Dodaj do ulubionych

Macie sposoby na pamiętanie o lekach

17.05.10, 10:48
Jestem rozkojarzona - kiedyś zdarzało mi się zapomnieć wziąć procha,
potem zrobiłam sobie taką listę na lodówce i od razu jak połknęłam
to stawiałam kreskę. Teraz jest o tyle gorzej, że czasami nie
pamiętam czy wzięłam czy nie. Całą analizę w głowie przeprowadzam -
czasami nawet kilka razy dziennie. Chyba wrócę do tej kartki na
lodówce.
Obserwuj wątek
    • drugikoniecswiata Re: Macie sposoby na pamiętanie o lekach 17.05.10, 13:12
      Ja też mam pudełeczko i leży gdzieś na środku stołu albo w równie radosnym
      miejscu, bez pór dnia, ale umiem sobie podzielić, w optymalnym wydaniu wygląda
      to tak, że rozkładam na cały tydzień i widzę, czy łykam czy nie, w mniej
      optymalnym to zlewam i staram się pamiętać.

Z wenlafaksyną to masz akurat prosto, przecież telepie, jak nie weźmiesz, sama
      napisałaś smile A effectin ma w ogóle takie blistry z rozpisanymi dniami tygodnia.
      Z tego co pamiętam, różnica w cenie nie jest aż tak powalająca, przez pewien
      czas brałam velafax, potem wróciłam do effectinu i mam wrażenie, że lepiej na
      mnie działał. Subiektywne oczywiście. A, sposób alternatywny to rozpisywanie
      sobie właśnie na opakowaniu mazakiem spirytusowym.
    • kebli Re: Macie sposoby na pamiętanie o lekach 17.05.10, 13:27
      Ja się przyznam, że nie mam. Czasem mi się zdarza zapomnieć, zwłaszcza rano jak
      zaśpię, czasem wieczorem nie wezmę, jak się nie mam siły podnieść z łóżka bo tak
      bardzo chce mi się spać. Ale w 90% biorę. A to dlatego, że mam w biurku szufladę
      o którą się ciągle obijam, którą mam na widoku i która jest pełna, dosłownie
      pełniuteńka pudełek z moimi lekami. Ciężko zapomnieć jak coś takiego się na
      ciebie cały czas gapi wink A że ja wiecznie zapominam co gdzie mam to w
      poszukiwaniu różnych przedmiotów otwieram ją przez pomyłkę kilka razy dziennie big_grin
    • awanturka Re: Macie sposoby na pamiętanie o lekach 17.05.10, 20:06
      Mój mąż każdego rana i wieczora wkłada mi tabletki do dzioba. niestety sama zapominam, szczególnie jak jestem ciężko depresyjnie... zreszta jak jest hipomaniakalnie to też zapominam (kto by tam pamiętał o takich rzeczach, prawda?)Więc niestety mąż musiał się tym zająć.
      • majagor Re: Macie sposoby na pamiętanie o lekach 17.05.10, 20:34
        Ja początkowo miałam problemy małe z pamiętaniem. Teraz już jest to taka
        czynność jak mycie zębów. Gdy brałam pigułki antykoncepcyjne także nie miałam
        problemów z pamiętaniem o nich.
        Na tabletki mam małą skórzaną kosmetyczkę, w której trzymam po blistrze z
        każdego mego leku + omega + nospa + coś na ból głowy. Gdy gdzieś idę/jadę
        wrzucam zawsze ją do torebki.
        Resztę leków trzymam na półce - wysoko na ścianie, by czasami jakieś dziecko
        odwiedzające nas nie miało do tego dostępu.

A gdy kiedyś musiałam brać dużo różnych leków [na żołądek, na nerki] powiesiłam
        w pokoju kartkę z rozpiską, co kiedy, ile. Pomagało.

Teraz mam na głowie także leki dla mamy. Cztery razy na dobę przeciwbólowe, dwa
        razy na dobę antybiotyk, dwa razy leki na obrzęk mózgu + coś na kaszel. Na nocne
        dawki mam ustawiony alarm w komórce, bo budzika w głowie jeszcze nie mam smile
    • tlenoterapia Re: Macie sposoby na pamiętanie o lekach 17.05.10, 23:02
      Hym ,dziwi mnie ze tak w wiekszosci zapominacie ,moze dla tego ,ze wiecej sie
      dzieje u was w zyciu? Ze czujecie sie dobrze...

Chciała bym zapomniec ,ze cos lykam ale wychodzi na to ,ze mam mentalnosc
      pielegniarki i zawsze pamietam 4 x dziennie + kontrol nad leczeniem zwierzakow i
      domownikow + wiedza co lykaja znajomi..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka