Dodaj do ulubionych

Najlepsza książka jaką czytaliście.

IP: *.arkada.pl / *.arkada.pl 03.07.04, 23:15
Jaka jest najlepsza książka jaką czytaliście. Wybierzcie tylką jedną ( wiem
że to trudne ), plus dwa słowa uzasadnienia.
Obserwuj wątek
    • a.adas Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 03.07.04, 23:47
      Mario Vargas Llosa "Rozmowa w <Katedrze>"

Najbardziej wściekła książka Peruwiańczyka, Dowód, że jednak można połączyć
      nowatorską formę z ważną treścią. W tej książce czuć pasję, której brakuje
      nowszym powieściom pisarza. Mała sugestia, najlepiej czytać razem z Marquezem.
      Ta sama treść, zupełnie inna forma.
      • Gość: gertruda Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.dip.t-dialin.net 03.07.04, 23:54
        nie wiem jak po polsku ten tytul..ale przetlumacze..tak po chlopsku:)

SZUKAM IMPOTENTNEGO MEZCZYZNE NA CALE ZYCIE

mitglied.lycos.de/ania0409/
        • Gość: AUGUST B.-W. Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 00:26
          To wyszło po polsku: Impotent pilnie poszukiwany, czy jakoś tak
        • Gość: pampaloniusz GRONA GNIEWU - J.STEIBNECK IP: 194.242.62.* 12.08.04, 13:29
          za prostotę i głębię, za marzenia i realizm, za piekno i trud człowieczego losu
        • Gość: Iw Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.04, 10:33
          TO WEŹ SOBIE MOJEGO FACETA
        • Gość: Iw Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.04, 10:51
          Jak na razie to "Księga śmiechu i zapomnienia" Kundery - choć momentami drażni
          mnie jego erotomania
      • barbasia3 Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 04.07.04, 22:41
        "Szkice piórkiem" Andrzeja Bobkowskiego,
        bo myślę tak jak ten facet.
        Pozdrawiam
        • esaga Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 10.07.04, 17:30
          Cieszę się, ze ktoś myśli podobnie, jak ja. Bobkowski napisał książkę
          znakomitą, choć znaną głównie studentom polonistyki. W Szkicach piórkiem można
          znaleźć receptę na życie: na postrzeganie codzienności w dośc nietypowy sposób
          i bycie szczęśliwym człowiekiem. Po lekturze zaczęłam dostrzegać rzeczy, które
          wcześniej nie wydawały się godne zauważenia. Poza tym - ciekawe ujęcie problemu
          wojny.
          • Gość: camille21 Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: 217.153.68.* 13.08.04, 09:18
            o przepraszam - studentom Zarzadzania i Marketingu rowniez jest swietnie znana
            i podziwiana:)
          • Gość: wosiek Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.04, 14:06
            A ja jestem romanistą i też bardzo cenię Bobkowskiego. No tak, tylko mnie z nim
            bardzo po drodze, bo strasznie mi sie podobają jego celne spostrzeżenia na
            temat Francji i Francuzów.
          • Gość: Mr Cin Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.04, 20:46
            Nie do dostania, czy to w księgarniach, czy w antykwariatach, przynajmniej w
            Wolnym Mieście Gdańsku
        • Gość: korek Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.04, 08:40
          już się bałem, że oprócz mnie nikt nie zna tej książki a przecież obok Lalki
          Prusa jest to najlepsza rzecz w polskiej literaturze
        • Gość: iwo Re: nad brzegiem rzeki piedry usiadłam i płakałam. IP: *.ciechanow.cvx.ppp.tpnet.pl 21.07.04, 10:23
          bo uczy marzyć i wierzyć w marzenia, zmienia utarty porządek swiata
          • Gość: zocha Re: nad brzegiem rzeki piedry usiadłam i płakałam IP: *.siec2000.pl 21.07.04, 12:43
            wg mnie książki Coehla nie wymagają myślenia.Wszystko podane kawa na
            ławę...straszne!!!!
            • Gość: polak maly Re: nad brzegiem rzeki piedry usiadłam i płakałam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.04, 12:00
              zastanawiam sie ile ktos musial przeczytac ksiazek zeby w ten sposob opisac
              pablo? ja przeczytalem naprawde sporo i wiem ze to sztuka napisac cos prostego
              i pieknego zarazem, a jesli to jeszcze na dodatek jest madre to chwala mu za
              to. w takiej wypowiedzi rozpoznaje jakas mila osobe z 3 klasy liceum milej
              nauki i czytania
              • Gość: zytka zgadzam się IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.04, 10:41
                prosto, ale mądrze
              • Gość: ja odwal sie od osob z 3 liceum IP: *.gdynia.mm.pl 09.09.04, 18:22
              • Gość: Agata Re: nad brzegiem rzeki piedry usiadłam i płakałam IP: *.bitech.krakow.pl 29.09.04, 22:51
                Jestem troszeczke starsza niz uczniowie trzeciej klasy liceum, a literatura jest
                niejako moja dziedzina. Moze dlatego potrafie zauwazyc, ze ksiazki Coelho sa
                zlepkiem roznych trendow i pomyslow. "Weronika postanawia umrzec" jest ksiazka
                przeklamana z punktu widzenia medycznego. Nie uwazam tej literatury za bardzo
                krzywdzaca (moze: ograniczajaca, jesli nie wychodzi sie poza rzeczy tego typu)
                poza ta wymieniona przeze mnie.
                "Na brzegu rzeki Piedry..." porusza ciekawy temat, ale jakos wole ogladac "Ptaki
                ciernistych krzewow".
            • marutka Re: nad brzegiem rzeki piedry usiadłam i płakałam 20.08.04, 13:04
              JA TEŻ TAK MYŚLĘ!!! ZBYT INFANTYLNE I KOJARZĄ MI SIĘ Z BIBLIĄ DLA DZIECI!!!
          • Gość: Bartek Alchemik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.04, 19:58
            Bo nauczyła mnie patrzeć na znaki od Boga.
            • Gość: stefan Alchemik to plagiat IP: *.wirt.pl / *.sopot.wirt.pl 14.08.04, 11:57
              Oryginał alchemika znajduje się w baśni tysiaca i jednej nocy, ale tego Coelho
              raczej nie doczytal, - mysle, ze ukradl pomysl z opowiadania Borgesa, ktory
              napisal je na podstawie jednej z basni (on w przeciwienstwie do Coelho we
              wstepie pisze skad wzial pomysl). Cala tworczosc Coelho to smutny symbol
              naszych czasow - sukces odniesiony w wyniku bezczelnego plagiatu a potem
              kolejne ksiazki zawierajace juz tylko madrosci rodem z poradnika "kazdy by
              zrozumial". Nie mailbym nic przeciwko Alchemikowi, gdyby Coelho napisal, ze to
              nie jego pomysl, a tak - mierzi mnie jego obecnosc w zyciu literackim
        • Gość: lagerfuehrer Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.04, 15:38
          jednej sie nie da wybrac... no dobra, "Uklad" Eliaha Kazana . Bo mowi o
          sprawach normalnych,no ktore mozna spojrzec nienormalnie. Bo chcialbym tak jak
          glowny bohater otworzyc oczy......
          • Gość: "Mordercy" - Kazan Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.euro.mmm.com / *.mmm.com 13.08.04, 09:07
            "Mordercy" - cudowna książka Kazana opowiadająca o miłości ojca do córki i
            fatalnych tego konsekwencjach, a takze o niekonsekwencji amerykanskiego prawa -
            akcja umieszczona w czasach hippisów. Ryczałam jak bóbr!!!
      • Gość: maga Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.04, 14:05
        otóż to!
        • swierszczzakominem Krol Macius Pierwszy - za madrosc... 06.07.04, 16:11
      • Gość: AUGUST B.-W. Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 00:27
        ZIELONY DOM dużo lepszy...
      • Gość: AUGUST B.-W. Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 00:38
        Tylko Nienacki. RAZ W ROKU W SIKOŁAPKACH i WIELKI LAS !!! Polecam!
        • Gość: joanna Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.04, 20:17
          W Skiroławkach
        • Gość: leas Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.ists.pl / *.ists.pl 13.08.04, 19:08
          w "Skirołapkach", chyba.
      • Gość: AUGUST B.-W. Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 00:40
        Zdecydowanie DOMY NAD WISŁĄ Bogdana Ostromęckiego! Polecam!!!
      • Gość: mirek Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.multicon.pl / *.MultiCon.PL 14.07.04, 00:44
        Książka dla wytrwałych: W poszukiwaniu straconego czasu Marcela Prousta

Dwa razy podchodziłem i odkładałem (co często mi się zdarza z WIELKIMI
        KSIĄŻKAMI vide Wojna i pokój, Anna Karenina, Czarodziejska góra), ale jak
        zaskoczyłem to 2 tygodnie bez opamiętania.
        GENIALNA proza.
        Kocham też Mistrza i Margarete i prawie całych iberoamerykanów ( z
        zastrzeżeniem do Cortazara)
        • Gość: Marysia B Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.sll.se 16.07.04, 03:34
          Moje ukochane ksiazki to:
          1.Dalai Lama Szczescie
          2.Elisabeth Kubler-Ross Zyc zyciem i Smierc jest najwazniejsza w zyciu
          Nie wiem,czy dobrze przetlumaczylam tytuly poniewaz ksiazki czytalam po
          szwedzku.Polecam je goraco ludziom,ktorzy biora zycie na powaznie,ktorzy
          szukaja drog dotarcia do samego siebie,poznania swojego wnetrza i jego
          rozwoju.Te ksiazki staly sie dla mnie drogowskazami w moim zyciu,nie umiem bez
          nich zyc..Sa swietnie napisane,bardzo osobiste i latwe w czytaniu.Goraco
          polecam.
        • Gość: SmOCzyC4 Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.icpnet.pl 21.07.04, 16:30
          "CZARODZIEJSKA GÓRA" - oczywiście... magiczna, wysoka, porywająca, narkotyczna.
        • Gość: leas Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.ists.pl / *.ists.pl 13.08.04, 19:16
          Zgadzam się na "Annę Kareninę" i "Wojnę i pokój" (mimo przydłużyzn
          filozofującego autora). Prousta i całej literatury iberoamerykańskiej nie
          potrafię strawić. Wracam zawsze do Hrabala, Kundery (ach, ta "Nieznośna
          lekkość...") i ukochanego Parnickiego.
        • Gość: as Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.chello.pl 14.08.04, 16:39
          "Czarodziejska góra" Tomasz Mann. Czyta się czarodziejsko... Wiem już ile
          sensów może mieć zupa... Po przeczytaniu zachorowałam na gróźlicę, na szczęście
          odbyło się bez werandowana. Uwierzylam jednak w siłę sprawczą literatury.
          Po gróźlicy zostały w moich płucach małe zwapnienia, a po lekturze "dreszcz"
          emocji nieopisywalnych. Przeczytajcie... poczyjecie go na własnej skórze.
        • anduin Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 15.08.04, 01:05
          Cortazar jest przecież najlepszy z nich wszystkich i to nie tylko z nich ale w
          ogóle ze wszystkich jest najlepszy. Nie zdarzylo mi sie czytac nic co można
          byłoby z nim porównać.
      • Gość: magia Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.stacje.agora.pl 20.07.04, 14:54
        John Steinbeck Na wschód od Edenu
        • Gość: Panna Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.autocom.pl 20.07.04, 21:58
          Mam to od odstapienia po ang. Zainteresowana? To daj znac.
          • Gość: Q Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.j.pl 22.07.04, 08:36
          • Gość: Aga Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.j.pl 22.07.04, 08:37
            Bardzo chętnie kupilabym wersje ang.
        • antekbrak Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 21.07.04, 08:40
          "Zbrodnia i Kara" Dostojewski. Może to banał, ale jest to niewątpliwie
          arcydzieło.
          • Gość: Mi Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.04, 10:40
            To żaden banał tylko jedno z największych arcydzieł literackich
        • justa28 "Zaślubiny patyków" 07.10.04, 14:59
          Jonathana Carolla.Porywająca, nie dająca się od siebie oderwać do momentu
          ukończenia lektury.
      • Gość: a Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.au.poznan.pl 22.07.04, 11:49
        jaką książkę Marqueza masz na myśli mówiąc ta sama treść?
        • a.adas Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 22.07.04, 12:13
          Mea culpa. Może tak:
          Mała sugestia, Llosę najlepiej czytać razem z Marquezem.
          Ta sama treść, zupełnie inna forma.

Pa
          adas
          • Gość: a Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.au.poznan.pl 24.07.04, 15:20
            wydaje mi się, że tak samo napisałeś poprzednim razem :-).
            nadal nie wiem, którą książkę Marqueza masz na myśli. chyba, że mówisz ogólnie
            o ich twórczości, a nie o "Rozmowie w katedrze", którą to podałeś na początku.
            pozdrawiam, a. - również wielbicielka Llosy
            • Gość: adas Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.katowice.msk.pl / 81.219.117.* 25.07.04, 03:23
              Po kolei
              To nie tylko mój pomysł - Domasławski pisał coś podobnego przy "Świecie kozła",
              porównując bodaj z "Jesienia patriarchy"
              Llosa i ja
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=151&w=14079522&a=14130368
              Poprzednim razem nie było głównego bohatera - Llosy:). Nie przepadam za (i nie
              znam zbyt dobrze) Marquezem. Tak mówię ogólnie o ich twórczości, uff:),
              wreszcie sie dogadaliśmy. Choć stawienie tych pisarzy na przeciwstawnych
              biegunach moze być zgubne - bo co zrobić z "Gawędziarzem" czy "Litumą w Andach".
              O ile dobrze pamietam, to najczęściej Llosę kojarzy się z Faulknerem (nie do
              końca sie zgadzam) i trafiłem na podobnie zbudowane opowiadanie Cortazara.
              Llosa trochę przypomina Fuentesa, też jest LatynoEuropejczykiem:)

Pzdr
              adas

Ps W tym tygodniu zabieram się za "Pantaleona..."
              a ( zdarzało się, zdarzało)
      • Gość: a Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.au.poznan.pl 22.07.04, 12:04
        jaką książkę Marqueza masz na myśli pisząc - ta sama treść?
      • Gość: janek Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.promontel.net.pl / *.promontel.net.pl 14.08.04, 20:36
        czterej pancerni i pies
    • jenisiej Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 03.07.04, 23:59
      Gość portalu: deggial napisał(a):

> Jaka jest najlepsza książka jaką czytaliście. Wybierzcie tylką jedną ( wiem
      > że to trudne ),

Biblia.

> plus dwa słowa uzasadnienia.

Jest zajebista.

Zmieściłem się w wyznaczonym na recenzję limicie;)

pozdro
    • indiaaa Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 04.07.04, 00:12
      jeszcze takiej nie przeczytałam bo nie ma książki do której wróciłabym na razie
      więcej niż 2 razy
      • Gość: Abrilla Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.04, 14:29
        Zdecydowanie tomiki poezji Wisławy Szymborskiej. Nie jeden, lecz wszystkie, bo
        tworzą one nierozerwalną całość. Wracam do nich zawsze kiedy mam wolną chwilę i
        ochotę na coś subtelnego i pięknego. Mimo, że czytałam je już wiele razy, zawsze
        odkrywam w nich coś nowego, co daje do myślenia. Nie ma innego poety, który by w
        tak piękny sposób pisał o rzeczach prostych i zwyczajnych do tego stopnia, że
        ich nie zauważamy (a szkoda).

Pozdrawiam i zachęcam do tej lektury

• Gość: AUGUST B.-W. Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 00:35
          Tak, polecam zwłaszcza świetny tomik "DLATEGO ŻYJEMY". Genialne!!!
      • Gość: Sylwia Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.crowley.pl 20.07.04, 22:34
        A kto powiedział, że trzeba do książki wracać 2 raz? Ja nigdy nie wracam, bo
        moim zdaniem za dużo jest jeszcze przeczytania, żeby ' tracić' czas na coś, co
        nigdyś już czytaliśmy...
      • waldy25 Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 21.07.04, 14:49
        Dostojewski, cały.Lem, cały.Vonnegut.
    • lunalovelight Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 04.07.04, 10:15
      "Mag" Johna Fowlesa.
      pierwszy raz czytałam ją jakieś 10 lat temu. w międzyczasie jeszcze okolo 4-5
      razy i za każdym razie odkrywałam w tej zadzwiającej opowieści coś nowego, coś,
      czego nie zauważyłam wcześniej.
      • joasia-ja Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 04.07.04, 13:16
        mistrz i malagorzata
        mag
        zabiore cie ze soba ammanitiego

to sa ksiazki mojego zycia
      • Gość: ktmajcher Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.ae.poznan.pl 22.07.04, 07:43
        Cieszę się, że ktoś wspomniał tę książkę. Jest to moja pozycja prawie na każde
        lato (a zwłaszcza na nadmorską plażę). Poza nią fundament stanowi "Sto lat
        samotności". O "S@motności w sieci" wypowiem się za kilka lat. Na dzień
        dzisiejszy też mnie chwyta, ale jak długo to potrwa...
      • agnieszka.b7 Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 15.08.04, 19:38
        MAG
        też tak myślę :-)
    • klymenystra Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 04.07.04, 13:55
      "o tym co alicja odkryla po drugiej stronie lustra". lepsze niz pierwsza czesc,
      tajemnicze,, no i takie... alicjowate... arcydzielo, bo nawet joyce sie tym
      inspirowal. przeczytalam pierwszy raz 10 lat temu i wracam srednio 2 razy w
      roku. wierszyki znam na pamiec :) oczywscie- tlumaczenie slomczynskiego.
    • slotna Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 04.07.04, 14:19
      Chyba 'Leśne morze' Newerlyego... dziwne, że to napisałam, bo czytałam tę
      książkę tylko raz, mimo że mam ją w domu, a są przecież dziesiątki książek,
      które czytałam po pięć i więcej razy. Ale tamte to czytadła, a 'Morze' jest
      dobre.
      Na razie najlepsze.

Pozdrawiam.
      • anetkarobert Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 05.07.04, 17:51
        "Jaszczur" Honore de Balzac
      • Gość: Marta Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.04, 20:39
        Zgadzam sie!!! Newerly! i jeszcze "Wzgórze Błękitnego Snu" - po prostu piękna
        polszczyzna, można się delektować bez końca. Aż czuć zapach sosen
    • Gość: Włodzio Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.acn.waw.pl 04.07.04, 15:59
      'Mały Książę'.
      Bez uzasadniania:)
      • Gość: Cynamoon Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.it / 62.233.189.* 04.07.04, 16:31
        Dla mnie to pierwszy tom opowiadan Irvina Shawa "Glosy letniego dnia" ze
        wzgledu na opowiadanie (dlugie bardzo) pod tym wlasnie tytulem.
        Chociaz majstersztykiem byloby raczej "Chleb na wody plynace' czy "Hotel sw.
        Augustyna" ale nie, zdecydowanie te "Glosy letniego dnia"

Nie wiem dlaczego.
        Od lat niezmiennie porywa mi serce.
        Jak to czytam, czuje sie szczesliwa.
        • madziurex Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 04.07.04, 17:38
          "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka".
          Jedyne, do których wracam po kilkadziesiąt razy i zawsze mnie śmieszą i
          urzekają.
          • Gość: klip Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.chello.pl 04.07.04, 18:37
            To forum powinno się nazywać "Rankingomania". Nawet przeciętnie oczytanemu
            człowiekowi takie pytanie wydaje się śmieszne.
            • mroovechka Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 04.07.04, 21:57
              "Władca pierścieni" J.R.R. Tolkiena
              • Gość: bebe Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.tvk.torun.pl / 158.75.203.* 13.08.04, 14:52
                PO\opieram, ale jest to jedna z lepszych książek, poza tym
                Narnia - lewisa
                POżegnanie z Afryką - Blixten
                cykl o MMa Ramotswe - anglika, tytuł pierwszej części The no. 1 wonem detective
                Agency - polecam, cudowne afrykańskie klimaty, inna mentalność, pisana przez
                człowieka urodzonego w Botswanie - niedawno podobno przetłumaczono ją na polski
          • Gość: MM Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.04, 00:03
            nie wiem jak się tym można zachwycać
            • Gość: MM Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.04, 00:05
              chodziło mi o Puchatka
      • marutka Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 20.08.04, 13:20
        A CO SĄDZISZ O INNYCH DZIEŁACH EXUPEREGO?
    • Gość: j.o. Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 12:04
      Zdecydowanie Paragraf 22
      Uzasadnienie : przeslanie, styl i ironia.
    • Gość: kto.to Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 12:14
      "Opowieści z Narni" Lewisa
      • Gość: ore Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.ec.pl / *.ec.pl 16.07.04, 00:46
        moja najwspanialsza ksiazka!!! zwlaszcza Podróż 'Wędrowca do Świtu'.
        A poza tym - Zapisane na ciele Jeannette Winterson. dlaczego? z miłości :)

pozdrawiam
        • Gość: jerome Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: 62.233.177.* 20.07.04, 16:57
          Wiele jest dobrych książek, bo i mądrych ludzi było/jest niemało. Ważna jest
          nie tylko sama książka, ale i kto, i kiedy ją czyta, i co z niej pozostanie pod
          czaszką. Proponuję choćby "Limes Inferior", "Jesień w Pekinie", "Kongres
          Futurologiczny"
        • paszczi Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 13.08.04, 01:54
          W pelni popieram... moze tylko Srebrne Krzeslo bylo troche nie specjalne.

Jednakze dodalbym jeszcze inny cykl C.S.Lewisa dla nieco starszych odbiorcow:
          Z Milczacej Planety, Perelandra, That Hidious Strength (niestety nie znam tytulu
          polskiego)..
      • Gość: BEbe Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.tvk.torun.pl / 158.75.203.* 13.08.04, 14:45
        Tak opowieści z Narni!!! Za nieśmiertelność i mądrość, prostotę i magię!!!
    • corzano Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 05.07.04, 14:40
      Encyklopedia. Zdecydowanie. ;-)
      • Gość: bibi Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.chello.pl 09.07.04, 06:58
        corzano napisał:

> Encyklopedia. Zdecydowanie. ;-)
        >

A ja myślałam że tylko mnie przychodzą takie pomysły do głowy :)
        • Gość: puciapucia Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.cats / *.cats-net.com 21.07.04, 09:39
          Nie tylko Tobie , mnie tez !!
    • Gość: hannah Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.07.04, 15:13
      "Sto Lat Samotności" Marqueza
      uzasadnienie: bo jest o tym, ze mozna postrzegać rzeczywistość na różne sposoby
      • Gość: pajacyk Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 15:59
        "gra w klasy"

uzasadnienie niepotrzebne
        • Gość: babs Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: 62.121.129.* 14.07.04, 09:07
          Dla mnie "Gra w klasy" to moze ksiazka nie najlepsza (bo coz to znaczy?)ale na
          pewno najwazniejsza dla mnie, ksiazka, ktora miala na mnie najwiekszy wplyw.
          • blackcoffee Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 20.07.04, 20:50
            gra w klasy. zdecydowanie. książka, w której za każdym razem odkrywa się coś
            nowego, coś co wcześniej umknęło, albo w międzyczasie zmieniło barwę i
            znaczenie, sposób odczytania, z biegiem lat i biegiem dni. poza skakać dowolnie
            po rozdziałach. odkrywac nowe smaki. bawić się. i zadumać. no i ta muzyka w
            tle...
      • antekbrak Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 21.07.04, 08:44
        Dźięki zo objaśnienie!
      • Gość: anielka Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.04, 15:13
        "Sto lat samotności" - za każdym razem (a wracam często)inna perspektywa
      • Gość: bebe Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.tvk.torun.pl / 158.75.203.* 13.08.04, 14:47
        Zgadzam sie w pełni, jak się zatopisz, to po skończeniu wydostajesz się z tego
        swiata przez następne dwie doby!
    • ajsch Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 05.07.04, 17:14
      Amos Oz CZARNA SKRZYNKA
      to najpiekniejsza ksiazka o milosci jaka czytalem
      do tego bardzo fajna forma ujecia tematu
      polecam
    • Gość: Galla_tea Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 21:57
      George Orwell ,,Rok 1984"!!!!!!!

Tej ksiązki nie trzeba uzasadniać!!!!!!!!!
    • Gość: karenina Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.chello.pl 05.07.04, 22:44
      zbrodnia i kara - dl mnie kopalnia mądrości i wyzwalacz refleksji. miejsce nr 2
      to borges- alef opowiadania
    • Gość: tomek Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.bauhuette.FH-Aachen.DE 06.07.04, 00:07
      GREK ZORBA
    • Gość: Passia Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 06.07.04, 13:42
      Inna na kazda pore dnia i nocy, inna na kazda pore roku, inna na kazdy humor...
      Ostatnio w odpowiedzi na to pytanie przychodzi mi do glowy "Egipcjanin Sinuhe"
      Mika Waltari.

Jest prawdziwa, zawsze aktualna, zmusza do refleksji...
      • Gość: Aga Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.04, 13:47
        Chyba "Mistrz i Małgorzata" (nie trzeba uzasadniać),
        ale ostatnio czytałam "S@motność w sieci" Janusza Leona Wiśniewskiego i w
        sumie to też tą ksiązke bardzo polecam - choć jest cholernie smutna...
        • Gość: SmOCzyC4 Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.icpnet.pl 21.07.04, 16:36
          "Samotność w sieci"????????????? To chyba żarty... jak zresztą pare jeszcze
          pozycji na tej liście:D czytajcie więcej, skoro takie książki to najlepsze dla
          Was pozycje!
          • jula56 Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 13.08.04, 07:35
            Zgadzan się z tym, że Samotność w sieci to miernota. Książka mojego życia to
            DZIECI Z BULERBYN, no i tysiąc innych książek, bo nie da się wybrać tej jedynej
        • golabek Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 12.08.04, 13:49
          Gość portalu: Aga napisał(a):

> Chyba "Mistrz i Małgorzata" (nie trzeba uzasadniać),
          > ale ostatnio czytałam "S@motność w sieci" Janusza Leona Wiśniewskiego i w
          > sumie to też tą ksiązke bardzo polecam - choć jest cholernie smutna...

Skoro tak to sięgnij po Turmsa Niesmiertelnego. Goraco polecam
      • Gość: anei Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 22:42
        Jestem mile zaskoczona, że ktoś w ogóle zna i pamięta o Mice Waltarim. Dla mnie
        jest to, od wielu lat, pisarz numer 1. Przeczytałam setki ksiażek różnego
        rodzaju, z racji zawodu muszę znać dobrze literaturę, ale u Waltariego właśnie
        znajduję to, czego szukam, to co jest najistotniejsze. Kłaniam się przy tej
        okazji nisko panu Zygmuntowi Łanowskimu i dziekuję za rewelacyjne tłumaczenia,
        nikt juz później tak Waltariego nie tłumaczył. Pozdrawiam.
    • Gość: brawurka.a Mały książe IP: *.polsl.gliwice.pl / *.polsl.gliwice.pl 06.07.04, 13:57
      ponadczasowa, o wszystkim , czyli poprostu o życiu
      • Gość: MM Re: Mały książe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.04, 00:02
        może i jest dobra, ale w szkole dokładnie obrzydzą...
        • Gość: Aga74 Re: Mały książe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.04, 14:36
          "Nędznicy" Viktora Hugo
    • Gość: maga Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.04, 14:04
      Rozmowa w Katedrze! bez dwóch słów! ;-)
      • anastasia27 Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 06.07.04, 15:35
        Margaret Atwood "Slepy zabójca"
        Wciągające i prawdziwe a zarazem magiczne i tajemnicze
        • Gość: Sylwia Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.quicknet.nl 09.07.04, 15:23
          Absolutnie sie z toba zgadzam!
    • asica.r Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 06.07.04, 23:10
      Bardzo cięzki wybór, gdyż dużo czytam. Ale ostatnio została mi w pamięci i
      zrobiłam na mnie niesamowite wrażenie książka Roberta Graves'a "Ja, Klaudiusz",
      nie mówiąc oczywiście o "Stu lat samotności" G.G.Marquez'a. Obie serdecznie
      polecam.
      • Gość: SmOCzyC4 Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.icpnet.pl 21.07.04, 16:34
        "Ja, Klaudiusz" - też cudowna, ale w innej kategorii. Wracam do niej od czasu
        do czasu, tak jak wracam do czekolady - bo lubię ten smak:)
    • Gość: sirLong Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.lubin.dialog.net.pl 06.07.04, 23:22
      "Wilk stepowy" Hermann Hesse
      Ta ksiazka jest o mnie, jestem wilkiem stepowym.
      • picka21 Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 08.07.04, 21:37
        popieram świetna książka , na mnie też zrobiła duże wrażenie
      • Gość: Aga Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.dwory.pl / *.dwory.pl 09.07.04, 14:31
        "wilki bywają obojga płci.....
        wilk stepoway to ja:)
      • Gość: mara Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.07.04, 20:06
        Jasne, tylko Hesse tylko Wilk Stepowy (sic!), no może jeszcze "Narcyz i
        Złotousty" choć to już nie o wilku i nie o słodko-cierpkim i cudownym smaku
        samotności umysłu niezależnego
    • urtiko Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 06.07.04, 23:42
      Gość portalu: deggial napisał(a):

> Jaka jest najlepsza książka jaką czytaliście. Wybierzcie tylką jedną ( wiem
      > że to trudne ), plus dwa słowa uzasadnienia.

nie potrafię wybrać, bo są różnice między np. "mistrzem i Małgorzatą", "Magłami Avalonu", czy też "Literaturą i szaleństwem"...
      • paszczi Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. 13.08.04, 01:59
        urtiko napisał:

> Gość portalu: deggial napisał(a):
        (...)
        > nie potrafię wybrać, bo są różnice między np. "mistrzem i Małgorzatą", "Magłami
        > Avalonu", czy też "Literaturą i szaleństwem"...

wedlug mnie "Mgly Avalonu" sa jedna z najgorszych ksiazek jakie czytalem, i to
        nie tylko z fantasy... :(
    • Gość: bobofruit Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.04, 00:01
      Jeśli to jest poważne pytanie, to odpowiem również poważnie: E. Husserl
      "Logische Untersuchungen" :)
      • Gość: hiii Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.04, 17:49
        super wybór! chociaż ja wolę raczej późniejsze, może Medytacje kartezjańskie?
    • Gość: autorka Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.07.04, 14:02
      Mistrz i Malgorzata
      Eugeniusz Oniegin
      Sto lat samotnosci
      Tajemniczy przybysz
      Zabic drozda
    • Gość: karuuu Re: Najlepsza książka jaką czytaliście. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.04, 19:09
      "Weiser Dawidek" Pawla Huellego
      magia, niepokojaca atmosfera, wspomnienie o swiecie, ktory odszedl.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka