Dodaj do ulubionych

Ku przestrodze... inżynier z paltformy :)

02.04.22, 09:02
Informację kieruję do kobiet korzystających z portali randkowych aby uważały i zachowały czujność na oszustów wszelkiej maści zagranicznych inżynierów... lekarzy i żołnierzy. W grudniu skontaktował się niejaki ALEX ADAMS. Inżynier naftowy z Bostonu, na zdjęciu (może być ukradzione a w wyszukiwarce Google nie znalazłam ewentualnego właściciela) postawny i przystojny mężczyzna z łagodnym spojrzeniem. W przeszłości oszukany i zdradzony przez żonę, rozwiedziony, wdowiec, samotny ojciec sześcioletniej dziewczynki, niedawno stracił matkę... po prostu kumulacja nieszczęść ;) Przedstawia się jako człowiek bogaty, stabilny, wykształcony z domem.. brakuje mu tylko JEGO PANI ;) Wiadomości e-mail przesyła w języku polskim i angielskim. Pisze o wartościach, Bogu i planach na przyszłość... IDEAŁ można pomyśleć. Prowadził systematycznie korespondencję, empatyczny i czuły nie naciskał dobrze usypiał czujność. Przesyłał zdjęcia. Nie od razu podał kontakt telefoniczny. Korzysta z Viber i Skype (+1 617-391-7938 ) ma też WhatsAap. Używał dwóch pierwszych ponieważ mają wbudowane translatory. Wow !!!... połączył się nawet na video skype... cóż kiedy obraz szarpany a połączenie rwało się parokrotnie. Uwiarygadniał się przesyłając zdjęcie zaproszenia na rozmowę o pracę, umowy kontraktu w Australii. Poważna sprawa?! Znalazłam jego konto (prawdopodobnie również fałszywe) www.instagram.com/lex2apex/
Oświadczył że po kontrakcie przyjedzie do Polski :) Cóż kiedy przeszedł do "ataku" zdemaskował się błyskawicznie... na platformie wiertniczej gdzieś na morzu brak internetu spowodował że prosił o pomoc w przesyłaniu maili do rzekomych dostawców materiałów... jakby sukces całego kontraktu opierał się tylko na tobie hi, hi :)))... a kiedy prosił o pomoc w zalogowaniu się do jego banku... bańka pękła. NIGDY W ŻYCIU NIE POBIERAM OBCYCH LINKÓW A TYM BARDZIEJ DO BANKU. To miał być dowód jego zaufania do mnie... cóż kiedy ja nie mam zaufania do obcego. Tknęło mnie że to kant gigant. Wyszukiwarka google i bingo... oszustwa nigeryjskie. Było mi nie w smak, że w ogóle pisałam, mogłam wcześniej poszukać w necie... ale najważniejsze, że oprócz czasu nie straciłam niczego materialnego a co więcej będzie to rodzaj szczepionki uodparniającej na przyszłość. Tak więc miłe Panie strzeżcie się i bądźcie czujne... życie to nie bajka !
Obserwuj wątek
    • stasi1 Re: Ku przestrodze... inżynier z paltformy :) 10.04.22, 08:09
      Pewnie że życie to nie bajka. Akurat ostatnio rozmawiałem telefonicznie ze znajomą którą wieki temu poznałem przez internet(osobiście też sie spotkaliśmy). I właśnie też ja próbował poderwać gość którego same nieszczęścia trapiły, dlatego ciągle prosił ja o pieniądze. Ona gadała z nim tylko dlatego że dobrze po angielsku mówił

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka