Dodaj do ulubionych

zapomniany tytuł książki-prośba o pomoc

25.03.20, 17:56
Witam i proszę o pomoc w ustaleniu tytułu książki. Książka nie jest najnowsza, bo ja ją czytałam w latach 70-tych lub 80-tych. Opisuje podróż młodej dziewczyny statkiem do Ameryki Południowej, m.in. do Brazylii. Nie jestem pewna, ale chyba jej ojciec był kapitanem tego statku. Towarzyszyła jej ciotka. Był tam też wątek "romansowy"-w czasie rejsu zakochała się w jakimś chłopaku (marynarzu?). Będę wdzięczna za podpowiedź, pozdrawiam-b.
Obserwuj wątek
  • m.y.q.2 Re: zapomniany tytuł książki-prośba o pomoc 25.03.20, 19:01
   Gdzie mój dom, książka Anny Glińskiej (Natalii Gałczyńskiej). Joanna w czasie podróży statkiem do Argentyny, poznaje marynarza Cyryla. Do Argentyny zaprosiła ją ciotka, która chciała wydać ją za bogatego hodowcę bydła.
   lubimyczytac.pl/ksiazka/134693/gdzie-moj-dom
   Córka kapitana okrętu Ireny Szczepańskiej
   Przedwojenna powieść o córce kapitana - Benicie, która w przebraniu chłopca okrętowego dostaje się na statek, którym dowodzi ojciec. Poznaje Jerzego, jednego z oficerów(?), pasażerów(?) - nie bardzo pamiętam
   lubimyczytac.pl/ksiazka/50985/corka-kapitana-okretu
   Kapitanówna Marii Pruszkowskiej i Zofii Kippendorf - Elżbieta, córka kapitana, nielegalnie dostaje się na statek dowodzony przez swego ojca. Pomaga jej w tym ciotka Zuzanna, obie wiedzą o czymś, czego wyjawić nie mogą. Asystentem chiefa na statku jest Bronek, który darzy uczuciem córkę kapitana.
   lubimyczytac.pl/ksiazka/85151/kapitanowna
   To wszystkie powieści spełniające Twoje kryteria. Innych nie pamiętam. ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka