Dodaj do ulubionych

co lekarze wiedzą/myślą o chorobach psychicznych

06.07.10, 17:20
Spotkałam będąc w górach parę sympatycznych, młodych lekarzy (ona i on, daleka rodzina), na oko inteligennych, jeden ze specjalizacją, drugi w trakcie.

Jakoś tak się gadało i gadało - zeszło na moją 15 letnią sąsiadkę, że pięknie maluje (miałam zdjęcia w komórce), po tem o tym, że ojciec jej ma schizofrenię, potem o tym, że ją douczam z matematyki.

I tutaj - "daj sobie spokój - z tej dziewczyny i tak nic nie będzie, na 100% (!) będzie schizofreniczką jak jej ojciec, pewnie już ma objawy.." i dalej "ludziom chorym na schizofrenie i depersję dwubiegunową (skąd oni wzięli takie określenie) przecież nie wolno się żenić a choroba rodzica jest wskazaniem do aborcji..." (skąd oni pobrali te informacje!!)

Nieśmiało protestowałam, że to nie tak, że skuteczne leczenie, że okresy remisji, że żadne tam 100%.... A oni dalej rozwijali temat i dalej w tym stylu...

Ratunku !!! Jak tak o chorych psychicznie myślą lekarze to jak ma myśleć przeciętny laik?

Dodam, choć to pewnie jest oczywiste, że nie wiedzieli, że choruję (pewnie gdyby wiedzieli to by się tak nie rozkręcili, ale za to pewnie by patrzyli na mnie z obawą, czy zaraz w maniakalnym szale nie rzucę się na nich)..
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka