Dodaj do ulubionych

Ratunku czy ktoś z was wie o co chidzi???

06.08.10, 16:53
Dostałam maila z jakiegoś pobieraczka.pl i żądaniem zapłaty 94 zł! Tylko za co
przepraszam??Niczego nie sciągałam nie pobierałam za pośrednictwem tej
strony,jestem w szoku! Grożą mi windykacją i oddaniem sprawy do sądu.W
internecie czytałam że to są oszuści.Może ktoś z was się spotkał z czymś
takim,nie wiem co robić,płacić czy nie płacić?
Obserwuj wątek
    • za_mszowe Re: Ratunku czy ktoś z was wie o co chidzi??? 06.08.10, 18:03
      pobieranie z tego serwisu miało być darmowe, ale tylko przez pierwszy tydzień.
      ktoś mi odradził rejestrowanie się tam, więc nie popełniłam tej głupoty

forumprawne.org/prawa-konsumenta/76799-oszustwo-przez-internet-pobieraczek-pl.html
      w internecie tego pełno - wygoogluj "pobieraczek oszustwo"
    • chattetoutenoire Re: Ratunku czy ktoś z was wie o co chidzi??? 06.08.10, 22:15
      To znaczy, że w ogóle nie znasz tej strony i nigdy się u nich nie rejestrowałaś ani nic?

Najpierw sprawdź, bo może nie pamiętasz, że kiedyś coś dawno temu. No i odpytaj członków rodziny, czy może sobie ktoś nie skorzystał z Twoich danych osobowych (nie wiem czemu by mieli to robić, ale ogólnie taka sytuacja teoretycznie nie jest niemożliwa). Jeśli nie rodzina to albo masz do czynienia z kimś "życzliwym" co się za Ciebie podszył, albo sam serwis chce Cię naciągnąć.

Szczerze to dała bym sobie spokój i nie przejmowała. Jesli to oszuści to za tak małą kwotę nie opłaca się chyba podać Cię do sądu (skoro oszuści to raczej wiedzą, że przegrają i jeszcze poniosą koszty sądowe - tyle ugrają).

Aha, poza tym to z tego co kojarzę e-mail nie ma w Polsce mocy jak pismo wysłane listem poleconym. Równie dobrze możesz nawet nie posiadać już tego adresu, albo odebrać maila za 2 miesiące. Ba, jak chcesz sama też mogę Ci wysłać maila, że masz mi zapłacić, bo inaczej podam Cię do sąduwink. Na maila od pobieraczka.pl możesz wtedy zareagować jak na maila ode mniebig_grin
    • awanturka Re: Ratunku czy ktoś z was wie o co chidzi??? 07.08.10, 08:26
      Nie masz się co przejmować.

O portalu było głośno w mediach. Na stronie głownej jest informacja, że użytkowanie przez miesiąc jest bezpłatne.

Natomast głęboko w regulaminie (długim i napisanym zawiłym językiem tak aby zniechęcić do czytania każdego komu przyjdzie to do głowy) jest ukryta informacja o tym, że po miesiącu uzytkowania pobieraczek staje się płatny i to słono jeżeli pisemnie nie wymówi się umowy (adres na który należy to zrobić też jest ukryty i podany małym druczkiem na którejś ze podstron stron pobieraczka.pl. tak, że nie można go znaleść).

Niech udowodnią Ci, że to Ty zarejestrowałaś się na pobieraczek.pl! W jaki sposób, przecież ktoś mógł zrobić to za Ciebie! Firmy takie szukaja takich co to przestraszą się windykatora i zapłacą. To działa na zasadzie - wyślemy ostrzeżenie do 1000 osób a nuż uda nam się przestraszyć kilkanaście...

Miałam podobną historię z Readers Digest - z niezamawianymi książkami - długo straszyli windykatorem aż w końcu się odczepili jak zagroziłam, że oddam sprswę do sądu o próbę wyłudzenia i nękanie mnie kolejnymi pismami. Trzy lata upłynęły i nic...
      • czubata Re: Ratunku czy ktoś z was wie o co chidzi??? 07.08.10, 11:38
        A wiadomo co ja tam w manii wyprawiałam,może i się logowałam na tej
        stronie,przeglądałam historie w kompie ale nie udało mi się znaleść nic na ten
        temat,nie mniej nie warto się zbytnio przejmować bo rzeczywiscie w necie pisze
        że to oszuści i naciągacze,i było o tym głośno.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka