Dodaj do ulubionych

cilest wziełam z 5 dniowym opóznieniem

14.04.07, 23:24
miałam 7 dni przerwy i zamiast wziąść 8 dnia to ja zrobiłamjeszcze 5 dni
przerwy, czy jestem zabezpieczona do konca cyklu gdy je biore.? to dopiero
moje drugie opakowanie i jeszcze za bardzo nie przywykłam do stosowania
tabletek. to bardzo waże , czy od momentu brania jetem zabezpieczona i kiedy
zrobic przerwe na okres?
Obserwuj wątek
    • the_kami Re: cilest wziełam z 5 dniowym opóznieniem 15.04.07, 00:03
      W OGÓLE NIE JESTEŚ ZABEZPIECZONA. Wg niektórych źródeł zabezpieczenie wraca po 7
      pigułkach, wg innych - po 14 pigułkach. Ja na Twoim miejscu ten cykl
      potraktowałabym tak, jakbym pigułek w ogóle nie brała - czyli jako niezabezpieczony.
      Weź teraz wszystkie pigułki, a po ostatniej zrób 7 dni przerwy i ósmego zacznij
      kolejne opakowanie.
      Przedłużenie przerwy pomiędzy opakowaniami to jedna z najczęstszych przyczyn
      'ciąż przy pigułkach'. Rozważ stosowanie tej metody antykoncepcji - jej
      skuteczność zależy przede wszystkim od regularności brania. A robiąc tak, jak
      teraz, możesz a) zafundować sobie ciążę, b) rozwalić hormonalnie organizm.
      • odre1 Re: cilest wziełam z 5 dniowym opóznieniem 15.04.07, 11:24
        dzieki Kami. chodzi o to ze ja nie wspołzyłam w tym okresie, zmierzam dopiero i
        chce sie do tego przygotowac. to dopiero moje drugie opakowanie wiec nie
        przywykłam do tego jeszcze tzn do regularnosci. powiedz mi czy bardzo moge
        sobie zaszkodzic tym co zrobiłam chodzi mi o organizm? i czy jesli powiedzymy
        za tydzien rozpoczne wspołzycie to czy bede chroniona jesli je łykam czy moge
        zajsc w ciąze? dzieki za pomoc
        • the_kami Re: cilest wziełam z 5 dniowym opóznieniem 15.04.07, 11:35
          odre1 napisała:
          [...]
          > powiedz mi czy bardzo moge
          > sobie zaszkodzic tym co zrobiłam chodzi mi o organizm?

Możesz jakieś plamienia sobie zafundować. Jeśli będziesz powtarzać takie pomyłki
          - rozregulujesz się po prostu.

> i czy jesli powiedzymy za tydzien rozpoczne wspołzycie to czy bede chroniona
          > jesli je łykam czy moge zajsc w ciąze?

Słuchaj - nie wiem. Jak pisałam poprzednio - niektóre źródła mówią o 7, inne o
          14 dniach, po których pigułki działają. Ja bym w tym cyklu seks (bez żadnego
          dodatkowego zabezpieczenia) odpuściła.
          • odre1 Re: cilest wziełam z 5 dniowym opóznieniem 15.04.07, 11:50
            rozumiem cie kami. nie mam plamien na szczesie. i rozumiem ze moge rozregulowac
            sobie organizm. bede sie pilnowac teraz , po prostu sie wystraszyłam. a jesli
            pierwsza tabletke łyknęłam w czasie pierwszego dnia cyklu to byłam
            zabezpieczona od razu tego dnia a teraz mówisz cos po 7 czy 14 dniach dopiero?
            • the_kami Re: cilest wziełam z 5 dniowym opóznieniem 15.04.07, 12:04
              odre1 napisała:

[...]
              > a jesli
              > pierwsza tabletke łyknęłam w czasie pierwszego dnia cyklu to byłam
              > zabezpieczona od razu tego dnia a teraz mówisz cos po 7 czy 14 dniach dopiero?

Bo to tak działa. Pigułki zabezpieczają _od_razu_, jeśli zaczynasz opakowanie
              pierwszego dnia miesiączki - mowa o rozpoczęciu stosowania tego rodzaju
              antykoncepcji, o pierwszym opakowaniu w ogóle (albo po przerwie w stosowaniu).
              Natomiast potem antykoncepcja działa _tylko_wtedy_, jeśli przerwy pomiędzy
              opakowaniami nie przekraczają 7 dni. Jeśli przerwę wydłużysz - już ósmego dnia
              organizm może zareagować owulacją. I wtedy potrzeba jakiegoś czasu, aby hormony
              z pigułek znów zaczęły spełniać swoją rolę.

Swoją drogą chciałabym, żeby ktoś znający mechanizm to wyjaśnił. Jak to jest z
              tymi 7-14 dniami?
              • odre1 Re: cilest wziełam z 5 dniowym opóznieniem 15.04.07, 12:16
                dziekuje ci kami za naswietlenie mi sytuacji. skoro juz drazymy ten temat
                powuedz mi jeszcze kiedy mam przerwac stosowanie pigułek po ilu miesiącach bo
                ja nie współzyje regularnie. czy np po 3 opakowaniach moge przerwac np na
                miesiac czy dwa i po tych miesiacach moge znów stosowac ? czy jesli sie
                przyjmuje pigółki to latami bez przerw?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka