Dodaj do ulubionych

abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie?

13.02.16, 12:43
Reklama oferty Legimi z czytnikiem za 1zł atakuje mnie uparcie od kilku dni.
Do tej pory nie używałam czytników, przeczytałam jakieś pojedyncze utwory na smartfonie, ale ... jakoś mnie nie wciągnęło, może ekran zbyt mały a nawigacja prymitywna w porównaniu z np. Kindlem?
Odnoszę również wrażenie, że o ile jeszcze kilka lat temu ceny ebooków były atrakcyjne w porównaniu z tradycyjnymi wydaniami, to z czasem ta różnica zaczyna się coraz bardziej zacierać. Jedyny plus to waga (zawsze dźwigam ze sobą akurat czytaną książkę na "wolną chwilę", a na dłuższe wyjazdy nawet kilka) i miejsce na półkach, którego już od dawna brakuje.

Interesują mnie doświadczenia (maniakalnych) czytelników, którzy przerzucili się na czytniki - jakie są plusy dodatnie a jakie plusy ujemne, czy korzystacie z czytnika jako uzupełnienia swojego czytactwa, czy czytnik zastępuje książkę tak, jak np. komórki zastępują telefony stacjonarne?
Mam klasyczny problem: chciałabym a boję się, jakbym myślała o zdradzie starych przyjaciół: papierowych książek.
Obserwuj wątek
    • Gość: ja Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? IP: *.katowice.vectranet.pl 13.02.16, 15:03
      Bardzo dziwią mnie opinie co do cen książek w stosunku do ebooków. Ceny są wg Ciebie porównywalne? Wg mnie ceny ebooków są dużo niższe, a już szczególnie gdy kupuje się w promocji, np. " Dziewczyna z pociągu - ok. 27 zł. książka papierowa - dyskont, 17 zł ebook Virtualo, przykłady można mnożyć. Ebooki sa dużo tańsze. Dlaczego ciągle niektórzy piszą o cena porównywalnych, lub za wysokich dla ebooków. Cena kilkanaście zł za ebooka to już jest naprawdę tanio. I to nie są wyjątki, to już reguła, ( Trylogia ciągu - empik papier 53 zł, ebook był po 25 zł w promocji Virtualo - dosłownie co chwilę jest na to promocja- teraz jest 54 zł, ale za chwilkę znowu będzie po 25 zł- gdzie tu porównywalna cena?). Życie Pi ebook- kupiłam za 9 zł, Dolores Claiborne - kupiłam w tamtym roku ebook - 9 zł. Na prawdę nie porównujecie cen? Gdzie wy widzicie te same ceny książek w stosunku do ebooków?
      • koty_schrodingera Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? 13.02.16, 20:14
        ok, ja porównałam ofertę legimi i znaku:
        Dziewczyna z pociągu: 24,68, ebook: 26,49
        Bonda, Tylko martwi nie kłamią: 29,93 ebook: 31,89
        Nesbo, Pierwszy śnieg: 26,18, ebook - 27,92

Pewnie ebooki, tak jak książki można kupić w atrakcyjnych cenach (ciągle kupuję cosie w biedronce za 9.90 czy 14.90, ale to raczej okazje a nie standard.
        Kilka lat temu, gdy czytniki były nowością wysoka była cena urządzenia, ale ebooki były po kilka złotych, dziś czytniki można kupić za parę groszy, ale ceny ebooków rosną szybciej niż ceny książek
    • eta Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? 13.02.16, 18:41
      wykupiłem abonament Legimi bez ograniczeń + czytnik.
      Jestem bardzo zadowolony. Czytam około 100 minut dziennie (średnia), to są jakieś 2-3 książki tygodniowo.
      Jest bardzo dużo nowości. A oferta Legimi poszerza się coraz bardziej.

E-book vs Papier (może być pergamin) subiektywna ocena:
      Plusy korzystania z książek elektronicznych: cena - nizsza, w promocji jeszcze niższa, a promocje są często; waga i miejsce na pólkach - zostaje na książki które chcę mieć fizycznie albo albumy; dostępność - nakład wyczerpany już nie dotyczy. Jest dużo książek, które przeczytam raz i potem już nie wracam, bo moda, bo reklama, bo impuls. A potem nie wiadomo co z książką zrobić, a zajmuje cenne miejsce. Teraz problemu nie ma.
      Minusy - kupujesz dużo więcej niż jesteś w stanie przeczytać, bo promocja, bo płacisz kartą; trudniejszy dostęp do ulubionych fragmentów, w papierowej sama ci się otwiera, tu jest trochę klikania. Czasem czytasz, jest sytuacja która ma związek z inną, wcześniejszą, chcesz coś sprawdzić i... czeka cię trochę klikania.
      Czasem kupujesz dwa razy tą samą książkę, bo kupiłeś i nie zarejestrowałeś tego w pamięci, nie miałeś w ręku, nie kojarzysz okładki.
      Zasypujesz stare książki nowymi, i trzeba się przeklikać do starszej warstwy.

Legimi - ocena subiektywna
      plusy - bardzo dużo książek w abonamencie, sporo nowości; książki na które byś nigdy nie spojrzał, albo nigdy byś nie dotarł - a jednak były tego warte. Ksiązki które przeczytasz raz i więcej do nich nie wrócisz - usuwasz z czytnika i masz spokój, a nie kosztowały cię ani złotówki. Niezły czytnik za 1 zł + 24 miesiące abonamentu
      minusy - książki na które byś nigdy nie spojrzał, albo nigdy byś nie dotarł - a tu podstępem cię zaatakowały; kilku ważnych wydawnictw nie ma w ofercie. długo uruchamiający się czytnik (całe dwie minuty), Marna wyszukiwarka na stronie Legimi.

czy załuję kupna czytnika - nie!, Jestem zadowolony z zakupu. Jestem zadowolony z zakupu Legimi - też. Ideał to abonament Legimi i Kindle

Czy czytnik zastapił u mnie tradycyjne książki? Nie do końca. Jeżeli chodzi o nowości to jest bezkonkurencyjny. Ale książki które chcę mieć na zawsze kupuję papierowe.
    • amused.to.death Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? 15.02.16, 09:17
      Ja od kiedy przerzuciłam się na czytnik (kindle) prawie przestałam czytać papierowe książki - jest mi o wiele wygodniej, a podawane przykłady opuszczenia tradycji czy tęsknoty za zapachem kompletnie do mnie nie przemawiają, bo książki czytam wyłączenie ze względu na ich treść a nie nie na zapach czy wygląd okładki.

O ile parę lat temu czytniki były jeszcze mało popularne i nie dziwiło mnie, że trzeba tłumaczyć co to jest, tak teraz kiedy na co dzień, nawet w komunikacji miejskiej widać jak popularne się zrobiły porównywanie ich do smartfona trochę dziwi :)

Plusy?
      Opowiem o kindlu, bo tylko jego znam:
      - waga
      - poręczność
      - oświetlenie (lampka nie potrzebna i dobrze się w podróży czyta)
      - słowniki (również online) jeśli czytasz w obcym języku

Minusy:
      - czasami zapominam tytuł książki, bo okładkę oglądam tylko na początku ;)

O Legimi nie mogę się wypowiedzieć, bo akurat abonamenty są nie dla mnie :)
      --
      Amused Observer
    • 21mada Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? 16.02.16, 17:59
      Ja z kindla przerzucilam sie z powrotem na papierowe ksiazki. Jakos lepiej mi sie czyta papier. Minusem kindla jest tez waga - wazy wiecej niz przecietna papierowa ksiazka w miekkiej okladce.
      Plusem ebookow jest zaoszczedzenie miejsca w mieszkaniu, ktore zajmowalyby regaly z ksiazkami.
    • mim_maior Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? 21.02.16, 23:06
      Abonament Legimi to usługa właśnie dla mnie - dużo czytam (1-2 książki tygodniowo), książki różnych gatunków, śledzę nowości. Do tego na drugim czytniku czyta nieodrodny syn mamuni - małoletni mól książkowy. Idealny wybór zwłaszcza dla kogoś, kto nie ma czasu odwiedzać bibliotek.

--
      Nie potrzebuję dodatkowych informacji o wegeżyciu.
    • rickardo73 Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? 18.03.16, 16:13
      Bylbym ostrożny z tym serwisem. Po pierwsze czytnik bez abonamentu można kupić w znacznie niższej cenie niż w serwisie (ponad 600zl). Po drugie to oferta kierowana do ludzi, którzy rzeczywiście dużo obcuja z literatura. Po trzecie ceny e-booków w stosunku do konkurencji wydają się droższe. Oczywiście czytnik i dostęp do 12000 pozycji za 50 wydaje się bardzo atrakcyjny nie mniej proponuję dobrze się zastanowić.
    • brasilka2 Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? 19.03.16, 15:46
      Mam Kindla od kilku lat i nie wyobrażam sobie ery przedkindlowej.

Plusy:
      - mam przy sobie całą bibliotekę, nie muszę decydować które książki zabieram na wakacje, bo mam ich zawsze ze sobą setki
      - nie muszę się zastanawiać nad zakupem kolejnej książki, czy zmieści się na półce - teraz kupuję znacznie więcej książek
      - zawsze poluję na promocje i kupuję tanio - jak nie ma aktualnie promocji na upatrzoną książke, to wpisuję ja na upolujebooka i czekam aż stanieje :)
      - czytam znacznie więcej niż kiedyś, ok 1-2 książki tygodniowo
      - więcej korzystam z dzielnicowej biblioteki, całkiem dobrze zaopatrzonej - przeważnie czytam w jednym czasie 1 książkę z biblioteki + 1 na kindlu
      - zrezygnowałam z papierowej wersji Polityki i wykupiłam sobie abonament na kindla, co mnie taniej wychodzi niż jakbym kupowała w kiosku i jest znacznie wygodniejsze

Minusy:
      - chociaż kupuję w promocjach, to i tak wydaję więcej kasy na książki niż kiedyś - to takie łatwe mieć podpiętą karte kredytową do konta w internetowej księgarni albo przekonać siebie, że warto kupić kilka książek na raz
      - zdarzyło mi się kupić 2x tę samą książkę, bo zapomniałam, że już ją mam :)

--
      www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
      Forum Brazylia
    • Gość: opty Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? IP: *.mlyniec.gda.pl 25.03.16, 11:38
      zalety już podano
      ja napiszę o wadach czytnika, które mi przeszkadzają:
      - przede wszystkim nie mam tej samej przyjemności czytania (nie wiem z czego to wynika),
      - nie można przerzucić kilka kartek tak szybko jak w książce, żeby coś sprawdzić na początku np.,
      - kiepsko się czyta i ogląda książki z ilustracjami, rysunkami, mapami (byłam niezadowolona czytając Tokarczuk "Księgi Jakubowe")

osobiście czytam jednocześnie książkę papierową i ebooka podczas jazdy do pracy)
    • giezeta35 Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? 16.05.16, 13:23
      Jestem starą maniakalną czytelniczką. Obecnie uwięzioną na starość w domu, więc do dla mnie była ta oferta. Zapłaciłam za "czytanie bez limitu" .... i nadal nie mam co czytać!!! To co oferuje do wypożyczenia Legimi to szczątkowe pozycje znanych autorów - już przeze mnie przeczytane - a poza tym samo badziewie a do tego wybierane dla przewagi seksu i przemocy. Z pięciu dotychczas przeczytanych książek 2 to bełkot, 1 "marsjanin" dość ciekawa ale dla ludzi młodych, i dwie pełne seksu, wulgaryzmów i przemocy - do obrzydzenia. Za to te ostanie dwie z entuzjastycznymi recenzjami i nagrodami! Zero literatury z gatunku "rodzinna", "sag" (poza Millenium - posiadam w wersji papierowej), "historycznych" z dawnych lat ... już nie będę więcej wymieniać.
      Jestem wściekła że dałam się na to nabrać i przerażona tym co oferuje Legimi dla ludzi młodych.
      • mim_maior Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? 16.05.16, 14:07
        Może nie przejrzałaś dokładnie katalogu? Mają mnóstwo wybitnej literatury, ale raczej nowszej - starsza często nie ma jeszcze e-wersji. Nie wiem, co to jest "literatura rodzinna" i o jakie dokładnie sagi chodzi, ale tych drugich ogólnie jest na Legimi mnóstwo.

--
        Nie potrzebuję dodatkowych informacji o wegeżyciu.
      • kadfael Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? 26.05.16, 16:18
        Moim zdaniem katalogi Legimi są mało przejrzyste. Przydałaby się jakaś modyfikacja. Natomiast naprawdę jest tam całe mnóstwo wartościowych książek. Właśnie sobie czytam kolejne książki Tokarczuk. Ksiąg Jakubowych w wersji papierowej chyba nie przeczytałabym przez rok - nieporęczne to tomiszcze, a w czytniku - jak znalazł. Za chwilę zabiorę się za Dehnela. I podczytuje sobie po trochu "Trzech muszkieterów". Więc dla mnie abonament to dobre rozwiązanie.
    • Gość: lenki6 Re: abonament legimi - co sądzicie o tej ofercie? IP: *.117.171.42.static.3s.pl 27.02.20, 11:28
      Witam,
      z czytników korzystam od ponad 10 lat. Ostatnio z okazji zmiany czytników (ja i moja żona) postanowiliśmy wypróbować ofertę Legimi (abonament bez limitu, niecałe 40 PLN).
      Same plusy , ale z jednym bardzo istotnym dla mnie wyjątkiem : usługa synchronizacji czytników z audiobukami nie działa . Niestety pomoc infolini jest tylko fikcyjna, mimo tego iż łatwo się dodzwonić (próbowałem 4x- porady nie działają ), moja żona również nie uzyskała pomocy. Po zgłoszeniu pisemnym odpowiedz :"otrzymaliśmy Twoje zlecenie. Zapoznaje się z nim nasz zespół ds. wsparcia" i dalej echo. Co dziwniejsze- Państwo z infolini udają,że problem nie istnieje , za każdym razem stwierdzają " nie mieli takich zgłoszeń do tej pory" .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka