Kilka pytań...pomóżcie

30.01.11, 10:30
Od piątku Piotruś złapał infekcję pewnie od siostry która przez tydzień się smarkała,byliśmy u lekarza w oskrzelach czysto gardło też ale śluzówka w nosku -fatalna Piotruś ma zatkany nosek,kicha nie może spać z jedzeniem też gorzej,gorączka-38 czasami lekki kaszel.Mały jest inhalowany dostał engystol,strrimar,nasiwin...a teraz pytania
1.dziewczyny co jeszcze byście radziły???
2.zauważyłam że czasami lekko uwypukla mu się ciemię może tak było od początku ale nie zwracałam na to uwagi a teraz częściej łapię go za główkę-sam już nie wiem a może to od infekcji? czy u Was też tak było czy powinnam się tym martwić?
3.jak policzyć ilość vit D3(inne jednostki są na mleko modyfikowanym a inne na opakowaniu vit D3)
4.powiększone węzły na szyjce to efekt infekcji-po jakim czasie powinny wrócić do normy?
Pozdrawiam Wszystkich Ewa
    • selkia1 Re: Kilka pytań...pomóżcie 30.01.11, 11:32
      Witam
      Ostatnio moja córcia przechodziła również jakąś infekcję. Miała utrzymującą się gorączkę, zalewający ja katar i delikatne pokasływania. byłam u lekarza która po osłuchaniu dziecka nic nie stwierdziła (czysto).
      Moje działania były następujące:
      Na pewno trzeba regularnie czyscić dziecku nosek żeby spływajaca wydzielina nie zalała oskrzeli ani płuc bo może dojść do zapalenia. Psikałam więc w nosek dziecka sól morską a następnie odsysałam to wszystko aspiratorem do nosa "katarek" allegro.pl/katarek-odciagacz-katarku-dla-dzieci-najtaniej-i1435010205.html
      Po odessaniu wydzieliny nawilżam śluzówkę noska inhalatorem allegro.pl/inhalator-medel-family-soft-termometr-promocja-i1417111884.html do inhalatora wlewam trochę roztworu soli fizjologicznej.
      Ważne jest też oklepywanie dziecka. www.kaszeludzieci.pl/oklepywanie-niemowlat na tej stronie zamieszczony jest filmik instruktażowy dla rodziców jak poprawnie oklepywać dziecko.
      Moja lekarka przepisała mi syrop PULNEO który również podawałam 3 razy dziennie po 4 ml (moje dziecko ma 9 m-cy wieku urodzeniowego a 6 korygowanego).
      Oprócz tego podawałam dziecku fenistil w kroplach (6 kropelek 3 razy dziennie) oraz NASIVIN SOFT - krople do noska.
      Dodatkowo podaje dziecku raz dziennie DICOFLOR probiotyki dla uodpornienia.
      JEŚLI CHODZI O WYPUKLAJĄCE SIĘ CIEMIĘ TO UDAJ SIĘ Z DZIECKIEM DO LEKARZA BO MOŻE TO BYĆ OBJAWEM JAKIEJŚ POWAŻNEJ INFEKCJI!!
      W zwiazku z witaminą D3 to najlepiej podawać dawkę którą ustali lekarz, nie kombinowałabym na własną rękę.
      Powiększone węzły to reakcja organizmu na infekcję. Ponownie radzę udać się do lekarza i zrobić badania krwi i moczu aby upewnić sie czy infekcja jest wirusowa czy bakteryjna. Bo jeżeli to bakteria to wskazany bedzie antybiotyk.
      Pozdrawiam
    • mama-cudownego-misia Re: Kilka pytań...pomóżcie 30.01.11, 11:48
      ad 1. Pulmex baby, euphorbium do nosa, nawilżanie powietrza, inhalacje z soli fizjologicznej, frida, maść majerankowa pod nosek (również, żeby się nie odparzył), spanie na klinie, jakieś soczki z wit. C... Niewiele więcej zrobisz.

      ad.2. Jeśli jest stale wypukłe, to naprawdę nie ma co zwlekając, trzeba to pokazać przynajmniej pediatrze, a najlepiej neurologowi. A jak główka przyrasta ostatnio?

      ad.3 ta dawka, którą zwykle maluchom pediatrzy przypisują, czyli 10 µg to 400 j.m. O te jednostki chodziło?

      ad.4 nam mówili, że nawet do 2 tygodni po wyzdrowieniu
      • jaewa2009 Re: Kilka pytań...pomóżcie 30.01.11, 13:05
        Ciemię pediatra oglądała i powiedziała że może się uwypuklać przy gorączce ale ja i tak się boję,ta wypukłość znika kiedy mały jest na rękach ,na brzuchu.Główka przyrasta prawidłowo ale chyba dla świętego spokoju zadzwonię do neurologa
    • alicjontko Re: Kilka pytań...pomóżcie 30.01.11, 18:03
      nie na temat, ale smile zdjęcie Julii mnie urzekło, śliczna dziewczynka!
Inne wątki na temat:
Pełna wersja