Dodaj do ulubionych

Są jakieś spotkania dla osób z Chad w Warszawie?

27.09.18, 17:43
Leczę się od lat, od lat też biorę leki. Działam normalnie, pracuję, chodzę na siłkę etc. Umiem rozpoznać czy jestem w dołku , czy właśnie mi się hipomania rozkręca.
Ale ogólnie wszystko robię sam, nie znam nikogo z moją chorobą, jestem ciekawy jak mają inni i czy czegoś nie będę mógł się od innych nauczyć.

Są jakieś grupy spotkaniowe dla ludzi z CHAD w Warszawie? Szukanie w Google daje marne rezultaty.
Obserwuj wątek
    • prawo.murphyego Re: Są jakieś spotkania dla osób z Chad w Warszaw 27.09.18, 23:03
     Pani powyżej nie ma racji, tam ktoś pisze o grupie wsparcia dla rodzin takich bardzo-bardzo nisko funkcjonujących osób z chad.

     Poszukaj w necie info o fundacji efkropka, tylko nie wiem czy ich grupa wsparcia dotyczy tylko i wyłącznie chad, czy np depresji tez.

     Uniwersytet Swps tez kiedyś miał takie zupełnie otwarte spotkania koła naukowego poswieconego zaburzeniem nastroju, założyli sami studenci z chorobami tego typu. Nie wiem czy to kręci sie do teraz.
     • juliap1 Re: Są jakieś spotkania dla osób z Chad w Warszaw 28.09.18, 00:02
      Słuchajcie, pozwolę na małe wtrącenie. Z tego co ostatnio pisały osoby na forum, grupy wsparcia z dla ChAD-owców i przez ChAD-owców zainicjowanej nie ma. Wspominał o tym Dkmn w wątku dotyczącym tworzącej się właśnie grupy wsparcia dla bliskich osób z ChAD (partnerów/rodzin).

      Prawo.murphyego wspomina o fundacji eFkropka. Oni mają grupę integracyjną dla osób po kryzysach psychicznych/chorych psychicznie. Mają też edukatorów i asystentów zdrowienia (w tym osoby z ChAD, które przeszły odpowiednie szkolenia). Sprawdź ich stronę, odezwij się do nich, może to coś dla Ciebie.

      Natomiast osobną kwestią jest to, że osoby, które zainicjowały powstanie grupy wsparcia dla rodzin/partnerów ChAD-owców, zgłosiły się o wsparcie do tej fundacji. Mam na myśli wsparcie w postaci pojawienia się na spotkaniu informacyjnym lekarza psychiatry oraz edukatorów. I jeśli dalej wszystko będzie szło w dobrym kierunku, to współpraca z tą fundacją będzie się rozwijać. Jednak, tak jak wyżej, to dotyczy grupy wsparcia dla osób zdrowych będących w związkach czy mających w rodzinie osobę z ChAD.
  • prawo.murphyego Re: Są jakieś spotkania dla osób z Chad w Warszaw 28.09.18, 01:30
   12nitro12 napisała:

   > Leczę się od lat, od lat też biorę leki. Działam normalnie, pracuję, chodzę na
   > siłkę etc. Umiem rozpoznać czy jestem w dołku , czy właśnie mi się hipomania ro
   > zkręca.
   > Ale ogólnie wszystko robię sam, nie znam nikogo z moją chorobą, jestem ciekawy
   > jak mają inni i czy czegoś nie będę mógł się od innych nauczyć.
   >
   > Są jakieś grupy spotkaniowe dla ludzi z CHAD w Warszawie? Szukanie w Google daj
   > e marne rezultaty.
   Oj daje, tylko trzeba umieć szukać.
   www.inversa.com.pl/aktualnosci/grupa-wsparcia-dla-osob-z-choroba-afektywna-dwubiegumowa-chad,news,10,28.php
   Wątpię żeby grupa typu nieregularne skrzykiwanie się ludzi z forum na kawę wypaliła na dluzsza mete. Po prostu. Ja wyłączyłam się z internetowych spotkań przypadkowo poznawanych ludzi z netu jakieś nascie lat temu.
   • juliap1 Re: Są jakieś spotkania dla osób z Chad w Warszaw 28.09.18, 04:09
    Inversa ma dziwne praktyki... W tamtym roku ogłaszała się, jako darmowa grupa na różnych forach i fb u chad-owców itd., a była płatna i najważniejsze to grupa dla rodzin, nie dla chorych. Nawet w cenniku, była podana inf. o płatnościach za 10 zdaje się spotkań z góry. W tym roku podobno za darmo lub symboliczną kwotę, ale to należy samemu sprawdzić. Ale nadal to jako grupa dla rodzin funkcjonuje czy raczej jest reklamowane. Z tym, że ponoć poszło to już w mieszaną grupę, ale zdaje się dla konkretnych rodzin i ich ChAD-owców. Także "obcy" Chad-wiec bez pary w postaci zdrowej osoby nie ma tam racji bytu. Poza tym, to grupa zamknięta i nie przyjmują nowych osób. Inf. z działania z tego roku mam nie bezpośrednie, lecz od innej osoby. Ale prawdę mówiąc po tych psotach sama to sprawdzę dokładne. W każdym razie to, co wiem, osobiście, to w tamtym roku była spora ich reklama, jako darmowej grupy dla rodzin, wyszło tyle, że tylko ta druga dotycząca depresji działa pro bono. Ale co do tego pewności też mi brak, bo nie leżało to w moim kręgu zainteresowań, że tak powiem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka