Dodaj do ulubionych

wlewki Melilax Pediatric stosował Ktoś?

07.11.13, 12:42
od 3 lat stosuję u mojej Małej (prawie 7latki) raz w tygodniu lewatywę Enemę (Rectanal jest dla niej za silny).
Lewatywy robione są z zalecenia chirurga, Mała jest po dwukrotnej opercaji jelit powikłanej zrostami i przewężeniem, poza tym ma wzmożone napięcie co również jest nie bez znaczenia. Dietę ma bogatą w zboża, podaję probiotyki, sama wypróżnia się co drugi dzień, jednak mimo to powstają złogi i po lewatywie jest ulga. Wczoraj za namową pediatry kupiłam wlewki Melilax. Od razy zrobiłam, zadziałała. Wizytę u chirurga mam za miesiąc. Telefonicznie poinformował mnie że jest to jakaś alternatywa, ale On nie ma pacjentów którzy te wlewki używają. W ulotce napisane że wlewki są dużo łagodniejsze (na bazie miodu) niż lewatywy, pojemność ich dużo mniejsza (Enema-150ml, Melilax-5g), cena niższa o połowę.
Mam zgodę chirurga na stosowanie tych wlewek do wizyty.
Ale chcę spytać tutaj, może Ktoś z Was stosował u dziecka? lub zna Kogoś kto stosuje? Zastanawia mnie czy jelita opróżniają się po nich całkowicie, po lewatywie u Małej "efekt" jest szybki, natomiast po Melilaxie jakby "mniejszy". Złogi u Małej prowadzą do częściowej niedrożności z objawami ostrego brzucha (kilkanaście razy byliśmy na chirurgii zanim zaczęliśmy stosować lewatywy) i obawiam się żeby coś takiego znowu się nie wydarzyło.
Obserwuj wątek
    • polaa27 Re: wlewki Melilax Pediatric stosował Ktoś? 07.11.13, 12:55
      My walczymy z zaparciami nawykowymi i lewatywę robie właściwie codziennie od paru miesięcysad A poniewaz jest na lekach na zaparcia, niewyproznienie sie jednego dnia pogarsza stan dnia następnego.

Bijou a nie zalecal Wam nikt lekow stosowanych w zaparciach? Typu Forlax czy laktuloza?
      • bijou82 Re: wlewki Melilax Pediatric stosował Ktoś? 07.11.13, 13:08
        Ania,wiem o Waszych problemach. Leki przerabialiśmy, te o których piszesz i Debridat jeszcze. Nic nie dawaly, albo dzialaly bardzo krotko.
        Dużo pomogła dieta bo przez pierwsze 3 lata Mała wypróżniała się tylko po lekach albo czopkach i to raz na 4-5 dni. Odkąd zasięgnęliśmy porady gastroenterologa,mamy dietę, wypróżnianie jest regularne, natomiast jest problem z ich całkowitym opróżnieniem i stąd złogi.
        Codzienne lewatywy? Nie wiem co Ci napisać bo wiem że próbowaliście już wielu metod...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka