Dodaj do ulubionych

Skup książek Tezeusz

27.02.17, 10:42
Dzień dobry :)
czy ktoś z Was miał do czynienia z antykwariatem Tezeusz? Mam około 1000 książek otrzymanych po dziadkach. Odłożyłam sobie 2 kartony, ale reszta to nie moja bajka. Zadzwoniłam do Tezeusza, bo odbierają książki sami. Panowie szybko podchwycili temat, ale o tym jak wygląda wycena, jak płacą ani słowa. Nie chcę zarabiać na tych książkach nie wiadomo ile, ale chodzi o uczciwą cenę. Nie ma o nich żadnych opinii tak jakby nikt nic Tezeuszowi nie sprzedawał ( nie liczę tych opinii, które są zamieszczone na ich stronie). Jeśli ktoś coś wie, napiszcie proszę.
Miłego poniedziałku :)
Obserwuj wątek
    • Gość: ala Re: Skup książek Tezeusz IP: *.146.11.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.02.17, 10:58
      Groszowo.
    • zbirone Re: Skup książek Tezeusz 27.02.17, 11:42
      Miałem z nimi do czynienia jako kupujący i pamiętam, że dodzwonić się tam nie dało w ogóle, ale potem same zamówienie dotarło bez zarzutów.
      Jeśli masz tak wielki księgozbiór to rozsądnie posprawdzać ceny np. na allegro, bo w tysiącu książek pewnie znajdą się jakieś z wyczerpanym nakładem, które (być może) przy hurtowej wycenie mogą umknąć.
      Dla przykładu - gdybyś posiadała którąś z poniższych pozycji to chętnie przyzwoicie zapłacę:
      Z zamku do zamku - Ferdinand Celine
      Beton - Thomas Bernhard (lub inne jego powieści)
    • Gość: adamoo Re: Skup książek Tezeusz IP: *.146.42.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.12.17, 16:29
      skupują po 1/10 ceny ale nie powiedzą Ci tego.
      • oczarowana_ulegloscia Re: Skup książek Tezeusz 06.01.18, 20:47
        Napisałam do nich wiadomość, minął rok i nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
        Kupują u nich książki i to działa bez zarzutu, jednak jak widać kontakt w sprawie sprzedaży/kupna przez nich - leży i kwiczy ( delikatnie mówiąc ).
        Na Twoim miejscu spróbowałabym właśnie na Allegro, może rzeczywiście uda się uzyskać satysfakcjonującą kwotę, a i zabawa może być całkiem dobra.
        Wiem, że działa też skupszop.pl, gdzie mają całkiem sprawnie działającą, hmm - "wyceniarkę" książek:
        skupszop.pl/
        • zegarmistrz82 Re: Skup książek Tezeusz 01.02.18, 10:33
          Może wiadomość po prostu utkwiła w spamie?
    • and_raman Re: Skup książek Tezeusz 04.03.18, 21:30
      Antykwariat Tezeusz to największy antykwariat w Polsce, w ofercie mają ponad 350 tys. tytułów. Kupują w całym kraju i w każdym mieście na masową skalę. Szybko reagują i dojeżdzają do klienta. Płacą gotówką. Ale trzeba mieć coś interesującego, żeby odpowiedzieli na maila czy telefon. Większość klientów oferują słabą książkę i wówczas może nie odpowiadają nawet na maila. Jeśli macie dobre książki i w ilosci conajmniej 100 egz. to na pewno nie zignroują Twojego maila czy telefonu. Info tutaj: tezeusz.pl/info/skup-ksiazek
    • krakow.wp Re: Skup książek Tezeusz 09.04.18, 16:44
      No więc, dzielę się doświadczeniem. Szwagier po śmierci ojca sprzedał bibliotekę, bez konsultacji z resztą rodziny, 2500 książek. Zapłacili po 1 zł za książkę. Książki - białe kruki. Wg mojej oceny biblioteka jest warta 30000-40000 złotych. Nie mam mu za złe, bo szwagier jest b.chory, ale żeby tak zrobić człowieka w konia, to muszą być fachowcy z wyższej półki. Takich fachowców wysłać na kamieniołomy, niech się dowiedzą co to jest praca i skąd się biorą pieniądze.
      • Gość: icka Re: Skup książek Tezeusz IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.19, 09:40
        Oszukują ludzi. To nie żadni fachowcy. Ich zachowanie i wycena to mistyfikacja.Na końcu stwierdzają, że kupią całość (kilkaset książek) za 100 złotych. Oszukańcy
    • Gość: AsiaM Re: Skup książek Tezeusz IP: 83.136.45.* 15.06.18, 14:18
      Panowie są bardzo mili, punktualni i dobrze zorganizowani, ale płaca ok 2% aktualnej rynkowej wartości książek.
      Biorą tylko ilości hurtowe i nie prowadzą indywidualnej wyceny. Praktycznie płaca ok 0.50 zł za książki które w sprzedaży kosztują powyżej 15 czy 30zl. Biorą książki przedwojenne, rzadkie wydawnictwa, oraz książki stosunkowo nowe, nie zaprzątają sobie głowy pozycjami o wartości poniżej 10zl. Wiec ogólnie Tezeusz pozostawił niemile wrażenie.
      Lokalny antykwariat zaproponował mi dokładnie 6 razy więcej pieniędzy, wiec po ok 2.5 zł za książkę i również odbiór ode mnie z domu.
      Jesli ktoś chce sprzedać choćby za polowe wartości, pozostaje sprzedaż indywidualna.
      • Gość: icka Re: Skup książek Tezeusz IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.19, 10:20
        Nie kupujcie w tym sklepie bo przy skupie tych książek oszukują ludzi. Nie ma tu profesjonalnej wyceny, jest tylko odegrany teatrzyk. Potem propozycja wykupu całego księgozbioru za grosze. Żenada. Nie polecam. Nie dajcie im oszukiwać ludzi!!!!!!!!!!!
    • c20081956 Re: Skup książek Tezeusz 27.11.18, 21:58

Mam świeże,bo dzisiejsze doświadczenie w tym zakresie i chętnie podzielę się uzyskaną wiedzą. Wczoraj skontaktowałem się z Tezeuszem,wierząc naiwnie w ich internetowe reklamy. Zaproponowałem sprzedaż ponad 200,a docelowo ok.1000 tytułów książkowych,głównie z zakresu różnych epok i dyscyplin historycznych,w większości naukowych,ale także popularnonaukowych-w tym wiele publikacji uczelnianych,niskonakładowych jak również wielotomowych syntez
      w rodzaju Historii Śląska czy Ameryki Łacińskiej.
      Panowie zjawili się następnego dnia,zgodnie z umową,i po krótkiej lustracji kilkunastu z 227 pozycji-większości nie wzięli do ręki-zaproponowali za całość 100 zł,czyli średnio 47 gr (!!!) za książkę. Merytorycznie rozmowa nie miała sensu,bo ich "argumenty" sprowadzały się do stwierdzeń,że trudno się dzisiaj sprzedaje książki czy, że ich oferta jest konkurencyjna
      w stosunku do skupu makulatury. Pomimo tego rozstaliśmy się uprzejmie,bo uznałem że są oni tylko wykonawcami instrukcji swojego szefostwa,co potwierdzali swoimi słowami i zachowaniem,i nie mogę mieć do nich pretensji o lekceważący czy nawet cyniczny stosunek do potencjalnego klienta. A ponieważ od 40. lat mam kontakty z wieloma antykwariatami w kraju,to jestem przekonany o słuszności swojej oceny - myślę,że za sprzedanie rzadkiej dziś na rynku 3- tomowej Historii Ameryki Łacińskiej wzięliby więcej niż to,co mnie zaproponowali za całość.Uznałem,że raczej zrezygnuję w ogóle ze sprzedaży,niż pozwolę na tak ostentacyjne kpiny z siebie i obrazę zdrowego rozsądku.

• 35wcieniu Re: Skup książek Tezeusz 04.12.18, 18:32
        Jeżeli mówiąc o Historii Śląska masz na myśli kilkutomowe wydanie z lat 60, takie w beżowych okładkach, chyba płóciennych, to Tezeusz kiedys sprzedawał komplet za okolo 500 zł. Więc dobrze zrobiłeś.
      • Gość: icka Re: Skup książek Tezeusz IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.19, 09:34
        Potwierdzam ich zachowanie. Żenada. Nie dajcie się im oszukać.!!!!!
    • Gość: icka Re: Skup książek Tezeusz IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.19, 09:27
      Nie ma u nich uczciwej wyceny. Chcą kupić za grosze, a później ceny tych książek są zawrotne. Ne polecam
      • szymonvogt22 Re: Skup książek Tezeusz 01.07.21, 08:16
        LEPIEJ ODDAĆ NA SZCZYTNY CEL NIŻ SPRZEDAĆ TEJ FIRMIE ZA 1000 KSIĄŻEK OFEROWALI 300ZŁ PARANOJA
    • wwpro Re: Skup książek Tezeusz 09.12.19, 10:13
      Korzystniej współpracować z mniejszymi firmami. Wiadomo, że za popularne wydawnictwa z PRL (szczegółnie beletrystyka) nie ma się co spodziewać kwot większych niż 1-2zł/szt ale przy rzadszych woluminach można już wynegocjować dobrą cenę .
      skup-ksiazek-warszawa.pl/
    • Gość: Amelia Re: Skup książek Tezeusz IP: *.static.ip.netia.com.pl 29.03.20, 20:46
      Wszystkie te skupy płacą śmiesznie mało. Miałam kilkaset książek i zaprosiłam kilka antykwariatów, żeby je upłynnić. Takie oferty, że wszystkich ich wyśmiałam. Spróbowałam skupszkopu, ale większości z moich książek nie mieli w bazie, a poza tym stawki też są tam groszowe. Próbowałam posprzedawać to sama, ale to męczarnia z mizernymi efektami. I ostatecznie odezwałam się jeszcze raz do tezeusza, bo przynajmniej wzięli wszystko.
    • lenamagda11 Re: Skup książek Tezeusz 10.01.22, 09:18
      Nie znam, ale tez nie przepadam za antykwariarami :)
    • sermysia Re: Skup książek Tezeusz 11.01.22, 23:31
      Dziadostwo! Płacą grosze i bezczelnie zaniżają cenę argumentując np za dużym nakładem danej książki. Nawet w skupshopie płacą 2 razy tyle co ten tezeusz.
      Bardzo nieuczciwe ceny.
      A bezczelnie chcą brać inne mówiąc, że są nic nie warte, ale łaskawie się ulitują i wywiozą...
      Omijajcie tezeusza!
      • Gość: Alfred Re: Skup książek Tezeusz IP: *.acn.waw.pl 23.01.22, 21:42
        Skupszop oszukuje z cenami! Wysłałem im nowiutkie książki, a obniżyli mi cenę, bo rzekomo stan był zły! Finalnie zapłacili jakieś 2/3 tego, co początkowo zaproponowali!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka