Dodaj do ulubionych

Oczopląs porażenny a operacja u dr wójcik...

28.06.13, 12:46
Witam,
chciałabym zapytać was o oczopląs wynikający z tzw. neurologii, tzn. w wyniku wylewu około-komorowego. Czy któreś z waszych dzieci ma taki problem? mój syn ma właśnie taki oczopląs. okulista (dr Seroczyńska) uznała że właściwie nic już nie można zrobić ćwiczeniami, nie da się inaczej skorygować, pozostaje jedynie konsultacja i być może zabieg u dr Wójcik w Krakowie. choć nie wiadomo czy w takiej sytuacji (chodzi o uszkodzenie mięśni oka wynikające z wylewu czyli wg. lekarza, trwałe) dr wójcik w ogóle zakwalifikuje syna na taki zabieg... czy ktoś miał podobną sytuację.? czy dało się coś z tym oczopląsem zrobić? dodam że syn widzi i to nawet maleńkie elementysmile
Obserwuj wątek
  • 66marysia Re: Oczopląs porażenny a operacja u dr wójcik... 28.06.13, 16:09
   Ja niestety nie odpowiem, ale sama jestem ciekawa tego tematu. Jakie robiliście badanie że stwierdzono oczopląs neurologiczny? My też mamy oczopląs ale okulista nie zalecił żadnych badań(stwierdził że oczopląs w pewnym momencie się zatrzymuje) tylko rehabilitację. Gdzie ewentualnie powinniśmy się udać? My jesteśmy pod opieką dr.Pojdy, który jest bardzo dobrym specjalistą. Dodam tylko że mała ma 10ms.urodzeniowych i jest z 24tc.
   • bijou82 Re: Oczopląs porażenny a operacja u dr wójcik... 28.06.13, 18:20
    Witaj
    Moja córka ma oczopląs poziomy powylewowy, także z powodu uszkodzenia móżdżku
    Jest pod opieką dr Kaczmarek z Krakowa i prof. Clemensa z Greifswald (tam operowana dwukrotnie z powodu ROP)
    Widzi tylko na prawe oko,ponieważ w prawym zanikł nerw wzrokowy
    Wada w oku -1,5/-2
    Mimo oczopląsu i jednooczności dostrzega okruszek na dywanie smile
    Nam i dr Kaczmarek i prof. Clemens podobnie zalecili ćwiczenia wzroku w patrzeniu w dal i z bliska, dbanie o mięśnie oczu poprzez różne ćwiczenia wykonywane w domu oraz na terapii wzroku na którą Mała uczęszcza raz w tygodniu od prawie 6 lat. Córka ustawia głowę w bok by patrzeć,i tylko to dr Kaczmarek chce skorygować, naciągając mięśnie oka by fiksacja następowała patrząc na wprost. le to patrzenie jest spowodowane głównie brakiem widzenia w lewym oku,a nie oczopląsem. Neurologiczny oczopląs pozostaje do końca życia. Można go korygować (zmniejszać) okularami, u Nas okulary powodują delikatne zmniejszenie oczopląsu.
    • naka19 Re: Oczopląs porażenny a operacja u dr wójcik... 10.11.13, 10:33
     do bijou82
     witam! mam pytanie odnośnie jak dziecko funkcjonuję z uszkodzeniem móżdżku? czy ma tylko oczopląs?
  • piotrwiola Re: Oczopląs porażenny a operacja u dr wójcik... 25.10.19, 13:49
   Temat stary ale czy ktoś miał dziecko operowane na ocząpląs? Pytamgdyż mojemu synowi zalecono taki zabieg i się obawiam ze względu na konsekwencje/skutki uboczne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka