Dodaj do ulubionych

Skup książek Tezeusz

27.02.17, 10:42
Dzień dobry :)
czy ktoś z Was miał do czynienia z antykwariatem Tezeusz? Mam około 1000 książek otrzymanych po dziadkach. Odłożyłam sobie 2 kartony, ale reszta to nie moja bajka. Zadzwoniłam do Tezeusza, bo odbierają książki sami. Panowie szybko podchwycili temat, ale o tym jak wygląda wycena, jak płacą ani słowa. Nie chcę zarabiać na tych książkach nie wiadomo ile, ale chodzi o uczciwą cenę. Nie ma o nich żadnych opinii tak jakby nikt nic Tezeuszowi nie sprzedawał ( nie liczę tych opinii, które są zamieszczone na ich stronie). Jeśli ktoś coś wie, napiszcie proszę.
Miłego poniedziałku :)
Obserwuj wątek
    • zbirone Re: Skup książek Tezeusz 27.02.17, 11:42
      Miałem z nimi do czynienia jako kupujący i pamiętam, że dodzwonić się tam nie dało w ogóle, ale potem same zamówienie dotarło bez zarzutów.
      Jeśli masz tak wielki księgozbiór to rozsądnie posprawdzać ceny np. na allegro, bo w tysiącu książek pewnie znajdą się jakieś z wyczerpanym nakładem, które (być może) przy hurtowej wycenie mogą umknąć.
      Dla przykładu - gdybyś posiadała którąś z poniższych pozycji to chętnie przyzwoicie zapłacę:
      Z zamku do zamku - Ferdinand Celine
      Beton - Thomas Bernhard (lub inne jego powieści)
      • oczarowana_ulegloscia Re: Skup książek Tezeusz 06.01.18, 20:47
        Napisałam do nich wiadomość, minął rok i nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
        Kupują u nich książki i to działa bez zarzutu, jednak jak widać kontakt w sprawie sprzedaży/kupna przez nich - leży i kwiczy ( delikatnie mówiąc ).
        Na Twoim miejscu spróbowałabym właśnie na Allegro, może rzeczywiście uda się uzyskać satysfakcjonującą kwotę, a i zabawa może być całkiem dobra.
        Wiem, że działa też skupszop.pl, gdzie mają całkiem sprawnie działającą, hmm - "wyceniarkę" książek:
        skupszop.pl/
    • and_raman Re: Skup książek Tezeusz 04.03.18, 21:30
      Antykwariat Tezeusz to największy antykwariat w Polsce, w ofercie mają ponad 350 tys. tytułów. Kupują w całym kraju i w każdym mieście na masową skalę. Szybko reagują i dojeżdzają do klienta. Płacą gotówką. Ale trzeba mieć coś interesującego, żeby odpowiedzieli na maila czy telefon. Większość klientów oferują słabą książkę i wówczas może nie odpowiadają nawet na maila. Jeśli macie dobre książki i w ilosci conajmniej 100 egz. to na pewno nie zignroują Twojego maila czy telefonu. Info tutaj: tezeusz.pl/info/skup-ksiazek
    • krakow.wp Re: Skup książek Tezeusz 09.04.18, 16:44
      No więc, dzielę się doświadczeniem. Szwagier po śmierci ojca sprzedał bibliotekę, bez konsultacji z resztą rodziny, 2500 książek. Zapłacili po 1 zł za książkę. Książki - białe kruki. Wg mojej oceny biblioteka jest warta 30000-40000 złotych. Nie mam mu za złe, bo szwagier jest b.chory, ale żeby tak zrobić człowieka w konia, to muszą być fachowcy z wyższej półki. Takich fachowców wysłać na kamieniołomy, niech się dowiedzą co to jest praca i skąd się biorą pieniądze.
    • Gość: AsiaM Re: Skup książek Tezeusz IP: 83.136.45.* 15.06.18, 14:18
      Panowie są bardzo mili, punktualni i dobrze zorganizowani, ale płaca ok 2% aktualnej rynkowej wartości książek.
      Biorą tylko ilości hurtowe i nie prowadzą indywidualnej wyceny. Praktycznie płaca ok 0.50 zł za książki które w sprzedaży kosztują powyżej 15 czy 30zl. Biorą książki przedwojenne, rzadkie wydawnictwa, oraz książki stosunkowo nowe, nie zaprzątają sobie głowy pozycjami o wartości poniżej 10zl. Wiec ogólnie Tezeusz pozostawił niemile wrażenie.
      Lokalny antykwariat zaproponował mi dokładnie 6 razy więcej pieniędzy, wiec po ok 2.5 zł za książkę i również odbiór ode mnie z domu.
      Jesli ktoś chce sprzedać choćby za polowe wartości, pozostaje sprzedaż indywidualna.
    • c20081956 Re: Skup książek Tezeusz 27.11.18, 21:58

Mam świeże,bo dzisiejsze doświadczenie w tym zakresie i chętnie podzielę się uzyskaną wiedzą. Wczoraj skontaktowałem się z Tezeuszem,wierząc naiwnie w ich internetowe reklamy. Zaproponowałem sprzedaż ponad 200,a docelowo ok.1000 tytułów książkowych,głównie z zakresu różnych epok i dyscyplin historycznych,w większości naukowych,ale także popularnonaukowych-w tym wiele publikacji uczelnianych,niskonakładowych jak również wielotomowych syntez
      w rodzaju Historii Śląska czy Ameryki Łacińskiej.
      Panowie zjawili się następnego dnia,zgodnie z umową,i po krótkiej lustracji kilkunastu z 227 pozycji-większości nie wzięli do ręki-zaproponowali za całość 100 zł,czyli średnio 47 gr (!!!) za książkę. Merytorycznie rozmowa nie miała sensu,bo ich "argumenty" sprowadzały się do stwierdzeń,że trudno się dzisiaj sprzedaje książki czy, że ich oferta jest konkurencyjna
      w stosunku do skupu makulatury. Pomimo tego rozstaliśmy się uprzejmie,bo uznałem że są oni tylko wykonawcami instrukcji swojego szefostwa,co potwierdzali swoimi słowami i zachowaniem,i nie mogę mieć do nich pretensji o lekceważący czy nawet cyniczny stosunek do potencjalnego klienta. A ponieważ od 40. lat mam kontakty z wieloma antykwariatami w kraju,to jestem przekonany o słuszności swojej oceny - myślę,że za sprzedanie rzadkiej dziś na rynku 3- tomowej Historii Ameryki Łacińskiej wzięliby więcej niż to,co mnie zaproponowali za całość.Uznałem,że raczej zrezygnuję w ogóle ze sprzedaży,niż pozwolę na tak ostentacyjne kpiny z siebie i obrazę zdrowego rozsądku.

• wwpro Re: Skup książek Tezeusz 09.12.19, 10:13
      Korzystniej współpracować z mniejszymi firmami. Wiadomo, że za popularne wydawnictwa z PRL (szczegółnie beletrystyka) nie ma się co spodziewać kwot większych niż 1-2zł/szt ale przy rzadszych woluminach można już wynegocjować dobrą cenę .
      skup-ksiazek-warszawa.pl/
    • Gość: Amelia Re: Skup książek Tezeusz IP: *.static.ip.netia.com.pl 29.03.20, 20:46
      Wszystkie te skupy płacą śmiesznie mało. Miałam kilkaset książek i zaprosiłam kilka antykwariatów, żeby je upłynnić. Takie oferty, że wszystkich ich wyśmiałam. Spróbowałam skupszkopu, ale większości z moich książek nie mieli w bazie, a poza tym stawki też są tam groszowe. Próbowałam posprzedawać to sama, ale to męczarnia z mizernymi efektami. I ostatecznie odezwałam się jeszcze raz do tezeusza, bo przynajmniej wzięli wszystko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka