06.09.10, 21:18
......uwierzcie wystepuje u mnie bez żadnej reguły,ani typu, czasu czy ilości spożywaniych posiłków.Czasami jest tak dokuczliwa,że aż boli mnie między łopatkami. Najgorzej jest podczas snu, kiedy zaaispiruję soki do dróg oddechowych(oddychanie przez nos w takich chwilach ratuje życiewink ).Dlatego profilaktycznie śpię na lewym boku,łykam środek p/nadkwasocie (zresztą mam go w torebce,stoliku przy łóżku i kuchni).Może to reflux-,ale lekarza chcę zostawić sobie na później. Wiem, że to nie jest temat na to forum-ale wiecie tak wiele.
Kupiłam dzisiaj jakis specyfik co ma 24h/dobe działać.
Obserwuj wątek
    • ergo_pl Re: zgaga... 06.09.10, 21:49
     omeprazol byl do niedawn ana receptę, teraz można (10 mg) bez recepty pod nazwą Bioprazol BIO

     www.domzdrowia.pl/76784,bioprazol-bio-10-mg-14-kapsulek.html
     • sensi41 Re: zgaga... 07.09.10, 09:03
      Specyfik,który mi farmaceuta podsunął to polprazol acidcontrol. mam łykać jedną na noc.
      wiem,że to tylko działa na objawy, że czeka mnie wizyta u rodzinnego i gastroskopia.
      jako ex służba zdrowia mam bardzo negatywne podejście do wszystkiego co się wiąże ze szperaniem w moim cielewink (się człowiek napatrzył wink)
  • poetkam Re: zgaga... 06.09.10, 21:32
   Najpierw rodzinny - może przepisze coś silniejszego niż bez recepty, jeśli nie pomoże po jakimś czasie wyśle Cię do lekarza gastrologa. Ten od razu na endoskopię(gastroskopię) i już wie o co biega. Technika, medycyna idzie na przód. Współczesna endoskopia - 60 sekund, rurka cienka jak mały palec. 11 lat temu - ok. 10 min, rura gruba jak 2 kciuki, przełyk bolesny przez ok. 2 dni. Ostrzeżenie - oddychać i czekać cierpliwie.
   Autopsja. Co przeżyłam, to moje.... Ale - spokój mam, żołądek się uciszył, uspokoił, warto było.
   Spokojnie, sensi, będzie dobrze. Chcesz jeszcze jakiś szczegółów - pytaj na priva smile
   • czubata Re: zgaga... 07.09.10, 12:07
    Gastroskopia jest bardzo nie przyjemna.Robiłam to badanie w marcu tego roku o ile się nie mylę. Pojawiła się u mnie dysfagia przełyku, taki potworny ból że nie mogłam jeść ani pić.Głodziłam się na śmierć. Potem się okazało że gastrolog mi nie pomoże, bo to na tle depresji,i jak zaleczyłam depresję to przeszło. Dysfagia u mnie rozpoczęła się zgagą.
    Z kolej kiedy byłam w ciąży miałam zgagę tak jak ty,i ginekolog przepisał mi tabletki które łykałam codziennie rano i jak ręką odjął.Nie pamiętam co to za specyfik,ale są leki które naprawdę pomagają.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka