Dodaj do ulubionych

Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!!

14.08.20, 16:08
Noooo ......
Obserwuj wątek
   • sabat4 Re: sadzac poo tym obrazie... 15.08.20, 00:37
    gocha033 napisała:

    > to raczej "trzecia plec":
    > .
    > pl.wikipedia.org/wiki/Astronom_Kopernik,_czyli_rozmowa_z_Bogiem#/media/Plik:Jan_Matejko-Astronomer_Copernicus-Conversation_with_God.jpg

    Pan Matejko najwyrazniej przywieszczyl malujac ten obraz ;) Przedstawil na nim 9 orbit, chociaz z opisem po lacinie ma sie to nijak ;)
    Moze to ma symbolizowac cyrk z uznaniem i odwolaniem planetarnego statusu Plutona? :)
  • wont2 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 14.08.20, 17:15
   Próbujesz sobie śmieszkowować, ale w sumie to skąd wiemy, że Kopernik był rzeczywiście mężczyzną a nie kobietą? Powiedział ci to? Skąd wiemy, że był tzw. cis-male, to znaczy że identyfikował się ze swoją płcią biologiczną? Słynny obraz Matejki maluje go jako bardzo wrażliwą osobę, spoglądająca w niebo. Może obserwował tęczę? Wiemy, że wyprzedził swoją epokę i żył w nieformalnym związku z kobietą. Czy to dowodzi, że czuł się mężczyzną? Nie sądzę. Mógł przecież czuć się kobietą, albo nie identyfikować się z żadną płcią i wchodzić w seksualne relacje z żeńskimi osobami partnerskimi. Change my mind...
   • wont2 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 14.08.20, 18:32
    Nie nie nie. Andziu! Jakie to ma znaczenie czy Pulaski był biologicznym mężczyzną czy nim nie był. Mógłby nawet menstruować a to i tak nie czyni z niego kobiety. Po prostu nie wiemy jakiej był płci bo nam tego nie powiedział. Z oczywistych względów. Nawet jakby chciał powiedzieć, to nie mógł. Takie były czasy. Paskudne dla osób trans i niebinarnych. A argumentu, że umysł i psyche miał mężczyzny to już w ogóle nie rozumiem. Naprawdę chcemy rozmawiać w 2020 roku o kulturowej transmisji stereotypu płci?
    • aandzia43 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 14.08.20, 19:37
     Wont ma nastrój na śmichy chichy ;-) Sądzę że jest duże prawdopodobieństwo, że Pułaski czynami powiedział z jaką płcią się utożsamia. Biologię miał taką że na dwoje babka wróżyła, ni to baba, ni to chłop, skoro do wojaczki tak mocno go ciągnęło i realizował jednoznacznie swoje zapędy zamiast babskie szatki nosić i dzieciaki cudze niańczyć (bo swoje to chyba nie bardzo mógł mieć), to można założyć że chłopem się czuł. Że jadę stereotypem, że są kobiety co lubią wojaczkę, że Emilia Plater i Lagertha? Ano jadę, prawdopodobieństwem się kieruję. Skoro w XVIII wieku ktoś z własnej woli spędza życie w koszarach i namiotach ze stadem facetów z całym facetowskim dobrodziejstwem inwentarza, dupę w siodle masakruje, tłucze się przy pomocy różnych ostrych narzędzi z innymi chłopami aż się jucha razem z testosteronem leje i nie wiadomo czego więcej, spędza noce na rozkminianiu jakby tu więcej zabić, pokonać, rozjebać, zniszczyć, spalić - no to raczej jest chłopem. Ale jeśli Pułaski zstąpi z Zielonych Pastwisk i powie: głupia, kobietą się czuję! to przyjmę do wiadomości bez szemrania ;-)
     • sabat4 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 15.08.20, 00:50
      aandzia43 napisała:

      > Ale jeśli Pułaski zstąpi z Zielonych Pastwisk i powie: głupia
      > , kobietą się czuję! to przyjmę do wiadomości bez szemrania ;-)

      Albo - jestem niebinarne, mow do mnie "ze" i "hir".
      Ale problemem w tej politycznej rozrobie nie jest to, ze nie mamy szacunku do osob transplciowych. U nas osoba transplciowa byla parlamentarzystka.
      Problemem jest to, ze kilka grup i frakcji politycznych robi z tego jakies medialne przeciaganie liny, ktore w swoim odbiorze zaczyna byc ciezko absurdalne. A ostatecznie wszystkim chodzi przede wszystkim na zbiciu kapitalu politycznego. Co jest generalnie rzecz biorac po prostu smutne, I najbardziej uderza w samych niebinarnych. Bo przeciez nie w politykow.
    • sabat4 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 15.08.20, 01:04
     A co jesli ktos uwaza, ze jest plci delfiniej, albo jego plec to cukrowy zelek w pieciu smakach?
     Mozna uwazac na swoj temat rzeczy dowolne i domagac sie od innych respektowania odmiennosci?
     Pytam, bo moze to jest jakies narzedzie eksploatacji systemu?
     Jak ten wariat ze "Szwejka", co podawal sie za Cyryla i Metodego, by dawali mu podwojne porcje...
     • wont2 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 15.08.20, 10:04
      sabat4 napisał:

      > Pytam, bo moze to jest jakies narzedzie eksploatacji systemu?
      > Jak ten wariat ze "Szwejka", co podawal sie za Cyryla i Metodego, by dawali mu
      > podwojne porcje...
      -------
      Oczywiście, że tak. Moim zdaniem Michał Sz. jest bardzo bystrym gościem, który wie gdzie leżą konfitury w postaci kasy i dupeczek i jak się do nich dobrać. Pełen szacunek za genialny model biznesowy. Zresztą ma bardzo fajny warsztat:

      m.facebook.com/notes/ma%C5%82gorzata-szutowicz/to-nadal-jest-callout-klementyna-suchanow-reprint-z-okazji-walki-o-konwencj%C4%99-ant/1189224091434429/
      Misgenderowanie Michała Sz. ze strony Suchanow jakoś nie spotkało się ze zdecydowaną reakcją feministycznego kolektywu. Z żadną reakcją się nie spotkało. Ciekawe dlaczego? To proste - bo interesy literki T z czteroliterowego akronimu są w swojej naturze sprzeczne interesami feministek. No bo jeśli do zostania "kobietą" i czerpania z tego tytułu różnorakich profitów wystarczy sama deklaracja mężczyzny, to jaki sens ma ta cała walka o przywileje?

      Na świecie to się już dzieje (feministka J.K. Rowling, która wywołała oburzenie uważając, że określenie "mestruująca osoba" oznacza kobietę wykluczając tym samym z grona kobiet kobiety niemenstruujące, czyli mężczyzn uważających się za kobiety). Pora na nas! :)

      Ja w każdym razie zacieram rączki. Pokorn i kola już kupiona. Będę oczywiście kibicować Michałowi i jemu podobnym. He he he, aleście wykołowali te baby :)
      • wont2 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 15.08.20, 10:54
       Swoją drogą to są piękne czasy dla trolli. Jakby prawaki w Polsce miały choć trochę intelektu i poczucia humoru to moglibyśmy być świadkami pięknego spektaklu.

       Chcesz dojeb..ć Oldze Tokarczuk? Nie pisz o feminizmie, antypolskości i innych podobnych bzdurach. Kogo to obchodzi?

       Doj..b się, że nosi dredy. Wyguglaj co to "przywłaszczenie kulturowe" (cultural appropriation) i zrób demonstrację przeciw rasizmowi Tokarczuk. Zażądaj w imieniu czarnoskórych obcięcia włosów i noszenia fryzury odpowiadającej kulturze, w której Tokarczuk została wychowana. Zrób kopiuj-wklej argumentów z jakichś lewicowych gównoportali typu codziennik feministyczny i viola, gotowe:

       "Przywłaszczenie kulturowe polega na zaadaptowaniu czy też kradzieży symboli, rytuałów, norm estetycznych i zachowań pewnej kultury lub subkultury przez inną. Społeczność, której elementy kulturowe zostają przywłaszczone, jest mniejszością o niższym statusie społecznym, politycznym, ekonomicznym czy militarnym w stosunku do grupy przywłaszczającej."

       "Przywłaszczenie kulturowe jest pokłosiem imperializmu, kapitalizmu, opresji i asymilacji. Imperializm jest tworem bazującym na nierównych relacjach kulturowych, ekonomicznych i terytorialnych pomiędzy państwami, opartym na dominacji i subordynacji."

       "Przywłaszczenie kulturowe jest szkodliwe, ponieważ jest przedłużeniem trwających od wieków zbrodni przeciwko ludzkości, jest przedłużeniem rasizmu i opresji. Traktuje wszystkie aspekty marginalizowanych kultur (określanych także jako cel opresji) jak źródło, z którego można dowolnie czerpać. Podobne podłoże miały kradzieże ziemi i surowców od zdominowanych grup etnicznych, w szczególności dla rdzennych mieszkańców i mieszkanek danych regionów. Podsumowując, kradzież ziem, zasobów i kultury marginalizowanej grupy jest zbrodnią przeciw ludzkości."

       Cytujesz te bzdury a na koniec, porażony argumentacją codziennika feministycznego piszesz, że Tokarczuk popełnia zbrodnię przeciw ludzkości i domagasz się już nie tylko obcięcia dredów, nie tylko odebrania Nobla ale i Trybunału w Hadze.
        • wont2 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 15.08.20, 12:40
         aandzia43 napisała:

         > A Tokarczuk im na to: Afrykanką się czuję, wy faszyści! Żądam tolerancji dla me
         > j tożsamości afrykańskiej!
         ------
         Tylko by się pogrążyła. Zgodnie z obecną mądrością etapu płeć można zmieniać dowolnie, rasy jeszcze nie (sprawa Rachel Dolezal).
         • aandzia43 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 15.08.20, 13:59
          Ciekawa historia, nie znałam. Babka popełniła oszustwo, dla kariery, kasy i poklasku (kolejność dowolna), spotkała się z potepieniem, to jasne. Ale wszystko przed nami, niech się znajdzie ktoś przekonujący w swoim uczciwym poczuciu tożsamości afrykańskiej/aborygeńskiej... ;-)
        • wont2 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 15.08.20, 17:30
         sabat4 napisał:

         > A czy mozna kogos oskarzyc o przywlaszczenie kulturowe dotyczace europejskiej k
         > ultury zachodniej i domaganie sie, by przywlaszczajacy zaczal zyc zgodnie z wla
         > snym dziedzictwem kulturowym?
         ---------
         Zgodnie z tym co wyczytałem i zacytowałem wcześniej, to zależy od tego czy:

         "Społeczność, której elementy kulturowe zostają przywłaszczone, jest mniejszością o niższym statusie społecznym, politycznym, ekonomicznym czy militarnym w stosunku do grupy przywłaszczającej."

         Czyli np., muzułmanie którzy kupują na Świętego Mikołaja prezenty nie dopuszczają się (a raczej teoretycznie nie dopuściliby się) przywłaszczenia kulturowego. Natomiast tacy Japończycy, którzy podobnież tłumnie świętują u siebie w Japonii Boże Narodzenie, tak, dopuszczają się tej rasistowskiej zbrodni.
         • wont2 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 15.08.20, 17:34
          wont2 napisał:

          > sabat4 napisał:
          >
          > > A czy mozna kogos oskarzyc o przywlaszczenie kulturowe dotyczace europejs
          > kiej k
          > > ultury zachodniej i domaganie sie, by przywlaszczajacy zaczal zyc zgodnie
          > z wla
          > > snym dziedzictwem kulturowym?
          > ---------
          > Zgodnie z tym co wyczytałem i zacytowałem wcześniej, to zależy od tego czy:
          >
          > "Społeczność, której elementy kulturowe zostają przywłaszczone, jest mniejszośc
          > ią o niższym statusie społecznym, politycznym, ekonomicznym czy militarnym w st
          > osunku do grupy przywłaszczającej."
          >
          > Czyli np., muzułmanie którzy kupują na Świętego Mikołaja prezenty nie dopuszcza
          > ją się (a raczej teoretycznie nie dopuściliby się) przywłaszczenia kulturowego.
          > Natomiast tacy Japończycy, którzy podobnież tłumnie świętują u siebie w Japoni
          > i Boże Narodzenie, tak, dopuszczają się tej rasistowskiej zbrodni.
          -----
          Muzułmanie w Polsce czy Europie oczywiście. Muzułmanie kupujący prezenty na Świętego Mikołaja u siebie, w Azji czy Afryce oczywiście też by złamali prawo Social Justice Warriors.
         • sabat4 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 15.08.20, 17:58
          Jeszcze wypada dodac, ze my, w centralnej Europie, raczej nie jestesmy przedstawicielami uciskajacego imperializmu, a raczej reprezentantami uciskanych i slabszych spolecznosci. Tylko widac jestesmy na tyle slabi, ze nawet tej slabosci nie potrafimy skapitalizowac w oczach zachodnich intelektualistow. Nie uczestniczylismy w imperialistycznej grabierzy swiata, a teraz obrywamy w jednym szeregu z imperialistami. Ba, nawet bardziej, bo dawne spolecznosci niewolace czarnoskorych czy przesladujace homoseksualistow, obecnie wytykaja nas palcami w spolecznosci miedzynarodowej, jako dxikusow, nie umiejacych sie podporzadkowac.
      • aandzia43 Re: Kopernik była kobietą !!!!!!!!!!!!!! 15.08.20, 12:04

       > Misgenderowanie Michała Sz. ze strony Suchanow jakoś nie spotkało się ze zdecyd
       > owaną reakcją feministycznego kolektywu. Z żadną reakcją się nie spotkało. Ciek
       > awe dlaczego? To proste - bo interesy literki T z czteroliterowego akronimu są
       > w swojej naturze sprzeczne interesami feministek. No bo jeśli do zostania "kobi
       > etą" i czerpania z tego tytułu różnorakich profitów wystarczy sama deklaracja m
       > ężczyzny, to jaki sens ma ta cała walka o przywileje?

       Hehe, śmichy-chichy, ale żeby zostać kobietą w świetle prawa i tak być formalnie traktowanym trzeba przejść bardzo długą drogę i kupę badań psychiatrycznych m.in. Wariaci i oszuści odpadają. Awanturnik Margot może sobie wymagać żeby zwracać się do niego w formie żeńskiej i duża część ludzi będzie to respektować (chociażby dlatego, że jest prawdopodobieństwo że mamy do czynienia z kimś kto faktycznie głęboko czuje się kobietą i nie chcemy go urazić), ale prawnie jest chłopem i ma się stawiać na komisji poborowej, iść do meskiego pierdla i szczać w męskim kiblu. Chyba ze wejdzie na ścieżkę formalnej zmiany płci.
       Swoją drogą za tej strasznej komuny mieliśmy sensowny program dla zmieniających płeć. Nadal jest niezły poza z dupy wziętym i upokarzającym punktem czyli koniecznością powołania na "świadka" rodziców. Wiele spraw rozbiło się lub odwlokło o tę konieczność. Kościołowym w 90.latach się wymyśliło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka