Dodaj do ulubionych

Książki na poruszające tematy

11.06.18, 21:24
Znacie takie? Na mnie ogromne wrażenie zrobiła ostatnio książka "Gdy ogień gaśnie" Willa Hilla. To historia młodej dziewczyny, która wychowała się w sekcie i udało jej się z niej wydostać. Historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z lat 90 w USA i chyba to jest najbardziej wstrząsające, że to miało miejsce naprawdę.
Obserwuj wątek
    • cooleris89 Re: Książki na poruszające tematy 12.06.18, 21:21
      Czytałem i potwierdzam, że robi świetnie się czyta, choć mną może nie aż tak bardzo wstrząsnęła, co dała do myślenia jak można manipulować ludźmi. Ojciec John czyli przywódca sekty najpierw przejmuje władze, potem wprowadza surowe zasady, w tym nawet zabierając innym żony, a jednak nadal ponad setka ludzi należy do sekty. No to jest szok, tym bardziej, że tak było naprawdę.
    • ilovemymoney Re: Książki na poruszające tematy 15.06.18, 10:51
      Ostatnio miałem okazję przeczytać "Bez lęku", czyli książkę jednej z moich ulubionych autorek, mam na myśli Mia Sheridan. Wiadomo, że każdy ma inny gust, ale dla nie to arcydzieło, po prostu niesamowita książka. Zobacz opis książki

• miraflores5 Re: Książki na poruszające tematy 24.06.18, 00:06
        "Taka się urodziłam" Denise Legrix-o kobiecie z wrodzoną amputacją kończyn
        "Ślady małych stóp na piasku" oraz kontynuacja-"Wyjątkowy dzień"- Anne-Dauphine Julliand-relacja obecnie 45-letniej francuskiej dziennikarki, matki Thais i Azylis-dwóch dziewczynek cierpiących na leukodystrofię metachromatyczną.-książki dość głośne kilka lat temu
        "Dlaczego moje dziecko? Okrutne błędy natury" Beaty Znamirowskiej-Soczawy-relacje matek dzieci, których poważne wady nie zostały zdiagnozowane w prenatalnie, co niejednokrotnie przyczyniło się do ich śmierci. Opisane w książce przypadki miały miejsce stosunkowo niedawno, bo w latach 2002-2004.
        • miraflores5 Re: Książki na poruszające tematy 24.06.18, 00:11
          Na śmierć zapomniałam-jeszcze książki Waris Dirie-traktujące na temat obrzezania muzułmańskich dziewcząt oraz ostatnio przeze mnie przeczytana "Mama kazała mi chorować" Julie Gregory-relacja osoby wychowanej w rodzinie z zespołem Munchausena

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka