Dodaj do ulubionych

Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie?

04.06.14, 09:20
"Królowa kryminału"-napisał Miłoszewski-a Waszym zdaniem?
Pozdrawiam

M
Obserwuj wątek
    • zwany_kiedys_drussem Re: Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie? 04.06.14, 10:43
      Przeczytałem właśnie "Pochłaniacz" - jest o niebo lepszą pozycją od debiutanckiej "Sprawy Niny Frank". Szerokie tło obyczajowe, niebanalna bohaterka, ciekawie pokazana specyfika lokalna... Ogólnie jest więc dobrze. Oczywiście określenie "królowa kryminału" jest chwytem marketingowym - sam się zastanawiam, na ile skutecznym (bo jednak mogą się pojawić pewne podobieństwa z niejaką Dodą).
      • gemowa Re: Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie? 04.06.14, 11:21
        Ja też się przymierzam do jej ksiązek.
        Ignoruję rekomendacje typu "królowa kryminału", "następca Larssona" czy "najlepszy krymianł od czasów... - tutaj dodac aktualnie popularne nazwisko/ksiązkę", bo takie hasła sa na każdej okładce, nawet największej chały. Ale Zygmunta Miłoszeskiego akurat cenię wysoko, więc jeśli on poleca, to być może warto.
        • maitresse.d.un.francais Re: Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie? 04.06.14, 19:09
          Ignoruję rekomendacje typu "królowa kryminału", "następca Larssona" czy "najlepszy krymianł od czasów... - tutaj dodac aktualnie popularne nazwisko/ksiązkę", bo takie hasła sa na każdej okładce, nawet największej chały.

Otóż to, a nawet często bywa, że reklama jest odwrotnie proporcjonalna do wartości dzieła.
      • martaformat Re: Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie? 04.06.14, 14:41
        zwany_kiedys_drussem napisał:

> Przeczytałem właśnie "Pochłaniacz" - jest o niebo lepszą pozycją od debiutancki
        > ej "Sprawy Niny Frank". Szerokie tło obyczajowe, niebanalna bohaterka, ciekawie
        > pokazana specyfika lokalna... Ogólnie jest więc dobrze. Oczywiście określenie
        > "królowa kryminału" jest chwytem marketingowym - sam się zastanawiam, na ile sk
        > utecznym (bo jednak mogą się pojawić pewne podobieństwa z niejaką Dodą).
        >
        Mam identyczne odczucia: Nina Frank-Pochłaniacz.
    • bez_portek Re: Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie? 04.06.14, 14:55
      Dla mnie "królowa kryminału" jest tylko jedna i jest nią Agatha Christie :)

Co do Pani Katarzyny Bondy to czytałam tylko "Sprawę Niny.." Nudzić się nie nudziłam, ale też nie powaliła mnie na kolana.
      Z tym, że od razu się przyznaję nie jestem fanką polskich kryminałów, z kilkoma wyjątkami oczywiście.
      • hajota Re: Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie? 12.06.14, 19:36
        Przeczytałam właśnie "Tylko martwi nie kłamią". Nieźle zaplątana intryga kryminalna, ale za dużo dłużyzn i wątków rodem z Harlequina. Błędy (szybko czytając) wyłapałam dwa: autorce pomyliła się gryka z rzepakiem (pisze o żółtym polu gryki), a ochrona udzielana przez mafię to po rosyjsku "krysza", a nie "kłysza", jak figuruje w książce.
      • oregano1980 Re: Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie? 12.06.14, 23:48
        Nawet do kuchni to się kupuje pochłaniacz,a nie" pochłaniacza,"a tak na poważnie proponuje zapoznać się ze wszystkimi ksiażkami p.Bondy i dopiero opiniować.Jako jedyna w Polsce ,w swoich pozycjach,poza wątkiem obyczajowym ,b.szczegółowo przedstawia metody badania śladów innych niż odciski palców.Jest to też niespotykane w tego typu literaturze na świecie.Jest w tej dziedzinie Mistrzem.Dla mnie Królową została za Florystkę,powtarzam się,ale warto czytać Bondę!!!
        • gemowa Re: Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie? 13.06.14, 08:04
          Nie jestem masochistą, żeby wmuszać w siebie wszystkie dzieła autora który nie odpowiada mi już po kilkudziesięciu stronach pierwszej książki. Czytając zmęczyłąm się straszliwie i nawet jeśli pozostałe ksiązki autorki rzeczywiście są lepsze, to jednak wolę poświęcić czas na przeczytanie czegoś lepszego, choćby S.J.Bolton albo Simona Becketta. BO dobra ksiazka to dla mnie nie tylko merytoryka, ale przede wszytskim styl, a styl pani Bondy uważam za bardzo cięzki i męczący.
          Każdy ma inny gust, mnie K.Bonda nie odpowiada, ale przeciez to nie znaczy, że nie może podobać się komuś innemu.
    • blue.berry Re: Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie? 17.06.14, 15:56
      > "Królowa kryminału"-napisał Miłoszewski-a Waszym zdaniem?

moim zdaniem, zdecydowanie nie. przeczytałam dwie pierwsze książki i jest to bardzo takie sobie. szczególnie na poziomie języka. powtórzenia, kwadratowe zdania. o ile pomysł na fabułę jakiś jest, to czyta się to z lekkim bólem zębów. pytanie jak bardzo napracowała się korekta, bo jeśli bardzo to strach sobie wyobrażać poziom pisarski pani Bondy.
      nie poleciłabym jej książek nikomu.
    • Gość: Moo Re: Katarzyna Bonda-co o niej sądzicie? IP: *.dynamic.chello.pl 17.06.14, 20:51
      Kryminał to zdecydowanie nie mój gatunek jeżeli chodzi o książki. Czytałam jej jeden kryminał. Tytułu nie pamiętam, była to kontynuacja historii policjantki. Nie powalił mnie na kolana, ale też nie byłam rozczarowana, być może mój lakonizm wrażeń wynikał z tego, że nie byłam zaznajomiona z postacią gł. boh. Nie znałam jej przeszłości, a teraźniejszość książki, a szczególnie rys głównej bohaterki, był mocno od niej zależny. Tymczasem jej publikacja o charakterze bardziej reporterskim, dziennikarskim o polskich więźniarkach "Polskie morderczynie" bardzo mocno mi zapadłą w pamięci. Bynajmniej nie ze względu na historie w niej zawarte (chociaż do nudnych nie należą) - większość z nich już znałam - ale ze względu na dyskretną liryczność, którą zostały przeplecione relacje bohaterek i cytaty dokumentów. Wiem, że wie o czym pisze i umie to robić. A że nie moja broszka, nie znaczy że nie Twoja czy kogoś innego ;) Pzdr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka