Dodaj do ulubionych

co robice, żeby nie przytyć biorąc tabletki?

05.06.08, 14:09
witam
zaczynam brać Diane35 i bardzo się boję że przytyję (jak narazie to tylko
obawa),a nie należę do osob szczupłych i dodatkowe kilogramy absolutnie w
niczym mi nie pomogą. Dlatego chciałam spytać jak to było u was? czy dieta i
jakiś sport powinny wystarczyć? czy macie jakieś inne sposoby?
Obserwuj wątek
    • zosiaczek25 nic 06.06.08, 07:33
      j.w.
      Bralam Diane, bralam Yasmin, bralam Jeanine. Przy zadnych nie przytylam ani nie
      schudlam. I wydaje mi sie, ze te mity o tyciu sa wymyslane przez kobiety, ktore
      maja zwyczajnie sklonnosc do tycia i brak swojej dyscypliny wola zrzucic na
      pigulki niz przyznac sie do zlego trybu zycia i odzywiania.
      • magdoska1 Re: nic 06.06.08, 08:59
        no nie wiem - biorę już od roku tabletki i się cieszyłam ze nie tyję a tu +5 na
        wadze - po mału po mału poszło w górę - dajcie sposoby jak usunąć te wodę z
        oragnizmu - dodam że nie jadam więcej niż poprzednio
        • kr_ka_11 Re: nic 06.06.08, 11:17
          tyje sie wlasnie. ja nigdy nie mialam sklonnosci do tycia (49 kilo) zaczelam
          brac Yasmin 4 miesiace temu i wszystko jest w porzadku oprocz tego ze waga mi
          poszla do gory prawie o 4 kilo. Cellulit sie zwiekszyl, piersi tez prawie jeden
          rozmiar a prolaktyne mam w normie wiec w tym przyczyna nie lezy.

teraz modle sie by waga mi stanela bo jak za miesiac pojde znowu o kilogram do
          przodu to chyba sie zalamie.
          • turzyca Re: nic 06.06.08, 11:47
            Co do piersi to zapraszam tu: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=32203

A co do tycia... sam przy Dianie odkrylam, jak to dziala, ze kobiety na
            tabletkach tyja. Mialam taka jedna zime, kiedy mialam straaaaszna chcice na
            czekolade. Naprawde moglabym zjesc codziennie cala tabliczke, w ramach
            zachowywania zdrowego rozsadku kupowalam batonik Bajeczny, dzielilam na drobne
            kawaleczki i staralam sie nie zjadac calego dziennie. Gdy poskarzylam sie ginowi
            to powiedzial, ze to normalny skutek uboczny tabletek - kobiety ogolnie maja
            sklonnosci do slodkiego, przy tabletkach sie ta sklonnosc nasila, podobniejak w
            ciazy.
            Czyli biorac tabletki ma sie po prostu wieksza sklonnosc do siegania po
            slodycze. Zalozmy ze ktos tak jak ja sie powstrzymuje i zjada tylko jeden
            batonik dziennie. Jeden batonik to 200 kalorii. Czyli 1000 kalorii w 5 dni, 15
            000 kalorii w 45 dni (poltora miesiaca). Nie wiem na ile to prawda, ale
            wyczytalam gdzies, ze jesli przybieramy na wadze 1 kg, to oznacza ze zjadlysmy
            nadprogramowo wlasnie 15 000 kalorii. A jak widac do tego wystaczy tylko jeden
            batonik dziennie. Czyli po pol roku mamy juz 4 kg na plusie.

Podsumowujac niestety jedyna metoda by nie utyc to skrupulatne przestrzeganie
            diety (czy ktos sobie bedzie planowal posilki, czy skrupulatnie notowal, co
            zjadl, zeby naprawde pilnowac wagi, czy po prostu da sobie szlaban na wszystkie
            tuczace rzeczy - wszystko jedno, wazne zeby pamietac, ze zachcianki organizmu
            moga byc ryzykowne) i pamietanie o tym, ze nawet jedna kromka chleba dziennie
            ponad nasze potrzeby spowoduje tycie.
            • kr_ka_11 Re: nic 06.06.08, 12:00
              czemu formum biusciastych? ja sie nie kwalifikuje, mam duze B wink

to wlasnie zauwazylam, ze mam wieksza ochote na slodycze ale ja nigdy tendencji
              do tycia nie mialam. jem czasem cos slodkiego ale bez przesady. dodatkowo nie
              narzekam na brak ruchu (rower, rolki) i dlatego nie rozumiem co sie dzieje. w
              przeciagu niespelna 3 miesiecy przytylam 3,5 kg, co jest grane? uncertain

• doral2 Re: nic 06.06.08, 13:25
                dobra, to poproszę o dorobienie teorii do mojego przypadku - NIE JEM SłODYCZY W
                OGóLE...
                za każdym razem kiedy zmieniałam system zabezpieczniea ( ze zwykłej spirali na
                tabletki, z tabletek na plastry, z plastrów na mirenę) łapałam pięć kilo
                najmarniej....jadłam tyle samo, ruszałam się tyle samo, a przy mirenie to nawet
                byłam w trakcie odchudzania....więc??
                • turzyca Re: nic 06.06.08, 15:46
                  jak obok - skads te kalorie byc musialy, nie tyje sie z powietrza. Wiesz ile
                  kalorii ma jedna kajzerka z zoltym serem?
                  Ja z przerazeniem na wlasnym przykladzie odkrylam, jak blyskawicznie mozna utyc
                  w ogole nie zauwazajac, ze sie je wiecej niz normalnie.
              • turzyca Re: nic 06.06.08, 15:40
                Wlasnie dlatego ze masz duze B. smile Masz biust? Masz. Czyli jestes biusciasta.
                Jak Ci bardzo przeszkadza nazwa forum, to po sasiedzku jest forum
                malobiusciastych, o tu: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50580

Zrob eksperyment i notuj kazdy kes. A potem policz sobie wartosc kaloryczna. Noz
                normalnie czlowiek sam nie zauwaza, ile je.
                No i nie ma szans, nie tyje sie z powietrza, tyje sie z roznicy miedzy iloscia
                przyjmowanych a spalanych kalorii. Tabletki same w sobie nie maja az tylu
                kalorii. wink Albo spadlo Ci zuzycie, albo wzrosla dostawa, a sama na wlasnym
                przykladzie bardzo bolesnie odkrylam, ze czlowiek nie zauwaza, ze zjada te jedna
                kanapke dziennie wiecej.
                • keltoi Zanotujmy jeszcze jedną możliwość. 06.06.08, 17:25
                  Jak na złość - u mnie akurat przy Diane właśnie. Źle dobrane, rozwaliły mi metabolizm. Jadłam w miarę dietetycznie, a miałam całe 13 lat. Diana. Dla trzynastolatki... :] Efekt - 20 kilo w tempie ekspresowym. Do tej pory z tego schodzę, endokrynolog prześledził moją historię leczenia hormonami i twierdzi, że gdyby nie ta Diana, to byłabym wyższa i bez nadwagi - lekkiej, ale jednak. (Tutaj metafizyczne kopy dla lekarza, który podał mi Dianę.)

Ale wracając.. przed przepisaniem hormonów w dowolnej postaci powinno się przeprowadzać badania, proste. To baaaardzo nietypowie, żeby dobrać odpowiedni lek/tabletki "na oko". Wiemy wszyscy, co na oko, więc może jednak "na badania" to lepsza metoda w przypadku hormonów.
                  Ja obecnie jestem na permanentnej diecie (w greckim znaczeniu tego słowa, nie tym używanym w Cosmo i innych gazetkach) - sporadycznie jadam chleb i makarony, ziemniaki. Koncentruję się na białku i warzywach. Mam swój "słodki dzień", ale piję soki i jem owoce w środku tygodnia. Dla mnie zrzucenie kilograma to wielka walka, bo to działa trochę jak w kółko przyczynowe, ale się nie przejmuję. Powolutku, będę zdrowa. wink
          • g_l_o_r_i_a Re: nic 08.06.08, 17:06
            trzeba było nie brać hormonów.
            49 kilo, to trochę za mało, czasami warto ważyć więcej.
            a z piersi, to chyba warto się cieszyć, bo przy takiej wadze, to pewnie za duże nie były.
            • turzyca Re: nic 09.06.08, 01:46
              glupot tez sie nie powinno pisac.

Nie wydaje Ci sie ze ocenianie kogos po wadze jest nieuprzejme? Jesli dziewczyna
              ma 150 wzrostu to 49 kg to calkiem przyzwoita waga. I jesli jest ogolnie
              drobnokoscista, to i biust mogla miec calkiem milo zaokraglony - na "malych
              kobietkach" jest dziewczyna, ktora mniej wiecej tyle wazy i nosi stanik w
              rozmiarze 65H.
              • g_l_o_r_i_a Re: nic 09.06.08, 15:17
                Powiedz mi, w którym miejscu mojej wypowiedzi była napisana jakakolwiek głupota. Przecież dobrze wiemy, że biorąc jakiekolwiek hormony/steydy się tyje. Jeżeli bała się o to i zależało jej na utrzymaniu wagi (są różne priorytety w życiu) mogła wydać trochę pieniędzy na wizyty u lekarza i prawidłowe dobranie tabletek, albo ich nie brać.
                Proste.

Może i nie jest przyjemne, ale całe życie takie nie jest.

Pozdrawiam.
                • turzyca Re: nic 09.06.08, 17:46
                  W tym poscie glupota jest zdanie: "Przecież dobrze wiemy, że biorąc jakiekolwiek
                  hormony/steydy się tyje." W tym zdaniu objawem glupoty jest mieszanie pigulek
                  antykoncepcyjnych z wszystkimi innymi hormonami, ze sterydami na czele, bo
                  jednak bierze sie je z zupelnie innych powodow i w zupelnie innym celu, co
                  oznacza, ze efekty sa rowniez rozne. Glupota jest rowniez ogolnienie "dobrze
                  wiemy", bo ja nie "wiem", ze biorac pigulki antykoncepcyjne sie tyje. I sama nie
                  utylam, moze dlatego ze nie wiedzialam ze powinnam? Wiem, ze mozna tyc przy zle
                  dobranych tabletkach i wiem, ze zasadniczo to sie tyje, bo sie bilans
                  energetyczny organizmu nie zgadza.
                  Owszem nalezy isc do lekarza i dobrac porzadnie leki, wiec gdybys napisala
                  "glupota bylo nie pojsc do dobrego lekarza, ktory by starannie Ci dobral
                  tabletki" to bym sie slowem nie zajaknela, ale Ty sie odnosisz tylko do brania
                  hormonow jako takiego.

Poprzedni post zrecenzowalam w poprzednim poscie, nie widze celu w tlumaczeniu
                  po raz kolejny, dlaczego ocenianie ludzi tylko po wadze, nie znajac ich wzrostu
                  oraz wydawanie na tej podstawie sadow wartosciujacych, jest glupie.
                  • g_l_o_r_i_a Re: nic 09.06.08, 18:22
                    ja też nie utyłam po tabletkach, wolno mi się zatem cieszyć z tego, że ktoś ma gorzej ode mnie wink (odetchnij, to była ironia, tak.).
                    poza tym czasami śmieszy mnie Twoje "przejęcie" i nadęcie Twoim pseudo-autorytetem na tym forum: a że jest on tylko pseudo, świadczy Twoje wahanie w kwestii popicia tabletki sokiem - przecież to bzdura. I to głęboka, głęboka i szeroka.

Nie jesteś ginekologiem, nie rób więc za eksperta.
                    Czasami warto trochę spuścić z tonu - mleko się rozlało, niech zmieni tabletki albo się odchudza.
                    • turzyca Re: nic 11.06.08, 01:17
                      Nie podobaja Ci sie moje posty? To ich nie czytaj.

A jak juz czytasz, to czytaj ze zrozumieniem. Nie jestem lekarzem i nigdy nie
                      twierdzilam, ze nim jestem. Zarowno moj zawod, jak i powody bytnosci na forum sa
                      ogolnie dostepnymi informacjami. Hobby kazdy moze miec, ja mam miedzy innymi
                      takie, ze zbieram informacje o antykoncepcji, wolno mi. Robie to na tyle
                      rzetelnie, na ile rzetelnie laik sie moze tym tematem zajmowac - czytam dostepne
                      publikacje zarowno popularyzatorskie jak i fachowe, w razie watpliwosci pytam
                      sie lekarza, ktory specjalizuje sie w antykoncepcji i m.in. wydaje branzowe
                      czasopismo na ten temat. Jest jakis lekarz chetny do pelnienia dyzurow i
                      odpowiadania na wszelkie pytania? To swietnie, ciesze sie bardzo. Ale jakos nikt
                      sie, jak do tej pory nie pojawil.

A co do soku i pigulek - absolwentka medycyny, ktora o to pytalam, byla zdania,
                      ze nie powinno sie popijac tabletek sokiem grejfrutowym. Jako ze nie jestem
                      lekarzem, to sama informacji nie jestem w stanie ocenic, jak bede pamietac, to
                      spytam sie ginekologa. Z tym ze szanse ze zapomne sa duze, bo mnie sprawa po
                      prostu nie dotyczy, nie lubie soku grejfrutowego.

Spuscic z tonu moge, ale nie podoba mi sie, ze obrazasz innych, a skoro forum
                      jest ogolnodostepne i nie lamie netykiety, to moge to napisac. A ze nie umiesz
                      rzeczowo odpowiedziec i przechodzisz do argumentow ad personam, to swiadczy
                      tylko o Tobie.
                        • turzyca Re: nic 11.06.08, 14:44
                          Bo taka mam fantazje. Obrazam kogos? Lamie netykiete? Zachowuje sie zgodnie z
                          zasadami? To sie popienie, mam z tego fun, wiec dlaczego nie? Trolle tez czasami
                          z tego powodu karmie. ;P
                    • keltoi Gloryjko... 11.06.08, 15:52
                      Jak już będziesz miała na forum takie poważanie, staż i użyteczność, tak turzyca, to wtedy - i tylko wtedy - możesz tak trzaskać...

Jakie pienienie się? Gdzie? Obrażasz dziewczynę, która pyta w sensowny sposób o swój problem, dowalasz się w chamski sposób i jeszcze masz czelność mieć pretensje do kogoś, kto odwala ogromną robotę w zupełnie wolontariacki sposób? Zastanów się, zanim wywalisz kolejnego bezsensownego i bezczelnego posta.

"niech zmieni tabletki albo się odchudza."? A co to za idiotyczna rada? Napisz: dlaczego, jakie mogą być problemy, uzasadnij swoją odpowiedź w logiczny sposób. Bo, zacznijmy od tego, że dziewczyna jeszcze nie utyła, nie zauważyłaś? Zaczęła brać tabletki, po których _boi się, że utyje_! Nie musi, ale poradzić można. Włącznie z przemyśleniem decyzji o konkretnym wyborze. A może te akurat tabletki zostały jej dobrane jako konkretny lek na schorzenie, co wtedy? A jeśli są źle dobrane, to co robić, jak zminimalizować szkody. No, wykaż się, nie mogę się doczekać!
                      • kr_ka_11 Re: Gloryjko... 12.06.08, 09:44
                        ja tylko od siebie dodam, ze jestem zadowolona ze swojego biustu, po Yasmin
                        ładnie mi sie zaokraglil i absolutnie nie mam nic przeciwko temu. Mam 160 cm
                        wzrostu i ważyłam (zaraz uściślę) 52.6 kg. W poniedziałek skończyłam opakowanie
                        i czekam na okres i tutaj co zabawne moja waga pokazuje 51 kg. Jem normalnie
                        tyle co zwykle i to dowodzi temu ze nawet takie Yasmin, ktore wody nie powinny
                        zatrzymywac, jednak ja zatrzymuja, bo jak wytlumaczyc fakt, ze po zakończeniu
                        opakowania waga sama spada ponad kilogram w dol?
                        • kr_ka_11 Re: Gloryjko... 12.06.08, 09:47
                          pigulki mialam dobrane odpowiednio, zrobilam wszystkie potrzebne badania
                          wlacznie z probami watrobowymi, zakrzepowymi i okresleniem poziomu 3 hormonow (w
                          tym prolaktyny).
            • sundry Re: nic 12.06.08, 09:53
              Kto dał ci uprawnienia,żebyś stwierdzała,że 49 to za mało,czy za dużo,skoro
              kobiety na oczy nie widziałaś?Ja mam 158 cm i jak ważyłam 49 kg,to było dla mnie
              za dużo.
              "Trzeba było nie brać"-jak ktokolwiek mógłby przewidzieć wszystkie możliwe
              skutki uboczne,to nikt by tabletek nie brał.Ja nie utyłam ani kilograma.
              A to,że "duże piersi są lepsze",zostawię bez komentarza.
              • kr_ka_11 Re: nic 12.06.08, 10:13
                nie widze powodu by zmieniac tabletki bo czuje sie po nich bardzo dobrze.
                wczesniej bralam mercilon, po ktorym libido spadlo mi do zera i mialam problem z
                "nawilzeniem" (a byly dobrane przez lekarza po laparoskopii ktora mialam 4 lata
                temu - mialam zrobiony komplet badan). Przy tych zaden z tych problemow nie
                wystepuje, czuje sie dobrze a te 3 kilogramki traktuje narazie tylko jako pewne
                swiatelko ostrzegawcze, ze musze zaczac bardziej uwazac na diete, bo moze
                faktycznie w jakis sposob zaburzaja gospodarke i latwiej przybrac na wadze.
                Jesli zaczne tyc bardziej naprewno bede kombinowac z dobieraniem jakis nowych
                (choc wolalabym tego uniknac). stwierdzilam tylko fakt, ze hormony napewno maja
                jakis (chocby minimalny) wplyw. nawet dobrze dobrane zawsze w efekcie dadza
                chociazby dwa kilogramy do przodu, bo to wlasnie gospodarka wodna troche zaczyna
                szwankowac. nie mialam na celu sie tu zalic, byl watek to dodalam swoje 3 grosze
                chyba od tego to forum jest.
    • acia_b Re: co robice, żeby nie przytyć biorąc tabletki? 12.06.08, 10:27
      Hej,
      biorę Cielest od jakis 16 miesiecy. Przez pierwszy rok wszystko było
      idealnie, okres unormował się co do godziny, cera ideala...jednak po
      pewnym czasie zaczęłam czuć się pełna, jakby ktoś napompował mi
      brzuch... Teraz wiem, że przytyłam ok.5 kg. Jem tyle co zawsze,
      trenuje tyle co wcześniej. Wina leży po stronie tabletek. Jestem
      załamana wyglądam jakbym była w 4 miesiącu ciąży, pupa mi urosła, z
      rozmiaru 34/36 przeszłam na 38/40. Niech któraś mi doradzi jak
      wrócić do poprzedniej figury crying
Inne wątki na temat: