawił, ból brzuch za to codziennie, tak jakbym miała dostać okres. Ostatni
                          zastrzyk wzięłam ponad 3miesiące temu i więcej nie będę się szprycować. Nie
                          warto. Lekarz wczoraj powiedział ( patrząc na usg), że okresu szybko nie
                          dostanę. Mam nadzieję, że teraz może zacznę chudnąć.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka