Dodaj do ulubionych

pytanie o zaburzenia SI

07.05.11, 23:22
Witajcie, od paru już tygodni zbieram się do przestudiowania tematu zaburzeń SI. Zaczęłam właśnie kopać net i poległam...Czy mogłabym liczyć z Waszej strony na jakieś ukierunkowanie w kwestii lektury ? W necie lub też może jakaś literatura ? Zanim oczywiście odwiedzę neurologa pod koniec maja, chcę dowiedzieć się o zachowaniach wskazujących na nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Czy w ogóle u 10 -miesięcznego dziecka można już dopatrzeć się niepokojących sygnałów ? (u Hanki korygowany wiek to 6,5 mies.).
Mnie niepokoi pewna "nerwowość" w zachowaniu Hani i kilka innych reakcji, nie wiem czy to zwyczajny symptom określonego charakteru, temperamentu czy też coś już niepokojącego na tym etapie rozwoju.
Jeżeli przypadkiem możecie też polecić lekturę nt. stymulujących zabaw czy też innej aktywności z takimi szkrabami - będę wdzięczna za poradę co warto kupić.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • mam-ann Re: pytanie o zaburzenia SI 09.05.11, 13:34
        na mojej stronie jest opis.. ale diagnoza 2 latka.
        Przyrowski diagnozuje chyba od 4 miesiąca tongue_out
        ale mało kto tak robi.
        znowu synapsis diagnozuje do 2 roku zycia, wiec obiegowa opinia z czekaniem do 2 roku jakcoś niepokoi nie pasuje...
    • sun-way Re: pytanie o zaburzenia SI 09.05.11, 22:22
      Wiesz, na diagnozę (nawet niepełną) to ona mała jest. Mój synek miał ostatnio diagnozę w wieku 4 lat. W młodszym wieku, to chyba głównie obserwuje się dziecko i psycholog raczej się wypowiada. Taka obserwacja to głównie Twoje zadanie, no i rodziny, bo w gabinecie możecie spędzić ograniczony czas i nie wszystko da się "zobaczyć". Chociaż duże nadwrażliwości, na przykład, to chyba mogą być widoczne nawet u młodszych dzieci. Mi pomogły kwestionariusze zamieszczane w sieci jako wstępne narzędzie przed diagnozą, np. taki (na dole strony):integracja-sensoryczna.warszawa.pl/
      • annafelczerek Re: pytanie o zaburzenia SI 09.05.11, 22:42
        W ogóle terapia integracji sensorycznej powstała jako terapia mająca pomagać dzieciom z problemami szkolnymi. Ostatnie lata "rozciągnęły" ją na dzieci młodsze. Pewnie teraz już każdy diagnosta dysponuje własnym kryterium wiekowym.
        Kupiłam sobie teraz książkę "Integracja sensoryczna na co dzień", jeszcze nie zaczęłam czytać, ale widzę już że na rysunkach są ćwiczenia dla klikulatków. W ogóle jak przeczytam, to mogę pożyczyć, jeśli będą jacyś chętni z Warszawy.

Pozdrawiam
        Anka
    • joann.a1974 Re: pytanie o zaburzenia SI 10.05.11, 00:50
      dziewczyny, dzięki za info smile
      ja nie doszukuję się broń Boże czegokolwiek u Hani na siłę, bo za dobrze jej idzie...ale jakbym dorwała książkę "wcześniak - pierwsze 6 lat życia jeszcze przed urodzeniem dziewczynek, to może nie oszczędziłoby mi to stresu, ale byłabym bardziej świadoma całokształtu tego co nas spotkało... tak i teraz, chcę się uczyć, wiedzieć, mieć świadomość, nie bazować na tym co mówią moi bliscy: "A Ty to wymyślasz jakieś problemy...przecież już wyszła z tego.."
    • szironna Re: pytanie o zaburzenia SI 13.05.11, 08:22
      Jeśli cokolwiek niepokoi radzę to sprawdzić. Małej nie zaszkodzi, a Ty się uspokoisz. Ja w ogóle jestem zdania, że trzeba dmuchać na zimne, zwłaszcza jeśli o dzieci chodzi. Nie ma się co oszukiwać, jeśli sama nie sprawdzisz, nie poszukasz, raczej nikt Ci tego nie podpowie, nie doradzi. Zatem pozytywne myślenie, ale z opcją kontrolingu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka