Dodaj do ulubionych

Jaka muza Was kręci??

31.03.06, 11:45
Od wczesnej młodości słuchałem muzyki Metalica, Guns and rouses, Nirvana...
Jak wszyscy wiemy Axl Rose i Św.P. Kurt Cobain chorują(wali) na CHAD, wtedy
nie miałem o tym pojęcia a jednak ta muzyka bardzo do mnie przemawiała
(przeistaczała moje nastroje), zwłaszcza kiedy było mi źle i tak jest do
dzisiaj. Kiedy mam górkę słucham Faithless i Massive Attack... A Wy???
Zastanawia mnie czy to nie jest tak, że my chorzy i nasz "swoisty" świat
przeżyć nie powinniśmy mocno trzymać się razem i współdziałać na siebie w tych
naszych ekstremalnych stanach bo przecież jaki psycholog albo psychiatra
(oprócz chorej Pani Dr, która napisała książkę) jest w stanie zrozumieć naszą
wyjątkową wrażliwość. Nikt przecież, kto tego nie przeżywał nie jest w stanie
nas zrozumieć...
Obserwuj wątek
    • raissa1 Re: Jaka muza Was kręci?? 31.03.06, 16:33
      jasne,ze do konca żaden lekarz nas nie zrozumie.jednak on ma najwieksze
      doświadczenie.ja też wiele nauczylam sie o schizofrenii rozmawiając z
      kolezankami w szpitalu na ten temat,a nie jestem na nią chora.Lekarz to nasz
      jedyny ratunek.A to,ze tutaj gadamy sobie to dodaje nam wsparcia i otuchy,ale
      nas forum tak na serio do konca chyba nie wyleczy...

Co do muzyki,to pare zespołów trafiłes w moje ulubione,jednak ja kocham sie w
      muzyce filmowej...pozdrawiam i zapraszam na nowe forum..

link: www.bipolardisorder.fora.pl/index.php
      • demented_angel Re: Jaka muza Was kręci?? 31.03.06, 17:05
        DZIEKUJE RAISSO, ŻE TAK CHĘTNIE REKLAMUJESZ MOJE (NASZEbig_grin) FORUM!!!!

A co do muzyki... Własnie już od dłuższego czasu chodzilo mi po glowie aby załozyć taki temat na forum bipolardisorder.fora.pl , bo muzyka to cząsta mojego życie i jest dla mnie bardzo ważna(!)
        Również uwielbiam Nirvane smile ale nie tylko: gusta mam tak szerokie jak... sama nie wiem!!!!!big_grin W kazdym razie ...BAAAAAAARDZOOO big_grin
        Może szerzej na ten temat odpowiem na www.bipolardisorder.fora.pl/index.php i mam jeszcze prośbe do Ciebie Smarcikusmile. Jeśli móglbyś to przenieś ten wątek na moje forum (najlepiej opcja kopiuj-wklejsmile). I z góry będę wdzięczna za rejestracje smile pozdrawiam Was, buziakikisskiss
        • smarcik1 Re: Jaka muza Was kręci?? 01.04.06, 09:01
          No Dziewczyny... smile Fajnie że pdoba Wam się ten temat, podejrzewam, że muza w
          życiu każdego z nas tutaj odgrywa ogromne znaczenie i to fajny temat również na
          wymiane doświadczeń... np. co nas uspakaja a co mocno nakręca do dzialania...
          Raisso cieszę, się, że podzielasz moje gusta muzyczne a co do muzyki filmowej
          to też dalaś mi dużo do myślenia... Zastanawiam się np. dlaczego w
          przeciwieństwie do moich rówiesników i znajomych tak bardzo kręcily mnie
          mroczne filmy Davida Lynch'a (Miasteczko Twen Peaks, Dzikość serca, Blue
          Velvet), nie mówiąc już o muzyce z tych filmow smile
          No właśnie - następny temat: Jakie filmy Was pasjonują??
          ANIOŁKU - zaglądałem na Twoje forum - JESTEŚ WIELKA!!!
          Bardzo mi się podoba i z pewnością w wolnej chwili zarejestruje się u
          Ciebie smile)) Jest ZAJE...FAJNE wink))
          • smarcik1 Re: Jaka muza Was kręci?? 01.04.06, 09:51
            OK ANIOŁKU udalo mi się, tylko nie wiem, czy w dobrym miejscu smile
            Nasunęło mi się też jedno spostrzeżenie i tu apeluje do wszystkich starych
            forumowiczow, jeśli mogę sobie na to pozwolić...
            ANIOŁEK nam stworzyl nowe forum, więc jest okazja...
            Sam pamietam jak w dołku szukałem wsparcia w ludziach mających taki sam
            problem, oczywiście najbardziej zainteresowało mnie to forum, jednak prawda
            jest taka, że jak je poczytalem to zdołowałaem się na maxa... i mialem
            przerażającą wizję przyszłości z CHAD (przynajmniej ja mialem takie odczucie).
            Mam propozycje abyśmy na tym forum poruszali również sprawy bardziej
            optymistyczne i radosne z naszego zycia (a przynajmniej więcej takich tematów)
            po to aby nowi użutkownicy lub zainteresowani naszą chorobą nie myśleli
            (sugerując sie większością przygnębiających postów) że jest z nami tak
            źle... smile))
            • demented_angel Re: Jaka muza Was kręci?? 01.04.06, 22:00
              Oh, dziekuje Smarciku, nie wiem co powiedzieć <zawstydzony>
              Będę starać sie, aby na moim forumie, bylo wesolo i luzie, ale jak wiadomo, to tez od ludzi zależysmile(w sumie to juz jest big_grin m.in. dziki kochanej Raissiebig_grin - pozdrokiss)
              I jeszcze mala prośba i uwaga smile - wlasnie powstal nowy dzial, nie wiem czy go zaówazyles - 'Kącik Artystyczny' smile i jeśli pozwolisz tam przenislabym Twoj temat o muzie smile Tam bedzie można równiez pogadac o wszelkich przejawach sztuki smile - filmie, wspmnianej muzyce, prozie i poezji, fotografi i malarstwie itd itp big_grinbig_grinbig_grinbig_grin Tak więc serdecznie zapraszm w to miejsce ( i nie tylko of kors wink)

Pozdrawiam!!!!! kiss

pamiętajcie! www.bipolardisorder.fora.pl/index.php !ZAPRASZAM!
    • freaky33 Re: Jaka muza Was kręci?? 02.04.06, 12:59
      ...temat-rzeka...smile

Wszystko zależy od: chwili, nastroju tejże (a może bardziej od tego w Nas wink,
      okoliczności itp, itd...
      ...przed chwilą mnie właśnie dopadło " Sail away, away..Rippers never come
      back..." Genesis'ów(najlepiej w wykonaniu Ray'a Wilsona smile
      ...Nora Jones, stare INXS, niektóre Simply Red, stary dobry Joe Cocker, babci
      Tiny niektóre kawałki, "Gitan" Garou wink), z nowszych- Coldplay'ów
      kilka, ..."Can't take my eyes off you..." (p...ona CHAD'owa pamięć- czyje
      to???) i inne takie...dłuuugo by pisać - ostatnio głównie na "reumatyczną
      nutę"...
      Starość nie radość...wink
      • freaky33 Moje P.S. ;) 06.04.06, 12:15
        - "Wish you were here" Pink Floyd i oczywiście inne P.F. wink
        - Robert Plant - ze szczególnym uwzględnieniem "Fate of Nations" ("I
        believe", "Calling to you" etc) oraz "66 to Timbuktu" ("DARKNESS,
        DARKNESS" smile), "Ship of fools", Song to the siren", "Our song", "Life begin
        again", itd..)
        - Ray Wilson ("Change", "The next best thing" i oczywiście koncertowa "Live" na
        czele- ostatnio, dla mnie- z "Rippers", juz wspomnianymi wink

cd(n?)
    • anienis Re: Jaka muza Was kręci?? 05.04.06, 16:43
      ja z muzuka to mam tak jak ze wszystkim wszystko mi sie szybko nudzi... ale to
      co przewaza w utworach ktorych slucham obojetnie jakiego gatunku to lider grupy
      ZAWSZE jest mocną silną osobowościa ma charyzmę... a jesli chodzi o samą muzę
      to musi być wyrazista musi mieć takie coś z nowiutkich piosenek np TIMP MAAS "
      FIRST DAY" gdy ją słyszę to czuje jak buzuje w srodku. w ogole muzyka bardzo mi
      potrafi zmienić nastrój wink)) i napędza mnie pozdro
    • bialeoko Re: Jaka muza Was kręci?? 07.04.06, 14:26
      A ja też tak mam, że strasznie muzę przeżywałam od początku, słuchałam chyba
      wszystkich gatunków, i do dziś tych preferencji jest za dużo, by jasno je
      określić. Od jakiegoś czasu świadomie odcinam się od muzy powodującej (u mnie)
      silniejsze 'wzruszenia' na rzecz takiej którą 'średnio' mi się słucha, bo po
      prostu mnie to zmęczyło. Zresztą czegóż chcieć, jak się ciągnie w stronę Joy
      Division czy Cocteau Twins... za to np strasznie mnie kiedyś Underworld
      nakręcał (ten album 'second toughest in the infants')
    • galea4 Re: Jaka muza Was kręci?? 09.04.06, 10:41
      ja obojetnie czy jeststem w fazie manii czy depresji to sluchac pozytywnego
      reggae big_grin sak naprawde pomaga chociaz w depresji to teextow nie rozumiem ale
      slucham cos trzeba w koncu robic sciagnijcie sobie vavmuffin czy indios bravos
      pozytywne brzmienia polecam goraca pozdraiwam
      • maksego Re: Jaka muza Was kręci?? 14.07.06, 21:52
        Ach....muzyka, moja miłość. Generalnie staram się w miarę możliwości docierać
        do jak najwiekszej ilości gatunków muzycznych, eksperymentować z różnymi
        wykonawcami. W tej chwili za najwybitniejsze dokonanie na poletku muzyki
        uważam "Slow deep and hard" Typów. W tej muzyce jest niesamowita eksplozja
        emocji, nie hamowana niczym agresja, złość ale i depresja przemieszana z
        erotyzmem.( pychotka, nie?) Szybkie fragmenty przeplataja się z bolesnymi wręcz
        zwolnieniami. Troche jak w chadzie smile. Poza tym, jak już mówiłem, staram się
        słuchac wszytkiego co mi wpadnie w łapska. Ostatnio zainteresowałem się trochę
        hip hopem, wcześniej przechodziłem okres fascynacji muzyką elektroniczną.
        Jeszcze wczesniej klasyką rocka no i oczywiście niesmiertalnym metalem i
        gothiciem. Ciężko jest mi tylko przekonać się do klasyki, ale może do tego
        trzeba mi jeszcze dojrzeć, kto wie. Ojej...długo mógłbym na ten temat mówić, no
        ale w ogólnym zarysie się juz wyspowiadałem. Pozdrawiam wszystkich maniaków
        wszelakiej muzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka