Dodaj do ulubionych

pytanie do kobitek (tegretol)

21.12.06, 10:57
Byćmoże nikt mi nie odpowie, bo mam dziwne pytanie.
Czy któraś z was miała zaburzenia miesiączkowania, albo dodatkowe krwawienia w
wyniku brania TEGRETOLU ?
Ja jestem od wielu lat na antykoncepcji hormonalnej i mój ogranizm reaguje na
nią bradzo ładnie - "okres" dostaje od daaaawna jak w zegarku.
a tu nagle klops- dziś miałam krótkie, ale jednak krwawienie (a jestem w
trakcie przyjmowania hormonów) i nie mam pojęcia co może być przyczyna,
tymbardziej, ze na takiej antykoncepcji tak na prawde nei ma cyklu uncertain
Na chorobe tez mi to nie wygląda, bo nie ma żadnych niepokojących objawów.
Jedyne co przychodzi mi do głowy to lek , który biorę od kilku tygodni,
własnie tegretol.
Ale może w ogóle nie powinnam łączyć tych dwóch faktów.

Napiszcie mi, jeśli miałyście podobne doswiadczenia!!!
Obserwuj wątek
    • miriam11 Re: pytanie do kobitek (tegretol) 21.12.06, 13:49
      Tegretol osłabia działanie pigułek anty. Ja biorąc jedno i drugie zaczęłam
      dostawać plamień w najmniej przewidzianych momentach. Musiałam odstawić
      antykoncepcję, zresztą nie ma sensu się hormonami faszerować, jeśli i tak
      zabezpieczenie spada z powodu tegretolu. Pogadaj z ginem, bo raczej powinnaś
      zmienić rodzaj antykoncepcji, nie ryzykowałabym teraz zaufania do pigułek.
    • klementynka83 Re: pytanie do kobitek (tegretol) 12.02.07, 11:30
      ja nigdy nie brałam tegretolu ale owszem, słyszałam, że może on spowodowac
      podobne objawy... ja mogłam ten lek brac, ale broniłam się przed nim pazurami,
      bo słyszałam, że może wyskoczyć po nim "wąsik" (czyli jak widać wystepują jakies
      zaburzenia hormonalne - skoro aż "wąsik", to na pewno kłopoty z miesiączką też
      są możliwe...)
      na szczęście mam nietolerancję na przeciwpadaczkowe i pozostaje mi lit.
      musisz spytac lekarza, przedtem przeczytaj ulotkę, żeby mieć czym się bronić,
      jak lekarz cię zbyje mówiąc, że histeryzujeszwink - jest tam "hirsutyzm" (czyli
      to nadmierne owłosienie typu męskiego u kobiet - w skutkach ubocznych, ale ja
      chyba tez o zaburzeniach miesiączkowania czytałam - o tym to chyba w każdym leku
      jest, nawet w licie pisze)
      ale i tak lekarz jest wyrocznią i nie główkuj sama, tylko spytaj jego...
      • agatorka Re: pytanie do kobitek (tegretol) 12.02.07, 12:02
        Hmm, jesteś pewna, ze czytałas ulotkę tegretolu? Tam nie ma nic o hirsutyzmie.
        Nie strasz plotkami.

        Jeśli chodzo temat główny to odpuściłam sobie.
        Konsultowałam się z ginekologiem i pani dr potwierdziła moje wrazenie , ze nie
        moge czuć sie pewna nawet jesli brałabym większą dwakę hormonów (a swoja drogą
        nie chciałabym brać aż takiej ilości hormonów) Niedługo będę miała zakładaną
        wkładkę i mam nadzieje, ze problem będzie z głowy, a przy okazji nie będę się
        faszerować hormonami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka