Dodaj do ulubionych

Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie

03.06.07, 15:41
Witam proszę i wpisywanie tolerancji orgaznizmu po nowych tabletkach
Yasminelle, o skutkach ubocznych jak i pozytywnych skutkach stosowania!
Obserwuj wątek
    • zabcia_160 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 13.06.07, 20:35
      witam serdecznie!!
      mam pytanie dotyczace zmieny diane 35 na yasminelle, chodzi o to , ze jestem
      teraz w trakcie 7 dniowej przerwy, dostałam okres, wiec wszystko jest
      wporzadku, jednak chciałabym zmienic diane na yasminelle , lekarz wy[pisął mi
      recepty, wykupiłam, wiec spoko, moje pytanie brzmi czy po tej 7 dniowej
      przerwie w dzien w którym normlanie zaczynałam diane moge poprostu wziac
      yasminelle??
      • anajka Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 17.06.07, 00:30
        ja właśnie mam 7 dniową przerwę i również muszę zmienić tabletki (biorę Yasmin),
        ponieważ nie czuję się po nich dobrze (prawie zemdlałam za kierownicą, i to
        jechałam z dziećmi!!!), a na dodatek nabawiłam sie "suchości pochwy". do lekarza
        idę dopiero 28.06, bo niestety - choc prywatnie - to swoje trzeba odczekać i
        zastanawiam się, czy dać sobie spokój z pigułkami na ten miesiąc, czy raczej
        gonić po receptę bez badań i brać Yasminelle w ciemno? czytałam o tych pigułkach
        dość dużo pozytywnych opinii...
      • zle_wychowanie Ceny w WARSZAWIE 06.08.07, 00:56
        w głownym wątku o cenach tabletek nie ma nic na temat yasminelle, mam więc
        nadzieję, że tutaj ktoś będzie mógł mi pomóc. wiecie, gdzie w warszawie można je
        dostac najtaniej? nie szukałam jeszcze, na razie kupuję w superpharmie za 40.90.
        • zle_wychowanie Re: Ceny w WARSZAWIE 21.10.07, 23:44
          ok, nikt nic nie pisze, a ja się właśnie dowiedziałam, że w aptece przy metrze
          racławicka yasminellki idą po ok. 32zł. :]
          w tym tygodniu jadę sprawdzić, czy to prawda. big_grin
        • ssiemek Re: Ceny w WARSZAWIE 17.05.10, 08:10
          mam do sprzedania yasminelle po 25 zl za opakowanie ssiemek@wp.pl
    • e.m.i1 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 08.07.07, 00:06
      Biore dopiero drugi dzien i nie czuje zadnej roznicy.. Ale to chyba za wczesnie
      zeby cokolwiek czuc?
      • malami49 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 08.07.07, 17:24
        Witam,ja biore te tabletki 2 miesiąc,nic mi po nich nie jest,sa ok,czuje sie
        bardzo dobrze ,jestem z nich bardzo zadowolona -pozdrawiam
        • malami49 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 08.07.07, 18:03
          a u was jak odczucia?
          • ika78 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 09.07.07, 09:26
            witajcie!smile

ja wlasnie w sobote przyjelam ostatnia tabletke i czekam na okres!!!Boje sie jak
            nie wiem cosmilesmilesmilejestem takim typem co panikuje....
            ja biore te tebletki dopiero 1-wszy cykl...poza plamieniem jakie mialam az 2
            tyg. to bylo okismileGinka powiedziala ze tak moze byc przy pierwszym opakowaniu
            .generalnie czuje sie swietnie nawet teraz nie odczuwam jakiegos napiecia przed
            tymi dniami!Ale coz...denerwuje sie i dopiero jak dostane krwawienia to sie
            uspokoje!Dziewczyny a na ktory dzien po skonczeniu opakowania wystepuje M??i czy
            stosowalyscie dodatkowe zabezpieczenie przy tabletkach??
            Wybaczcie te (moze smieszne) pytania ale ja sie TROSZKE denerwuje smileika
            • e.m.i1 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 09.07.07, 12:49
              Okolo 3 dnia po odstawieniu. Tzn tak bylo u mnie.
            • czarodziejka87 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 31.08.07, 19:33
              >jestem takim typem co panikuje....

To sie zmien. Nienawidze takich typow.
              A stosowanie prezerwaytywy przy tabletkach w stalym zwiazku jest
              spora przesada.
              Btw, ile Ty masz lat? 16?
            • kasiulka89ldz Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 13.11.08, 17:05
              Hej ika78 !

Podniosłas mnie na duchu ! Bo nie jestes jedyna która miała plamienia ! ja biore
              9 tabletke i nadal mam plamienie oraz lekko bolą mnie jajniki. Ale lekarz mi
              powiedział że to normalne i że w nastepnym cyklu juz tego nie bedzie. Mam
              nadzieje !!! Mam jednak takie pytanie czy po przyjęciu tych tabletek ( mimo
              plamienia ) Twój partner też się zabezpieczał ?
    • terwase Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 09.07.07, 18:17
      znośne, tylko jakby osłabione libido...
      żadnych problemów z cerą,
      2-dniowe bóle głowy w przerwie,

szukam dalej czegoś dla siebie...
      • portis3 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 30.08.07, 20:04
        spadlo libidosadi dlatego odstawilam (gdzies po 3 miesiacach).
    • koko137 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 09.07.07, 22:18
      Ja po Yasminelle czulam sie sie zle. bolal mnie brzuch i glowa, a w dodatku
      slablam. nie mowiac juz o tym, ze dostalam miesiaczke w polowie opakowania.
      • kwiatuszek-85 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 10.07.07, 11:00
        czy mozna zmienić godzine brania tabletki przy rozpoczeciu nastepnego opakowania ?
        • czarodziejka87 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 31.08.07, 19:35
          to oczywiste. nie popadajmy w przesade. OMG!!!
    • annagonczar Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 11.07.07, 16:51
      biorę już drugi tydzień i powiem, ze jest lepiej w porównaniu od Cilesta. Głowa
      trochę bolała przez kilka dni,raz trochę kręciło się w głowie, ale są burze cały
      czas i skoki ciśnienia, wiec myślę, ze to nie przez tabletki. Ogólnie żadnych
      zmian, u koleżanki z pracy tak samo, jesteśmy zadowolone. Z Cilestem było
      zdecydowanie gorzej: słabłam, miałam okropne migreny, przytyłam 5 kilo. zobaczymy.
      pozdrawiam,
      ag
    • waxi Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 11.07.07, 22:03
      Biorę 4 opakowanie. Nie przytyłam, nie schudłam. Przy pierwszym opakowaniu
      trochę pobolewała mnie głowa. Przy drugim dostałam krwawienia w połowie cyklu
      ale przy trzeciem już nie. Cera w porządku, czuję się świetnie i nie narzekam.
      Oby tak dalej. To moje pierwsze pigułki po mniej więcej 6 latach.
      • oska4 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 12.07.07, 10:38
        Witam!jestem właśnie w trakcie przerwy 7 dniowej.Przez 2 mc brałam Yasmin i
        czułam sie wmiare OK.
        W pierwszym mc. dość często bolała mnie głowa,a w następnym cyklu było już
        lepiej,schudłam 2 kg.
        Teraz zaczne brać Yasminelle bo tak zalecił mi gin.Powiedział że jeśli po 2
        opakowaniach Yasminu będe się czuła dobrze to mi przepisze Yasminelle.
        No to zobaczymy.
        • monika2821 Re: biore ponad pol roku 12.07.07, 15:24
          poczatkowo przez 3 opakownia silne bole brzucha-zwlascza w nocy, czasem bole
          glowy.Oslabiona ochota na sex.Za to cera wreszcie idealna!.
          Biore je po urodzeniu dziecka.
          • bianka_85 skutki uboczne !!!! 13.07.07, 15:51
            Drogie dziewczyny. mam dowas pytanie i proszę o pomoc. otóż biorę yasminelle
            2,5tyg. wystąpiły pewne skutki uboczne o ktorych przeczytalam w ulotce. lekarz
            poradzil bym jeszcze poczekala z przepisaniem nowych lekow, bo negatywne objawy
            mogą przejść,.otóż, pojawił się trądzik na twarzy i dekolcie. poza tym
            ,plamienia barwy brązowawej, a żeby było mało, to również świąd w okolicach
            sromu.mysle, że również odczuwam więszą senność i zarazem nerwowość. poradźcie
            czy rzeczywiscie te objawy ustąpią ? czy zmienic lek.
            • a.s.i.a.88 Re: skutki uboczne !!!! 13.07.07, 16:41
              Własnie dzisiaj skonczyłam pierwsze opakowanie Yasminelle i tak: przez pierwszy
              tydzień był to wielki boom dla organizmu -zatrzymywanie wody,nasilenie
              trądziku ,ogromne powiekszenie apetytu!Ale teraz po miesiacu mam wręcz
              przeciwnie,miewam mdłości i mam duuuużo mniejszy apetyt,pryszczy jest
              mniej,waga ta sama,opuchlizna z pierwszego tygodnia zeszła, piersi sie slicznie
              zaokrągliły smiletylko dosłownie całe opakowanie plamienia tzn śluz czasem brązowy
              czasem z domieszką krwi!Dzis robie pierwsza tygdniowa przerwę!Z tego co wiem to
              organizm przez 3 miesiące przyzwyczja sie do hormonów wiec warto poczekac ze
              zmiana tabletek!
            • tinki1 a ja 13.07.07, 16:46
              a ja bralam cerazette przez 5 miesiecy pozniej 1 opakowanie yasminelle i nie
              wystapilo plamienie z odstawienia...co mam myslec???czy ktoras nie miala
              plamienia?
              • a.s.i.a.88 Re: a ja 13.07.07, 16:51
                Zdarza sie taka reakcja organizmu ,jest to spowodowane odmiennymi hormonami i
                ich ilością! Takze nie przejmuj sie,przy drugim opakowaniu krwawienie z
                odstawienia powinno sie pojawić!
                • bianka_85 Re: a ja 13.07.07, 17:09
                  a.s.i.a88 dzięki wielkie za Twoją odp. pocieszyło mnie to, że ..... troche
                  pocierpie....ale pozniej będzie już lepiej,. Wystraszyłam sie, że może coś być
                  nie tak. No to poczekam jeszczesmile dzięki.
                • tinki1 dzieki,bo mnie gdzie indziej strasza ciaza.... 13.07.07, 17:10
                  co jest niemozliwe,bo przestrzegam zasad z ulotki...moze organizm przyzwyczaja
                  sie do nowych hormonow...a ciaza nie wchodzi w gre,synek 3 latka i corcia 8
                  miesiecy....trzymaj kciuki,dzieki za wsparcie!!!
                  • rysia_ryszarda z Harmonetu na Yasminelle 28.07.07, 13:27
                    mnie lekarz zalecił zmiane na te właśnie tabletki, bo " zaniżam statystyki seksualne" przyjmując harmonet. jestem ciekawa, jaka będzie reakcja na te nowe, bo gorzej chyba byc nie moze... smile pozdrawiam
                    • portis3 Re: z Harmonetu na Yasminelle 26.09.07, 21:37
                      Ja zmienialam z yasminelle na harmonet i nie zaluje. Wreszcie
                      tabletki dla mniesmile)
    • jegomyszka Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 13.07.07, 22:39
      biore y. ponad tydzien, moze to za malo zeby cos stwierdzic, ale to moje
      pierwsze tabletki i b. sie balam. a lista skutkow ubocznych byla porazajaca..

mnie troche bardziej niz zwykle bolala glowa i mialam gorszy nastroj, ale to juz
      za mna poza tym.. zmniejszyl mi sie apetyt, czyli cudowniesmile

pozdrawiam
    • kasia1900 CENY okolice Katowic 28.07.07, 13:53
      Hej, weicie moze gdzie kupic Yasminell najtaniej w okolicach Katowic/Tychow ?
      • rysia_ryszarda Re: CENY w Łodzi- pomóżcie 28.07.07, 18:54
        • tabakierka Re: CENY w Łodzi- pomóżcie 19.09.07, 21:42
          32,90 zł w aptece "Kwiaty Polskie" na Placu Reymonta
          • kropkaw Re: CENY w KRAKOWIE 20.09.07, 08:21
            A czy w Krakowie sa gdzies tansze niz 42 zl z groszami ???? Bo za tyle znalazlam
            ja uncertain
            • dziubasekk Re: CENY w KRAKOWIE 27.09.07, 10:57
              w aptece "Bobilewicz" kosztują 34 zł big_grin
              • dziubasekk Re: CENY w KRAKOWIE 27.09.07, 10:59
                e jejku jejku-przepraszam za zamieszaniewink
                źle mi się wcisnęło-te 34 zł to Yasmin kosztują!!!
            • morphinum Re: CENY w KRAKOWIE 20.10.07, 20:48
              Jasne, ze sa.. Za 36.. kupilam w aptece na przeciwko galerii..
              wrr.. nie jestem z krakowa.. bylam przejazdem.. na chwile.. i mysle
              zajde do apteki.. Ale w aptekach.. w okolicy szpitali, szpitala
              akademickiego.. no i galerii dominikanskiej.. jak sie wychodzi na
              taki duuuzy plac.. idac prosto.. przechodzilam na ulica mostkiem..
              i skrecilam w prawo.. apteka na rogu.. eh.. mam nadzieje, ze
              trafisz.. sama zaskoczona bylam cena smile

kropkaw napisała:

> A czy w Krakowie sa gdzies tansze niz 42 zl z groszami ???? Bo za
              tyle znalazla
              > m
              > ja uncertain
          • dziabenka Re: CENY w Łodzi- pomóżcie 08.03.08, 19:34
            w wiekszosci aptek sa po 40,99zluncertain
          • paulina3805 Re: CENY w ŁOWICZU!!!! 10.12.08, 13:10
            hej orientuje się ktos w cenach yasminelle w łowiczu???? dzięki za pomoc pozdrawiam
      • lena_mikulec Re: CENY okolice Katowic 26.08.07, 08:03
        w Gliwicach po 35 zł
      • jajajaja81 Re: CENY okolice Katowic 12.02.09, 13:04
        czy ktoś może podać ceny po ile kupujecie w okolicach Katowic.
        Pozdrawiam
    • tabakierka Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 20.08.07, 12:39
      Biorę pierwsze opakowanie, ale jestem już b. zadowolonasmile Wszystko wskazuje na
      to, że wreszcie znalazłam tabletkę dla siebie. Skutki uboczne jakie zauważyłam,
      to ból głowy i czasami ogólne przytępienie, ale szybko mijawink W kwestii apetytu:
      jest znacznie mniejszy, ale mam ochotę na znacznie ostrzejsze smakiwink
      Pozdrawiam.
      • czarodziejka24 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 21.08.07, 20:09
        Hello

Biorę juz drugie opakowanie Y.... i nawet jestem zadowolona. W sumie nie
        zauważyłam skutków ubocznych troszke większe piersi i troszke wiekszy apetyt ale
        u mnie te wahania z apetytem były i wczesniej. Okres wystąpił 2 dnia po
        odstawieniu był raczej skąpy a nawet lekko bolesny ale każdy lekarz mówi, że 3
        miesiące organizm się przyzwyczaja.
        Niestety ja mam inny problem, często miewam problemy żołądkowe - wymioty to moja
        specjalność i cholernie wtedy boje się czy tabletka zdąrzyla się wchłonąć. A
        dokladnie juz zdarzyła mi sie sytuacja, kiedy musiałam brać drugą tabletkę w tym
        samym dniu i troszkę się boję, że coś mogę narozrabiać w organizmie. Ale chyba
        wtedy nadal jestem zabezpieczona .? A tak ogóleni to chyba Y... jest oki

pozdrawiam
        Czarodziejka
    • lena_mikulec Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 26.08.07, 07:53
      Dziewczyny mam pytanie, chodzi o to że zapomnialam w jaki dzien
      zaczęłam stosowanie tabletek <czy to był wtorek czy czwartek> nie
      mialam ani czasu zapisac tego w kalendarzu, ani nigdzie indziejsad Co
      robic? Kiedy wziasc tabletke teraz? konczy mi sie 7 dniwa przerwa bo
      nie jem tabletek ale nie kojarze kiedy przestalamsad pomozcie
      • turzyca Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 26.08.07, 17:09
        lepiej skrocic przerwe niz ja przedluzyc. Przedluzenie choc o jeden dzien
        powoduje silne zwiekszenie ryzyka zajscia w ciaze, skrocenie nie zmienia nic.
        Czyli bierz we wtorek.
        A teraz powinien byc smrodek dydaktyczny na temat odpowiedzialnosci i rozwagi
        podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, ale nie mam ani ochoty
        ani czasu.
        • lena_mikulec Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 26.08.07, 20:17
          to wiem, ale jak ktoś bliski leży w szpitalu to raczej nie ma
          czlowiek głowy do tego typu spraw...

P.S. dzięki
      • minji Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 26.08.07, 21:04
        zdecydowanie wziąć wcześniejsmile już tak miałam... wzięłam dzień wcześniej przez
        nieuwagętongue_out i wszystko było w porządku...
        jeśli chodzi o skutki uboczne przyjmowania yasminelle( 3ci miesiąc) to na samym
        początku podchodziłam do wszystkiego bardzo emocjonalnie i nie mogłam opanować
        płaczuwink w czasie pierwszego odstawienia miałam straszne bóle, ale ostatnio
        czułam się tak dobrze że nie mogłam uwierzyć, że niedługo będę miała okreswink
        trądzik na twarzy pojawia się od czasu do czasu, ale są to pojedyncze przypadki
        i bardzo szybko się goją... za to plecki czyściutkiewink
        pzdr
        • markac28 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 30.08.07, 16:41
          Ja dopiero wzięłam 3 tabletki, wcześniej brałam diane, o dziwo
          krostki na buzi zaczęły mi się goić natychmiast, nawet diane nie
          pomagały, czuję się świetnie, tak jakbym nie brała żadnych tabletek,
          no ale zobaczymy co będzie później, ogólnie tabletki biorę ponad 12
          lat więc będę mieć porównanie
    • czarodziejka87 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 31.08.07, 19:42
      ja jestem w trakcie drugiego opakowania. nie zauwazylam zadnych
      skutkow ubocznych, procz wysypu pryszczycrying Ale mam nadzieje ze to
      znak stopniowego oczyszczania sie, bo glownym celem brania tych
      tabletek przez mnie jest walka z tradzikiem.
      • kropkaw Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 05.09.07, 15:27
        Jestem po 4 opakowaniu Harmonetu i moja Pani doktor poradzila mi zmiane na
        tabletki Yasminelle, kierujac sie tym, ze po Harmonecie bola mnie piersi , mniej
        wiecej od 10-12 tabletki czyli w polowie cyklu, oraz od miesiaca strasznie mnie
        mdli.

Co Wy o tym sadzicie ? Czy faktycznie samopoczucie po Yasminelle jest lepsze niz
        po Harmonecie ? Wiem, ze to sprawa indywidualna kazdej kobiety, ale chetnie
        dowiem sie jak to jest u Was.
        Przy Harmonecie przezywalam miesiac gehenny. Dlugie plamienia przy pierwszym
        cyklu, bol piersi przez prawie caly cykl, infekcja grzybiczna, lekkie przybranie
        na wadze w pierwszym miesiacu - ale pozniej udalo misie przez kolejne 3 cykle
        zrzucic 4 kg.
        Moja Pani dr powiedziala, ze rzadko sie slyszy o bolu piersi przy Yasminelle, ze
        wzgledu na zawarty w nich drospirenon, ktory jest srodkiem antykoncepcyjnym i
        jednoczesnie moczopednym, czyli na chlopski romum byloby to zgodne z tym co mowi
        moja pani dr. smileWoda nie gromadzi sie w organizmie i byc moze to zapobiega bolowi.
        Boje sie troche tego, ze przy zmianie tabletek znowu bede musiala przechodzic
        przez 3 miesieczny okres przyzwyczajania... zmienne nastroje... plamienia... byc
        moze znowu przybiore na wadze i - czego chce uniknac - urosna mi piersi.
        Jak to jest u Was?
        Czy nie mialyscie problemow z bolem piersi ?
        W sumie to przyzwyczailam sie do tego Harmonetu. No i jest tanszy uncertain
        Pozdrawiam
        • girl-in-black Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 07.09.07, 23:14
          No więc tak ja wzięłam 3 opakowania Yasminelle i w pierwszym
          miesiacu plamienia caly cykl,zmiennosc nastrojów,bol piersi i
          powiekszenie ich! Drugi i trzeci miesiąc to poprostu bajka w
          porownaniu do pierwszego! Jesli chodzi o bol piersi to nie ma go
          wcale (a mialalm go zawsze przed okresem) no a z tyn powiekszeniem
          to nie jest to nie wiadomo co ale sa poprostu ladnie zaokrąglone!
          Samopoczucie jesr duzo lepsze! W pierwszym misiacu zawsze ejst tyle
          skutków ubocznych bo orgaznizm sie przyzwyczja! Co do wagi to ani
          nie przytylam ani nie schudlam.Najgorsze jest tylko ból łydek ktory
          jest jednynym skutkiem ubocznym w trzecim opakowaniu!
          • sortedka Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 13.09.07, 12:52
            witam ja wlasnie mam zaczac brac yasminelle i troche sie boje lekarz
            mowil ze nic nie powinno bolec bo to bardzo dobre tabletki, i mam
            pytanie czy tabletki chronia przd ciaza juz od 1 dnia ich
            zazywania???
            • sundry Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 13.09.07, 13:15
              a ulotki się nie czytało?Yasminelle ma najlepszą ze znanych mi uloteksmile
              • bianka_85 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 13.09.07, 19:32
                tak. yasminelle są naprawde dobre. ja biorę teraz czwarte opakowanie i mimo że w
                1 miesiącu pojawily się pewne niepożądane efekty, to organizm pozniej zacząl się
                przyzyczajać. teraz jest juz naprawde ok. smile
                • markac28 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 20.09.07, 09:06
                  Ja właśnie skończyłam pierwsze opakowanie tych tabletek, są to chyba
                  najlepsze tabletki jakie miałam, a przez te prawie 15 lat miałam ich
                  wiele. Nie miałam żadnych skutków ubocznych, żadnego plamienia, nic
                  mnie nie bolało i nie czułam wogóle,że brałam hormony. Ogólnie super
                  tabletki. Teraz jestem w trakcie tygodniowej przerwy, krwawienie w
                  trzeciej dobie od ostatniej tabletki, niezbyt obfite, lekki ból
                  brzucha i głowy. Zobaczymy co bedzie dalej, na razie jestem
                  zachwycona tymi tabletkami.
            • seni04 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 05.12.08, 17:49
              Niby tak,ale ja jak zaczynałam brać wstrzymałam się i zaczekałam aż
              wezme całe opakowaniewink
    • tinki1 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 21.09.07, 11:32
      Witam,

ja już jestem po czwartym opakowaniu.Dopiero teraz dostalam w
      przerwie tygodniowej okres! ale bylam pod kontrola lekarza i
      uspakajal ze tak moze sie zdarzyc,zreszta ja zaczelam przyjmowanie
      zaraz po cerazette (5 miesiecy) i czuje sie super!
      -mniejszy apetyt
      -waga w miejscu
      Jestem bardzo zadowolona i odpukuje w niemalowane//

choc na poczatku bolal mnie brzuch i troche nogi..teraz juz sie
      przyzwyczail organizm i jest ok.

przy cerazette tez bylo lux... dodam,ze obie tabletki byle dla mnie
      pierwsze...raz na dwa miesiace na probe mialam harmonet-ale skurcze
      lydek i bole glowy mialam dokuczliwe
      • kropkaw Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 25.09.07, 16:44
        Mam pytanie do dziewczyn ktore zmienialy inne tabletki na Yasminelle.
        Moja pan dr powiedziala ze mam przyjac pierwsza tabletke albo zaraz po
        skonczeniu opakowania poprzednich tabletek, nie robia przerwy , albo w pierwszym
        dniu miesiaczki. Przyjelam do wiadomosci. Jednak w ulotce wyczytalam, ze jezeli
        nastepuje zmiana tabletek, czyli tak jak w moim przypadku z harmonetu na
        Yasminelle, to albo wlasnie zrezygnowac z przerwy 7 dniowej i wziac Yasminelle
        odrazu po skonczeniu Harmonetu , ALBO przyjac pierwsza tabletke w dniu po
        zakonczeniu okresu bez tabletek /poprzedniego preparatu/ .. No i teraz nie wiem.
        Wiem na pewno ze chce zeby wystapila miesiaczka, wiec nie bede brala pierwszej
        tabletki odrazu po ostatniej tabletce harmonetu. Jednak nie mam pojecia kiedy
        wziac w innym przypadku. Pierwszego dnia miesiaczki ??? Czy po 7 dniowej
        przerwie, czyli tak jak zawsze przyjmowalam Harmonet...
        Zglupialam.
        Jak wy to robilyscie ?
        • markac28 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 26.09.07, 13:28
          Ja wzięłam od razu po zakończeniu opakowania dianki, wydaje mi się,
          że jak nie weźmiesz od razu, nie będziesz zabezpieczona (choć z
          ulotki wynika co innego). Ja w takich sprawach nigdy nie ryzykuję
          • kropkaw Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 26.09.07, 19:32
            jak zrobie przerwe bede zabezpieczona bo bedzie za to odpowiadal harmonet.
            • markac28 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 27.09.07, 22:40
              Yasminelle ma dużo mniejszą zawartość hormonów, stąd lekarze
              zalecają nie robić przerwy, gdy odwrotnie zmieniamy tabletki tzn. te
              z mniejszą zawartością hormonów na inne z większą zawartością robimy
              przerwę. Ten temat był już kilka razy na forum
              • sundry Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 28.09.07, 10:00
                Właśnie z tą dużo mniejszą zawartością hormonów nie rozumiem..
                Harmonet- Ethinylestradiolum 0,02 + Gestodenum 0,075
                Yasminelle Ethinylestradiolum 0,02 + Drospirenonum 3
              • kropkaw Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 29.09.07, 11:08
                przerwe spokojnie moge zrobic bo chroni mnie w tym czasie harmonet.
                moje pytanie brzmialo jedynie, kiedy powinnam wziac pierwsza tabletke nowego
                opakowania Yasminelle. W dniu w ktorym powinnam rozpoczac kolejne opakowanie,
                czyli po 7 dniowej przerwie, - jak jest napisane na ulotce, - czy w pierwszym
                dniu miesiaczki jak zdecydowala pani dr. Wezme tak jak ona radzi, tylko zla
                jestem , bo sobie poprzestawiam teraz caly cykl.
                trudno
                • naween Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 30.09.07, 11:31
                  mam maly dylemat. dopiero zaczelam moja przygode z tabletkami i gin przepisal mi yasminelle. biore juz 2tyg i 3 dni. zaczelam pierwszego dnia krwawienia...i nadal mam okres sad czy to normalne? mam poczekac az sie organizm przystosuje czy isc do lekarza i zmienic tabletki? prosze pomozcie
                  • sundry Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 30.09.07, 15:00
                    Moja koleżanka miała tak po Yasmin i minęło.Ale może rozmowa z lekarzem Cię uspokoi.
                • markac28 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 01.10.07, 09:47
                  W czasie 7-dniowej przerwy występuje krwawienie z odstawienia, a nie
                  miesiączka (to dwie różne sprawy). W pierwszym dniu miesiączki biorą
                  1 tabletkę kobiety, które rozpoczynają stosowanie tabletek
                  antykoncepcyjnych. To nie są twoje pierwsze tabletki wiec
                  rozpoczynanie opakowania w pierwszym dniu krwawienia (nie miesiączki)
                  nie ma najmniejszego sensu, rzeczywiscie tylko wszystko
                  niepotrzebnie rozregulujesz. Albo przyjmuje się 1 tabletkę po
                  7dniowej przerwie albo od razu nie robiąć przerwy, inne działania są
                  bez sensu
                  • markac28 Re: kropkaw 01.10.07, 09:50
                    powyższa wypowiedź jest skierowana do ciebie, zreszta i tak zrobisz
                    jak chcesz
                  • bianka_85 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 01.10.07, 13:30
                    mam pytanie do was. umieścilam je w innym wątku, ale nie dostalam odp, więc może
                    któras z was będzie wiedziec. gdzie można dostać yasminelle taniej niz 45 zl, w
                    poznaniu ?
                    • kropkaw Re: Wszystko o YASMINELLE-ceny Kraków 02.10.07, 09:43
                      nie wiem jak w Poznaniu , ale ja znalazlam za 38 zl w Krakowie kolo ronda
                      młyńskiego. Apteka jest w osiedlu - widoczna z ronda, koło centrum zabawek, czy
                      cos w ten desen.
                      Pozdrawiam
                      • kropkaw Re: Wszystko o YASMINELLE-piersi 10.10.07, 08:15
                        witam ponownie!
                        Mam pytanie co do tolerancji Yasminelle przez organizm jesli chodzi o bol
                        piersi. Zrezygnowalam z Harmonetu bo po 6 opakowaniu bolaly mnie one dosc mocno,
                        szczegolnie w 2 polowie 'cyklu'. Pani dr mi powiedziala, ze po tych bedzie
                        zupelnie inaczej i co ... bola od poczatku smile Mam nadzieje, ze to mija po 3
                        miesiacach. Przy harmonecie przez pierwsze 3 miechy bolaly mnie codziennie.
                        Potem minelo - na zasadzie bolą w drugiej połowie. Wiem ze kazda kobieta
                        reauguje inaczej, ale ginekolog powiedziala ze przy tych tabletkach jest
                        niewielki procent kobiet - a wlasciwie znikomy i najmniejszy w stosunku do
                        innych tabletek - ktore skarza sie na bol piersi. Jak to jest drogie Panie
                        (zwracam sie do kobiet ktore biora Yasminelle dluzej niz 3 miesiace) ?
                        • markac28 Re: Wszystko o YASMINELLE-piersi 10.10.07, 12:50
                          Ja kończę 3 opakowanie i nie mam skutków ubocznych w postaci bólów
                          piersi, zresztą przy żadnych innych tabletkach też nie miałam, może
                          taka twoja uroda,że piersi bolą cię niezależnie od rodzaju tabletek
                  • kropkaw Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 02.10.07, 09:41
                    dzieki.
                    tez tak myslalam i kierowalam sie ta zasada. nie zdazylam sie spytac pani dr
                    dlaczego akurat mam wziac tabletke w pierwszym dniu miesiaczki czy tez
                    krwawienia z odstawienia - co by sie nikt nie czepial, poniewaz przyjela mnie
                    bez kolejki, bo bylysmy tylko umowione na wydanie recepty. Moj blad. Telefonu
                    do niej niestety nie mam. Z logicznego punktu widzenia i na podstawie
                    doswiadczen wielu dziewczyn wypadalo przyjac tabletke po 7 dniowej przerwie, ale
                    pomyslalam sobie tez ze moze pani dr ma wieksze doswiadczenie w tym wzgledzie
                    smile. Pomyslalam sobie tez ze byc moze z racji mniejszej zawartosci hormonow,
                    tabletka przyjeta po 7 dniowej przerwie moze miec slabsze dzialanie - przy
                    zmianie oczywiscie. Byc moze przyjecie pierwszej tabletki w 1 dniu miesiaczki
                    mialo podwyzszyc moja ochrone w czasie pozniejszym, nie wiem, nie mam
                    doswiadczenia medycznego, raczej techniczne smile wiec zastosowalam sie do kogos,
                    jak sadze - madrzejszego ode mnie w tej kwestii... rozlegulowalam sobie
                    oczywiscie tzw. cykl, ale w sumie to na dobre mi to powinno wyjsc, bo nie bede
                    dostawac krwawienia w sobote, co niekiedy bylo uciazliwe. nie ma co juz plakac
                    nad rozlanym mlekiem, tabletke zazylam tak jak mi powiedziala ginekolog. przy
                    kolejnej wizycie dowiem sie dlaczego wlasnie tak a nie inaczej i podziele sie
                    odpowiedzia z wami. pozdrawiam
                    • sampai7 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 10.10.07, 19:42
                      dziewczyny, ja biore je od sierpnia teraz 3 opakowanie i zapomnialam
                      wziac tabletke w 3 tyg, wiec nie zrobilam przerwy 7 dniowej jak
                      napisane w opakowaniu, od soboty tj. dzis juz mija 5 dzien mam
                      plamienie, a do tego na wieczor zawsze boli mnoie w podbrzuszu, moja
                      gin. na wakacjach bedzie za tydzień, a ja nie wiem co robic czy to
                      normalne?w ulotce co prawda jest o tym wspomniane ale czy to juz nie
                      za dlugo?miala któras z was taki problem?
                      • markac28 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 20.10.07, 12:24
                        3 opakowania za mną,ale sama nie wiem co o nich myśleć, jak biorę
                        wszystko cudnie, zero objawów ubocznych, ale jak mam przerwę to
                        ciągle boli mnie głowa. Biorę tabletki już wiele lat i takich
                        objawów nigdy nie miałam.
                        • malwes Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 25.10.07, 19:04
                          markac28 napisała:

> 3 opakowania za mną,ale sama nie wiem co o nich myśleć, jak biorę
                          > wszystko cudnie, zero objawów ubocznych, ale jak mam przerwę to
                          > ciągle boli mnie głowa. Biorę tabletki już wiele lat i takich
                          > objawów nigdy nie miałam

Bóle głowy w trakcie 7 dni odstawienia z reguły wskazują na to, że
                          dla danej osoby dane pigułki mają za dużo składnika progesterono-
                          podobnego. Poradź się lekarza - choć jeśli wszystko inne jest ok, to
                          spróbuj jeszcze poczekać. Ten objaw może minąć.
                          • markac28 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 26.10.07, 13:34
                            dzięki za info, tez myślę, że jeszcze poczekam. We wtorek mam wizytę
                            u lekarza zobaczę co powie.
                        • ssiemek Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 17.05.10, 08:11
                          mam do sprzedania yasminelle po 25 zl za opakowanie ssiemek@wp.pl
    • magdaleeena Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 22.11.07, 12:09
      ja codziennie na wieczór puchnę, wydyma mi brzuch i jestem jak w 6 miesiącu ciąży.
      Biegam zawsze rano do toalety mam problemy żołądkowe.
      Mam jakieś dziwne skurcze nad spojeniem łonowym wewnątrz ciała..Czuję że urosły
      mi piersi, na wadze nie widzę żebym przytyła.
      Strasznie mam suchą skórę odkąd biorę te tabletki.Jest to moje 2 opakowanie i
      chyba na tym zakończę.Robiłam wyniki krwi i mam podwyższone żelazo.......podobno
      to efekt hormonów!!!!!Parę razy miała przebijające kłucie w lewej piersi ,
      skurcze w łydkach .
      10 miesięcy temu miałam cesarkę i powiem wam że czuję się tak jak na początku
      ciąży się czułam, czyli okropnie, chyba nie dla mnie te tabletki.......tylko
      skoro to najniższe stężenia hormonów, a ja tak się czuję , to co dla mnie będzie
      dobre.....?
      • malwes Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 23.11.07, 09:17
        Yasminelle to nie jest najniższe stężenie hormonów - to jedno z
        najwyższych - tylko hormon inny bo jego okres półtrwania w
        organizmie jest bardzo którki - dlatego podaje się go w większej
        dawce. Zobaczysz co lekarz Ci doradzi - Harmonet i Logest mają
        najniższe (dosłownie) "stężenie" z dostępnych w Polsce leków.

Mi z kolei jedynie Yasmin/ Yasminelle służą - wszystkiego już
        próbowałam i drospirenon wyjątkowo nie powoduje u mnie żadnych
        skutków ubocznych - na razie smile
        • sundry Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 23.11.07, 10:24
          Kurcze,ja też mam podwyższone żelazo..Ale lekarz rodzinny nic nie mówił,że to
          niepokojące.Tym bardziej mnie to dziwi,że po innych tabletkach z żelazem było
          kiepsko.Ale Yasminelle są pierwszymi,po których nie mam straszliwej
          depresji,jaka była wcześniej,dlatego jestem zadowolona.
    • jowall Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 29.11.07, 09:31
      Ja yasminelle zaczęłam stosowac miesiac po porodzie, obecnie
      skończyłam 5 opakowanie. Samopoczucie super, ale w 2 tygodniu cyklu
      na przypadkowej kontroli u gina i robionym usg okazało się że
      owulacja w pełni w lewym jajniku pęcherzyk 22mm. Myślałam że padnę,
      lekarz tez nie mógł uwierzyć. Dodam, że nie miałam żadnych opóżnień,
      biegunek wymiotów itp. od razu kazał odstawić i wrocić do harmonetu.
      Więc radzę monitorować cykl przy tych pigułkach.
      • paris4 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 30.11.07, 20:57
        Biore te tabletki 10 dzień. Czuję się ok tylko 10 dzień mam okres -
        nie palmienie tylko krwawienie i to całkiem obfite. Nigdy mi się coś
        takiego nie zdarzyło więc to pewnie przez pigułki. Szczerze mówiąc
        mam dośc i zastanawiam sie czy już nie odstawic. Można tak w środku
        cyklu czy lepiej wziąsc całe opakowanie - chodzi mi o to czy mi się
        organizm do reszty nie rozreguluje bo, że w ciąże mogłabym zajśc to
        oczywistewink Czy przetrzymac i wziasc dwa zapisane opakowania?
        • sundry Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 01.12.07, 15:16
          Radzę przeczekać.
    • e.m.i1 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 04.12.07, 14:47
      Kobiety dobre, moglybyscie i napisac co podaje ulotka na temat
      yasminelle i antybiotykow? Tzn jak dlugo trzeba sie zabezpieczac
      itp. Nie mam teraz dostepu do ulotki,a dzis zaczelam brac antybiotyk.
      Bardzo prosze o pomoc..
      • sundry Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 12.12.07, 14:05
        Ulotka jest na necie (wątek Ulotki),ale jeśli dobrze pamiętam,są tam tylko ogólniki.
        • kropkaw swędzenie po yasminelle?? 03.01.08, 20:29
          dziewczyny !
          chcialam zapytac czy macie podobnie.
          strasznie swędzą mnie nogi,okropnie, drapie sie do krwi, mam strupy .. i wydaje
          mi sie ze to od yasminelle. biore juz 4 opakowanie, swedzenie zaczelo sie gdzies
          po miesiacu od rozpoczecia 1 opakowania. ratowalam sie wapnem, nawilzaniem
          skory, potem hydrocortizonem, w koncu lekarz rodzinny dal mi zyrtec i NIC.
          dopiero za dwa tyg mam wizyte u ginekologa /chcialam sprawdzic czy przypadkiem
          po 3 opakowaniach nie minie dolegliwosc/nie minelo... Pod koniec miesiaca mam
          umowionego dermatologa..ale chyba juz trace cierpliwosc do tego drapania. to
          jest wrecz obrzydliwe... wyczytalam w ulotce ze taki moze byc objaw po tych
          tabletkach. zmienilam proszek, plyn do plukania, do mycia, wypralam posciel,
          przescieradlo, koce, wszystko co mozliwe, oddalam do czyszczenia kape z łózka,
          dziwne ze tylko nogi mnie swedza,ale za to od gory do dolu jak batem strzelil smile
          depiluje nogi golarka, wiec nie chodzi tu tez o wrastanie wloskow, zreszta
          depiluje je w wielu miejscach nie tylko na nogach a wszedzie poza nimi jest
          wporzadku.poza tym depiluje sie od ladnych pare lat, i dopiero przy braniu
          ysminelle pojawil sie problem strasznego swedzenia, nigdy tak nie mialam, az
          przykro patrzec na te nogi. Poradzcie mi cos,blagam!!! bo zaraz sie wsciekne!!!
          pozdrawiam
          kropkaw
      • mcelinska Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 25.03.08, 11:43
        Niektóre leki mogą powodować, że Yasminelle będzie mniej skuteczny w
        zapobieganiu ciąży lub mogą wywołać nieoczekiwane krwawienie.
        Dotyczy to leków stosowanych w leczeniu padaczki (np. prymidon,
        fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbamazepina) i gruźlicy
        (np. ryfampicyna) lub zakażeń wirusem HIV (rytonawir) lub innych
        chorób zakaźnych (gryzeofulwina, ampicylina, tetracyklina) oraz leku
        ziołowego zawierającego dziurawiec.
        Jeżeli chce się stosować produkty ziołowe zawierające dziurawiec,
        podczas gdy już stosuje się Yasminelle, należy najpierw skonsultować
        się ze swoim lekarzem.
        Yasminelle może sprawiać, że pewne leki będą działały słabiej, np.
        leki zawierające cyklosporynę, lub lek przeciwpadaczkowy,
        lamotrygina (może to prowadzić do zwiększenia częstotliwości napadów
        drgawkowych).
        Ogólnie mówiąc leki w mniejszym lub większym stopniu osłabiają
        działanie tabletek i sądzę,że lepiej jest zastosować dodatkowe
        zabezpieczenie tak dla swojej pewności.A najlepszym roziązaniem jest
        konsultacja z ginekologiem, bo tak jak w moim przypadku lekarz
        piewszego kontaku nie potrafił powiedzeć mi czy leki które brałam
        podczas przeziębienia wpłyną na działanie Y.
    • aire1 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 12.12.07, 11:20
      Czy któraś z was miała mdłości na poczatku stosowania Yasminelle?
      Biorę je czwarty dzień wieczorem i następnego dnia czuję mdłości,
      brak apetytu i wstręt do piguły. Przejdzie, czy zmieniać?
    • sphinxa Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 08.01.08, 11:22
      Ja już kończę drugie opakowanie i ani żadnych bólów brzucha nie
      miałam, ani zawrotów głowy, mdłości, krwawień - wszystko w jak
      najlepszym porządku - pomijając oczywiście parę dod. kg tongue_out
    • rosti Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 31.01.08, 11:04
      Dziewczyny poradźcie, po raz pierwszy zaczęłam przyjoować
      Yasminelle - wczoraj przyjęłam szóstą tabletkę z opakowania i przez
      trzy dni pod rząd bardzo boli mnie głowa po za tym wszystko ok, to
      na 100 % przez tabletki, nie wiem tylko czy przeczekać to czy
      przerwać przyjmowanie a może to sygnał że to tabletki nie dla mnie.
      Nie wiem co mam zrobić aby sobie nie zaszkodzić.
      • turzyca Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 31.01.08, 19:57
        Poczekaj do konca opakowania. Chyba ze bole glowy zaczna byc patologiczne, wtedy
        trzeba pigulki odstawic.
    • nikasob ile płacicie? 08.02.08, 17:31
      Szukam jakiejś taniej apteki w Poznaniu i okolicach smile
      Dzwoniłam do kilku i na razie najtaniej znalazłam za 40 zł z groszami, a
      najdrożej za 49 zł. Wiem ze w Warszawie można kupić nawet na 33 zł, a to spora
      różnica...
      • anusial81 Odsprzedam opakowanie Yasminelle!!!! PIlne 27.09.10, 15:37
        Mam do sprzedania jedno opakowanie tabletek yasminelle. Lekarz przepisał mi 2 opakowania, wykupiłam je lecz okazało się, że tabletki te nie są dla mnie akurat dobre, ponieważ mają jak dla mnie za małą ilość hormonów, także potrzebuję szybciutko sprzedać to opakwoanie które mi zostało, nie otwierane, ofoliowane.
        Cena do uzgodnienia!!!!!
    • mandy20 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 16.02.08, 21:38
      Mam mały problem. Dzisiaj wzięłam 13 tablętke, do tej pory wszystko
      było ok. Tzn. miałam plamienia, ale tak podobno często jest przy
      pierwszym opakowaniu, ale dzisiaj strasznie bolą mnie piersi sad Czy
      któraś z Was miała taki skutek uboczny???
      • yellowpeach Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 20.02.08, 22:42
        ja mam bóle piersi praktycznie cały czas, jestem przy 3 opakowaniu (ale między 1 i 2 był cykl przerwy więc na razie nie panikuję...)a ból jest taki jak przed miesiączką-praktycznie zawsze to miałam. zobaczymy. ale za to zdecydowanie ładniej wyglądająwink) bo nie jestem specjalnie hojnie obdarzona przez matkę naturę.pozdrawiam
        • turzyca Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 20.02.08, 23:20
          zajrzyj tu: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50580 i ew. tu:
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=32203 Mi dzieki radom z drugiego forum
          piersi urosly o dwie miseczki. Bez zadnych czarow. smile
          • mandy20 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 20.02.08, 23:44
            Na początku było bezproblemowo, ale jest chyba coraz gorzej. Niby
            dobrze się czuję, (trochę bolą mnie piersi, ale to podobno norama)
            ale dzisiaj (brałam 17 tabletkę) zauważyłam, że zarówno na dekoldzie
            i na plecach wyskoczyły mi ogromne bolące pryszcze sad. Dobrze, że
            chociaż twarz się uchroniła smile. Czy któraś z Was też tak miała? Mam
            nadzieję, że to tylko chwilowe, a może związane z nadchodzącym
            okresem.....
            • yellowpeach Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 22.02.08, 22:20
              ja mialam 3 wielkie na twarzy- okolo przerwy miedzy opakowaniami;/
              wstretne byly i mam nadzieje ze nie wroca..
              • dziabenka :) 08.03.08, 19:40
                ja biore Yasminelle od kilku miesiecy. ostatnio przez caly miesiac
                mnie piersi bolaly. normalnie to tylko przed okresem a teraz to caly
                miesiacuncertain a tak regularnie to zauwazylam ze jest mi po nich lekko
                niedobrze. i to jest glupie bo non stop sie martwie zeby nie
                zwymiotowac,bo wtedy bedzie kruchosmile i przez to normalnie na
                imprezie zadnej nie moge wypic bo nie wiem czy to uczucie to od
                tabletek czy alkoholuuncertain
                • xsenna Re: :) 11.03.08, 12:56
                  Ja koncze 2 opakowanie,i stwierdzam ze piersi mnie bola caly czas szczegolnie po
                  wstaniu z lozka,mam bardzo sucha a nawet szorstka skore na calych nogach,swedzi
                  mnie pod kolanami i mam wysypke,przez pierwsze dni bolala mnie glowa,teraz jest
                  ok,schudlam jakies 3kg,ale apetyt mi wraca.Nogi mnie bola(jestem po operacji na
                  zylaki,nie bylo przeciwskazan do ich brania)zreszta kiedys bralam 6lat i mam
                  dobra krzepliwosc krwi.u mnie libido bardzo spadlo.Chyba z nich
                  zrezygnuje,chociaz nie czuje sie zle tylko ta sucha skora mnie denerwuje.
              • dzasta_0 Re: YASMINELLE ORYGINALNE sprzedam 1opak. 28.11.10, 20:13
                Mam do sprzedania opakowanie yasminelle oryginał w folii 21tabl. swieżutkie! data waznosci 02.2015r. cena 30zł pisz na maila justynafu@gmail.com.
    • mcelinska Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 25.03.08, 11:17
      Biorę Yasminelle ponad rok i w zasadzie nie mam skutków
      ubocznych.Jedyny problem to waga (47-48 kg)-nie mogę przytyć.Być
      może to przez tabletki ale nie jestem pewna.
      Poza tym palę oraz jak mam okazję to piję alkohol i nie sądzę,że
      zakłóca to pracę Yasminelle-jak to niektóre twierdzą.
      Przeglądając fora wydaje mi się, że niektóre dziewczyny nie czytają
      informacji na ulotce lub nie konsultują się z ginekologiem bo
      czasami zasmiast dowiedzieć się czagoś ciekawego czytam bezzasadne
      bzdury
      • turzyca Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 25.03.08, 23:28
        Bingo. Trafilas. Wiekszosc nie czyta ulotek i dodatkowych rzetelnych informacji
        o lekach, ktore przyjmuja.
        Ty tez. Bo gdybys czytala to bys wiedziala, ze faktycznie ani papierosy ani
        alkohol nie zaburzaja dzialania tabletek - w przypadku alkoholu poza ciezkim
        naduzywaniem, zarowno okazjonalnym, ktore prowadzi do wymiotow, jak i stalym, bo
        alkoholiczki maja zmieniony metabolizm. Ale wiedzialabys tez, ze papierosy +
        tabletki to bardzo duze ryzyko ciezkiej, zagrazajacej zyciu choroby zwanej
        zakrzepica. Ale coz, Twoje zdrowie i Twoja glupota.
        Tak samo zreszta wiedzialabys, ze yasminelle nie ma zwiazku z Twoja waga.
        • mcelinska Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 26.03.08, 13:41
          Brawo za taką wiedzę.Chyba nieuważnie czytasz?
          Czy ja twierdzę że paląc papierosy i pijąc alkohol nie można brać
          tabletek?Robię to na swoją odpowiedzialność i wszelkie konsekwencję
          ja będę ponosiła.I w żaden sposób nie chcę namawiac do tego innych
          dziewczyn-to indywidualna decyzja każdej z nas.
          Co do mojej wagi- "...nie jestem pewna.."- wg mnie oznacza że nie
          wiem czy tabletki mają czy nie mają wpływu na moją wagę?!!!Chociaż
          do końca nie masz racji-patrz link
          www.yasminelle.pl/niep.php
          Więc czytaj uważnie i nie wmawiaj mi czegoś czego nie napisałam.
        • nie_lubie_marchewki Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 14.02.09, 19:11
          Przy pierwszym opakowaniu Yasminelle bolała mnie głowa przez jakieś 2 tygodnie i
          miałam tyle samo trwające plamienia. Przy drugim opakowaniu doszedł ból piersi,
          dodatkowo mi nabrzmiały, plamienie jak przy pierwszym opakowaniu.
          Przy trzecim miałam już taką deprechę, że nie dawałam rady, libido zerowe, ból
          żołądka, plamienia.
          Plusem jest tylko to, że nie mam kłopotów z cerą i włosami, oraz nie przytyłam.
          Wczoraj połknęłam 3 pigułkę z 4 opakowania i już mam dośc, beczec mi się chce.
          Rzucam to g...o. Zastanawiam się, czy nie wrócic do Harmonetu, bo dla mnie był o
          niebo lepszy.
        • alela1 skutki uboczne? 23.04.09, 17:33
          hej, biore Jasminelle dopiero 5 dzien a juz zauwazylam zmiane
          nastroju na gorszy, i jesc mi sie chce wiecej niz zwykle. Czy to
          mozliwe, po tak krotkim okresie brania? Kurcze juz sie boje co
          bedzie dalej....
          • turzyca Re: skutki uboczne? 23.04.09, 18:29
            Klasyka samospelniajacej sie przepowiedni - poniewaz wierzysz, ze na tabletkach
            utyjesz i bedziesz miala gorszy nastroj, to Twoj organizm sie tak zachowuje.
    • gloria79 36,90 pln w Katowicach 19.04.08, 15:53
      w aptece na ul. Batorego 6. Inne leki tez sa tanie, polecam ta
      apteke smile
    • czarnabiedronka Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 07.07.08, 18:57
      Ja biorę dopiero od tygodnia Y . Zastanawia mnie tylko żółty śluz. Wiem,że
      tabletki zagęszczają śluz,ale czy ten kolor nie jest niepokojący? Dodam,że nic
      mnie nie boli,nie szczypie i nie swędzi...
      • turzyca Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 07.07.08, 19:12
        Jak poza tym nie dzieje sie nic niepokojacego, a sluz nie ma dziwnego zapachu,
        to poczekac do wizyty kontrolnej i powiedziec lekarzowi.
    • l.a.l.u.n.i.a.2 Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 02.08.08, 23:30
      Hej!Chcialabym się dowiedzieć o skutkach ubocznych tych tabletek?
      Stosuje je od 2m-cy i jak czasami pije nawet małą ilość alkoholu
      dostaje wysypke na ramionach która jest nawet gorąca w dotyku,proszę
      o szybką odpowiedz,dziękuje
      • nikasob Re: Wszystko o YASMINELLE-pytajcie i radzcie 04.08.08, 09:52
        Biorę Yasminelle od 7 miesięcy. Pierwsze opakowanie prawie cały czas plamiłam, i
        miałam bóle podbrzusza, wyszły mi ze 2 pryszcze, ale potem wszystko w najlepszym
        porządku. Kiedy wzięłam 2 opakowania pod rząd, drugie prawie cały czas plamiłam.
        Oprócz tego - żadnych innych skutków ubocznych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka