Dodaj do ulubionych

Od pigulek antykoncepcyjnych sie jednak tyje

29.08.07, 12:21
Od 3 miesiecy zazywam Microgynon i w tym czasie przytylam 4.5 kg
mimo ze odzywiam sie tak samo jak wczesniej a nawet lepiej bo
ograniczylam slodycze i nie jem smazonego jedzenia.Czy wy tez
zaczelyscie tyc zazywajac pigulki anty?
Obserwuj wątek
        • kropkaw Re: Od pigulek antykoncepcyjnych sie jednak tyje 29.08.07, 20:41
          ja biore Harmonet. Zaraz po pierwszym opakowaniu przytylam kolo 2,5kg. Troche
          sie przestraszylam, bo mam tendencje do tycia. Urosl mi rowniez biust - tez
          niestety bo juz przed braniem Harmonetu byl sporawy. Potem doszlam do wniosku ze
          chyba jednak moje zwiekszenie wagi wiaze sie zatrzymywaniem wody w organizmie
          przez tabletki. Nie wiem czy to faktycznie tak jest, ale tak sobie sama
          zalozylam smile Czulam sie "opuchnieta" jak przed miesiaczka. Zaczelam duzo pic,
          ruszac sie, odstawilam chleb, zaczely sie wycieczki na basen, przestalam pic
          ukochana Cole.Tym sposobem przez kolejne prawie 3 miesiace schudlam ponad 4 kg,
          czyli zrzucilam to co nabylam podczas pierwszego miesiaca plus 2 kg gratis.
          Z tym zatrzymywaniem wody w organizmie to chyba bledna ideologia, bo wyczytalam
          , chyba nawet na tym forum, ze niektore kobiety duzo chudly ze wzgledu na to ze
          Harmonet odwadnia.
          No w kazdym razie, mozna nie przytyc przy tabletkach, trzeba tylko niestety
          pilnowac sie i ruszac.
    • enigmatic2 Re: Od pigulek antykoncepcyjnych sie jednak tyje 31.08.07, 13:22
      A ja chudnę. Mam skłonności do tycia, nie jestem szczupła. Myślałam, że jak
      będę w ciąży to strasznie przytyję. Nic takiego się nie stało ani w pierwszej
      ani w drugiej. Po pierwszej schudłam 14kg + 7 kg przy porodzie. nigdy nie byłam
      tak szczupła. teraz już też chudnę. Ale to chyba przez dzieci... smile Więc mity
      mitami a życie życiem a raczej każdy organizm inaczej reaguje na hormony.
    • karolina4536 Re: Od pigulek antykoncepcyjnych sie jednak tyje 09.09.07, 16:55
      garraretka jest tak wystarczajaco tepa i pusta zeby umiec odpowiadac
      normalnie !! hahaha uwaza sie za wszechwiedzaca a naprawde to tylko
      pozory !! wiec nie warto nawet czytac jej odpowiedzi lol !! a co do
      twojego tematu to jest roznie !! jedni tyja inni nie !! to zalezy od
      organizmu i od tabletek !! ja nie przytylam po tabletkach zas moja
      kolezanka tak nabrala na masie ze musiala je odstawic smile
      po0zdrawiam
      • zuza120 Re: Od pigulek antykoncepcyjnych sie jednak tyje 10.09.07, 20:23
        nie znam wcześniejszych wypowiedzi garraretki więc nie mogę
        stwierdzić, czy jest tępa i głupia. W tym poście pisze sensownie.
        Jeśli zaczyna się tyć od tabletek to znaczy, że są źle dobrane i
        należałoby poprosić lekarza o jakieś inne, bardziej odpowiadające
        danej kobiecie. Przecież nie wszystkie mają taki sam skład. Ja
        brałam przez kilka lat i nie przytyłam ani grama.
          • alinaw1 Re: Od pigulek antykoncepcyjnych sie jednak tyje 11.09.07, 20:46
            Czyli prosto rzecz ujmując pigułki antykoncepcyjne wspomogą
            odchudzanie, przysłużą się formie i twoemu zdrowiu! Jak widzę z jaką
            łatwością współczesne kobiety odurzają się tymi antynaturalnymi
            specyfikami - to włos się jeży! Czy wasi mądrzy ginekolodzy (biorący
            udział w wyjazdach sponsorowanych i konkursach firm farmaceutycznych
            poinformowali was o skutkach ubocznych, o spustoszeniu, jakie
            poczyniają w organizmie. I naprawdę tycie'czy nietycie to małe piwo
            wobec harmonii i funkcjonalności ciała. Nie mówię o kwestiach
            moralnych bo jeśli kobieta to akceptuje jest oznaką, że żadnych
            wątpliwości w tej sferze nie ma ale pozostaje choćby sfera zdrowia i
            równowagi.
    • apple30 Re: Od pigulek antykoncepcyjnych sie jednak tyje 12.09.07, 14:29
      oczywiście że się tyje, stosowałam antykoncepcję hormonalna od 20 roku życia, prawie 9 lat z przerwami, przytyłam dużo i niestety nigdy nie wróciłam do swojej wagi, przez okres używania czułam się często opuchnięta,tabletki zatrzymują wodę w organiźmie, nie mówiąc już jak spada strasznie libido i jakie są wahania nastrojów pod wpływem hormonów. Czysta paskudna chemia. Nigdy nie wrócę już do tabletek, szczęśliwie jestem teraz w ciąży.
      Lekarze bezmyślnie zapisują tabletki hormonalne, bez żadych badań, a człowiek młody i głupi bierze.
      • alinaw1 Re: Od pigulek antykoncepcyjnych sie jednak tyje 12.09.07, 15:10
        JHBSK pyta mnie o konkrety spustoszenia. Słowem tym oreśliłam całą
        gamę negatywnych oddziaływań śrosków antykoncepcyjnych. Zapytajcie o
        konkrety swoich lekarzy. Przeczytajcie raporty
        - Hormone Replacment Therapy
        - Narodowego Instytutu Nauk Zdrowia i Środowiska (USA)
        - agendy rządowej w sprawie czynników rakootwórczych (ten z XII 2002
        r. jest najciekawszy)
        - Food and Drug Administration (najciekawsze XI'05, ostrzeżenie
        dot.plastrów antykoncep.)
        - International Agency for Research on Cancer (mnóstwo publikacji)
        - Federalnej Agendy Health Canada (dużo szanowanych postaci ze
        swiata medycyny)
        - poczytajcie choćby artyukuły znanych na świecie lekarzy pisujących
        czasem do "Nexusa"
        -zapytajcie swego ginekologa co to jest gen BRCA1
        Mało konkretów?
        Aby zdobyć dostateczną wiedzę o składzie poszczególnych specyfików
        można udać się choćby do biblioteki każdej uczelni medycznej.
        Tycie to akurat drobiazg przy całej reszcie (depresja, migreny,
        zabuirzenia układu immunologicznego, alergie, stany chorobowe
        wątroby, spadek gęstości tkanki kostnej i różne nowotwory). jak
        widzisz droga Hbsk, to nie echa z "wiadomego" radia ale kilka
        przykładów z pola medycznego.
        P.S. Gdy zjawiłam się na oddziale onkologicznym musiałam wypełnić
        ankietę- przebyte choroby,nałogi i... środki antykoncepcyjne.
        • alinaw1 Tylko tycie? 19.09.07, 09:29
          Dodam jeszcze do powyższej mojej wypowiedzi, iż dziwi mnie tutejsza
          problematyka tycia/nietycia. Tak, jakby to był główny i ew. jedyny
          problem , jedyny skutek uboczny środków anykoncepcyjnych! Dla mnie
          osobiście takie środki są nie do przyjęcia ze wzgledów moralnych.
          Zdrowotnych też. To pierwsze Was nie obchodzi ale przynajmniej raz
          pomyślcie o tym drugim.
          • zuzanna20 Re: Tylko tycie? 19.09.07, 11:10
            alinaw1 napisała:

            > Dodam jeszcze do powyższej mojej wypowiedzi, iż dziwi mnie tutejsza
            > problematyka tycia/nietycia. Tak, jakby to był główny i ew. jedyny
            > problem , jedyny skutek uboczny środków anykoncepcyjnych! Dla mnie
            > osobiście takie środki są nie do przyjęcia ze wzgledów moralnych.
            > Zdrowotnych też. To pierwsze Was nie obchodzi ale przynajmniej raz
            > pomyślcie o tym drugim.


            Jeśli jest to dla ciebie nie do przyjęcia to co robisz na tym forum? A nie
            bierzesz pod uwagę, ze tabletki mają też właściwości lecznicze? W moim przypadku
            zapobiegają powstawaniu torbieli na janikach, dzięki czemu mam jeszcze drozne i
            jajniki i torbiele i będę mogła mieć jeszcze dzieci. Każdy kij ma dwa końce.
    • aprikose Re: Od pigulek antykoncepcyjnych sie jednak tyje 12.09.07, 21:07
      ja bralam 4 miesiace Cilest i nie przytylam ani grama. czulam sie tez swietnie.
      niestety krwawienie z odstawienia zaczynalo sie na kilka dni przed koncem
      tabletek i przepisano mi harmonet. bralam go tylko 2 miesiace, przytylam 6 kg,
      strasznie przybralam w udach - do dzis sa o wiele grubsze niz przed harmonetem
      diety nie zmieniam od lat, bo choruje na IBS - jem znikome ilosci weglowodanow i
      cukrow, jestem tez dosc szczupla, trenuje zawodowo siatkowke. To przybranie na
      wadze lacze tylko z harmonetem.
    • malutka_kropka82 Re: Od pigulek antykoncepcyjnych sie jednak tyje 13.09.07, 12:28
      ja brałam Harmonet 2 lata. Przytyłam 10 kilogramów, chociaż jadłam mniej,
      zrezygnowałam z białego pieczywa, słodyczy, chipsów itp. Odstawiłam 2 miesiące
      temu i...słyszę, "ale już schudłąś:, a specjalnie się nie staram, nawet zaczęłam
      jeść słodycze, bo mam na nie straszną ochotę po odstawieniu...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka