Dodaj do ulubionych

5 lat temu (i jeden dzien ;) )

29.11.11, 08:05
urodzil sie Synu smile

w 30/31 tyg, 1720gr, od poczatku na wlasnym oddechu (zdazyli mi podac sterydy), stan ogolny dobry, wylewy I i II, niestety- duza leukomalacja i w zwiazku z nia- kiepskie rokowania na przyszlosc (znacznie opozniony rozwoj psychofizyczny)

Mielismy farta- chodzic zaczal po poltora roku rehabilitacji, gadac z dnia na dzien calymi zdaniami pare dni po 3 urodzinach.

Wczoraj skonczyl 5lat i dzis Kuba nie rozni sie od swoich kolegow z zerowki. Jesli juz- to tym ze ich przerasta o glowe wink <ma ponad 122cm>
O wczesniactwie juz zapomnielismy smile

Pisze to nie po to zeby sie chwalic, ale moze komus to pomoze przetrwac gorsze dni- wiara ze bedzie dobrze. Mi w swoim czasie takie watki na tym forum bardzo pomagaly smile

Obserwuj wątek
      • wiwika12 Re: 5 lat temu (i jeden dzien ;) ) 29.11.11, 10:51
        Moje wielkie gratulacje!! Sto lat dla synka.
        Takie wpisy są cudowne, dają nadzieję... A ta jest bezcenna smile... Chyba sama coś napiszę, bo moja córeczka za kilka dni skończy 3 dni i jestem z tego powodu nieziemsko szczęśliwa.
        Samych pięknych dni dla synka i dla jego mamy.
    • mama_kasia_77 Re: 5 lat temu (i jeden dzien ;) ) 29.11.11, 12:18
      Wielkie gratulacje,sto latek dla solenizanta...
      Lazy powinnaś się chwalić bo jest kim smile.Ściskam Was mocno!
      --
      Kasia,mama Weroniki-40 hbd,3300 gram (17.05.2004r) i Julki - 25 hbd,690 gram(21.05.2010 r)
      Moje dziewczyny - fotoforum.gazeta.pl/5,2,mama_kasia_77.html
    • czarnawrona.online Re: 5 lat temu (i jeden dzien ;) ) 29.11.11, 15:31
      Po pierwsze: naj, naj, najlepszego dla Was (Ciebie również matko rodzicielko).

Gojapio jak zawsze dobrze prawi - podtrzymujcie (idąc za ciosem) rodzinną tradycję zapełniania czasu antenowego w TVN-ie

Wyściskaj Kubatego na tę 6 wiosnę!

--
      O.(30 tc/ 1000g) & L. (29 tc/ 910g)
    • stok2009 Re: 5 lat temu (i jeden dzien ;) ) 29.11.11, 16:44
      Wszystkiego najlepszego dla Kubusia!!!!!
      Bardzo dobrze ze piszesz o szczesliwym happy endzie, takie watki sa bardzo potrzebne i nikt nie mysli ze to chwalenie się. A Ty mi bardzo pomoglas kiedy prawie 4 lata temu moje blizniaki sie urodzily i tez mialy zle rokowania ze wzgledu na duza leukomalacje, wtedy dalas mi wiary ze moze byc dobrze wbrew temu co mowia lekarze. Dzieki za wsparcie w tamtym trudnym dla mnie momencie. Pamietam ze Twoj Kuba wtedy zaczal chodzic.
      Uwazam ze mamom urodzonych teraz wczesniakow takie watki daja sily i wiare w to ze u nich tez moze byc dobrze i ze kiedys one tez zapomna o wczesniactwie.
      Jeszcze raz wszystkiego najlepszego i wszystkiego dobrego.
      • lazy_lou Re: 5 lat temu (i jeden dzien ;) ) 30.11.11, 02:36
        dzieki wielkie smile
        zyczenia przekaze komu trzeba (chociaz wiem ze bedzie to kamyczek zaczynajacy lawine "a dlaczego? " wink )

a wiesz, stok2009 ze niedawno o was myslalam? smile w sensie: co u was slychac? niestety maja skrzynke zalala taka powodz spamu ze nie bylam w stanie odkopac naszej korespondencji z tamtego czasu. I bardzo sie ciesze jesli ci pomoglam.

Magda-Fundacja: ja mam przewlekla kamerofobie wink
        a kiedy by to mialo byc? <mam niedlugo zdjecia wobec czego jubilat dzis zostal wyslany na wagary do dziadkow zeby mama mogla sie realizowac tfurczo wink >
    • stok2009 Re: 5 lat temu (i jeden dzien ;) ) 01.12.11, 08:07
      Lazy lou
      U nas tak jak i u Ciebie czarne scenariusze lekarzy nie sprawdziły się. Mimo tych wylewów i duzej leukomalacji dzieciaki są zdrowe ,chodzą, mówią, zaczęły chodzic we wrzesniu do przedszkola i nie widzę różnicy między nimi i innymi dziećmi w grupie. Oczywiscie rehabilitowaliśmy sie i Vojta i bobatami przez pierwszy rok zycia. Teraz mam takie chęci isc do tej lekarki w szpitalu ktora robila usg głowki i pokazac jej dzieci a szczegolnie synka ktoremu wrozyla porazenie mozgowe, zeby nie wydwala tak pochopnie wyrokow i nie straszyla innych matek. Pozdrawiam i jeszcze raz wszystkiego dobrego.
    • fryzzia Re: 5 lat temu (i jeden dzien ;) ) 02.12.11, 22:45
      czesc
      to najlepsze zyczenia dla Jubilata i dla calej Rodziny smile
      jej jak ten czas leci , a jeszcze niedawno w Lolku Kuba mial 3 lata smile

Lazy potrzebuje info o tych leukoalacjach
      moj wojtek ur w 30tc ma takowa jedna i strasznie sie boje .
      dasz jakis adres mailowy do siebie?
        • stok2009 Re: 5 lat temu (i jeden dzien ;) ) 03.12.11, 08:27
          Leukomalacja to tzw. dziurki w mozgu, jak mi to lekarz powiedzial ze mozg jest dziurawy jak ser szwajcarski, z czasem te dziurki zapelniaja sie jakas mazia, ale nie mozgiem, mozg zawsze bedzie w tej czesci uszkodzony. Jednak inna lekarka powiedziala mi ze w swojej karierze zawodowej spotkala sie z przypadkami ze leukomalacja byla olbrzymia a dziecko rozwijalo sie prawidlowo , widziala tez przypadki kiedy byla mala a dziecko mialo poroazenie mozgowe. Jedynie czas pokaze jak bedzie. A jak rozwijaja sie wasze dzieci przy tej leukomalacji?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka