sterylizajca jak długo ?

07.04.11, 23:32
witajcie, mam pytanie - do jakiego wieku sterylizowałyście butelki i smoczki ? Hanka ma 9 miesięcy, nadal wyparzam wszystko co do karmienia za każdym razem, smoczki, butelki, łyżeczki i się zastanawiam czy nie przesadzam ..może czas już ją oswajać z florą bakteryjną ? smile
    • karro80 Re: sterylizajca jak długo ? 07.04.11, 23:38
      od mleka flaszki i smoki sterylizowałam dłuuugo, bo do ponad roku - resztę nie, czyli miseczki flaszki po piciu(kiślu w naszym przypadkuwink).

      Flora florą, dostatecznie sie oswaja oblizując łapki, pchając co się da itp, ale mam wtłoczone, ze rzeczy trudno domywalne mające stycznosc z mlekiem trza mieć idealnie czyste.(tata mi kazał zresztąbig_grin chłop po chemii spożywczej to się z nim nie będę kłócićwink)
      • joann.a1974 Re: sterylizajca jak długo ? 07.04.11, 23:42
        oooo faktycznie, o łapkach zapomniałam, że też dobrze wysterylizować...tylko kurcze jak ??? big_grin
    • zdunia1979 Re: sterylizajca jak długo ? 08.04.11, 08:25
      Ja Asiunia sterylizatora używałam tylko 4 miesiące! potem tylko zmywarka i solidne szorowanko ręczne!
      • mama_janka007 Re: sterylizajca jak długo ? 08.04.11, 09:57
        u janka do ponad roku, ale to bardziej ze wzgledu na specyfike "zycia wewnetrznego" butelek brownsa, bo tu mialam wrazenie ze tego po porstu domyc porzadnie sie nie da. u olka narazie sterylizujemy wsio jak leci, chociaz z kazdej strony slysze, ze teoretycznie po 6.miesiacu mozna juz odpuscic. zmywarki nie uznaje przy butlach, bo jednak pewnosci nie mam, ze te detergenty zmywarkowe mi sie w tej temperaturze w tworzywo nie wezra.
        • kicius_85 Re: sterylizajca jak długo ? 08.04.11, 10:44
          heh to ja byłam wredna matka niesterylizowałam wcale, tylko myłamsmile
    • annafelczerek Re: sterylizajca jak długo ? 08.04.11, 12:15
      Erykowi sterylizowałam butelki ponad rok. Następne pół wyparzałam wrzątkiem. Denerwowałam się strasznie jak wkładał coś do buzi, raczkował po podłodze, etc... Córce wyparzałam butelki przez 3 miesiące, aż w końcu odpuściłam i nic złego z tego nie wynikło smile.

      Pozdrawiam
      Anka
    • marcowa82 Re: sterylizajca jak długo ? 08.04.11, 14:23
      Od momentu wyjścia ze szpitala tak ze 4 miesiące jeszcze wyparzałam, potem juz myłam.
      • misiekjasiek Re: sterylizajca jak długo ? 12.04.11, 07:53
        Długo, do roku, po każdym jedzeniu.
        Dopiero przejście na kubki niekapki, których nie można sterylizować uwolniło mnie od tego nałogu tongue_out
        -----
        Justyna & stonki: Jaś (1740 g) i Michaś (1540 g)
        31 tc, ur. 17.10.2009 r.
    • mama-cudownego-misia Re: sterylizajca jak długo ? 12.04.11, 08:36
      sterylizuj, aż się zrobi mobilna i zacznie oblizywać podłogę wink
Pełna wersja