Dodaj do ulubionych

Leki nie powodujące tycia

11.02.11, 19:56
Witam
Chciałbym zapytać doświadczonych pacjentów, które leki nie powodują tycia? Odkąd stosuję Depkinę Chrono, do tego Rispolept to mam kulminację +30 kilogramów w ciągu ostatnich dwóch lat. Wspomnę u mnie to jest już 60 kilo powyżej wagi normalnej, zaczynam mieć problemy z krążeniem i zaraz padnie mi serce.
Wiem że to lekarz powinien coś zasugerować, ale mało któremu lekarzowi zależy na czymś więcej oprócz efektu leczniczego. Jak o siebie nie zadbasz to nikt o Ciebie nie zadba, ot co.
Proszę o jakieś sugestie.
Obserwuj wątek
          • 38takatam Re: Leki nie powodujące tycia 13.02.11, 17:24
            Dziwię się,bo moja dok. uważa za lek do odstawienia jak przytyję więcej niż 5 kg-żeby dopuścić do 20-to skandal.Przecież jest cały wachlarz leków i jakoś można pokombinować,żeby nie tyć na nich i dobrze się czuć...Ja po zmianie leków schudłam (8kg),bez wysiłku do mojej naturalnej wagi.Ale,ale...teraz mam mieć znowu zmianę w lekach i nie powiem...bardzo boję się tycia,tym bardziej,że przestałam palićsad

"Najokrutniejszym przekleństwem choroby jest także święta obietnica:
            nigdy nie będziesz się czuła tak samo na stałe."

Terri Cheney
            • dr.zabba Re: Leki nie powodujące tycia 13.02.11, 20:59
              wiesz, to że jest dużo leków, nie znaczy, że wszystkie działają
              ja osobiście przetestowałam na sobie podręcznik farmakologii, żeby dobrać to, co w końcu działa

i myślę, że sformułowanie "żeby dopuścić do 20-to skandal" może być bardzo przykre dla madau
              ja też mam 20 kg na plusie - tak, "dopuściłam do tego"
          • tlustaklucha Re: Leki nie powodujące tycia 13.02.11, 20:54
            No wiem, Madau, czytałam na innym forum. To rzadkość podobno. Ja bym też próbowała wobec tego na coś podmienić, choć wiem, że Ty już dużo próbowałaś. Czytałam, że abilify dołącza się do innych neuroleptykow, żeby zmniejszyć tycie po nim. Pewnie, jak zawsze, każdy inaczej reaguje. Moja koleżanka schudła na depakinie...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka