Dodaj do ulubionych

UWAGA!!! Nie daj się nabrać na "prezent" !

19.02.20, 16:42
Piszę żeby przestrzec innych. Nie widziałam jeszcze nigdzie ostrzeżeń odnośnie tej osoby, dlatego właśnie chcę uczulić wszystkie panie a szczególnie te, które ciągnie do panów z Azji. Jeśli jednak jest ktoś, kto również natknął się na coś podobnego to chętnie porozmawiam.

Ostatnio poznałam przez internet faceta, Azjatę pracującego w Kanadzie na kontrakcie. Zaczepił mnie pierwszy na aplikacji MEEFF (która służy głównie do szukania osób, które pomogą Ci w nauce interesującego Cię języka), potem rozmawialiśmy poprzez komunikator LINE.
Z początku wszystko szło normalnie, chociaż z powodu jego szybkich deklaracji o miłości i jaka to jestem cudowna, traktowałam go nieco na dystans, bo ogólnie nie mam zaufania do ludzi.
Pewnego dnia napisał mi że ma urodziny i z tej okazji pojechał do Bangkoku i chce mi coś kupić, a potem wysłać. Z początku odmawiałam i nie podawałam mu żadnych danych, bowiem nie chciałam otrzymywać prezentów od ledwo co poznanej osoby. Jednakże po jakimś czasie zmieniłam zdanie bo wydawał się być naprawdę smutny z powodu mojej odmowy. Podałam mu adres, na który ma wysłać paczkę i podobno to zrobił. Problem w tym, że kilka dni później dostałam email od firmy Worldwide Logistics, która poinformowała mnie, że przesyłka znajduje się w Brazylii i aby mogli ją przesłać dalej to muszę zapłacić 1500 dolarów. Oczywiście nie zrobiłam tego - po pierwsze w obecnej chwili nie stać mnie na to, a po drugie nie będę płaciła za coś, o co nie prosiłam. Kiedy napisałam mu jaka jest sytuacja to oczywiście prosił mnie żebym zapłaciła. A ja odpisałam, że jeśli tak mu zależy na tej przesyłce to niech skontaktuje się z tym serwisem i poprosi żeby zwrócili mu przesyłkę. W międzyczasie zwierzyłam się znajomemu z całej sytuacji i on uprzedził mnie, że są oszuści którzy w taki właśnie sposób próbują wyłudzić pieniądze. Zapytałam potem tamtego faceta o to, ale oczywiście obraził się tylko na mnie. Zaczęłam więc trochę szperać po internecie i kilka zdjęć, które mi wysłał było niezwykle podobnych do zdjęć, które dostali oszukani ludzie. Nic nie zapłaciłam, więc nie straciłam pieniędzy, ale podałam swój adres zamieszkania, email oraz numer telefonu.
Tutaj mam kilka zdjęć, na jednym z nich napisane jest imię jakim on się posługuje, nawet jakiś telefon i adres, ale po wyszukiwaniu wydaje mi się, że to wszystko fake. Pisał, że jest w Kanadzie, telefon jest z Kalifornii a adres z Wielkiej Brytanii.
[url=https://ibb.co/cXRKtNP][img]https://i.ibb.co/rfqKMZg/LINE-1582071239065.jpg[/img][/url]
Owa przesyłka, którą niby mi wysłał.
[url=https://ibb.co/wsdvNkN][img]https://i.ibb.co/QdJ5FgF/LINE-1582112099422.jpg[/img][/url]
Wyszukiwanie po zdjęciu w Google nie dało żadnych wyników, ale to nie znaczy że to nie oszust.
[url=https://ibb.co/gymQn94][img]https://i.ibb.co/cJkRm3Y/LINE-1582071222065.jpg[/img][/url]
A taki email dostałam od domniemanego serwisu, który miał mi wysłać paczkę. Po wpisaniu nazwy w wyszukiwarkę znalazło się tyle różnych stron, że nie mam pojęcia która jest prawdziwa.
[url=https://ibb.co/DL56fkD][img]https://i.ibb.co/zNGLVbh/20200218-140544.jpg[/img][/url]
Oczywiście zgłosiłam to w kilka miejsc, jak Anty-Portal.pl czy CERT.PL, na policję nie bo pewnie skoro nie straciłam pieniędzy to się nawet tym nie zajmą.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka